Panasonic seria PV80 i PV8

darcun

New member
Bez reklam
ArtS007- Masz dar przekonywania.
Faktycznie w opisie gatunku panelu pisze:"Nowy 42 calowy,progresywny panel HD".
Żeby nie ten przecinek po wyrazie "calowy" musiałbym wywiesić białą flagę.
No dobrze poddaje się. :hmm:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Szczerze Ci powiem, że to jedynie dedukcja oparta na dostępnych materiałach. Fakty znają inżynierowie Panasonica. Ale sądzę, że prawdopodobieństwo tego, iż nie jest to 11G jest chyba znikomo małe.

ArtS :)
 

Ciemar

New member
kukuku2 napisał:
Ale mam jeszcze jedno pytanie pomieszczenie 4,7m X 3,0m jaki tv 37 czy 42.
Też miałem ten problem. Odległość od tv max. 2,5m. Wziąłem 37". Do kablówki ok. Do DVD mógłby być zdecydowanie większy. Mam pokój 4,7m x 3,6m. Nie chciałem jednak, aby tv "zdominował" pokój. W końcu to tylko telewizor :).
 

darcun

New member
Bez reklam
ArtS007 - Też bym tak chciał,ale jednak pozostaje malutki cień wątpliwości.Jest jeszcze teoretycznie taka możliwość,że do produkcji tv PV80 zastosowano panele G10 wprowadzając jednocześnie nowe rozwiązania techniczne poprawiające jakość paneli G10.
Ale w ten sposób można by wszystko negować. Mam nadzieję,że Twoje argumenty są bardziej umocowane w rzeczywistości.
Dzięki za udzielenie odpowiedzi na moje obawy i wątpliwości.Widzę,że o każdej porze dnia i nocy trwasz na swoim stanowisku.
Pozdrawiam!
 

ravpelc

New member
darcun napisał:
chciałbym się mylić,ponieważ w 99% jestem zdecydowany aby PV80 zakupić

Opisy na polskiej stronie Panasonica są jakby to powiedzieć "charakterystyczne" wiele błędów oraz ogólników - taki urok strony - zdecydowanie najlepiej reklamują się same produkty niż strona www producenta :)

A sposób na każdego "niedowiarka" jest prosty - obejrzeć tył tv :mrgreen: na panelu od tyłu jest naklejka z datą produkcji i... rodzajem zastosowanego panelu ...GH11... (widać tą naklejkę przez otwory wentylacyjne) i przy okazji wyjaśnia się "sprawa" zróżnicowanego nazewnictwa G11 i H11 :grin:

Pozdrawiam i nie bójcie się hehe - ja już poleciłem 2 osobom, którzy kupili je w tym tygodniu i chyba przeklinać mnie nie będą ;) szkoda tylko, że mi Panasonic nie odpali choćby 2 piwka za tą reklamę wśród znajomych hehe...
 

darcun

New member
Bez reklam
ravpelc- A nie masz możliwosci sprawdzenia jaka jest naklejka w PY85?Jeśli jest taka sama jak w PV80 to uznaję Twoją i ArtS007 rację,chyląc przed Wami czoło do samej ziemi. :eek:k: :hmm:

W tescie porównawczym tv PY85 i PV8 kiki napisał: Plazma PY to inna matryca inna czerń i inny obrys obiektów na ekranie.

Myślę,że to stwierdzenie Kikiego daje również dużo do myślenia.A przecież Kiki wie co pisze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ciaptak

New member
darcun napisał:
W tescie porównawczym tv PY85 i PV8 kiki napisał: Plazma PY to inna matryca inna czerń i inny obrys obiektów na ekranie.

Myślę,że to stwierdzenie Kikiego daje również dużo do myślenia.A przecież Kiki wie co pisze.

to samo mozesz napisac o PV8 i PV80...
bardziej interesuje mnie porownanie PV80 do PY85.
 

darcun

New member
Bez reklam
ciaptak-cyt: bardziej interesuje mnie porownanie PV80 do PY85.

