Panasonic seria PV80 i PV8

krzys128

New member
Sosna , no z calym szacunkiem dla tej strony http://plazma-lcd-fakty.pl/ ale wg mnie to jest ona troszke malo obiektywna.
Juz sam fakt ze jest ona w jakis sposob wspierana (tworzona?) przez Hitachi/Pioneera/Panasa daje do myslenia.

Niezmienia to oczywiscie faktu ze tak jak wiekszosc z Was tez jestem zwolennikiem plazm :)
 

cygan

Member
W sumie nic nowego (jak dla mnie) ale ładnie wszystko ujęte w jednym miejscu :)
Dla 3m optymalne dla FullHD jest 75" a nie 70 jak napisali w artykule, zresztą po słupku widać tą graniczną jak i na grafice którą mamy(link poniżej) tu na forum w podstawach wiedzy o HD.
Były na zachodzie testy kilkudziesięciu Plazm i LCD FullHD i okazało się ,że tylko Plazmy (i to najlepsze!) są w stanie na maxa.wyświetlić trochę ponad 800 linii (dynamicznie). LCD kupa- max.500-600, a były takie co niewiele ponad 300 miały... Było tu o tym kiedyś na forum.
Ideałem jest odległość kiedy oko nie "ostrzy",czyli spojrzenie od ok.5m w dal...czyli dla 5m FullHD to ok.130" !!!
Potęga kina nadal nie jest zagrożona :) :) :)

A tu biblia dla każdego HD-maniaka:
http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/rozdzielczosc_chart.jpg
 

sosna

New member
Naturalnie, że bezstronność sponsorów badań przeprowadzonych na stronie http://plazma-lcd-fakty.pl/, jest wątpliwa, a w zasadzie zupełnie jasne jest w jakim celu wyłozyli oni kasę na te badania.
Biorąc pod uwagę stosunek sprzedaży LCD/PDP który wynosi około 6/1, trudno im się dziwić.
Tym bardziej, że w większości sklepów handlowcy mówią "Proszę zobaczyć jak ten LCD świeci w porównaniu do PDP" lub "PDP są wycofywane z rynku, to stara technologia" ...i większość ludzi kupuje LCD...
Tak naprawdę te badania podkreślają oczywiste kwestie, o których ludzie nie zorientowani nie mają pojęcia i nie wiedzą, że należało by przemyśleć za i przeciw. I wtedy świadomie kupić LCD lub PDP.
Osobiście wydaje mi się, że zalety PDP wynikające z technologii to jedno, a drugie, raczej ważniejsze dla większości ludzi to fakt, że PDP znacznie lepiej radzą sobie z sygnałem SD, który nie prędko przestanie być dominujący w polskich domach.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
sosna napisał:
Następna kwestia to fakt że nadawane w europie programy HD są niby w rozdzielczości 1080, ale z przeplotem, czyli i tak nie mają rozdzielczości Full HD.
Muszę Cię sprostować, gdyż standard Full HD definiuje rozdzielczość 1080 właśnie z przeplotem. Dopiero zapis na płytach HD daje możliwość zapisu w standardzie bez przeplotu. Rozdzielczość 720 jest zaś zawsze definiowana bez przeplotu. Te uwarunkowania są pochodną ograniczonego pasma przy nadawaniu telewizji drogą radiową (nadajniki TV).

ArtS :)
 

GoliMilan

New member
Ja z troche innej beczki. Mianowicie będę chciał podłączyć nowego 42pv80 z PS3 poprzez HDMI. Możecie polecic jakiś dobry 2-2,5m kabel w cenie do ok 200zł? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
 

Tomek_Waz

New member
Byłem dzisiaj przelotem w Gliwicach wstąpiłem do salonu Panasonica moim oczom ukazał się 42PV80 i pierwsze wrażenie pozytywne, na zdjęciach nie podobała mi się stopka ale naprawde to wogóle nie przeszkadza, niestety miałem tylko chwilke bo kobitka w samochodzie została o dziwo na zakupy nie poszła wtedy mógłbym coś więcej powiedzieć, 80 stała w bliskiej odlegości 70 akurat był wyświetlany materiał pokazowy Panasonica i stwierdzam że nowy model bił na głowę poprzednika jeżeli chodzi na nasycenie kolorów, biel była bielsza a czerń czarniejsza no chyba że 70 była celowo tak ustawiona.
Z niecierpliwością czekam na testy Kikiego.
 
