Panasonic seria PV80 i PV8

motobartcompany

New member
jurasek napisał:
zauważyłem że nawet czarny kolor ma bardziej odcień zielony dołączam zdjęcia z mojego problemu te jaśniejsze krawędzie na zdjęciach w rzeczywistości mają bardziej zielony odcień ,są sytuacje kiedy jest to jeszcze bardziej dokuczliwe

pytanie za 100 punktów, jak dasz stop klatke to zielonkawy kolor znika? przetestuj, jeżeli znika to jest wszystko ok, masz normalny Grenn Ghostings
 

frytash

New member
Witam
Dziś odebrałem 42PV80. Musze powiedziedzieć, że jestem zadowolony i to bardzo. Zarówno z wygladu jak i odbioru sygnału, ze zwykłej anteny CP i filmów wszelkiego rodzaju z dvd Bellwood. Dziękuję wszystkim którzy pomogli mi w podjęciu tej trafnej decyzji. Dzięki dla użytkownika sosna który udzielił mi pewnych odpowiedzi i podpowiedzi. Muszę powiedzieć, że wyboru dokonałem już dawno, jednak jakoś nie miałem czasu na ten zakup. Dziś pojechałem do sklepu w którym wcześniej zamówiłem mój tv. Stał tam też 42PY85, którego wątek z ciekawości także śledziłem. Sprzedawca podłączył mi "n", bo akurat tylko sygnał z tej platformy mieli w sklepie i powiem, że jak na moje oko różnic prawie brak. Może troszkę lepsze skalowanie, może to dlatego, że PY to FullHD. Ale czy warto dopłacać ponad 1300 zł. Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie indywidualnie, wg mnie nie warto. Dźwięk i tak poleci z kina więc tutaj się nie wypowiadam. Ale jak to w tv jedne mają polepszacze inne nie, mnie ten w PV80 całkowicie by wystarczył. Wygląd PY też inny ale czy wart tej różnicy w cenie, wg mnie nie. Żona też zadowolona, a to w pewnym sensie także sukces :-D. Powiem, że kolejny raz przekonałe się do tej firmy, CRT 29", aparat cyfrowy, a terza ta plazma utwierdzają mnie w przekonaniu, że to dobra firma. Ten Pasikonik (jak to mówi moja córeczka) jest fajny ;).
 

Foxxx24

New member
milanoa napisał:
Jak sie ma sokole oko pewnie tak, ja jednak juz w najblizszy wtorek bede cieszyl oczy wersja PV80P,

Pozdrawiam:)
Nie tylko jak się ma sokole oko bo ja np widzę wyrazną różnicę w reprodukcji kolorów i ich odwzorowaniu jeśli różnica w kontrascie przekracza wartośc 5000 i napewno samo FULL HD tego nie nadrobi bo nawet model PV70P z kontrastem 10000:1 ma moim zdaniem zdecydowanie lepszy obraz od wersji PY70 FULL HD z kontrastem 5000:)A to tylko jeden z przykładów:)Tym bardziej dostrzegalna jest różnica między modelami PV80 przy kontraście 15000:1,a PY85 z kontrastem 30000:1:)
 
Ostatnia edycja:

krzysiekpg

New member
witam
jestem kolejnym forumowiczem ktory skuszony opiniami zakupil panasa 42pv80. ale teraz do rzeczy obraz ze zwyklej kablowki poprawny zadnych problemow choc balem sie co to bedzie po niektorych zamieszczonych tu opiniach. sporo osob zachwala obraz z canal+ ale dla mnie to on jest wlasnie slaby szczegolnie kanaly sportowe obejrzenie calego meczu powoduje niestety straszne zmeczenie oczu. mam zwykly dekoder podlaczony euro do tv. i teraz moje pytanie czy wymiana dekodera(planuje fergusona 8800 i podlaczenie przez hdmi) poprawi ten obraz??
 
