Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

yage

New member
Witam, w instrukcji obsługi jest pokazane, że na tym pasku wyświetlanym podczas zmiany kanału jest wyświetlana aktualna godzina ale u mnie tego niema ani w menu nie widzę ustawień czasu.
Czy da się jakoś zmusić ten TV do wyświetlenia aktualnej godziny?
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miał być G, może X po wizycie w MM jest S.
Konkretniej p42s10.
Pierwsze wrażenia po przesiadce z 25" crt - dlaczego wcześniej nie kupiłem.

Stoję jednak przed pewnym wyzwaniem - zawieszenie na ścianie.
Już wybrałem wieszak z regulacją pochyłu, ten egzemplarz:
UCHWYT PLAZMA LCD Do 75kg 30-63cale Nowy PROMO (951935582) - Aukcje internetowe Allegro
Jednak po fizycznym przymierzeniu tv okazało się, że przydałaby się regulacja zarówno w pionie jak i w poziomie.
I tu mam problem z wyborem wieszaka. Rozrzut cenowy jest duuuży, a że tv 42" 30kg to przydałoby się dość solidne zawieszenie. Z drugiej strony portfel uszczuplony.
Znalazłem coś takiego:
uchwyt ścienny obrotowy RTV LCD plazma 30-50" model 107 M
cenowo- 260zł - jeszcze chyba przyzwoicie.
Czy ktoś miał z tym wieszakiem do czynienia, ew. czy możecie polecić coś sprawdzonego.

p.s. ew. może:
Wieszak, obrotowy uchwyt ścienny LCD 26'-60' (966695596) - Aukcje internetowe Allegro
??
 
Ostatnia edycja:

Enjama

New member
Witam

Podczas oglądania tv z tunera Azbox Premium HD na tv pojawiły się poziomie pasy ... myślałem że już po tv.Wyłaczyłem go z prądu na chwilę po czym ponownie włączyłem i tv ożył.
Podsyłam foto jak wyglądały te pasy
Kod:
http://i43.tinypic.com/21p01ex.jpg

Możecie mi powiedzieć czy takie coś może się powtórzyć ?
Zastanawiam się czy to była wina tunera czy z tv się coś dzieje.
Nie sprawdziłem sobie na antenie siatkowej czy pasy tez by były...
 

kbachorski

New member
W nowo otwartym RTV Euro AGD w Łodzi mo.zna dziś było zgarnąć za 1590 zł model tx-p42u10e. Niestety szybko zniknął z pulek wiec skusiłem się na tx-p42s20e za 2390. Z tego co widzę to ten model dopiero co wszedł do Pl i w sumie nic nie moge o nim znaleźć. Myślicie że to dobra okazja?
 

krzichu

New member
Witam

Podczas oglądania tv z tunera Azbox Premium HD na tv pojawiły się poziomie pasy ... myślałem że już po tv.Wyłaczyłem go z prądu na chwilę po czym ponownie włączyłem i tv ożył.
Podsyłam foto jak wyglądały te pasy
Kod:
http://i43.tinypic.com/21p01ex.jpg
Możecie mi powiedzieć czy takie coś może się powtórzyć ?
Zastanawiam się czy to była wina tunera czy z tv się coś dzieje.
Nie sprawdziłem sobie na antenie siatkowej czy pasy tez by były...

Tak się dzieje jak w pierw włączysz tv na hdmi, a następnie załączysz tuner sat, u mnie tak jest zawsze, mój tuner to Ferdek 8900HD i jak się załaduje to wskoczy obraz.
 

hszonszcz

New member
Znika obraz i strzela dźwiękiem

Witam ponownie. Mój problem opisywany wcześniej tzn w trakcie oglądania telewizji obraz na telewizorze znika - pojawia się czarny ekran i tak jakby ponownie szukał sygnału - widać na ekranie informację HDMI szeroki itd. Zdarza się to nieczęsto - z tym, że najczęściej na początku po włączeniu telewizora. Później jakby te objawy występowały rzadziej. Czasami też dźwięk ,, strzela " przycina, zanika na chwilę i powraca. Telewizor jest podłączony do telewizora (p42s10e) za pomocą kabla HDMI (jakiś tam za 50 zł) do dekodera tel N z nagrywarką. Podczas uruchamiania dekodera na ekranie widać info o błędzie HDCP czy coś takiego. Czy winą może być kabel. Jaki kabel polecacie. Telewizor ma miesiąc czasu i nie podejrzewam żeby był zepsuty. Po sprawdzeniu tylko moje włączenie i żadnych godzinek na liczniku. Czy kabel antenowy może też być tego powodem? Już sam nie wiem. Podepnę go przez SCART i poobserwuję. Proszę o rady.
 

langolier

New member
Witam ponownie. Mój problem opisywany wcześniej tzn w trakcie oglądania telewizji obraz na telewizorze znika - pojawia się czarny ekran i tak jakby ponownie szukał sygnału - widać na ekranie informację HDMI szeroki itd. Zdarza się to nieczęsto - z tym, że najczęściej na początku po włączeniu telewizora. Później jakby te objawy występowały rzadziej. Czasami też dźwięk ,, strzela " przycina, zanika na chwilę i powraca. Telewizor jest podłączony do telewizora (p42s10e) za pomocą kabla HDMI (jakiś tam za 50 zł) do dekodera tel N z nagrywarką. Podczas uruchamiania dekodera na ekranie widać info o błędzie HDCP czy coś takiego. Czy winą może być kabel. Jaki kabel polecacie. Telewizor ma miesiąc czasu i nie podejrzewam żeby był zepsuty. Po sprawdzeniu tylko moje włączenie i żadnych godzinek na liczniku. Czy kabel antenowy może też być tego powodem? Już sam nie wiem. Podepnę go przez SCART i poobserwuję. Proszę o rady.
Wydaje mi się, że jest tu ważna informacja o "błędzie HDCP" czyli zabezpieczeniu przed kopiowaniem materiąłu cyfrowej jakości. Z Twojego opisu wynika, że masz dekoder z nagrywarką i wygląda jakbyś nie miał licencji na nagrywanie i ten system to uniemożliwia.
Nie wiem czy to tak się powinno objawiać jak napisałeś.
Najprostszym sprawdzeniem jest podłączenie do tego samego gniazda HDMI tym samym kablem jakiegoś innego źródła sygnału, np. BD i stwierdzenie czy to wina źródła czy kabla.
Daj znać o efektach.
 
Do góry