Panasonic seria PV80 i PV8

WuMike

New member
Bez reklam
Pierwsze zdanie jest clou calej sprawy - Kiki napisal, ze na ustawieniach fabrycznych, standardowych jest taka roznica. W takim ukladzie Panasonic - bez urazy - jest amatorem, w porownaniu do Pioneera. Nie wyobrazam sobie, abym - bedac szefem koncernu produkujacego telewizory - pozwolil wypuscic na rynek tak rozkalibrowane urzadzenia.

Katy - owszem, same plazmy w zasadzie ich nie posiadaja. Jednakze, przy robieniu zdjec przy dlugim czasie naswietlania wydaje mi sie (podkreslam - wydaje), ze kazdy tv-set powinien byc "fotografowany" dokladnie z tego samego punktu (nie wspominajac naturalnie o ustawieniach), zeby obraz byl miarodajny.
 

Foxxx24

New member
No jestem BARDZO CIEKAW tego porównania,które będzie bezpośrednio przez kiki'ego przeprowadzone bo żeby aż taka różnica była w nieuszkodzonym tv do tego stopnia,że czern wydaje się "biała" to nie chce mi sie wierzyc gdyż nawet na innych testach jakie robił kiki i innych porównaniach ta czern taka biała nie była nawet gdy sobie otworzymy obok siebie zdjęcia różnych porównan:)

A jeżeli na tej prezentacji tak było to jest ciekaw tego "specjalisty słynnego",który to robił i ile mu zapłacili za to żeby pioneer wypadł lepiej a panasonic tak beznadziejnie:)

Pozdrawiam wszystkich:)
 

darcun

New member
Bez reklam
Kiki- Celem pokazu nie było dokopanie komukolwiek ale pokazanie przewagi KURO . Prezentacje prowadził jeden z najlepszych specjalistów w Europie.
Zdjęc jest znacznie więcej. Na prezentacji byli przedstawiciele innych firm w Polsce /Nautilis Rzeszów,Audiokolor Warszawa, Emar Bydgoszcz / i dziennikarze z pięciu gazet.
Złośliwości proszę zachowac dla siebie. ......................................


Myślę,że w tej dyskusji wszyscy po trochu mają rację.Jak pisze Kiki chodziło o pokazanie przewagi Kuro.Żeby pokazać przewagę jednego produktu nad drugim to trzeba wypuklić słabe strony tego drugiego.Aby to wykazać,trzeba obnażyć słabe strony Panasonica wykorzystując technikę fotograficzną.
Wszyscy wiedzą,że Tv Kuro przewyższają jakością TV Panasonica.Kuro to "Mercedes" wśród plazm.
Czemu służą takie pokazy? Takie pokazy są działaniami marketingowymi polegającymi na pozyskaniu nowych klientów.W takich pokazach występują najlepsi fachowcy (specjaliści od marketingu) ,którzy swoją wiedzą fachową potrafią przekonać do swoich racji.
Mnie osobiście trochę dziwi postawa Kikiego,który jako świetny fachowiec w tej dziedzinie potrafi w jednym przypadku wychwalać jakość plazm Panasonica i ich czerń,a w innym przypadku wręcz odwrotnie.
Ja jestem maluczkim i pewnie nigdy tego nie zrozumię. :hmm:
 

Foxxx24

New member
darcun


Użyłeś bardzo dobrej analogii motoryzacyjnej gdyż między Panasonic'iem a Pioneer'em są dokładnie takie same różnice jak między Mercedesem,a BMW czyli w ogólnym rozrachunku niewielkie gdyż BMW jest niedoścignione,dla marki z gwiazdą na masce,w prowadzeniu natomiast Merc kultywuje komfort co nie zawsze mu wychodzi jak pokazało pare przykładów:)

A skoro Panasonic tak zbliżył się do Pioneer'a i zawisło nad nim (Pionner'em)widmo nieopłacalności w przypadku tak dużych cen to szukają sposobów na utrzymanie pozycji,a tym samym swoich cen:)

Natomiast to co widział kiki jest jak najbardziej realne gdyż widział taki stan rzeczy jaki zaprezentowali i chcieli pokazac:)

