Panasonic seria PV80 i PV8

pink25

New member
... to masz dokładnie tak jak ja z tył połączeniem po hdmi.

ja laczyłem 42pv80 z pc (karta palit geforce6200).
Cos sie piepszy... Kabel nie jest przyczyną bo sprawdziłem na innym pv80 podlaczonym z laptopem...
Też tylko ta niska rozdziałka.
I jest jeszcze 1 problem w zwiazku z hdmi. Zobacz moje watki (ten o zgubieniu kanałów TV). Dostałem info na priva ze ktoś miał identycznie i wyglada to na podlaczone hdmi !.
Cos z tym hdmi może być nie dokonca OK.

tu czytaj http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=179310#post179310
 
Ostatnia edycja:

pink25

New member
muzzy123 napisał:
Witam serdecznie Wszystkich.

Przeszukując forum natknąłem się na jeden z wątków, który mnie zainteresował i na którego szukam odpowiedzi.
Otóż chodzi o podłączenie Laptopa do 42PV80 po złączach HDMI -> HDMI. Czy ktoś z szanownego grona już coś takiego sprawdzał i jak u niego to się sprawuje?
"Producent zaleca podłączanie telewizora z komputerem jedynie przez wejście Mini D-sub"

Pozdrawiam:)
~\MUZZY123\~

no niestety jet jakis problem z tym hdmi...
ja mam taki problem (pisałem juz o tym).

1) Uzyskuje tylko mała rozdzieczość po hdmi
2) Przy podlaczonym kablu hdmi z PC TV potrafi "gubic" programy/kanały TV. Ktos z forum napisal mi na priva iz ma tak samo !
3) Po dsub nie ma problemów
4) Tu ktos inny ma problem po hdmi http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24311

w moim przypadku nie jest to sprawa kabla bo przetestowałem go na innym pv80 i jakims tam laptopie i było OK. Wiec albo TV, karta graficzna lub jakas niekompatybilność...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Pytanie, czy wyczujesz ten dużo lepszy kontrast czy tylko wyczytasz z danych, no i bez przesady matryca w PV80 to nie jest też jakieś badziewie, zauważysz zmiany? Zwłaszcza jak się siądzie i dostroi odpowiednio tv ;)
 

darcun

New member
Bez reklam
Telewizor PY85 przeznaczony jest dla klientów bogatszych,a PV80 dla biedniejszych/do których i ja się zaliczam/.
Jak będę oglądał PV80,to przy odrobinie fantazji pomyślę,że oglądam PY85.
 

Foxxx24

New member
Sansei6 napisał:
Pytanie, czy wyczujesz ten dużo lepszy kontrast czy tylko wyczytasz z danych, no i bez przesady matryca w PV80 to nie jest też jakieś badziewie, zauważysz zmiany? Zwłaszcza jak się siądzie i dostroi odpowiednio tv ;)
Owszem zauważysz ten kontrast w przypadku tych modeli bo model PY85 ma nie dosc ze kontrast statyczny dwa razy wiekszy to i lepsze skalery dzięki czemu nawet obraz SD wyglada lepiej bo w koncu to matryca FULL HD,nie wspominajac juz o DVD czy Blue Ray'u,ktory również zakupie:)
 

Wojcio

New member
już niedługo coraz bliżej.. 37PV80

hehe witam
już w przyszłym tygodniu zamówie przez agito.pl tego panasa 37pv80 mam nadzieje ze bede zadowolony. Od 3tygodni oglądam TV na mojej 14'' full hd xtreme super ekran i poporostu przegięcie jak na tym wielkim ekrani na kanale TVN włączyli panorame jeszcze, na mojej komórce mam nieco mniejszy ekran :D :D :D
Jaki polecacie uchwyt na taki TV i czy są uchwyty uchylne lewo/prawo ???
 

jurasek

New member
jurasek napisał:
Wjednej z odpowiedzi ktoś zwrócił uwagę o chyba wygaszaniu koloru zielonego i że plazmy to mają ,ale mi chodzi o to że obiekt np.osoba stoi nieruchomo jakiś przedmiot też i wtedy widać zieloną poświatę na prawych krawędziach



z dvd jest to niezauważalne a z kablówki tak jak by zielony (pasek około 1mm)kolor przechodził na krawędziach


zauważyłem że nawet czarny kolor ma bardziej odcień zielony dołączam zdjęcia z mojego problemu te jaśniejsze krawędzie na zdjęciach w rzeczywistości mają bardziej zielony odcień ,są sytuacje kiedy jest to jeszcze bardziej dokuczliwe
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    15,5 KB · Wyś: 532
  • 2.jpg
    2.jpg
    13,8 KB · Wyś: 507
  • 3.jpg
    3.jpg
    13,4 KB · Wyś: 485
  • 4.jpg
    4.jpg
    12,6 KB · Wyś: 484

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli ten efekt występuje na różnych źródłach sygnału, to nie zastanawiaj się dłużej, tylko pakuj telewizor do serwisu.