Ostatnia edycja:

emski

New member
Wentylatory

Szanowni ;-) uzytkownicy Panasów, czy to prawda, że TH 42PV80 nie posiada wentylatorów? Jak było w poprzednich modelach? Gdyby 42PV80 ich nie miał to lepiej chyba, bo po paru latach takie wentylatorki na pewno zaczną głośno pracować (np. kurz)...
 

toyar

New member
Jeśli ma wentylatorki to są bezgłośne.
Przy wyłączonym głosie w okolicy TV panuje cisza (nawet gdy przykładam ucho z boku TV).
 

adam555

New member
jurasek napisał:
zauważyłem że nawet czarny kolor ma bardziej odcień zielony dołączam zdjęcia z mojego problemu te jaśniejsze krawędzie na zdjęciach w rzeczywistości mają bardziej zielony odcień ,są sytuacje kiedy jest to jeszcze bardziej dokuczliwe
Ja też jestem wyczulony na przebarwienia i kolor zielony widzę. W ogóle po ok 3-4 tygodniach obraz trochę zzieleniał, widać zwłaszcza na półtonach - stąd zreszta moja dociekliwość z menu serwisowym, gdzie można trochę odjąć tego zielonego - jak się wkurzę. Ale co gdy to będzie postępować? Miałem kiedyś ruską elektronikę (TV) i tam właśnie zieleniało sobie powoli...
Gorzej też że jest to zjawisko nieliniowe. Tzn włączając stopnie szarości w pewnym zakresie widać, że zamiast czysto szarego pojawia się lekkie przebarwienie niektórych stopni właśnie w kierunku zielonego.

Jakoś nie wyobrażem sobie abym co miesiąc musiał korygować ja lub serwis to zjawisko. W kineskopowym Philipsie mającym 10 lat nie ma absolutnie ŻADNEGO podbarwienia a tu jest po 3 tygodniach. Mało być lepiej a nie gorzej. Na razie, oprócz większego ekranu, niezbyt optymistycznie mnie to nastawia.

Poprzednik pisze też, że ma absolutną ciszę, i wcześniej też takie opinie były. No to u mnie jest słyszalne lekkie terkotanie i jeszcze mniejsze szemranie (z jakiegoś trafa lub dławika zapewne), może niezbyt głośne ale jest. W nocy, przy niezbyt głośnym głosie jestem również w stanie je usłyszeć poprzez głos.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
PY ma pięć wentylatorów, które są dobrze wudoczne z tyłu obudowy prze większe otwory wentylacyjne. Jeśli takich powiększonych otworów nie ma w PV, to pewnie nie ma też wentylatorów.

ArtS :)
 

Makumba

New member
Mam kablowke podlaczona poprzez kabel antenowy i kompa przez HDMI. Jesli mam podlaczony kabel HDMI ( albo SCART ), podczas uruchamiania telewizora kanaly TV ZNIKAJA. Doslownie zostaje ich z 5. Na reszcie kanalow tylko "sniezyca". Wystarczy jednak go odlaczyc i uruchomic TV i wszystko jest ok. Jedynym rozwiazaniem jest podlaczanie HDMI do TV kiedy jest on juz URUCHOMIONY. Tyle, ze to troche upierdliwe.
Raz lub dwa razy udalo sie go uruchomic z podlaczonym HDMI i bylo ok. Jednak w 99% wypadkow problem istnieje.
Pozdrawiam
 

pavulonxxx

New member
Minął miesiac od czasu zakupu PV80 P w Avansie za 4300:( W menu serwisowym 243 godz-niedługo kończe docieranie,ale i tak na ustawieniach około 40% jest ok.Ogladam z około 3,5 - 4m.Obraz z Cyfry,dekoder HD.Kanały "zwykłe"ogladam przez euro(Prolink-mam wrazenie ze wygladaja lepiej),HD przez hdmi(Prolink).Nie zaobserwowałem do tej pory nic niepokojacego(zielone krawedzie itp.)Ogólnie jestem bardzo zadowolony z telewizorka-kanały HD na cyfrze BAJKA!Mam tylko mały problem-przy uruchamianiu tv nie przełacza się automatycznie na AV i musze to robić pilotem co jest bardzo irytujace.Czy musze cos zmienic w ustawieniach?Kombinowałem rózne sposoby i lipa.Dzieki za ewentualna pomoc.
 

