Panasonic seria PV80 i PV8

candyboy

New member
ArtS007 napisał:
Za zmianą przemawiają:
1. Większy rozmiar ekranu
2. Nowe interfesjy połączeniowe
Przeciwko
1. Kasa
2. Konieczność modernizacji urządzeń peryferyjnych.
Oczywiście nikt nie każe od razu zmieniać starego DVD na nowsze, ale ja na przykład tak zrobiłem, gdy się okazało, że mój poczciwy Panasonic RV32, za którego dałem swego czasu 1000 zł, nie ma nawet komponentu. :(
Ładnie to ująłeś.Warto zmienić dla większego ekranu.Duży ekran to całkiem inne przeżycia podczas oglądania filmów i sportu,u mnie to zdecydowało o zakupie plazmy.A jeśli mowa o wymianie na nowsze technologie to już chyba zależy od danej osoby czy chce być na bierząco czy nie.Przykład z Twoim DVD jest jak najbardziej aktualny.Ja mam DVD-S75 cena zakupu 1100zł.Obecnie jest podpięty przez komponent i gra bardzo ładnie - ale...Nowe odtwarzacze mają wyjście HDMI skalery do 1080p.Wiadomo że z dvd nie zrobimy full hd ale obraz po przeskalowaniu ulega znaczącej poprawie i ja już się zastanawiam czy by nie kupić nowego odtwarzacza.Tak to już jest jak lubimy nowinki techniczne i chcemy być na czasie to musimy za to płacić.

szupes napisał:
Witam Wszystkich !
wybor padl na Panasonica 42'' PV80...(...)...Czyli do tv bedzie jakies 3m?? Czy to nie za mało?
Drugie moje pytanie dotyczy tv Panasonic 42'' PY80 ktory jest w tej chwili 1000zł droższy i jest full hd. Czy warto jest dolozyc te 1000zł i kupic full hd? Dodam ze sygnał bede odbieral z dekodera HD Cyfrowego Polsatu. Z góry dziękuję za wszystkie rady i sugestie. Pozdrawiam
Moim zdaniem 3 metry dla 42" przy sygnale HD to w sam raz lub nawet za daleko.Ja mam oddalony ekran 42" od wzroku na 2.4 m i powiem Ci że HD z tej odległości jest śliczne i soczyste.
Natomiast jeśli chodzi o zakup full hd to odpowiedz sobie na pytanie na jak długo kupujesz tv i co planujesz w przyszłości pod niego podpiąć?Jeśli kupujesz plazmę na długie lata i nie zamieżasz szybko go zmienic to warto teraz dołożyć i miec fula.A jeśli należysz do osób które często zmieniają sprzęt to warto poczekać te 3-4 lata jak się BD upowszechni i pojawią sie nadawcy tv full hd.Ja teraz świadomie kupiłem pv80 gdyż oglądam tylko N i DVD.W moim przypadku full hd jest teraz zbędny.Ale liczę się z tym że za wspomniane 3-4 lata kupię full hd,a czy to będzie plazma,laser czy oled to się okaże za kilka lat.Obecnie będziesz mieć CP więc na ta chwile pv80 bedzie w sam raz i kupując fula nie odczujesz tej róznicy na CP.Zastanów sie na ile lat potrzebujesz tą plazme i do czego będzie CI później potrzebna.

pozdrawiam:)
 

kurpes

New member
co tu więcej pisać. Pierwsze słysze żeby samo załączenie menu serwisowego i sprawdzenie przebiegu naszego TV groziło utratą gwarancji. I to tyle.
 

Foxxx24

New member
Ja również nigdy nie słyszałem żeby wejście do menu serwisowego wiązało się z utratą gwarancji tym bardziej,że nie ma tego nigdzie określonego:)
 

candyboy

New member
Jeśli wejście w menu serwisowe by groziło utratą gwarancji to musiało by ono być jakoś lepiej zabezpieczone i powinna byc o tym jakaś wzmianka choćby w instrukcji obsługi.W panasonicu dostęp do menu serwisowego jest banalnie prosty i łatwy.Np w moim poprzednin CRT philipsa dostęp do menu serwisowego wymagał wciśnięcia kombinacji bodajże 8 znaków wciskanych w równych i szybkich odstępach czasu.Często potrzebowałem 3 lub więcej prób żeby tam sie dostac.A w panasie jest to dziecinnie łatwe do wykonania.Tak więc wątpie żeby to groziło utrata gwarancji.
 

Foxxx24

New member
Nie jest to za mało,ale to już tak blisko granicy kiedy widac różnicę między 42" HD Ready i Full HD:)
Ja uważam,że będzie Ci się bardzo dobrze oglądało:)
Natomiast LCD mogłoby już męczyc po dłuższym czasie:)

Pozdrawiam:)
 

habano

New member
3 x 4
wywale wszystkie meble (żeby nie było nagracone), zrobie niewielką szafe zabudowaną i kanapa
tv będzie początkowo stać(rozważam opcje powieszenia dla zaoszczedzenia miejsca) na dluzszej scianie na przeciwnej scianie kanapa w lini prostej
wiec 3m - ok 20cm(tv od sciany) - 30 cm oparcie kanapy=2,50m
okno od strony wschodniej wiec problem naslonecznienia odpada a i w razie co to roletka jest
moj wybor padl na PV80 tylko zastanawiam sie czy 37 czy 42
stwierdzilem ze FullHD nie jest konieczny gdyz nie zamiezam wymieniac przez dluzszy czas DVD Sony Dav DZ300, ani dokupywac Bluryja, ani zmieniac dekodera na HD,
aha i moj laptop pewnie nie uciągnie filmow HD 1080p (intel 1.6, 512MB, karta jakis intel 910)

skoro tak juz edytuje ten moj post to:
jak napisalem wyzej jest to jedyne rozsadne ustawienie TV w moim pokoju, poniewaz:
1 sciana 3m na calej okno
2 sciana (przeciwległa) 3m na niej drzwi i wspomniana szafa
3 sciana 4m- jakies 80 cm glebokosc szafy i natej chce TV
4 sciana 4m (przeciwlegla ) kanapa
 