Ja również jestem zainteresowany takim porównaniem.
Ponieważ mam wątpliwości czy PV8 i PV80 posiadają panele G11,zacytowałem stwierdzenie Kikiego z testu jaki wykonał.
 

ciaptak

New member
to ze telewizory maja te sama matryce jeszcze o niczym nie swiadczy. liczy sie tez elektronika. wiele lcd jest na matrycach samsunga, a obraz na nich wyswietlany znacznie sie rozni.
pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Matryca z PY85 jest matrycą Full HD, więc już chociażby dlatego jest inna. Poza tym sporo zależy od elektroniki.

Wątpię, więc jestem, to ważna maksyma, ale albo rozbieramy telewizory i sprawdzamy, albo wierzymy danym technicznym (z innych stron świata).

Niestety, testy z forum są pozbawione danych pomiarowych i trochę większej ilości refleksji. Ja bardziej spodziewałbym się szerszego opisu. Fotografie małej rozdzielczości bez podania parametrów źródla również niewiele wnoszą. Najczęściej wszystkie wyglądają świetnie, więc po co wybierać?

ArtS :)
 

btw

New member
ArtS007 napisał:
Panasonic Polska nie pisze o G11 przy serii PV, ale pisze Nowy progresywny panel HD.
Byćmoże ludzie z Panasa czytają to forum bo już nie ma tego nowy. Widnieje informacja "Wyświetlacz - progresywny wyświetlacz plazmowy HD" :confused: Podczas gdy przy PY mamy "G11 progresywny wyświetlacz plazmowy Full-HD".
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Słowko nowy jest, ale obok obrazka.

@ciaptak: odnosiłem się do wypowiedzi dancuna. Twoją potwierdzam. Osobiście również jestem zdania, że w dużym stopniu jakość obrazu jest wynikiem zastosowanej elektroniki. Przy okazji, czy różnica w jakości obrazu jest zauważalna również w zakresie czerni?

ArtS :)
 

btw

New member
Nowy model telewizora, (nowa seria na 2008 rok), ale czy koniecznie nowszy ekran? Może faktycznie poprawili aby elektronikę. W inym wątku Kiki zamieścił fotkę PV8 i PY85, i widać że ten drugi ma o wiele głębszą czeń i Kikiego spostrzeżenie, że są to dwie inne matryce.
 

ciaptak

New member
btw
czytaj uwaznie, to oczywiste ze sa to inne matryce py85 to full hd!
nie wiem czy to widzisz, ale dla mnie mimo kalibracji przez kikiego py85 wpada w niebieski. takie jest moje prywatne odczucie. opieram sie na zdjeciach i na tym co sam widzialem na wlasne oczy. to tak jak z sharpami jedni widza rozowe zabarwienie inni nie...
dla mnie pv80 jest lepsze niz pv8. takze jesli chodzi o czern. z tym, ze dla mnie czern jest wystarczajaca praktycaznie w kazdej plazmie...
 

darcun

New member
Bez reklam
Tu nie chodziło o to czy PV80 jest lepszy od PV8,tylko dlaczego Panasonic na swojej stronie nie podaje jakie te telewizory mają panele/chodzi o G../.
Natomiast przy PY85 podaje ,że posiada panel G11.
Powtarzam jeszcze raz:jak się nie podaje prawdy lepiej nie podawać żadnej informacji.
Moim zdaniem to nie jest przeoczenie ze strony Panasonica.Tu chodzi o to czy PV80 i PV8 posiadają panel G11 tak jak PY85.
Wiadomo,że PY85 jako Full HD będzie miał inną matrycę,ale czy z tej samej generacji co PV8 i PV80?
 

speedefm1

New member
pv80 v py85

Witam.
Właśnie skończyła sie u mnie w domu prezentacja tych dwóch plazm.Przed pokazem byłem napalony na py85 ale teraz mam ochote kupic pv80. Sygnał był z cyfrowego polsatu. Dla mnie lepiej odbierał pv80 obraz był ładniejszy.
Rano byłem w sklepie właśnie po py85 ale sprzedawca powiedział mi ze do polsatu radzi mi kupic pv80,poniewaz istniejące platformy nie nadaja w najwyższej rozdzielczości(np. Polsat sport hd jest ponoc w 720) Po pokazie stwierdzam ze chyba miał racje bo odbiór na pv80 był dużo lepszy
 
Do góry