Panasonic seria PV80 i PV8

kloss_tc

New member
Sansei6 napisał:
Kurcze, zauważyłem jeszcze ciche buczenie w tv przy componencie i zielone pasy na szarym tle jakie daje nagrywarka dvd........ widać to nieco na zdjęciach... wina kabla, czy dvd, a moze tv, powiem, że na przewodzie scart też były te zielone pasy........:(
Czy urządzenia które masz podłączone do telewizora są zasilane z tego samego rozgałęziacza ?
Spróbuj np. wyłączyć wtyczkę nagrywarki, obrócić ją o 180 stopni i włączyć do gniazdka.

Wiem, że może to głupio brzmi :) Ale czasem pomaga :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
emski wypaleń jeszcze nie stwierdziłem, mam go jeszcze krótko ale intensywnie używam, pierwszego dnia to ponad godzinę przestawiałem sobie kanały więc ciągle "świeciło się" takie samo manu i nawet przez chwilę na jednolitym tle było coś delikatnie widać, ale po chwili zniknęło więć suuuper ;)

kloss_tc gościu od kablówki tak mi radził z wieżą (bo był przypadkiem i go podpytałem) ale nie pomagało dopiero odłączenie enteny radiowej pomogło dzięki podpowiedzi adam555 no zobaczę zaraz, tak wszystko jest pod jedną listwę stabilizującą czy jakoś.......
 

kukuku2

New member
37" czy 42"

Co do pytania odnośnie czytania kart SD, to tylko chciałem wiedziec. Ale mam jeszcze jedno pytanie pomieszczenie 4,7m X 3,0m jaki tv 37 czy 42.
 

kloss_tc

New member
no to chyba pozostaje Ci tylko separator galwaniczny :) Zresztą - spróbuj wziąć w rękę kabel z kablówki tak, żebyś dotykał "masy" we wtyczce i palcem tej samej ręki dotknij obudowy np. nagrywarki (jeśli jest metalowa) :) Zobaczysz dlaczego masz zakłócenia :)

uwaga ! grozi lekkim porażeniem elektrycznym ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Kurcze obrócenie nie pomogło, a co to jest ten separator galwaniczny, jak to wygląda i ile kosztuje? Ne będe próbował, obudowa metalowa, wierzę na słowo, nie chce mi się tam wciskać znowu ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
kurcze faktycznie odłączyłem kabel od kablówki i cacy uuuuuuu
A czy to by też pomogło na wcześniejsze buczenie w wieży, które ustąpiło po odjęciu anteny? Pewnie tak, pewnie to było pytenie retoryczne ;) Czyli potrzebuję 2 takie urządzonka? Czy to dobra firma do tego sprzętu? Polecasz to bo jak coś to zaraz kliknę i na następny week bedzie. Wygląda, że to kablówka jest przyczyną problemów, prawda? :hmm:
Czy mocno osłabi to sygnał kablówki?
 
Ostatnia edycja:

kloss_tc

New member
teoretycznie powinien wystarczyć jeden separator, wystarczy że np. zamontujesz go na kablu wchodzącym do mieszkania, nie powinien w żaden sposób obniżyc jakości obrazu.

nie stosowałem tego u siebie, bo na razie nie potrzebowałem :)
tak więc o jakości nie mogę się wypowiedzieć :)

z wykształcenia jestem technik elektronik - stąd wiem o takich urządzeniach :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
hmm chyba nie da rady bo kabel jest odrazu w gniazdko rozdzielające zakonczony i wychodzą z niego dwa wyjścia - ty i radio i to oba na te RF ale takie nakręcane a tu chyba końcówka taka "normalna" poprostu wkładana jest i w to mi by było graj, bym się już nie bawił tylko ponakładał i mam nadzieję ze by pomogło, nie zbiednieję bardzo jak kupię dwie oby tylko pomogło, ale liczę na Twoją wiedzę kloss_tc to co kupić, ten będzie wystarczająco dobry? Nie wiem czy tu jest jakaś firma co to robi? Jakaś lepsza, gorsza? I czy ten gościu ma dwa takie ;) Co radzisz?

Ciekawe czemu dopiero teraz to zauważyłem a na CRT tego nie widziałem?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Panasonic Polska nie pisze o G11 przy serii PV, ale pisze Nowy progresywny panel HD. Wystarczy zajrzeć na stronę Panasonic UK, aby przekonać się, że odpowiednik serii PV, czyli PX ma panele G11.

ArtS :)
 

kloss_tc

New member
na allegro raczej bym nie kupował :) ja osobiście jakoś nie mam zaufania :) gośćiu z allegro nie podaje żadnych parametrów takich jak pasmo przenoszenia czy napięcie przebicia.

jeśli miałbym brać to raczej ten z drugiego linku - niestety - wtedy musisz dokupić końcówki do nakręcania, 2 wtyczki (męska i żeńska) - ale to nieduży koszt, no i kawałek kabla.
Z drugiej strony separatora wkręcasz takie coś:
http://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_f_-_gniazdo_antenowe_E8270.htm http://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_f_-_wtyk_antenowy_iec_E8272.htm
I możesz bezpośrednio wetknąć kabel TV, a kabel radiowy do takiego czegoś:
http://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_f_-_gniazdo_antenowe_E8270.htm
http://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_f_-_wtyk_antenowy_iec_E8272.htm(jeśli mnie pamięć nie myli - to z naściennego gniazdka - wyjście na kabel do radia jest typu "żeńskiego")

Jeśli jedyne miejsce gdzie możesz to wstawić jest za gniazdem - to faktycznie - 2 szt trzeba wziąć.

