Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

achim69

Member
dobra jeszcze raz (z góry przepraszam ale są rzeczy ,o których nie mam pojęcia(niestety:()
Sygnał z Kablówki(Aster City)wchodzi do dekodera cyfrowego skąd wychodzi do tv na dwa sposoby
1.kabel HDMI
2.Kabel Antenowy
Po włączeniu tv oglądam tak jak ze starego crt zwykła kablówka, przelączając na HDMI oglądam cyfrowo,
pytanie
Tv jest połączony z amplim przez euro.W trybie zwykłej kablówki wszystko ok, dzwięk po d/tvcbl śmiga aż miło ,
ale kiedy przełączę na HDMI dźwięk z ampliego nadal pozostaje jak bym oglądał dalej po zwykłej kablówce:evil:. Jak powinienem połączyć TV i ampliego by dzwięk był też z Sygnały Cyfrowego?
Prawdopodobnie ampek przyjmuje ci przez hdmi tylko obraz ,dlatego musisz połączyć tuner z ampkiem coaxialem lub optykiem.
 
Ostatnia edycja:

dark99

New member
Cyfrowy Polsat SD

Witam. Od tygodnia mam Cyfrowy Polsat , wcześniej miałem multimedię- posiadam dekoder Echostar 7200 połączony kablem HDMI z telewizorem.Jakość kanałów HD jest super, nie mam żadnych zastrzeżeń, ale SD nie wygląda zachwycająco- obraz jest lekko zaziarniony- po przygodzie z DTV w Multimedii spodziewałem się czegoś więcej- jakie są Wasze odczucia w tej kwestii?
 

Andrewan

New member
Mam P50S10E od grudnia (ponad 300 h) i też słychać dość intensywną prace elektroniki zwłaszcza przy jasnych scenach jak tło jest białe.
Cały czas zastanawiam się by to reklamować - może akurat serwis zrobi coś z wyciszeniem tego.
Myślę, że czym większy ekran plazmy tym jest głośniej.

Kurde dzisiaj robię szczegółową diagnostykę "buczenia" słuch mam jeszcze nieprzytępiony :) więc mam nadzieję to coś, buczeniem zwane usłyszeć choćby w niewielkim stopniu.
Zastanawia mnie jednak zależność.
Krisu pisze że czym głośniej tym bardziej buczy a batik87 opisuje iż czym jaśniej na panelu tym głośniejsze odgłosy elektroniki.
Macie jakąś teorię ?
 

Krisu.

New member
Kurde dzisiaj robię szczegółową diagnostykę "buczenia" słuch mam jeszcze nieprzytępiony :) więc mam nadzieję to coś, buczeniem zwane usłyszeć choćby w niewielkim stopniu.
Zastanawia mnie jednak zależność.
Krisu pisze że czym głośniej tym bardziej buczy a batik87 opisuje iż czym jaśniej na panelu tym głośniejsze odgłosy elektroniki.
Macie jakąś teorię ?

Moje buczenie jest raczej powiązane z przesterowaniem sygnału antenowego napewno nie jest do typowe piszczenie wysokotonowe elekrtoniki raczej niskotonowy przydzwięk - buczenie za połową skali .
 

lisqu

New member
Ja bym stawiał że buczy głośniej jak Tv pobiera więcej prądu, czyli przede wszystkim przy jasnych scenach. Myślę że jest to wina albo samego transformatora albo jakichś elementów sekcji zasilającej, buczenie najlepiej słychać z tyłu plazmy z układu znajdującego się na dole, mniej więcej po środku.
 

Andrewan

New member
No to troszkę z innej beczki choć powiązane nieco z buczeniem.
Czy ktoś z was forumowiczów robił testy poboru prądu np s50.
Czy możemy wierzyć temu co nam serwuje producent ?
 

langolier

New member
Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem 42S10E. Zmierzyłem cęgami pobór prądu w trybie standby. Miernik pokazał 0,09A. Wartość jest taka sama dla włączonego, jak i wyłączonego przycisku na obudowie. Czy jest to normalna sytuacja? Przy włączaniu przycisku, miernik pokazuje przez chwilę, 1,02-1,05A. Pozdrawiam.
0,09A*230V = 20,7VA - IMO bardzo dużo
Jednak pomiar cęgami nie jest zbyt dokładny (sama diodka bierze z 0,01A więc miernik powinien to wykazać) - najlepiej trochę zmodyfikować przedłużacz i zmierzyć prąd normalnie miernikiem włączonym szeregowo... trzeba tylko pamiętać o właściwych zakresach...Chciałem to zrobić dawno temu ale jakoś nie mogę się przymusić.... Eh, lenistwo.. na razie tylko oglądam... :cool:
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Czy ktoś z was forumowiczów robił testy poboru prądu np s50.
Czy możemy wierzyć temu co nam serwuje producent ?


Przede wszystkim jestem zaskoczony, że po trzech dniach nieobecności na forum (ciężki weekend ;)) musiałem przejrzeć prawie 10 stron! Ale się towarzystwo rozpisało!

Rzeczywisty pobór prądu przy stonowanych nastawach jest dużo mniejszy, niż podaje producent. Przykładowo dla mojej 42s10 wynosi w granicach 170W. Nie wiem, jak jest dla innych wielkości, ale myślę, że dla każdego modelu średnie zużycie będzie spokojnie o co najmniej 1/3 mniejsze, niż znamionowe.