Ostatnia edycja:

krzys128

New member
Tez dzisiaj widzialem w sklepie w Brnie ( czechy ) 37 i 42 z serii 80 . Wygladaja calkiem ladnie . Obraz mowiac szczerze to nie bardzo potrafie ocenic - obok stalo 10 innych telewizorow ( lcd i plazmy) i na wszystkich calkiem ladnie kreskowka puszczona wygladala - moze gdyby jakis normalny program byl to latwiej byloby dostrzec roznice.
To co cieszy mnie - ogladalem 37 calowy model przedewszystkim bo tym jestem zainteresowany i mozna siedziec 1 metr przed ekranem i wg mnie caly czas super wszsytko widac.
 

sowa4

New member
dzwonilem w piatek --> maja miec w poniedzialek (no chyba ze we wtorek)
mozna sie umowic --> pokaza (tak powiedzieli przynajmniej)

jesli jestes zdecydowany jechac-pisze sie;) - daj znac, nr znasz
 

cactus

New member
Panowie,
czekamy z niecierpliwością na wrażenia. Fajnie by było gdyby dalo się go porównac bezpośrednio z "70" albo Samsungiem z serii 91

Coraz więcej sklepów ma PV80 w ofercie, 42 można juz znaleźć za 3800, czyli tyle co jeszcze niedawno PV70. Mam nadzieję, ze opłacało się zaczekać..
 

viallos

New member
Dzisiaj przeszedłem się po sklepach w Dublinie no i nie zaskoczyli mnie ... większość o pv80 w ogóle nie słyszała, a na moje słowa że rano na stronie www waszego sklepu z uk widziałem dostępne odpowiadają ... you know - we are far behind uk ;-) Już straciłem nadzieję a tu nagle w jednym niepozornym sklepie koleś mówi że ma go w systemie w cenie 1199EUR ale nie ma na stanie i może mi go sprowadzić za ok2 tyg. Czekam jeszcze tylko na słowa kiki'ego odnośnie porównania do pv70 (te są dostępne od zaraz po 1000 z gratisowym aparatem foto).
Kiki - Szkoda że nie robisz prezentacji na wyspach - myślę że byłoby wielu chętnych ;-)
 

figmenta

New member
Kto w Wawie tez planuje zakup?

Dzieki za odpowiedz, a moze ktos w Wawie planuje zakup 42 (ja)/37 cali?
Jesli faktycznie bedzie nas 2,3,4 i wiecej;-) to pewnie uda nam sie wytargowac 100, 200 i wiecej zl na sztuce;-)

W Sieradzu sie udalo;)

pozdrawiam
Artur
 

pink25

New member
W sumie tez juz od 2 miechów szukam 42 cali plazmy to jakby mnie na żywo pobudziła i spodobała się 80 to bym tez dołaczył do grupowych zakupów w Wa-wie. Ale jeżeli jakość niewiele odbiega od 70 to zostaje przy LG pt 81 lub LG PC51. Porównujac obok siebie PV7 i LG PC51 widze jednak dośc wyraźna różnice na korzyść LG, ale oczywiscie mam nadzieje ze seria 80 duzo wnosi...

... a jakby jakoś sie udało przy pewnej ilości kupić 42 do 3500 zł to pewnie wszedłbym w ciemno i pociagnał za soba kolege chetnego na 42 lub 50 cali.
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
pink25 napisał:
Ale jeżeli jakość niewiele odbiega od 70 to zostaje przy LG pt 81 lub LG PC51. Porównujac obok siebie PV7 i LG PC51 widze jednak dośc wyraźna różnice na korzyść LG, ale oczywiscie mam nadzieje ze seria 80 duzo wnosi...
Trochę nieścisłości, piszesz że interesuje cie pv80, a porównujesz LG do PV7.
PV7 ma panel G9, PV70-G10 a PV80-G11.
Zdecydownie między każdym z tych modeli jest różnica. O PV80 "naoczni" świadkowie donoszą, że jest spora różnica na korzyść PV80 z panelem G11.
Poza tym wygląda na to, że seria PV8 odziedziczyła panel z modelu PV70.
A cena powinna być znacznie niższa niż 3500 za PV8, skoro za PV80 będę płacił 3700.
 
Ostatnia edycja:
Do góry