Panasonic seria PV80 i PV8

jarkon

New member
jurasek napisał:
Proszę o poradę bo nie znalazłem takiego wątku a przeszukałem na tym forum wszystkie , odnośnie tego co opisałem wcześniej to jest przy odbiorze sygnału tv (42pv80)szczególnie z prawej strony krawędzi (ręka głowa) widoczne jest (obojętnie czy obiekt w ruchu czy nieruchomy)zielone przebarwienia .Czy to norma czy wada u mnie ?

jurasek problem tzw. "green ghosting" poruszany był już wiele razy. W plazmach już tak jest. Krawędzie, najbardziej czarno-białe przesuwające się szybko w bok ekranu przybierają zielonkawego zabarwienia. Wynika to z tego, że komórka zielona panela wygaszana jest wolniej niż pozostałe. Najbardziej widać to patrząc na tą krawędź podczas szybkiego ruchu. Występuje to na wszystkich plazmach, na jednych bardziej widoczne, na drugich mniej choć nie wszyscy to dostrzegają, bądź nie chcą dostrzegać.
Poniżej link wyjaśniający to zjawisko.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/...hosphor-trail/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WujekDobraRada

New member
PX80 vs. PV80

@JerzyMat
Jak kupisz z pewnego źródła to nie bedzie żadnych problemów. Podzespoły są identycznie więc niebardzo rozumiem o jakie "części" chodzi.

@kacy21
Dzięki za posta i pomysł ze zwykłą szerokopasmówką! Też mieszkam przy granicy (lubuskie) i planowany na przyszły tydzień zakup PX'a właśnie nabrał dla mnie nowego wymiaru :) na telewizor czeka już coprawda N'ka ale nie jest tajemniecą że w kategorii sport niekiedy rozczarowuje :/
 

WujekDobraRada

New member
wróciłem i nic świadczącego o dyskryminacji PX80 nie znalazłem, oba modele mają tą samą polską 2-letnia gwarancję i te same podzespoły więc uzasadnij prosze swoje obawy
pzdr
 

JerzyMat

New member
Z tego co wiem PX nie jet w oficjalnej przedazy Panasonic Polska więc jak przeczytałeć to co poniżej:

Uprzejmie informujemy, że honorujemy gwarancję z krajów UE.
Zgodnie z warunkami karty gwarancyjnej jeżeli model urządzenia nie odpowiada modelowi, który jest sprzedawany na terenie kraju, w którym przebywa nabywca lub jeżeli charakterystyka urządzenia nie odpowiada sprzedawanemu w danym kraju odpowiednikowi, firma prowadząca sprzedaż lub dystrybutor narodowy mogą podjąć się realizacji gwarancji po sprowadzeniu części zamiennych z kraju pierwotnego zakupu lub przekazać tam urządzenie w celu usunięcia usterki.
W obu przypadkach nabywca jest zobowiązany do dostarczenia karty gwarancyjnej i dowodu z datą zakupu.
Nabywca zostanie obciążony wszelkimi kosztami związanymi z transportem urządzenia bądź części zamiennych. Dopuszcza się także w takich wypadkach związane z transportem opóźnienie w realizacji praw gwarancyjnych.

Nie jest moją intencję robić zamęt ale jak coś się zepsuje w PX to Panasonic może postępować wten sposób, że będzie robił pod górkę z modelami zza garnicy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darcun

New member
Bez reklam
WujekDobraRada

Wiemy,że jest model PV80 przeznaczony na kraj i model PX80 z importu.
Każdy może nabywać taki model jaki chce. Trzeba tylko uwzględnić przy zakupie PX80 ,że w razie awarii mogą wystąpić pewne kłopoty/jakie-czytaj wstecz/.
Twoje dobre rady mogą się okazać nie dla każdego takie dobre. :hmm:
 
Ostatnia edycja:

JerzyMat

New member
Dokładnie o to mi chodziło o czym piszesz.
Mam nadzieję, żę z żadnymi PV i PX nic złego się nie będzie działo jak to było przy seri 70.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Stanowisko Panasonic Polska w sprawie modeli importowanych do Polski w ramach prywatnego importu może narazić użytkownika na dodatkowe koszty w razie naprawy gwarancyjnej. Takie stanowisko nie powinno jednak dziwić. Podejrzewam, że poza sprawami formalnymi są jeszcze sprawy czysto kosztowe. Otóż serwis w Polsce przyjmując towar nie podlegający oficjalnej dystrybucji musi się pewnie inaczej rozliczać z napraw. Jednak ciekawe, jak to będzie w praktyce. Gdyż jest sporo racji w tym, że podzespoły są takie same. Pożyjemy, zobaczymy.

Wracając do serii PX. To, że jest wyposażona w tuner DVB-T nie jest w naszych warunkach jakąś przewagą. Chyba że ktośą mieszka przy granicy i rozumie śpiewny język naszych sąsiadów. Jednak trudno jednoznacznie doradzać komuś zakup czegoś, czego nie będzie potrzebował. To trochę tak, jakby mnie ktoś namawiał do zakupu konkretnego telewizora, bo ma wejście na kartę SD. Mnie to do szczęćia nie jest potrzebne. Od tego mam komputer.

Na koniec jeszcze jedna uwaga: namawiając do zakupu modelu zza zachodniej granicy proszę pamiętać o tym, że nie posiada on polskiej dokumentacji. A to, jak widać chociażby na tym forum, nie jest banalnym problemem.

ArtS :)
 

de.camillo

New member
witam
WujekDobraRada ja sprawdzałem ceny tylko na www.ceneo.pl a tam PX jest droższy :)
A wracając do DVB-T to przy granicy niemieckiej jeśli odbieracie ich programy to super. Ja mieszkam w środkowej częsci Polski więc tych programów napewno nie złapię, a zatem tak jak pisałem wcześniej dla mnie nie jest to funkcja przydatna. Nikogo nie namawiam, ani nie zniechęcam do kupna PX'a.
Wyraziłem tylko swoją opinię.

pozdro
 

janusz.ka1

New member
Kupiłem TH-42PX80E

Kupiłem 42-PX80 w sklepie internetowym. Cena 3620 z transportem i kablem HDMI.
Pełna instrukcja w języku polskim na płycie CD. Odbiór z DVD EH-67 przez HDMI idealny. Z kablówki UPC przyzwoity.
Nie obawiam się o gwarancję ponieważ każdy polski sklep na podstawie dowodu zakupu jest zobowiązany do naprawy lub wymiany na zasadach ogólnych, które są zazwyczaj korzystniejsze dla reklamującego.
Wybrałem model PX a nie PV ponieważ mam zamiar użytkować go dłuższy czas i sygnał cyfrowy w Polsce również zastąpi analogowy, a skoro cena jest właściwie ta sama to wybór był prosty.
 

arek-legnica

New member
c.d. 37'' a 42''

Przespałem sie z myślą posiadania 42'' Panasa.Bede miał wiekszy obraz z 3 metrów oglądania ale trace (tak domniemywam)ciut na ostrości? Prosze o Wasze opinie ,być może nie ma takowej różnicy:confused::confused::???:8)
 

wader11

New member
janusz.ka1 pod warunkiem że ten tuner

obsłuży standard który zostanie przyjęty w naszym pięknym kraju w co wątpie :). Jak nie wiedzą jaki MPEG , jaki standard dzwięku to dalej wychodzi że brak przewagi PX nad PV. Ale to twoje pieniądze i twoje decyzje. Poczekamy na jakieś kłopoty PX i jak wypada w konfrontacji z serwisem :) wtedy wyjdzie czy to była dobra decyzja :rolleyes:
 

