Panasonic seria PV80 i PV8

krzyno

New member
komanch - co do głośności to u mnie po ściszeniu do minimum nie słychać żadnego buczenia, szumienia ani nic innego, cisza i tyle. Mój poprzedni CRT Philips podczas emitowania dużej ilości bieli troszkę buczał, plazma nie emituje żadnych dźwięków poza tymi z głośników, co do wentylatorów to jeżeli takowe są to napewno bezszelestne.
Co do temperatury to określiłbym ją jako letnią lub jako lekko ciepłą, napewno nie ciepłą, a już napewno nie jako gorącą.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trzymam kciuki do czasu, aż dojedzie do Ciebie kolejny egzemplarz.

Co do wyższości PX nad PV, to może się okazać, że gdy w Polsce nastąpi era naziemnej telewizji cyfrowej, to ten tuner i tak sobie z nią nie poradzi.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Też tak sądzę, ale póki nie mam pewności, wolę pisać, że najprawdopodobniej sobie nie poradzi.

Osobiście dla mnie problem nie istnieje, gdyż jestem abonentem Cyfry+. I telewizor mógłby wcale nie posiadać tunera.

ArtS :)
 

cactus

New member
Co do temperatury, to byłem zdzwiony gdy dotknałem pracujacej od kilku godzin LCD Tosihiby - subiektywnie wydawała sie bardziej gorąca od Panasa.
A to podobno plazmy robią za piecyki :)
 

otan

New member
Bez reklam
kukuku2 napisał:
Na temat tv cyfrowej na ziemnej było już i wynikało z tego że ten tv sobie nie poradzi inny system niż w tv


Jak najbardziej sobie poradzi. :-D Wystarczy dokupić moduł dekodujący MPEG-4. Obecnie to wydatek w granicach 180-240zł.
 

prosper5250

New member
tak, tak-kupujcie w internecie a zajdziecie daleko! w większości sklepów można usłyszeć i przeczytać kłamstwa a na koniec kurier przywozi zmaltretowany odbiornik lub uszkodzony... enkę też kupujcie w necie albo na infolinii to powiedzą wam że dekoder macie na własność... gratuluję!
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Witam

Efekt tzw. grzania się TV jest bezpośrednio związany z nastawami. Wystarczy popatrzeć na TV wykorzystywane jako dema w supermarketach
Nastawy na maksa i ciepło aż bucha. Podczas normalnego użytkowania mojego TV nie stwierdziłem efektu "pieca". Nie ma co twierdzić, że się nie grzeje, bo te około 200W zużycia musi gdzieś się rozprowadzić. Nasze zużycie energii to pikuś w porównaniu z tymi co mają 50 i zużycie prawie 500W. :-D

Pozdrawiam.
 

acton777

New member
Bez reklam
kukuku2 napisał:
Mówimy o telewizorze a nie module MPEG4 w ten sposób to może nawet do Rubina
Ciekawe skąd w tym Rubinie wezmiesz gniazdo, w które włozysz moduł. Otan ma rację. Sharp sobie radzi, to Panasonic tez powinien( nie montowałem w Panasach, pewności nie mam)
 

wader11

New member
Panowie po co sie zastanawiać czy moduł będzie pracował czy nie - zaczym POWSZECHNIE ruszy DVB-T to my już zmienimy tv na nowe :) . Pada data 2012 ale jak znam nasz naród to pewniej 2013 albo i kolejny ;).
Można kupić i PX tylko żeby mieć świadomość że z naprawą może być nie tak np. trochę dłużej ( np. do 3 miesięcy ;) ) . A czy warto oszczędzać 200 zł jak masz tuner wsadzony który i tak (oprócz niewielu wyjątków ) do niczego sie nie przyda :).
Za kilka lat jak się upowszechni BR to i tak trzeba będzie fajniejszy odbiornik z FullHD ale jeszcze nie wiadomo w jakiej technologii wykonany :).

Dzisiaj dotarł do mnie nowy PV80 z digitalo.pl - nówka tym razem kurierzy się postarali i nic nie rozwalili. Pozdrawiam i polecam ten sklep!!
ps. tak szybkiej wymiany sprzętu na nowy nie doświadczyłem jeszcze w swoim życiu :)
 

Dejagore

New member
No to może digitalo nie taki zły jak go malują. A tak z ciekawości to z jakiej firmy oni mają kurierów ?

wader11 jak TV się spisuje ? zadowolony z zakupu ?
 