Empella

New member
Długi czas przymierzałem się do kupna nowego telewizora. Czytałem różne fora,
porównywałem opinie i czekałem. Aż w końcu pojawiła się seria PV80 i podjąłem decyzję
o zakupie. Kupiłem wersję 42" w sklepie internetowym. Żadnych problemów z transakcją.
Odebrałem osobiście, pudło zmieściło się po rozłożeniu tylnej kanapy do Hondy Civic 5D-
to tak dla informacji dla tych, krórzy chcą przewieżc telewizor własnym samochodem.
Oczywiście w pionie. Telewizor użytkuję prawie miesiąc, toteż moje spostrzeżenia na jego
temat, myślę że są w miarę obiektywne. Moje źródła sygnału to: instalacja antenowa do
odbioru z nadajników naziemnych ( 7 programów-TVP1, TVP2, TVP3, TV4, POLSAT, TVN, TV PULS)
tuner FERGUSON 6600 połączony z TV kablem component, komputer z kartą RADEON9600 na sterownikach
OMEGA połączony kablem HDMI długości 10m przez przejściówkę DVI-HDMI.
Ponieważ z racji mojego zajęcia, widziałem w swoim życiu setki, a może nawet tysiące
telewizorów różnych firm, aczkolwiek w większości CRT, bo w końcu LCD i Plasma to w miarę
nowe technologie i jednak u większości ludzi stoją właśnie stare CRT; mam porównanie.
Pierwszą, podstawową rzeczą jest fakt, że telewizor HD Ready, czy Full HD, niezależnie, czy to
Plasma czy LCD, jest telewizorem przeznaczonym do odbioru sygnału wysokiej rozdzielczości.
Odbiór sygnału SD na takim telewizorze jest zawsze rodzajem kompromisu. Nigdy nie uzyskamy
ideału przy sygnale SD. I z tego należy zdawać sobie sprawę, żeby uniknąć rozczarowań.
Sygnał SD PAL, który stanowi 95-100% sygnału dostarczanego i odbieranego u nas w domach to
rozdzielczość 720X576 pixeli. Natomiast natywna rozdzielczość naszego TV to 1024X768 pixeli.
W związku z tym, oraz z tym,że pixel naszego TV jest prostokątny, a nie kwadratowy,
najlepszą jakość odbioru PAL uzyskalibyśmy przy rozmiarze okna na ekranie wielkości
ponad połowę mniejszej, niż nasz ekran. Pewne pojęcie o tym daje tryb 4:3.
Aby uzyskać wypełnienie obrazem całego ekranu telewizor musi przeskalować sygnał PAL
do swojej natywnej rozdzielczości. I tutaj następuje utrata jakości, a przy sygnale
nadawanym w formacie 4:3 dodatkowo rozciągnięcie poziome (prostokątne pixele).
Oprócz skalowania drugim czynnikiem decydującym o jakości PAL jest jakość przesyłanego
materiału oraz jakość samego przesyłu( związana z jakością sprzętu jakim posługuje się nadawca)
Teraz trochę praktyki:
Pomijam jakość skalowania.
Antena naziemna-musimy mieć przedze wszystkim dostarczony sygnał na odpowiednim poziomie.
Polska Norma przewiduje 57-84 dB. W tych granicach nie zauważymy żadnych różnic jakościowych.
Warto czasem wydać parę złotych i zlecić pomiar i ewentualną naprawę naszej instalacji.
Jeśli już mamy odpowiedni poziom sygnału, to reszta nie zależy już od nas. I tak w Łodzi,
gdzie mieszkam, najlepiej nadaje POLSAT, następnie TVN, TVP1, TVP2. Najgorzej wypada TVP3.
Dość słabo TV4. Wszystkie stacje najlepiej wypadają oczywiście przy transmisjach ze studia.
Ogólnie można się przyzwyczaić, aczkolwiek, niektórzy mogą poczuć się nieco rozczarowani
przy przesiadce z reguły z dużo mniejszych telewizorów CRT.
Satelita-tu rzecz ma się podobnie jak w poprzednim przypadku. Ogólnie jakość jest lepsza,
co wynika z samej metody przekazu choć czasem odnoszę wrażenie, że w przypadku szczególnie
TVP1, czy TVP2 obraz jest lepszy z nadajnika naziemnego.
Moje odczucie jest takie, że dobrze zrealizowane i nadawane programy oglądam z przyjemnością
i CRT się nie umywa, natomiast gorszy materiał, czy przekaz pozostawia czasami dużo do życzenia.
DVD-nie mam co prawda na stałe podłączonego, ale pożyczyłem na jakiś czas do testowania.
Było podłączone kablem HDMI. podłączałem również po Componencie i jakość była jak dla mnie
wyraźnie gorsza. Obraz z DVD oceniam pozytywnie, choć zależy on również od jakości płyty.
Są płyty, które oglądałem z dużą przyjemnością, ale są również realizacje słabe.
Divixy można obejrzeć, ale jak dla mnie ich jakość jest niestety kiepska.
Odniosłem również wrażenie, że jakość DVD z urządzenie stacjonarnego jest lepsza niż
z komputera. Nie wiem, czy wynika to z różnicy długości kabla, czy też raczej ma to związek
z jakością karty graficznej. A może jedno i drugie.
Komputer-o jakości DVD, czy Divix już pisałem, więc przejdę do materiałów HD. Rozdzielczość
1280X720p wypada świetnie. Pełne zadowolenie, to jest to. Tak samo 1980X1080i i p.
Tutaj dopiero widać co potrafi pokazać telewizor. Nie mam co prawda porównania z innymi modelami
czy to Panasonica, czy innych firm, bo trzeba by było prawdopodobnie postawić kilka TV obok
siebie, ale przypuszczam, z dużą dozą pewności, że normalny użytkownik będzie pod wrażeniem.
Buczenia, syczenia-nie stwierdzam.
Zielone obwódki-hmmm nie zauważam, być może są, ale ja ich nie widzę.
Odległość od ekranu-do 2,5m uważam, że przy sygnale SD jednak lepiej 37"
powyżej 2,5m. może już być 42". Przy sygnale HD 42" może być nawet poniżej 2,5m.
Podsumowując-z TV jestem zadowolony. Bardzo dobrze wypadają na nim materiały HD( jak dla mnie
duża przyjemność oglądania), dobrze, a czasami nawet bardzo dobrze DVD ( tutaj chyba jednak
warto kupić jakiś w miarę dobry odtwarzacz stacjonarny, a może od razu Blue-Ray'a),
Satelita i tv naziemna w zależności od programu i nadawanego materiału-od odbioru bardzo
kiepskiego, do zupełnie dobrego.
Ponieważ przy kupnie TV kierowałem się opiniami na forum, po zakupie stwierdziłem, że
zamieszczę parę zdań od siebie, być może komuś to pomoże w podjęciu decyzji.
Pozdrawiam.
 

