Panasonic seria LX600

Zak_PL

New member
32lx600p, 32n71b, 32r71b, 32r72b,32lx500

Witam, zastanawiam sie nad kupnem wymienionych wyzej lcdkow i mam kilka pytanek. Telewizorek bedzie podlaczony do xboxa360 i nki. Chcialem zapytac czy roznica miedzy 32n71b i 32lx600p a pozostalymi modelami jest tak duza(widoczna golym okiem) ze warto doplacic, czy obraz na tych tanszych modelach jest porownywalny?

Ktory wedlug was jest z tych modeli najlepszy: LX500 - czytalem opinie Ortax360 ktory uzytkowal ten telewizorek i wedlug niego jest bardzo dobry do xboxa, ma lepsza czern niz LX600p, lepiej dziala C.A.T.S i AI, czy moze lepsze sa Samsungi 32R72B i 32R71B, jak na ich tle wypada Panasonic???

I ostatnie pytanie ktory z tych nowych modeli jest lepszy: 32n71b czy 32lx600p, czy warte sa swojej ceny, wyposazenie maja podobne, bardzo dobre, ale jak jest z obrazem po podlaczeniu do xboxa360 i nki.

Prosze o opinie, nie chcialbym za bardzo doplacac do tych nowych modeli jesli nie sa tego warte zwlasza miedzy 32lx600p a 32lx500 - po przeczytaniu opini Ortax360 mam duze watpliwosci, czy z Samsungami jest podobnie?

A moze sa inne modele w tej klasie cenowej ktore wygrywaja z tymi wymienionymi przeze mnie??
 

rad

New member
Jesli chodzi o Samsungi to ja zaobserwowalem wyraznie lepsze odwzorowanie kolorow w N71 niz w R71/2. Byly bardziej naturalne np kolor skory. Poza tym N71 oferuje 2xHDMI, czytnik kart pamięci i usb (jpg i mp3), duze mozliwosci regulacji. Odrzucilbym wiec serie R. A co do Panasa to sam ciagle jeszcze szukam odowiedzi....co lepsze.
 

Zak_PL

New member
rad napisał:
Jesli chodzi o Samsungi to ja zaobserwowalem wyraznie lepsze odwzorowanie kolorow w N71 niz w R71/2. Byly bardziej naturalne np kolor skory. Poza tym N71 oferuje 2xHDMI, czytnik kart pamięci i usb (jpg i mp3), duze mozliwosci regulacji. Odrzucilbym wiec serie R. A co do Panasa to sam ciagle jeszcze szukam odowiedzi....co lepsze.


Ok wiec serie R71/72 odrzucam jesli chodzi o konfrontacje z n71b. Mowisz ze kolory skory byly bardziej naturalne, a jesli chodzi o czern, podswietlenie matrycy, smuzenie (uwazam ze ten problem jest juz dobrze rozwiazywany w lcdekach i w wyzszym modelu n71 powinno juz praktycznie nie wystepowac), to jak to wygladalo?
Tez zastanawiam sie wlasnie nad modelami z wyzszej polki miedzy panasem i samsungiem, ale nie wiem jak wypadloby porownanie miedzy nizszymi modelami r71/72 a samsungiem lx500, ktory jest niby nie wiele gorszy od lx600 jesli chodzi o obraz, bo wyposazenie ma oczywiscie gorsze.
 

eugens

New member
Witam. Ja też się zastanawiam nad wyborem w.w Lcd, no może jeszcze jakiś CTR Philips lub Samsung?? Odległość od ekranu 2,5 m, okno z tyłu telewizora, pokój średnio nasłoneczniony. Będę oglądał na nim obraz z anteny zbiorczej w bloku + DVD + cyfra+ lub nka. Proszę o radę
 

peso

New member
Witam ja tez porownywałem obydwa modele samsungow i w obrazie po odpowiednim ustawieniu niewidziałem roznicy a co do odwzorowania czerni i katów to niektorzy bardzo przesadzają(porownywalem na platformie "n").
Ale co do łącz to napewno seria n samsunga jest lepsza od seri r. Co do panasonica lx500 to widzałem tylko w sklepie jak grał a obok stał samsung i poza innymi obudowami nie bylo w obrazie nic innego.
 

peso

New member
Modele R71 i r72 roznia sie tylko obudowa a porownywalem r71 i n71 a panasonic stal obok samsunga seri r71 chciałem na telewizor przeznaczyc do 5000 zł ale patrzac na jakosc obrazu nieoplacalo sie doplacac.
 