Ostatnia edycja:

wader11

New member
Wiesz ja wybierałem tv przez 6 miesiecy. Najpier były FullHD ale wiesz to kategoria 5000-7000. Po licznych godzinach spędzonych w sklepach i u właścicieli różnego sprzętu stwierdziłem że FullHD nie ma sensu . Byłem już prawie zdecydowany na plazmę 42PY70 ale pojawiła się PV80 i po porównaniach do innnych ( plazmy Samsunga i LG ) wybrałem Panasa jako najbardziej mi pasującą plazmę. Niestety dobre LCD to dalej wydatek powyżej 4500 . Tak więc moja decyzja nie była podyktowana impulsem - jest to jak najbardziej przemyślany zakup.
Czy będę zadowolony opiszę za kilka dni :) chociaż jak pisałem wyżej wiem czego się spodziewać.
Co do digitalo - dla mnie sklep rewelacja. Wiadomo że kurierzy ( u nich DHL) są różni - to tylko ludzie. Teraz przyszedł sprzęt - w magazynie w Szczecinie go sprawdzali , nastęnie u mnie razem z kurierem .
Jak poczytasz komentarze o sklepie to zobaczysz że sporo ludzi wpłaca kasę oczekując natychmiastowej wysyłki - jakby nie mieli telefonu by zadzwonić i spytać się czy dany produkt jest na stanie. Ja tak uczyniłem i świadomie wybrałem ten sklep i jestem zadowolony. Takiego bezproblemowego procesu reklamacji jeszcze nie przeżyłem.
Pamiętaj abyś odbierając tv otworzył karton i sprawdził od razu przy kurierze matryce czy nie popękana . Kurierzy niestety są różni - ten co był u mnie obecnie to bardzo się starał - jak było wcześniej - coż chyba nie za bardzo.
Tak więc decyzja należy do Ciebie - ale ja jestem super zadowolony.
Pozdrawiam
 

Dejagore

New member
U mnie sytuacja wygląda podobnie. Też zbieram się do zakupu od dość długiego czasu i przeglądnąłem już większość modeli dostępnych na rynku w różnych sklepach. Tak czy inaczej, napisz po paru dniach użytkowania jak się TV spisuje ;-) Jeśli będziesz go podłączał do PC to też opisz jeśli można wrażenia :)
 

cardsplitter

New member
cardsplitter napisał:
witam
kupilem plazme Panasonic TH 50 PZ 700E i mam kilka pytan do uzytkownikow forum , szczegolnie posiadaczy tego modelu co ja lub podobnych tej firmy:
-czy ten model jest fabrycznie oklejany folia naokolo matrycy ( kupowalem wczesniej LG 42 cale i on byl calkowicie oklejony folia)
-czy to normalne ze pilot dziala tylko wycelowany bezposrednio w odbiornik irdy w telewizorze ? mam kocowke symbolu na pilocie 114
-wydaje mi sie na kazdym prawie kanale ( cyfra+, polsat cyfrowy) ze mam jakby mgłę , rozmazanie obrazu co prawda nie wszedzie ale nie mam oczekiwanej super jakosci , ostrosci obrazu itd
-jednak najwazniejszym dla mnie problemem jest fakt iz po podlaczeniu do niego konsoli ps3 i odtwarzaniu plyt bluray mina mi zrzedla i to strasznie: ten sam film i to praktycznie kazdy ogladany na plazmie 42 cale LG daje fajne efekty i przyjemnosc z ogladania, A TUTAJ na Panasonicu mam koszmar nie obraz , na kazdej jasniejszej plaszczyznie widac tysiace kropeczek ciemniejszych , daje to efekt jakby burzy piaskowej, sniegu jak w starych telewizorach i ogolnie wyglada tragicznie co doprowadza mnie do zlosci bo skoro kupilem sprzet za prawie 7 koła to chcialem miec jakosc zblizona chocby do prezentowanej w sklepach z ich reklamowych płyt.
-dodatkowo nadmienie ze ekran choelrnie grzeje , w zimie moze robic za dodatkowy grzejnik :) , niestety latem bedzie przechlapane a nie chce instalowac w domu klimatyzacji bo ponoc nie sluzy dobrze malym dzieciom...