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

candyboy

New member
kiki napisał:
Zdjęcie nie miało pokazac różnicy ceny ale wyłącznie różnicę czerni. I spokojnie aparat każdy nawet za 300 zł pokaże to .
Kiki z całym szacunkiem ale aparatem za 300zł to można co najwyżej pstrykać zdjęcia u cioci na imieninach a nie pokazywac różnice w palecie barw.Ja poświęcam fotografi sporo czasu i wiem jak jest trudno oddać na zdjęciu obraz takim jak widzi to ludzkie oko.Przejżyj sobie profesjonalne testy aparatów za cene powyżej 4 tyś i zobacz jakie nawet w tej klasie cenowej sa rozbierzności w rejestrowaniu obrazu i oddawaniu kolorów i szczegółów.
Tak się składa że podczas testu 42PV80 napisałes takie słowa :

"....(...)...Czerń strukturalna - rewelacja.
f2cb121b155f1240med.jpg

Nie ma co prawda takiej głębi jak Konkurencyjna Kuro - ale w planie jest bardziej naturalna , co pokażemy w dalszej części. Odcienie szarości są znakomite . Robią wrażenie , bo występuja tam gdzie konkurencja ich nie widzi , zachowując szczegóły - poprostu super.....(...)..... niestety nie wszystkie elementy wyrazistości dało sie przełożyć przez aparat"

Nie uważasz że umieszczając zdjęcie z budapesztu sam zaprzeczasz swoim słową i poddajesz wątpliwości Twoje doświadczenie? Z jednej strony zachwalasz czerń i obraz panasonica a innym razem wklejasz zdjęcie na którym jest pokazana "szara" czerń panasa i piszesz że on tak faktycznie grał...

Nie miej mi za złe słowa jakie padły w tym poście ale dla mnie to zdjęcie z budapesztu jest "przekąbinowane" i mające celowo wyolbrzymić przewagę kuro nad PV.Tylko ze to całkiem inna liga odbiorników i takie porównanie mija się z jakim kolwiek sensem.A sam sposób tej prezentacji i wykazana różnica poziomu czerni zostawia wiele do życzenia,to tak jak byśmy oglądali jakąś parodie z Leslie Nielsen w roli głównej.

pozdrawiam:)
 

Foxxx24

New member
Dokładnie tak candyboy.
Aparat za 300zł to można kupic dziecku,a nie wykorzystywac go do profesjonalnych zdjęc mających na celu ukazanie różnic w reprodukcji kolorów:)

Moj znajomy ma sprzęt Canona za prawie 14 tyś zł i zna się na tym.
Dopiero przy takim sprzęcie można mówic o dokładnym oddaniu rzeczywistości:)
Dla kogoś kto się zna na fotografii gadżet trzy stówy będzie tylko zabawką do amatorskich fotek,a nawet jeśli wykazałby różnicę w czerni to napewno nie
z takim wynikiem,ze jeden będzie czarny jak smoła,a drugi wyblakły.

I ja w żadnym wypadku nie kwestionuje umiejętności kiki'ego,ale tylko prawdziwośc porównania jakie przeprowadzono w Budapeszcie gdyż to co widział kiki było tylko finalnym efektem czegoś zamierzonego wcześniej.
 

BoDeX

New member
Każdy chyba wie, że przed wykonaniem test porównawczego należałoby
poprawnie skalibrować obydwa ekrany i dopiero porównywać ...

Załączone foto totalnie przeczy tej ideii i jak dobrze widać, ustawienia
zostały zmanipulowane .

Jeśłi odbiornik, który uzyskał certyfikację snobistycznego THX miałby
tak świecić , to świat na dobre zwariował ....

http://www.thx.com/products/home/displays/search/index.html



Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

kovisoy

New member
Zaawansowana polemika i agresywne promowanie kuraka dowodzi iż panas
jest poważnym konkurenem
A zdjęcia i owszem zapodamy a jakże :
 

wader11

New member
Witam
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Panasa 42PV80.
Stosunek - cena/jakość - rewelacja . Do tv przemierzałem się aż ponad pół roku. Za taką kasę nie kupie nic lepszego. Żaden LCD za takie pieniądzie nie dałby mi tyle co ta plazma. Kąty , dzwięk jest nawet dobry - jak będzie kasa to stanie KD. Mecze Hiszpania-Niemcy na Polsat Sport Extra po prostu bajka .
Jeżeli ktoś się waha czy kupić ten tv - to powiem tak : na pewno się nie zawiedziecie. Obejrzałem takżę Black Hawk Down z DVD (Manata prince 1 po euro noname) Jak dla mnie super.
MOje zachwyty wiążą się ze zmiana tv 21 cali Philips na tego Panasa . Oglądanie tego tv przy sygnale jaki mam ( dachówka + polsat ) utrwierdziło mnie że na razie FullHd nie jest niezbędny. Aha co do zielonych węży to nie zauważyłem ich nawet z bliska oglądając stare teledyski na VH1.
Pozdrawiam wszystkich :)
Podpisano zadowolony właściciel Panasa 42PV80

To jeszcze na marginesie - porównanie Panasa za ok 3200 z Kuro za 2x tyle to chyba nie za bardzo ta sama liga cenowa.
 