Ostatnia edycja:

2marekm

New member
Foxxx24 napisał:
Co do takiego stanu rzeczy to w sklepach jest bardzo częste,ale tym sie nie przejmuj gdyż tak się właśnie dzieje jak puszczą sygnał SD i do tego podepną kilka,kilkanascie lub kilkadziesią czasami tv do jednego zródła sygnału:)


Pozdrawiam:)
No tak...ale na innych podpiętych do jednego sygnału tego nie było.
Coś jest jednak "na rzeczy". Świadczy to chyba /nie jestem znawcą/ o słabości tunerów Panasonica przy tego typu sygnale.
Dzisiaj też miałem okazję być w Redzie w sklepie Euro, i tam też zaobserwowałem ten mankament...leciał program muzyczny VIVA.
Przy dobrym sygnale, w zasadzie wszystkie telewizory, dla przecietnego oglądacza dobrze odbierają.
 

kukuku2

New member
full hd

Piszecie o modelu full hd serii 800, a co jest jak porównamy 42pv80 oraz 42py8. Drugi oczywiście full hd a różnica w cenie to tylko jakieś 400zł
 

Foxxx24

New member
2marekm

To jest poprostu kwestia większej wrażliwości tv Panasonica na wielokrotnie rozdzielony,a przez to osłabiony sygnał jeśli już albo też wrażliwości na zakłócenia sygnału,a napewno nie wadliwości tv.

Ja np byłem świadkiem sam jak lepiej odbierała PV70ka HD Ready od PY70 FULL-HD,a to już nie jest możliwe:)

kukuku2 napisał:
Piszecie o modelu full hd serii 800, a co jest jak porównamy 42pv80 oraz 42py8. Drugi oczywiście full hd a różnica w cenie to tylko jakieś 400zł

W przypadku tych modeli różnica sprowadza się właściwie tylko do lepszej matrycy w przypadku 42PY8 i wyższego kontrastu statycznego,bo 20000:1 w stosunku do 15000:1 przy pv80.
Za to Pv80 ma 3 złącza HDMI w stosunku do 2 przy PY8 oraz lepszy system dzwięku V-Audio:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Arecki23

New member
Mam pytanie. gdzie mozna zakupić modele pv80 w dobrych cenach to jest: 37pv80 do max 3000 pln lub 42pv80 do max 3200. Chcialbym dodać iż sklepy figurujace na liscie ceneo sprzedające po najtanszej cenie tak naprawde sprzedawaja modele px po czym informuja o tym przy finalizowaniu zamowienia. A mi chodzi wylacznie o pv. Wiem, ze technologicznie to prawie to samo, ale te widma problemow z gwarancja mnie odstraszaja. Czlowiek sie pyta w sklepie o model z cennika czyli model pv a oni informuja, że nie zajmuja sie wogole sprowadzaniem pv i ze maja na stanie modele px niczym sie nie rozniace procz tego, ze posiadaja tuner dvbt. A w sklepie jak byk cena 37pv80 i taka sema 37px80. Czy oni czasem nie wprowadzaja ludzi w bład... A gdybym sie nie spytal czy to pv to wyslali by mi px'a do domu??
 

wader11

New member
Arecki23 - polecam digitalo.pl . Pamietaj przy odbiorze obejrzec matryce czy jest cala . :) Sam kupilem u nich 42PV80 i jestem super zadowolony. Oglądanie filmów na takim TV to całkiem inne oglądanie - po prostu rewelacja.
Pozdrawiam
 

Arecki23

New member
Fajnie, ale jednak sklanialbym sie ku 37pv80 :) Ta tansza opcja. Nie wiesz czy maja ten model u siebie na stanie i w jakiej cenie? Ile biora za transport za pobraniem ?
 

Tietr41

New member
Panas Th37PX80E w digitalo

Dzis zadzwonilem do digitalo. Ten model jest wlasnie uzupelniany na zamowienie 2 lipca czyli jutro , kosztuje 2726 zl , po wplacie na konto transport gratis. Zamierzam te opcje wybrac.
 

Arecki23

New member
Tietr41. Czy aby napewno 37pv80 ?? Jak mam to zrobic? Wystarczy ze zadzwonie jutro do nich jak bede w pracy z rana? Rozumiem ze jak uzupelnia stan to dopiero wplata na konto digitalo? Czy moze jakas przedplata ?
 

Eskulap

New member
To jakaś głupota!!! Jeśli w karcie gwarancyjnej nie ma o tym słowa, to wejście do menu serwisowego nie powoduje utraty gwarancji. Zobacz lepiej ile ten telewizor ma nabitych godzin, bo ten osioł ze sklepu coś kombinuje.
 

aron69

New member
Witam.
A może chodziło o "grzebanie" w menu serwisowym,zmienianie ustawień itp. Tego chyba samemu robić nie wolno..?
Pozdr.
 
Do góry