ArtS :)
 

ravpelc

New member
a jak chcesz mieć dźwięk po hdmi łącząc kablem dvi-hdmi z kartą... graficzną! :mrgreen: tylko obraz leci a dźwięk podłączasz z kartą dźwiękową - ale przerażają mnie te problemy z kompatybilnością... zamówiłem kabel Tech+link 5m... hdmi i euro mam tej firmy i te nagrody, które otrzymują ich kable nie są przesadzone, na prawdę fajne kabelki i teraz pytanie czy na nim uda się uzyskać większą rozdzielczość? jak przyślą kabel to przetestuje i napisze co i jak. niech moc będzie z nami hehe

pink25 - ja nie używam laptopa, więc wypowiadałem się o stacjonarnych, w laptopach są często wyjścia hdmi nawet. ja mam karte asusa gf 8600 gts ale dopóki kabla nie dostanę to nie będę wiedział czy będą problemy cz nie z podłączeniem
 
Ostatnia edycja:

ravpelc

New member
apropos zielonych duszków to zauważyłem śmieszną rzecz, że one są bardziej widoczne przy podłączeniu przez hdmi :mrgreen: do tej pory miałem n-boxa przez euro i praktycznie ich nie było, teraz mam przez hdmi - obraz jest dużo ładniejszy (ktoś kiedyś pisał że n-ka przez hdmi pogarsza kanały sd - ja uważam że i sd i hd są ładniejsze niż przez euro) wyraźniejszy - mogę oglądać z 1,5m większość kanałów i jest na prawdę ok - ale zielone krawędzie są zauważalne czasami, zmienię na euro i mniej... dziwne nie a kabel mam tech+link z wyższej półki cenowej...

mi to nie przeszkadza, dalej będę chwalił ten tv, ale... jak ktoś chce odstraszyć od kupna, np jakaś żona martwiąca się o rodzinny budżet hehe to niech puści małżonkowi mecz NHL na nSport przez hdmi :mrgreen: a jeszcze niech 1 drużyna ma biało-czarne stroje hehe - zielono mi
 

toyar

New member
Już jest....42PV80

Po kilku tygodniach szukania właściwego TV wybór padł na 42PV80. Początkowo miał być 32LX70 ale żona stwierdziła (i słusznie), że będzie za mały i jak już zmieniać to na większy.
Poszedłem więc za ciosem i zamówiłem w sklepie internetowym a.....pl 42PV80. TV przyjechał do mnie dokładnie 24h po złożeniu zamówienia :) .
Po rozpakowaniu wydał mi się duuuży ale po 2 dniach spowszedniał i wydaje mi się "normalny". Od razu zawisł na ścianie i w pokoju zrobiło sie znacznie więcej miejsca (stary 29" Thomson musiał się wyprowdzić)
TV oglądam z 3 metrów i jest to głównie kablówka (UPC).
Obraz, w zależności od kanału, jest OK. Są oczywiście kanały, na których obraz jest dość słaby ale często zależy to od wyswietlanego na nich akurat programu (np. AXN - czasem obraz b. dobry a czasem puszczą film, którego nie da się oglądać).
Dodam, iż obraz na ustawieniach fabrycznych był b. dobry lecz ustawiając jego parametry aby się "dotarł" stracił on na swej jakości - moje subiektywne odczucie.
Osobiście nie zauważyłem żadnych smużeń czy też przebarwień.
Jestem zadowolony z wyboru, który głównie zawdzięczam opiniom osób z tego forum.
 

jurasek

New member
jurasek napisał:
zauważyłem że nawet czarny kolor ma bardziej odcień zielony dołączam zdjęcia z mojego problemu te jaśniejsze krawędzie na zdjęciach w rzeczywistości mają bardziej zielony odcień ,są sytuacje kiedy jest to jeszcze bardziej dokuczliwe


a co na to Kiki ,który już trochę tv widział
Kiki proszę o twoją opinię
 

pink25

New member
ravpelc z tym dzwikiem to nie do końca masz rację. 95 % sprzetu w graficznej nie ma przyłaczonego dzwieku lecz nowe laptopy z wyjsciem dvi czy hdmi coraz czesciej tak mają i dzwiek i obraz wtedy zasuwaja po hdmi.

Moze niech Ci co maja problemy z hdmi i podłczeniem PC pod pv80 niech pisza jakie to sa karty graficzne , może coś sie wywnioskuje.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
pink25 napisał:
... 3) Po dsub nie ma problemów
4) Tu ktos inny ma problem po hdmi http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24311

w moim przypadku nie jest to sprawa kabla bo przetestowałem go na innym pv80 i jakims tam laptopie i było OK. Wiec albo TV, karta graficzna lub jakas niekompatybilność...

ja niestety mam tylko wyjscie d-sub w laptopie (gforce6100). Podłączyłem kablem d-sub/d-sub (dł.5m ekranowany z filtrami ale ze zwykłymi końcówkami) ... iii na ciemnym ekranie widać delikatnie cieniutkie poziome białe i do tego migające paseczki ... :???:
zastanawiam się czy inny kabel (ze strony laptopa d-sub bo innej możliwości nie ma ale z innym wtykiem do TV) polepszy obraz ...:hmm: ... ?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ja tylko dodam odnośnie moich problemów z buczeniem, wczoraj nie miałem jak napisać ale gościu z kablówki przyszedł, przyniósł izolator galwaniczy, ale niestety jeden, przygotowany by go przy dvd lub tv podłączyć, ale odrazu jak ręką odjął ;) Pozostaje tylko jeszcze wiaża, gościu mówi że to ona coś wraca sygnał itp, dobra dobra, jak tam podłączyłem ten izolator to też pomogło i narazie mam antenę odłączona, ale obiecał, że wpadnie jeszcze jak coś lepiej wymysli, twierdził, że na klatce już jest taki izolator, no jakoś nie chce mi się wierzyć :hmm: no cóż i tak ostatnio rzadziej słucham radia na wieży ;)

Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady ;)
 
Do góry