Ktoś pisał o słabej jakości kanałów SD z CP. Ja na swoim Samsungu 370G odbiór SD mam świetnej jakości. Myślę, że największy problem leży po stronie dekodera. Nie jest tajemnicą, że różne dekodery dają różną jakość. Dlatego tak chodliwe są np. wyższe serie Ferdków, bo dają super obraz. Nie znam modeli Echostara, bo ich nie miałem, ale ogólnie Echostar nie produkuje zbyt dobrego sprzętu. I właśnie to jest sporą bolączką Polsatu Cyfrowego, bo jak się nie mylę obecnie dostawcą sprzętu dla CP jest wyłącznie Echostar. Pozdr.
 

tzbik

New member
Rzeczywisty pobór prądu przy stonowanych nastawach jest dużo mniejszy, niż podaje producent. Przykładowo dla mojej 42s10 wynosi w granicach 170W. Nie wiem, jak jest dla innych wielkości, ale myślę, że dla każdego modelu średnie zużycie będzie spokojnie o co najmniej 1/3 mniejsze, niż znamionowe.

Wcześniej pisałem, że u mnie 42S10 w dzień przy ustawieniu na obraz normalny i kontrast na połowę zakresu (30) średni pobór był ok 150 W.
Za to wieczorem po włączeniu opcji eco, pobór średni był poniżej 120 W.
 

gorylla

New member
Bez reklam
To się może zgadzać. Ja mam obraz normal na kontraście 45, eco wyłączone. Dlatego mam nieco wyższy średni pobór.

Ale wydaje mi się, że eco włączone w nocy daje obraz zbyt słabo nasycony- nawet zdecydowanie poniżej kinowego. Dla mnie to jednak zbyt nisko, nawet w nocy.
 

stefanx9999

New member
To się może zgadzać. Ja mam obraz normal na kontraście 45, eco wyłączone. Dlatego mam nieco wyższy średni pobór.

Ale wydaje mi się, że eco włączone w nocy daje obraz zbyt słabo nasycony- nawet zdecydowanie poniżej kinowego. Dla mnie to jednak zbyt nisko, nawet w nocy.


Dlatego dobrze jest (jak wczesniej juz ktos tu wspomnial) - czesciowo zakleic element swiatloczuly np. czarna tasma izolacyjna. Poziom automatycznej regulacji sie zmniejsza, ale jednak pozostaje.
 

jejek78

New member
zdecydowałem na kupno S

Czy znacie jakies dobre sklepy internetowe kolo Warszawy bo nigdy nie robiłem zakupu przez neta o tych gabarytach paczki .
 

jarenty

New member
Jutro chcę zamówić plazme panasonica 42s10e. Problem polega na tym, że nie wiem, czy właśnie full hd, czy może model hd ready. Dowiedziałem się, że programy cyfry na full hd odbierają gorzej od hd ready. Stąd zaczynam się wahać. Czy mógłby ktoś to wyjaśnić?
 

Krisu.

New member
Jutro chcę zamówić plazme panasonica 42s10e. Problem polega na tym, że nie wiem, czy właśnie full hd, czy może model hd ready. Dowiedziałem się, że programy cyfry na full hd odbierają gorzej od hd ready. Stąd zaczynam się wahać. Czy mógłby ktoś to wyjaśnić?

Jakaś bzdura z tym gorszym HD pozatym hd to przyszłość zobacz co się dzieje z TV prawie wszystko HD
TV nie kupujesz na rok
Ceny db spadają na łeb za 400 dostaniesz więc.... po co ci HD READY ;-);-);-);-)
 

langolier

New member
Jutro chcę zamówić plazme panasonica 42s10e. Problem polega na tym, że nie wiem, czy właśnie full hd, czy może model hd ready. Dowiedziałem się, że programy cyfry na full hd odbierają gorzej od hd ready. Stąd zaczynam się wahać. Czy mógłby ktoś to wyjaśnić?
Nie wiem jak inne tv odbierają programy z Cyfry ale ja wiem jedno - ja jestem zadowolony.
Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości to niestety musisz przebrnąć przez posty na tym forum, i nabrać własnego zdania. Moje jest takie, że z większą rozdzielczością (FullHD) wszystkie niedoskonałości obrazu lepiej widać; natomiast nie przypisałbym tego telewizorowi (w sensie - to nie jego wina że pokazuje obraz w jakości jaką otrzymuje). Programy HD po prostu miażdżą i powrót z kanału HD nawet na w miarę dobry SD (np. z tvn hd na tvn24) jest dla oczu bolesny bo zastanawiasz się czy wzrok się nie pogorszył gwałtownie (masz rozmyty obraz).
I tyle.
 

langolier

New member
Jakie macie optymalne nastawy dla kanałów SD na P42S10 ? Coś nie mogę sie wstrzelić w dobry obraz ;)
Nie ma czegoś takiego jak "optymalna nastawa parametrów obrazu". Każdy nastawia tak jak jemu się podoba i myślę że jakbyś dał 100 osobom tv do "optymalnego nastawienia" to nie uzyskasz dwóch takich samych wyników. W dodatku najlepsze ustawienia bardzo zależą od sygnału który dostaje TV: lepszy sygnał - można bardziej poszaleć; gorszy - mniej, bo agresywne nastawy uwypuklają niedoskonałości.
 
Do góry