Panasonic seria PV80 i PV8

hdtvap

New member
mecz.....beznadziejny sygnał TVP1

Cytat:
Napisał zaz
Napiszcie jak plazma spisywała się podczas meczu na TV1 (z zaznaczeniem źródła sygnału).

- na 1 z cyfry i multimedii beznadziejna jakośc w kadrze z oddalenia,
sceny bliskie ok
- b słaba jakość tabel składów
WINA NADAWCY - ZA CO TEN ABONAMENT
POZDRAWIAM
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli rozumie że jeśli chodzi głównie o filmy to DVI-HDMI ... a czy np. jakość kabla ma tutaj znaczenie ? (gdy jest zazwyczaj SD) ... tak jak jest to np. przy sygnale HD, gdzie zazwyczaj im droższy kabel HDMI-HDMI tym lepszy ...

a drugie pytanko, co powiecie na połączenie z kompem przez dSub-dSub ?
 
Ostatnia edycja:

cactus

New member
zaz napisał:
Napiszcie jak plazma spisywała się podczas meczu na TV1 (z zaznaczeniem źródła sygnału).

TVP przez C+ baaaardzo kiepsko (dziwne wyblakłe kolory, nieostry dalszy plan) - ale jak pisali przedmówcy to nie wina naszych telewizorów tylko nadawcy

pytanie czy ktoś to oglądał na przyzwoitym CRT - jak wyglądało to na takim ekranie ?

dla porównania nadawany w tym samym czasie mecz na C+Sport (mam tylko SD) - obraz idealny, piękne kolory - do tego od razu formatowany na 16/9
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Panasie 29' CRT mecz wyglądał "paskudnie". Od 1-5 na 3. Sygnał z polsatu.
Aż niechciało się oglądać, zresztą nie tylko z tego powodu.....
 

misiekz

New member
jarkon napisał:
Tv włącz na oboętnie jaki program. Na funkcji regulacji siły głosu w telewizorze wciśnij i trzymaj "-". W tym samym czasie naciśnij trzy razy zero na pilocie. Po chwili jesteś w menu serwisowym. Wyjście z menu na "exit". Prościej się już nie da. Pozdrawiam

Dzięki, udało się bez problemu, jedynie TV musi być włączony:)
 

hdtvap

New member
mecz - sygnał.....

Cytat:
Napisał zaz
Napiszcie jak plazma spisywała się podczas meczu na TV1 (z zaznaczeniem źródła sygnału).
dziś oglądałem powtórkę meczu Wisły na c+sport - obraz w odległym planie też nie był nadzwyczajny jak na c+- może to też słabość oświetlenia i ustawienia wysoko kamer
pozdrawiam
 

wosp

New member
Mecz wczorajszy ogladalem na monitorze LCD 19".

Jakosc obrazu - TRAGEDIAAAA!!

Ogladanie z dalszej odległości to ocena 2,5 w 5 stopniowej skali.
Z bliska koszmar - kasza, wielkie piksele - ocena 1

Sygnał C+ przez Euro

Najpierw sprawdzałem kable czy mi sie nie poluzowały, potem przełączyłem na inny kanał i na C+ film i C+ sport - obraz był świetny

Ewidentna wina ZŁEJ JAKOŚCI nadawanego sygnału
 

zaz

Member
Dzięki za odpowiedzi w sprawie meczu. Myślę, że marna jakość nie wynikała tylko ze słabego sygnału, ale także z realizacji telewizyjnej (mam na myśli sprzęt TVP, oświetlenie boiska itp.), dlatego ocena obrazu zarówno na plaźmie jak i CRT oscyluje w okolicach 3 (w skali 1-5). Może należałoby zorganizować jakąś akcję z wysyłaniem emaili, aby przypomnieć TVP, że ktoś ich jeszcze ogląda i zwraca uwagę na jakość przekazu?
 

xxxxxx

New member
Popieram ZAZ w całej rozciągłości. Jakość transmisji zależy głównie od
sprzętu realizującego transmisje i warunków oświetlenia na boisku.Natomiast
tor przesyłu ma każdy taki sam cały czas(w zależności jak odbiera tv).Coś
mi się wydaje że tą transmisję realizowano jakimś zabytkowym sprzętem lub zabytkowymi łączami.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
czym sie rozni 42PX80 od 42PV80 oprocz tego ze ten drugi jest tanszy... pozdr, i czy to na dzien dzisiejszy w cenie 3500-4000 dobra oferta cena-jakosc?? matryca 11 generacji ponoc ma byc wkladana do kuro 9ej generacji wiec ma to jakas wymowe...
 

robiw

New member
A nie raczy Kolega przeczytać wątku od początku lub nawet od połowy - odpowiadano kilka razy? robiw

Witam Kolegów,
Mam pytanie do tych, którzy kupowali z dostarczeniem przesyłki przez kuriera:
- czy wniósł sam? (chyba nie dałby rady i nie musi?),
- co należy sprawdzić? (przeciez nie będe zmuszał kuriera aby rozpakowac i aby przy nim sprawdzić czy nic nie pękło itp. - on nie musi czekać?)

Proszę o jakies sugestie dotyczące zamówienia i odbioru (Mińsk Maz. koło Wawy).

Prosze tez o info jaki wieszak zastosować - chodzi mi o to aby TV był jak najbliżej ściany bo w moim przypadku to będzie widać? A może taki wieszak zintegrowany ze stolikiem na sprzęt (amplituner i dvd; wieszak niestety dość drogi ale można schowac przewody)?

