Panasonic seria PV80 i PV8

Sansei6

Member
Bez reklam
ravpelc napisał:
Szczerze? :)
ja mam mniej więcej taki pokój i po 2 tygodniach 42" wydają mi się za małe.

Potwierszam, ja mam kilka dni a już się całkiem przyzwyczaiłem do tego rozmiaru i mniejszego sobie nie wyobrażam, gdyby nie słaby sygnał, to kto wie. Wszystko jest do przyzwyczajenia ;)

Tak zapytam, może głupio ale by się upewnić, czyli laptopem do tv podłączę tylko obraz przez ten kabelek - PC idźwięk trzeba kombinować? :hmm:

To jak to jest ostatecznie z tym panelem w PV 80 G11 czy G10? :hmm: :hmm: :hmm:
 

sanchopan

Banned
Jeśli masz na myśli złącze monitorowe (niebieskie) D-sub, to dźwięku tam nie ma. Trzeba osobno wyprowadzić z kompa (pewnie podwójnym małym jackiem).
 

ravpelc

New member
11 !!!!!

tłumaczyłem już i nie tylko ja... PV80 (PX80 również :mrgreen: dla "czepiających się") ma panel Panasonica 11-tej generacji...

wystarczy przyjrzeć się naklejce z datą produkcji i rodzajem panela z tyłu tv (widać przez otworki wentylacyjne)

TEMAT ZAMKNIĘTY
 

ArtS007

New member
Bez reklam
I tak można w nieskończoność. G11, czy nie. Lepsza czerń, czy nie? Itd, itd, itd...

Panowie, nie przesadzajmy. Opieranie się na informacjach z polskiej strony Panasonic nieraz już okazywało się błądzeniem po omacku. Wspomnę jedynie o ciekawych rewelacjach na temat poziomów odcieni w modelu PV7 i PV70, które były wyjątkowe na skalę światową.

Już niedługo pojawi się pewnie seria PY800, która będzie miała prawdopodobnie lepszą czerń od PY85 i znowu się zacznie. Czy myślicie, że będzie miała G12?

Jeśli ktoś naprawdę ma wątpliwości nie dzwoni do Czech i zapyta. Tam w końcu składają te telewizory.

ArtS :)
 

ciaptak

New member
jesli chodzi o SD dla mnie pv80 wyglada lepiej, pisalem juz o tym pare postow wyzej ze py85 swieci jak na moje oko lekko niebieskawo... w HD jest chyba odwrotnie.
zaznaczam ze to moja prywatna opinia i prosze sie nia nie kierowac
pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Poszedłem po rozum do głowy i odwiedziłem pół Europy wschodniej oraz Grecję. Ciekaswe, że w wielu krajach na stronach Panasonic nie ma jeszcze śladu po ósemkach, a w Grecji na przykład nawet siódemek nie ma. Ale dla niedowiarków znalazłem na Litwie i jest tam czarno na białym, że seria PV, to panel G11:

http://www.panasonic.lt/products.php?sub=239

Sprawę można chyba uznać za zamkniętą.

Niestety, polska strona Panasonika już nieraz naruszyła moje zaufanie. I nie bardzo wierzę zarówno w to, co piszą, jak i w to, czego nie piszą. Tym razem jednak pisząc o nowym panelu, mają na myśłi panel G11. Zawsze opieram się na danych ze stronm anglosaskich. Rzecz jednak w tym, że są tam nieco inne serie, a i dostępność na Wyspach jest późniejsza.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Kiki rzeczywiście twierdzi, że efekt skalowania SD na PY85 (1080 linii) jest lepszy, niż na PV7/70 (768 linii). Świadczyć to może jedynie o zawansowanym skalerze w tym pierwszym przypadku i jest bardzo ciekawym przypadkiem podważającym ogólną regułę, że do SD lepiej wybrać telewizor HD Ready ze względu na mniejsze skalowanie.

ArtS :)
 

leszcz

New member
Napiszę tak : mój znajomy ma samsunga Q91 ( HD Ready - a nie Full ) chyba taki model a ja mam Panasa 42PY85p no i jak przyszedł do mnie to zdębiał jak po zwykłej kablówce odbierają TVN-y i Polsat-y bo rzeczwiście one graja najlepiej.Ja nie widzę na TV żadnej pikselizacji nawet na słabych kanałach w przeciwieństwie do tego Q91 Samsunga gdzie pewnych kanałów nie da sie normalnie oglądać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaxel

New member
marlowe napisał:
od tygodnia mam 42pv80, troche go potestowalem :) a teraz przyszla pora podlaczenia go pod PC, najpierw chcialem przetestowac polaczenie D-sub ---D-sub, niestety co prawda po podlaczeniu obraz jest ale tylko do chwili kiedy pokazuje sie logo systemu (XP) pozniej obraz znika, zmienialem rozdzielczosci i odswiezanie (do 60Hz najmniej bo nizej sie nie da w sterownikach-mam GF 6800GS) i caly czas to samo czyli obraz jest tylko do momentu pokazania sie loga systemu :/ moze ktos juz testowal ten rodzaj polaczenia i moglby pomoc?
z gory dziekuje za pomoc