Jednak aby nie odbiegac od tematu prosze o odpowiedzi jesli ktos wie co jest grane z tym ekranem plazmowym , chodzi minajbardziej o to czy taki efekt reklamowac u sprzedawcy czy tez moze cos nalezy poustawiac a ja nie wiem co ?

mam do Was prośbę , napiszcie mi jakieś konkretne uwagi co do porady wzgledem lepszego modelu plazmy od 50PZ700E (wlasnie ja oddalem do sklepu z powodu problemow wymienionych w cytowanym wyzej moim poscie)
czy ktos z Was kiedys oddawal tv przed uplywem 10dni na zwrot i mial z tym problemy ? chetnie o tym pogadam bo ja mialem totalne schody w pewnym sklepie, stwierdzili ze tv wlaczony z ustawionym jezykiem polskim nie podlega juz prawu zwrotu...bo jest uzywany ... starsznie nielogiczne bo przeciez musisz uruchomic tv zeby ocenic jego dzialanie i jakosc , cholernie daleko jestesmy jeszcze w kwestii kultury sprzedazy drogich zabawek
potrzebuje informacji czy modele serii 50pv800,pv80 px80 sa lepsze jakosciowo? czy ktos z userow ma te modele panasa?
Czy jesli nie panasonic bo mam juz o nim zla opinie to co lepszego ? chodzi mi o uzyskanie takich plusow:
-uchwycenie dobrej jakosci obrazu HD , full HD,
-ostrosci obrazu,
-wysokiej jakosci obrazu z bluray (PS3),

oraz zminusowanie takich wad:
-unikniecie migotania obrazu,
-falowania i zlewania sie kolorow,
-miliona ziarenek czarnych na bialych obrazach,
-moze lepszy jakosciowo pilot dzialajacy z odbicia,
-zeby tv wlaczony odpalal sie od razu na poprzednio uzywanym wyjsciu (np. HDMI) a nie jak w panasonicu odpala sie na TV i trzeba przestawiac recznie pilotem

potrzebuje opinie osob uzywajacyh lub sprzedajacych ten sprzet , podajcie takze info gdzie we Wroclawiu znajde dobre tv plazma 50' ?
czy ktos ma pioniera full HD wielksoci 50' ?
jakies wnioski z uzytkowania ?
jak cos to mozna ze mna pogadac na gg 2880528
pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi
admin cardsplitter.pl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że Pioneer LX 5080 lub LX 5090 Kuro graja lepiej od Panasonica:
Z lewej Panasonic z prawej 50 Pioneera
p1090565vn4.jpg


Zdjęcia z wczorajszego pokazu w Budapeszcie.
Dotychczasowe opinie - najsłabsze słowo radości oceny Pioneera to - rewelacja :hmm:.
W razie wątpliwości poproś o prezentację w domu i sam się przekonasz.
Nie mmusisz wychodzić z domu aby się przekonać o jakości.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497

Ujęcia studyjne - jak widać - muszą budzić uznanie i respekt .I to nie tylko konkurencji.
Ale chcąc sobie pozwolić na "odrobinę luksusu" - zadbaj o dobry sygnał. Obecnie w Polsce dostępnych jest łącznie kilkanaście programów HD.
p1070958zb3.jpg
 

pshemqo

New member
37PV80 - Refleksy świetlne w kształcie rąbów na ekranie

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem plazmy wymienionej w temacie.
Przed wczoraj zauważyłem, że na ekranie, nawet gdy telewizor jest wyłączony, zauważalne są refleksy świetlne w postaci rąbów. Bardzo dobrze widoczne są w świetle dziennym, do tego stopnia, że przeszkadzają czasem w oglądaniu. W świetle sztucznym są gorzej widoczne ale mimo wszystko są.

"Rąby" - a dokładniej ujmując kwadraty postawione na rogu - są rozmieszczone równomiernie na całej powieżchni matrycy. Ich wielkość to około 3 - 4 cm.

Co więcej. Sygnał mam analogowy z UPC. Nie wiem dlaczego ale najgorzej odbierającym programem jest TVN. Przy słabym sygnale zakłucenia układają się (wyświetlają) w kształt podobny do wcześniej opisanych refleksów.

Mam wrażenie, że odpowidzialna za te releksy jest matryca. Początkowo podejrzewałem, że może skądś się odbija rozproszone w ten sposób światło, ale zasłaniałem okna ruszałem firankami, tworzyłem jakby filtry itp. Refleksy były cały czas zauważalne.

I teraz pytanie. Czy jest to jakaś wada matrycy czy może plazmy tak mają? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo jak by coś to do jutra mam czas aby telewizor wymienić na inny model bez dodatkowych utrudnień. Od niedzieli pozostanie mi już tylko gwarancja :)

Pokój północno-zachodni, 3x4m, odległość od ekranu 2,8m. Światła słonecznego dużo ale odbitego od ścian bloku, bezpośrednio słońce nie świeci. Jeżeli jeszcze jakieś informacje mogą być pomocne pytajcie.

Z góry dzięki
Przemek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wygląda na uszkodzoną powłokę. Ale tak czy tak wezwij serwis do Ciebie. Panasonic dojeżdża do klienta więc nie musisz się pakować.
 
Do góry