janusz.ka1

New member
zgoda

Zgadzam się co do niewiadomego standardu. PX ma MPEG-2.
Nie sądzę aby był problem z serwisem. Wszystkie papiery od kartonu po instrukcje i gwarancje są oryginalnie wydane przez Panasonica w j.polskim więc trudno przypuszczać aby nie był ten model objęty takim samym serwisem jak PV. Ja obaw nie mam, a tuner cyfrowy szczególnie że praktycznie nic nie kosztuje dodatkowo może (ale nie musi) się przydać (oczywiście mogą Polacy wymyślić inny standard niż obowiązujący np. w Niemczech-tylko po co?). Nikogo nie będę przekonywał, że to słuszny wybór bo każdy na szczęście sam dokonuje wyboru.:D Ja się cieszę z wyboru bo relacja ceny do jakości jest naprawdę dobra.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zoltar75

New member
Witam Szanowne Forum.

Mam prośbę,

Bawiłem się ustawieniami PV80 w trybie serwisowym, i nie mam pewości czy jakichś wartości nie zmieniłem trwale.
Jeśli któryś z szanownych forumowiczów mógł podać standardowe wartości (np w formie zamieszczonej fotografi) z menu serwisowego byłbym zobowiązany.

pozdrawiam
 

jurasek

New member
jurasek napisał:
Proszę o poradę bo nie znalazłem takiego wątku a przeszukałem na tym forum wszystkie , odnośnie tego co opisałem wcześniej to jest przy odbiorze sygnału tv (42pv80)szczególnie z prawej strony krawędzi (ręka głowa) widoczne jest (obojętnie czy obiekt w ruchu czy nieruchomy)zielone przebarwienia .Czy to norma czy wada u mnie ?




Wjednej z odpowiedzi ktoś zwrócił uwagę o chyba wygaszaniu koloru zielonego i że plazmy to mają ,ale mi chodzi o to że obiekt np.osoba stoi nieruchomo jakiś przedmiot też i wtedy widać zieloną poświatę na prawych krawędziach

jurasek napisał:
Wjednej z odpowiedzi ktoś zwrócił uwagę o chyba wygaszaniu koloru zielonego i że plazmy to mają ,ale mi chodzi o to że obiekt np.osoba stoi nieruchomo jakiś przedmiot też i wtedy widać zieloną poświatę na prawych krawędziach

z dvd jest to niezauważalne a z kablówki tak jak by zielony (pasek około 1mm)kolor przechodził na krawędziach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mirecore

New member
zoltar75 napisał:
Witam Szanowne Forum.

Mam prośbę,

Bawiłem się ustawieniami PV80 w trybie serwisowym, i nie mam pewości czy jakichś wartości nie zmieniłem trwale.
Jeśli któryś z szanownych forumowiczów mógł podać standardowe wartości (np w formie zamieszczonej fotografi) z menu serwisowego byłbym zobowiązany.

pozdrawiam

to dotyczy modelu PV70 - ale warto sprawdzić

How to Reset the Unit
To Reset the Unit, turn the TV on and while pressing the “VOLUME ( - )” button on the main unit, press the “Menu” button on the remote control for more than 3 seconds. The Self-Check menu appears on screen. Then, disconnect the AC cord from the wall outlet.

To Access the Self-Check Mode, turn the TV on and while pressing “VOLUME ( - )” button on the main unit, press the “OK” button on the remote control for more than 3 seconds.
To Exit the Self-Check Mode, Press and hold the Power button on the TV for 5 seconds or disconnect the AC cord from the wall outlet.
 

beemka7

New member
Tu masz z PV80 DSC04163.JPG
 

SCOTI

New member
Kolega kupił PX80. Dystrybucją serii PX zajmuje się http://electronicpartner.com.pl/index.php?id=23
Z tego co kolega mnie poinformował konkurują oni z Panasonic Polska i mają własny serwis. Kupując tv u nich w przypadku awarii mamy wybór gdzie ją zgłosić, czy to w Panasonic Polska czy Electronicpartner. Plazma była zamówiona w sklepie internetowym w tej samej cenie co PV80.
 
Do góry