savior

New member
Witam
Mam pytanie do użytkowników TH-42PY85P
Mam zamiar go kupić na dniach i mam pytanie
1. Czy warty swojej ceny :) ??
2. Czy odpina sie cała ta stopka która trzyma telewizor (mam zamiar powiesic go na scianie)??

Pzdr
 

sosna

New member
Sporo opinni było o PY85, w strefie klubowej jest test Kikiego.
Co do stopki, to jeszcze nie widziałem tv w którym by się cała nie odpinała;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570

2724e29868dca3bfmed.jpg

Zdecydowanie warty swojej ceny :D
 

darcun

New member
Bez reklam
Empella - Bardzo dobrze,że podzieliłeś się na forum swoimi spostrzeżeniami i uwagami dot. 42PV80.
W jednym przypadku chyba minąłeś się z prawdą cyt:

"Ponieważ przy kupnie TV kierowałem się opiniami na forum, po zakupie stwierdziłem, że
zamieszczę parę zdań od siebie"
 

rafian

New member
Jakość obrazu - moje testy

krzysiekpg napisał:
witam
jestem kolejnym forumowiczem ktory skuszony opiniami zakupil panasa 42pv80. ale teraz do rzeczy obraz ze zwyklej kablowki poprawny zadnych problemow choc balem sie co to bedzie po niektorych zamieszczonych tu opiniach. sporo osob zachwala obraz z canal+ ale dla mnie to on jest wlasnie slaby szczegolnie kanaly sportowe obejrzenie calego meczu powoduje niestety straszne zmeczenie oczu. mam zwykly dekoder podlaczony euro do tv. i teraz moje pytanie czy wymiana dekodera(planuje fergusona 8800 i podlaczenie przez hdmi) poprawi ten obraz??

Tuż przed kupnem tego TV nabyłem dekoder Philips PVR HD od cyfry, połączyłem go z tv przez hdmi, obraz z kanałów SD był poprawny, na różnyhc kanałach różnie, kanał cyfra+ świetnie, nie piszę o kanałach HD, bo wiadomo - miód. Dodatkowo (chyba że mi się wydaje) od jakiegoś tygodnia jakość kanałów SD z platformy C+ poszła niebywale w górę jakość np. w programie 2 rewelacyjna w innych podobnie.

A teraz łyżka dziegciu.
Podłączyłem stary tuner philips 6010 do tv poprzez kabel euro, włączyłem kanały cyfrowego polsatu (sprawdzę może dziś też C+) jakość, gorzej niż źle. Gdybym kupił tv i podłączył do starego tunera to bym się załamał, na to nie da się patrzeć!!! Naprawdę nie przesadzam, może jakbym nie widział obrazu z nowego tunera, to bym się może przyzwyczaił ale taka zmiana w dół, to tragedia, zrezygnowałbym z ogladania tv. Sądzę że przyczyna tkwi w samym układach scalonych tunerów, kabel chyba ma małe znaczenie bo skok jakości jest przeogrmny (w dół)
 
Do góry