Z góry dziękuję... robiw
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PJAST

New member
Kurier wnósł to wielkie pudło sam (blok, winda). Sam zaproponował rozpakowanie i sprawdzenie sprzętu co wspólnie uczyniliśmy i trwało to jakieś 3 minuty. Nie podłączałem plazmy w jego obecności, odczekałem jakąś godzinkę aby TV osiągnął temperaturę pokojową.
Polecam sprawdzenie stanu ekranu i obudowy - nie będzie wtedy problemów w razie ewentualnej reklamacji/zwrotu. W tym wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17324&page=4 są wskazówki dot. zwrotu lub/i reklamacji.
 

sosna

New member
Robiw, co do kuriera, to kwestia ustaelnia przy zamówieniu w sklepie, że chcesz przy kurierze przynajmniej wyjąc tv z pudła i zobaczyc czy jest jednym kawałku. To nie kosztuje 5zł, myślę że sklep nie powinien robic fochów, a jeśli tak to kup gdzie indziej. Co do włączenia.... pewnie będzie zimny, więc trochę nie bardzo, ale jak zewnętrznie będzie ok, to reszta też powinna... Jak kupiłem swój PV80, panowie z Avansu wnieśli, wyjęli z pudła (trwa to 30s z odarciem tv z folii ochronnej), zobaczyłem czy wszytko ok i poszli. Innego rozwiązania na dostawę kurierem nie ma raczej.
Jak kupiłem w marketmedia.pl z odbiorem w sklepie w Łodzi, kino domowe Philipsa , panowie sami rozpakowali pudło aby zobaczyc czy zewnętrznie jest ok, myślę że przy przesyłce kurirerskiej także będzie taka opcja, trzeba się upewnic.
W niektórych miastach wysyłają własnym transportem Turek, Koło, Poddębice, Łęczyca, Ozorków, Kłodawa, Izbica Kujawska. (dane ze Skąpca).

Co do wieszaka, kupiłem Barkan 41 z regulacją pochylenia. Drogawy, kupiłem za 280 (cena w Avansie 399 !!! ale opuścili), wybrałem go bo jako jeden z nie wielu ma 5,5 cm do ściany. Problem w tym, że i tak widac uchwyt. Podejrzewam, że w modelu Barkan 40 bez regulacji pochylenia, który ma 4cm do ściany i tak będzie go widac. Mój kumpel ma starego PDP Philipsa (czasy jak w promocji kosztowały 20 tys) i on ma tak zkonstruowany telewizor i wieszak, który był w komplecie, że wisi dosłownie na ścianie. Z naszym raczej się tak nie da, chyba że oryginalny wieszak Panasa (raczej pasuje do pv80), on raczej jest nie widoczny (http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3144) ale w sumie nie wiadomo, ponieważ otwory montażowe z tyłu tv są szeroko rozstawione. Druga kwestia z oryginalnym uchwytem to cena od 1095 PLN :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

krzysiekpg

New member
to juz postanowione kupie panasa teraz zastanawiam sie nad wyborem PV czy PX juz dokladnie opisany jest model PV moze juz ktos zakupil PX i chetnie podzieli sie wrazeniami??? roznica ok. 300zl nie jest duza ale jestem ciekawy czy warto
 

sosna

New member
krzysiekpg napisał:
PV czy PX juz dokladnie opisany jest model PV moze juz ktos zakupil PX i chetnie podzieli sie wrazeniami??? roznica ok. 300zl nie jest duza ale jestem ciekawy czy warto

Było o tym wiele razy, różnią się tylko tunerem DVB-T w PX !
 

sidarta

New member
robiw napisał:
Witam Kolegów,
Mam pytanie do tych, którzy kupowali z dostarczeniem przesyłki przez kuriera:
- czy wniósł sam? (chyba nie dałby rady i nie musi?),
- co należy sprawdzić? (przeciez nie będe zmuszał kuriera aby rozpakowac i aby przy nim sprawdzić czy nic nie pękło itp. - on nie musi czekać?)

]

Kurier ma obowiązek poczekać aż towar zostanie rozpakowany i sprawdzone czy nie ma uszkodzeń zewnętrznych np. pęknięć. Oczywiście nie sprawdzamy przy nim czy telewizor działa, to juz jest ewentualnie kwestia gwarancji. Ja sam jutro spodziewam się dostawy telewizora do domu i będę sprawdzał przy kurierze czy nie jest uszkodzony. Nie ma się co krępować, to nie jest 5 złotych.
Pozdrawiam i namiawiam gorąco do zakupów w sieci. Kupiłem juz wiele rzeczy i nigdy się jeszce nie sparzyłem.
 
Ostatnia edycja:

kacy21

Member
sosna napisał:
Było o tym wiele razy, różnią się tylko tunerem DVB-T w PX !
I brakiem gniazda CI w PV.To tak na marginesie.A zasadnicze pytanie do użytkowników,pewnie banalne ale..... - jak ten telewizor powiesić na ścianie? Zamówiłem właśnie ten uchwyt ale nie za bardzo wiem co dalej,bo coś mi z tyłu nie za bardzo jest do czego go tam przykręcic.Czy jeszcze czegos potrzebuję?
 

slimak72

New member
sosna napisał:
Co do wieszaka, kupiłem Barkan 41 z regulacją pochylenia. Drogawy, kupiłem za 280 (cena w Avansie 399 !!! ale opuścili), wybrałem go bo jako jeden z nie wielu ma 5,5 cm do ściany. Problem w tym, że i tak widac uchwyt. Podejrzewam, że w modelu Barkan 40 bez regulacji pochylenia, który ma 4cm do ściany i tak będzie go widac.
Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na inny fakt - instrukcja podaje, że odległość tv od ściany za nim powinna wynosić 7 cm... A poza tym czy te 4 cm wystarczy aby zmieściły się wtyki kabli (np. euro)?
 
Do góry