...no wlasnie, ja tez mam taki sam problem. Moze ktos pomoze?
 

darcun

New member
Bez reklam
ArtS007- Zgodnie z zapowiedzią podnoszę wysoko białą flagę.
Panasonic na Litwie rozwiewa wszelkie wątpliwości.
Wyraźnie napisane , że PV8 i PV80 mają panele G11.
Odwaliłeś kawał solidnej i owocnej pracy.
Z tego wynika , że Litwa jest traktowana poważniej niż Polska./szerszy asortyment,dokładna informacja/.
Bardzo dobrze się stało,że tym wyjaśnieniem masz prawo zakończyć ten temat.
Z tego sporu wychodzę na tarczy,ale jednocześnie jestem zadowolony jako przyszły nabywca tego tv,że posiada panel G11.
Były "niedowiarek"-darcun.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
jaxel też tak mam w laptopie, ale jak się uruchomi to naciskam taki klawisz - przełączenie na wyjście sub czy jakoś na ekran i zaraz sie przełącza, kolejne kliknięcia robią, że obraz jest bądź w tv i na ekranie laptopa bądź tylko na tv lub tylko na laptopie, ale jak to w PC-blaszaku to nie wiem może też jakoś podobnie?
 

viallos

New member
W końcu i ja stałem się szczęśliwym posiadaczem 37" Panasa.
Ponieważ mieszkam w Irlandii miałem ogromny problem żeby go dostać (PV80 w ROI), dlatego pojechałem do Belfastu po wersję PX80. Cena 799 funtów czyli ok. 1002EUR (w sumie super cena jak na Irlandię).
No ale do rzeczy. Na wystawie stały 3 Panasy obok siebie. Dwie plazmy PX80 po bokach i LCD fullHD (też z najnowszej serii) no i obraz na plazmach 'masakra' w porównaniu do LCD. Ale się nie zraziłem - w końcu tylu forumowiczów mylić się nie może - pogrzebałem w ustawieniach ... i LCD pozostało w tyle.
W domu podłączyłem do Cyfrowego Polsatu (dekoder Samsung HD) po HDMI (Tech+Link) i ... się załamałem - akurat dekoder na Eurosport2 i straszna pikseloza. Szybko przełączyłem na Polsat i szok ... kompletnie zaskoczony zaje... jakością. To samo na TVN no i oczywiście na materiale testowym HD na Polsat Sport HD. HBO HD również nieźle na jednym filmie - na drugim trochę gorzej (widać że testują trochę jeszcze).
Generalnie poskakałem po kanałach i jakość dobra/bardzo dobra. Są wyjątki jak oba Eurosporty czy np. Rai Sport gdzie pokazuje się pikseloza. Ale świadczy to tylko o tym że prawdopodobnie te kanały idą z jakiegoś słabego transpondera i niestety nawet najlepszy TV nie pomoże.
Oglądam dużo Polsat Sport /Polsat Sport Extra i jestem zadowolony z jakości. Akurat leciał mecz piłki nożnej a następnie koszykówka i wszystko jak powinno być. Zero smużenia, skakania kamery, piłek jako komet itp - do sportu polecam w 100%.
Czytam że niektórzy mają problem z PC po D-Sub. Mnie się udało osiągnąć maksymalną rozdzielczość 1024x768 (kabel Banbridge). Mam dwa notebooki (Asus i Acer) i na obu to maksymalna rozdzielczość jaką chce wyświetlać. Wyświetla również niższe - natomiast gdy ustawię 1280x800 czt coś podobnego (1280x720) tylko mignie i później czarny ekran.

To by było na tyle - jestem w fazie docierania (tryb Eco i wszystko zjechane poniżej 50%) a obraz w zupełności mnie satysfakcjonuje.

Mam nadzieję że moja opinia okaże się pomocna dla innych - tak samo jak wszystkie poprzednie opinie forumowiczów były pomocne dla mnie ... i się nie zawiodłem.
 
Ostatnia edycja:

rafi.c1

New member
funkcja PP w serii PV80

Witam serdecznie. Jak widzicie jestem nowy i zielony na tym forum, ale przeczytałem wszystko w tym wątku i mam pytanie od mojej Żonki... (Tylko kobiety mogą być takie dociekliwe to pytam). Czy seria 80 ma funkcję PP (tzn. poprzedni program). Jest to dość przydatna funkcja, którą mamy obecnie w tv i żonka często z niej korzysta, gdy z filmu przełączę na mój mecz;) . i jeszcze proszę o wyjaśnienie czy jest w końcu PAT czy PAP (PANASONIC podaje PAP). No dobra na początek to tyle. Dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:
Do góry