Aussie

New member
hello,

pomimo tego, że niedawno skasowano - moim zdaniem bez powodu:twisted: - mój tekst dot. obiecywania przeprowadzania przez kikiego kolejnych testów i postanowiłem nie pisać już nic więcej, pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze do dyskusji; myślę, że mój przypadek pozwoli nieco ochłodzić atmosferę na linii panas-kuro;
wyposażam od podstaw nowobudowany dom, w związku z czym potrzebowałem paru szt. tv - 2 dzieci, salon, nasza sypialnia...; dzięki uprzejmości (w tamtym czasie) kikiego, nabyłem u niego 37PV80; od 3 m-cy tv jest oglądany parę godzin dziennie na różnych programach, zarówno przy oświetleniu dziennym, jak i w nocy; sygnał z kablówki Aster; wydałem na niego ok. 3,5k; moim zdaniem za te pieniądze rewelacja! ani razu nie żałowałem wydanych pieniędzy; moim zdaniem dla przeciętnego użytkownika, który pragnie po prostu oglądać dobry obraz w tv, a nie doszukiwać się dziury w całym, PV80 jest w zupełności wystarczający; gra naprawdę bardzo dobrze; mecze na euro2008 oglądało się przyjemnie, mimo kiepskiego sygnału polsatowego z kabla;
przyszedł czas na 50" do salonu; przeznaczona kwota 7,5k; i tu dla mnie nie było alternatywy; ponieważ nie zależało mi na full hd, a dużą wagę przykładamy z małżonką do minimalistycznego wyposażenia naszego salonu, zdecydowałem się na PDP5080XA;
pionek naprawdę gra lepiej od panasa, ale czy zamieniłbym swojego PV80 na inny - nie! panas jest mistrzem w kategorii jakość/cena, zaś pioneer mistrzem w kategorii bezwzględnej - takie są moje obserwacje; zaś ja jestem przykładem osoby, która jakoś pogodziła produkty tych 2 firm i nadal jest zadowolona i cieszy się po prostu obrazem...:D
czego i wam życzę!!!

pzdr.,
 

jurek50

New member
Problem ze zdjęciem kikiego jest takie, że nie tyle pokazuje ono różnice w głebi czerni co pokazuje zupełnie inne kolory na obu telewizorach. Tam gdzie na panasonicu jest żółty tam w kuro jest rudo-pomaranczowy (chyba, że ja jestem na granicy daltonizmu). Czy rzeczywiście te telewizory pokazują nie tyle detale kolorów inaczej co zupełnie inne kolory? Oczywiście można powiedzieć, ze tak było na stoisku. Hmmm..... zdolny statystyk jest w stanie udowodnić, że dochody w Polsce sa wyższe niż w USA, więc jeżeli celem pokazu było pokazanie przewagi kuro, to ten cel został zapewne osiągnięty. Nikt nie wątpi, że kuro to wyższa jakościowo półka niż panas, natomiast można wątpić aby to zdjęcie w sposób poprawny pokazywalo róznicę w jakości (przy całym zastrzeżeniu do samego słowa "jakość", któremu trudno nadać pełny obiektywizm).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Porównanie PV80 i Pioneera 5080XA (gratulacje) nie jest zbyt szczęśliwe. Szkoda, że nie masz Panasa z wyżsej półki, wówczas dałoby się to lepiej ocenić. Ale, jak wspomniałeś, mimo różnicy klas, obraz z Panasonika jest na tyle dobry, że nadal oceniasz go w superlatywach. I o tym właśnie pisałem kilka postów wyżej. To nie są jakościowe przepaście, to są po prostu różnice widoczne bardziej przy bezpośrednich porównaniach.

Jurek, potwierdzasz moje słowa. To, co widać na rzeczonym zdjęciu, nie ma sensu, gdyż rzeczywiście telewizory pokazują zupełnie różne przestrzenie barw. To jest niemożliwe, nawet w przypadku większej różnicy w klasie porównywanych modeli.