W sumie - przy koszcie sprzętu kilka kilo zł, koszt takiego czegoś niewielki - max 50 zł za 2 szt + złączki.

Jeśli to nie pomoże :) to już sam nie wiem :)
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
ArtS007 - dzięki za wyjaśnienie moich wątpliwości.Jeśli PV80 jest taki sam jak PX80 to ma panel G11.
Należy w takim razie postawić takie pytanie: "Dlaczego Panasonic Polska w specyfikacjach technicznych nie podaje tego faktu? "
Przecież wszyscy producenci często podają na wyrost wszystkie dane techniczne swojego wyrobu.A Panasonic Polska jest taki skromny w podawaniu bardzo ważnych informacji?
Przecież to działa na ich szkodę.
W takich wypadkach zawsze pozostaje cień wątpliwości.Bo to ,że jest odpowiednikiem nie musi znaczyć ,że jest dosłownie taki sam/chciałbym się mylić,ponieważ w 99% jestem zdecydowany aby PV80 zakupić/.
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Sansei6 napisał:
A tak w międzyczasie, może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł, czemu mi wieża buuuuuuuuuuuuuuczy jak chciałbym przez nią posłuchać dźwięku z tv.....? :(

Ja podłączyłem dźwięk z tv (w tv przez wyjście "czincze") do kina domowego i jest spoko, bez problemów.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
sosna pewnie do kina domowego nie masz podłączonej anteny? :> U mnie już spoko, jak odpięłem antenę, czyli potrzebuję separatora galwanicznego także do wieży i jeszcze do tv bo wygląda na to że to ta sama przyczyna
 

sosna

New member
Antenę mam włączoną do kina, radiową ( z Vectry), do tv mam tylko podłączony Scart'em Cyfrę+. Na twoim miejscu poprosił bym Serwisanta z kablówki, żeby sprawdził czy wszytko ok z Twoim gniazdem, tak na wszelki wypadek. A nóż cos wymyśli :grin:
 

kloss_tc

New member
jeśli jest taka możliwość, też bym najpierw poprosił swojego operatora kablówki o sprawdzenie - nic nie kosztuje, a pewność będzie.

Czasem źle wykonana instalacja elektryczna w domu (uziemienie) powoduje takie jazdy, że pojawiają się zakłócenia.
 

kovisoy

New member
marcism napisał:
W sklepie "nie dla idotów" stały swego czasu obok siebie plazma Panasonica 42PV7 (starszy model) i Toshiba. Były akurat podłączone po SCART do SD z satki i po zwykłej antenówce (to już na SD nie wyglądało).

Obraz na Toshibe był gorszy. Do tego różnica w cenie na korzyść Panasonica.

Kupiłem 2 tyg temu Panasonica 42PV80 i jestem baaardzo zadowolony.


Witam

W sklepie MM konkretnie Plejada stały obok siebie TH42PV80 i ostatni model Pioneera też 42, na wszystkich TV ten sam sygnał , wpatrywałem sie długo ok 0,5 godz , LCD od razu mogłem sobie darowac ze zrozumiałych wzgedów co nasuwało myśl - tylko plazma . Przyznam szczerze że między panasem a pioneerem mogła byc dosłownie różnica subiektywna , chociaz wyższa rozdzielczośc mogła przemawiac na korzyśc pioneera i gdyby nie ogromna różnica cenowa doprawdy miałbym dylemat.
 

PWK

New member
Th-42pv8

Czy jest jakaś różnica pomiędzy TH-42PV8 a TH-42PV8P? Początkowo myślałem, że to "P" na końcu to jakieś oznaczenie modelu z polskim menu, ale: 1. model ten jest chyba dostępny nie tylko w Polsce; 2. oznaczenie na nasz region to PV zamiast PX.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
42 calowy Pioneer ma dokładnie taką samą rozdzielczość, jak Panasonic PV70.

darcun napisał:
W takich wypadkach zawsze pozostaje cień wątpliwości.Bo to ,że jest odpowiednikiem nie musi znaczyć ,że jest dosłownie taki sam/chciałbym się mylić,ponieważ w 99% jestem zdecydowany aby PV80 zakupić/.
Nie sądzę, aby opłacało się produkować dwa rodzaje matryc jednocześnie. Poza tym zwracam uwagę na słowo "nowy" w opisie gatunku panelu.

ArtS :)
 

kovisoy

New member
Zwracam honor - naturalnie rozdzielczosc pioneera j.w - czyli jakośc obrazu porównywalna , przynajmniej w moim odczuciu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry