Panasonic seria PV80 i PV8

Eskulap

New member
Ja podłączyłem dekoder DVB-T Ferguson T-65 i moja 4-letnia plazma dostała 2 młodość. Mogę oglądać na niej mecze 2012 w HD, a obraz jest świetny!
 

Oli123

New member
Witam .Kolejny tysiąc godzin na liczniku . Kupiony 10.2008 r stan licznika to 13002 godz 4789 włączeń .Zero awarii ,wypaleń ,kontrast,kolor bez zastrzeżeń. W/g zapewnień producenta ma wytrzymać 100 000 godz ,jak tak dalej będzie się sprawował to za 30 lat w muzeum jeszcze bedzie sprawny :-D Pozdro
 

MichalTJE

New member
PV 80 & nbox

Witam
mam oczywiście naszą plazmę od maja 2008 roku tez zadowolenie pełne
HDMI 1 - Ferguson HF 8900 HD połączony oczywiście HDMI

HDMI 3 - podłaczony komputer polączony HDMI

HDMI 2 - podłaczony od wczoraj nbox.... połaczony HDMI

i tu zaczął sie problem na 1 i 3 rozdzielczość ustawiona z poziomu TV i dekodera/komp na 1080 obraz bajeczny

natomiast z nboxem jest kłopot HDMI na TV wciąz wyswietla mi rozdzielczosć 576i... oczywiście dekoder ustawiony na HDMI
za cholere nie moge sobie przypomnieć jak sie przestawiało chyba w menu servisowym te rozdzielczości... jeśli ktoś pamieta proszę odpowiedzcie wiem że stali bywalcy tu zaglądają choćby z sentymentu do wspanialej plazmy...
na marginesie czy wymiana kabala HDMI może pomóc ??? musiałbym trochę rozklajac tapety aby sprawdzić :) ale najważniejsze to jak uzyskać na Tym wejście HDMI 2 rozdzielczośc 1080i...
Pozdrawiam i dziekuję za podpowiedzi!


 

fazer58

Member
Bez reklam
Sprawdź jeszcze raz,używając przycisku "RES" na panelu przednim dekodera,przyciskając kilkakrotnie,czy jest ustawiona rozdzielczość 1080i.
 

MichalTJE

New member
Sprawdź jeszcze raz,używając przycisku "RES" na panelu przednim dekodera,przyciskając kilkakrotnie,czy jest ustawiona rozdzielczość 1080i.

:) dla wtajemniczonych... przycisk @ na pilocie ... oczywiscie nbox ;)

Działa wysmienicie. Obraz jest bajeczny. powtarzam to wszędzie gdziewidze jakakolwiek plazme u znajomych,,,zaden Tv od 4 lat nie ma startu do Naszego Panasa. a chce nadminic że kable hdmi tez nie mam jakichś wyszukanych normalne po ok 50 zł. szt.
polecam aż strach mysleć co bedzie gdy bedzie trzeba wymienic... juz zawsze każde Tv bedę porównywał do tego...

na marginesie nie wiem czy ktoś się ztym spotkał ale na przednim panelu powstaje tak jakby deko/tłusta plamka wielkosci złotówki...

czyściłem tym co 4 lata i nie dało rady, byc moze dzieciak czyms kropnął a moze cos sie dzieje z panelem... a Wy macie sparwdzone sposoby na czyszczenie panela (oczywiscie mam na mysli szybe chroniącą ekran);)
Pozdrawiam!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Jaka plama, gdzie plama?
Ja tam psikam jakimś takim do ekranów LCD i plazm i ścieram ściereczką z mikrofibryli... w sumie żadnych specjałów ;)
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Posiadam też model z serii P8P (37 cali). Przymierzam się do zmiany na coś większego. Czy ktoś może pamięta czy nasz TV posiada jakiś filtr antyodblaskowy? Interesuje mnie model UT50, on podobno nie posiada. Moja plazma spełnia się w moich warunkach domowych idealnie, tzn ustawienia względem światła nie mają negatywnego wpływu lub jest on akceptowalny. Pytanie czy UT50 jest pod tym kątem gorsza z racji braku filtru?
 

Bytomski

New member
Postanawiam odświeżyć temat - mała statystyka całkowicie bezproblemowego działania plazmy:
- kupiony 09.2008r.
- czas działania 11.023h
- il. włączeń 4760

Pozdrawiam!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Oki, no to tak... minęło jakieś 5 lat, i 19 dni (kupiłem po prezentacji od Kikkiego chyba 10.04.2008 r.) jak dobrze pamiętam ;)
- czas działania: 14398:30
- ilość włączeń: 11771

I wszystko gra i śmiga, jestem zadowolony, nie było najmniejszych z nim problemów, odpukać ;) Powidoków czy wypaleń też nie widzą, może i jakieś minimalne, ktoś z mikroskopem by znalazł, nie wiem a tak normalnie to nie widać.
 

marekjw2523

New member
Mój kupiony także w 2008 roku, bodajże w październiku
- soft 2.108
- czas działania 10239,45
- ilość włączeń 7436

Bez najmniejszych problemów :) czy to z matrycą czy ogólne z tv. Zresztą każdy znajomy który był na kupnie tv po moich radach skończył z plazmą Panasonica :)
 

pawelll

Member
Mój- 20 grudnia 2008
czas: 8414 godzin
włączeń: 8800

Bez problemów. Co prawda ostatnio opadła mi szczęka jak zobaczyłem u kolegi obraz na 64" Samsunga F8500 (plazma oczywiście). Ale moja PVka jeszcze pochodzi :)
 

czuryl

Member
Mój zakup 05.2008
czas: 10600
włączeń 5790

śmiga jak ta lala od pierwszego dnia do dzisiaj
(jednocześnie chcę dokupić większy do salonu)

znajomy też ma - ostatnio sprawdzałem u niego to wynik 22000h robi wrażenie (kupił 2 miesiące po mnie)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Az zapomniałem w tym roku sprawdzić to podam teraz (przy okazji, ze ktos odświeżył temat - 17716 h pracy włączeń 14894
Ponad 6 lat... bez najmiejszych zastrzeżeń... odpukać ;)
 
Do góry