Moim zdaniem takich porównań należy dokonywać samemu lub w miejscu, gdzie organizatorem porównania nie będzie jedna ze stron.

ArtS :)
 

Foxxx24

New member
ArtS007

Zgadzam się w pełni z Twoją opinią gdyż również moim zdaniem porównanie wykonane w Budapeszcie było ewidentnie stronnicze i mające na celu ukazanie,że Panasonic rzekomo nie dogonił jakościowo Pioneera wbrew obecnym opiniom,oraz utrzymanie pełnej zasadności wyższych cen zwłaszcza przy modelach FULL-HD:)



Pozdrawiam:)
 

Aussie

New member
"...Porównanie PV80 i Pioneera 5080XA (gratulacje) nie jest zbyt szczęśliwe."

ArtS, ja nie porównuję:D . Wiem, że to różne klasy, ale nie o to mi w mojej wypowiedzi chodziło. Twierdzę tylko, że jeśli ocenimy prawidłowo własne potrzeby/zasoby finansowe/upodobania/WAF:p to dokonamy dla nas OPTYMALNEGO wyboru i będzie OK. Czy ja nie wolałbym jeździć np. Mercedesem, czy BMW? Pewnie wolałbym. Czy mnie stać na to? Może, gdybym się skredytował, to by mnie było na to stać. Ale czy byłby to wybór optymalny? Z pewnością nie. Jeżdżę Fordem i jest OK. Co innego, gdy chodzi o zaspokojenie swoich innych potrzeb. Dla mnie wybór PV80 do jednego pokoju był wyborem optymalnym dla tego konkretnego pomieszczenia i sposobu użytkowania, zaś wybór 5080 był bardziej zaspokojeniem potrzeb hmmm... estetycznych. Kiedy kosztował 13k-14k stosunek cena/jakość był dla mnie nie do zaakceptowania, jednakże przy 7,5k uznałem, że mogę sobie na taką fanaberię pozwolić. I myślę, że gdybym powiesił sobie PV8, również byłoby OK. Jasne, że obraz byłby gorszy, ale - umówmy się - to tylko telewizor! A zaoszczędzoną kasę wydałbym na wakacje dla dzieciaków. Miałem jednak ochotę przeznaczyć taką, a nie inną kwotę na zaspokojenie własnych potrzeb estetycznych i cieszę się tym, co mam. Jeśli oglądam jakiś program w drugim pokoju na PV80, też jest OK. Nie zastanawiam się, czy obserwowana czerń na ekranie po przejściu do salonu byłaby bardziej smolista niż smoła?8)
Ludzie, nie dajmy się zwariować. Jasne jest, że fachowcy od marketingu zawsze będą wykazywać zalety produktów, którymi się opiekują, a wypunktowywać wady produktów konkurencyjnych. Podobnie jest ze sprzedawcami. Jest to dla mnie jak najbardziej normalny sposób ich zarabiania na życie i trzeba się z tym pogodzić. Naszą rolą - konsumentów, jest nie dać wpuścić się w totalne maliny. Czytać, słuchać, patrzeć, wyciągać wnioski, kupować i cieszyć się z zakupu!!!:p

Pzdr.,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie robiłem Ci z tego jakiegokolwiek zarzutu. Wiadomo masz dwa takie właśnie telewizorki i OK. Sam biłem się z myślami nad 5080XA, ale po pierwsze warunki lokalowe mam niezbyt sprzyjające, po drugie poziom ceny był na górnej granicy rozsądku. Tym bardziej, że i tak kupiłbym jeszcze podstawkę i głośniki. Podstawkę, gdyż na razie nie mam gdzie powiesić telewizora, a głośniki po to, aby kiedyś w razie odsprzedaży nie mieć problemu z nabywcą. Na dodatek na rynku pojawił się Samsung A451 z designem dorównyjącym modelowi 5080XA (wąska, czarna obudowa), co przeważyło ostatecznie na jego korzyść. Tym bardziej, że jakoś tam te głośniki upchali. Czerń nie jest smolista, ale przyzwoita, zaś ogólnie obraz jest jak najbardziej poprawny. Dźwięk, jak na potrzeby wiadomości i seriali zupełnie OK, zas reszta i tak idzie przez Denona i Dali. :)

ArtS :)
 
Do góry