Zak_PL

New member
peso napisał:
Modele R71 i r72 roznia sie tylko obudowa a porownywalem r71 i n71 a panasonic stal obok samsunga seri r71 chciałem na telewizor przeznaczyc do 5000 zł ale patrzac na jakosc obrazu nieoplacalo sie doplacac.


I ktory wybrales???
 

peso

New member
Kupiłem samsunga r71 i jestem zadowolony ale obraz z kablowki jest fatalny ale z tego co zauwazyłem to wszystkie lcd tak maja.
 

piotrwzk

New member
Przyzwyczailem sie do ogladania na "auto" i jest ok. Martwi mnie tylko kiepska jakosc wyswietlanychfotek bezposrednio z SD. Te same fotki z laptopa prze wejscie PC sa znacznie lepsze. Dokladnie chodzi o ostrosc i gladkosc krawedzi. Zarobie fotki to moze bedzie latwiej zrozumiec o co mi chodzi. Czy ktos z Was zauwazyl w lx600 gorsze fotki bezposrednio z SD?
 

piotrwzk

New member
Tylko szkoda ze nie mozna tej stop klatki zapisac jako fotke na karte SD. Mam nadzieje ze bedize kiedys jakis nowy soft ktory poprawi niektore niedociagniecia w tym TV.
 

rad

New member
do piotrwzk
zauwazylem ze masz zestaw panas lx600p + "n".
czy korzystasz z PIP'a i jak to rozwiazałeś (w lx600 nie obsługuje HDMI)
pozdr.
 

eugens

New member
w
peso napisał:
Kupiłem samsunga r71 i jestem zadowolony ale obraz z kablowki jest fatalny ale z tego co zauwazyłem to wszystkie lcd tak maja.
Właśnie,może do kablówki,anteny naziemnej i zbiorczej jak i do n-ki lub cyfry+ lepszy będzie kineskopowy CRT np. PHILIPS-32PW 9551 z odtwarzaniem 1080i ?
 

Badyl

New member
peso napisał:
Kupiłem samsunga r71 i jestem zadowolony ale obraz z kablowki jest fatalny ale z tego co zauwazyłem to wszystkie lcd tak maja.

czytajac duzo postów na powyzszym forum dochodze do wniosku ze nie wszystkie.(ile w tym prawdy to juz nie wiem)
:krol:
 

focus

New member
Warto się przyjrzeć z bliska

Witam, podobnie jak każdy z nas długo zastanawiałem się nad wyborem LCD i doszedłem do wniosku,że trzeba samemu pojechać do sklepu (lub poprosić o prezentację ;) ) i naocznie przekonać się ile warte są opisy techniczne. Mieszkam w Warszawie i odbyłem już klka wycieczek do różnych sklepów (nie wszędzie pozwolą sobie poustawiać) i zdecydowałem się na R71 Samsunga. Pomogły mi również, a właściwie były inspiracją fototesty. R71 to wg mnie jeden z lepszych modeli za ok. 3500PLN. Nie mówię o kolorach, bo każdy LCD można ustawić wg swoich gustów, ale OSTROŚĆ - coś pięknego, naprawdę nie ma konkurencji. Ani LX60, ani 550 ani Sharpy GA8 i GA9. Podobne (może lepsze, może nie) ostre modele ma Sony (poza serią U) i Philips 5331 (naprawdę ostry), ale philipsa odrzuciłem wczesniej. Najlepsze testy porównawcze zrobiłem w ElectroWorld w Markach. Obsługa pomocna, ale nie nachalna, można sobie ustawić wszystkie LCD na ten sam kanał i jeszcze pobawić się kolorami itp. Polecam wyjazd na rekonesans i żzyczę udanych zakupów.:D
 

peso

New member
Zle się wyraziłem miałem na mysli sprawdzane przezemnie modele i pisałem o moim osobistym odczuciu dotyczacym odbioru z kablówki u mnie jak i u sporej czesci znajomych posiadajacych lcd, obraz z kabla jest marnej jakosci. A co do "n" to obraz jest duzo lepszy niz na moim 8 letnim telewizorze Grundig nie mowiac o discovery hd .
 

ortax360

New member
Witam .
Rozwiazałem problem zbyt intensywnego podwsietlenia matrycy w 32lx600 .
Zmieniłem w serwisowce ustawienie podswietlenia w lx600 na takie samo jak w lx500 z 479(lx600) na 350(lx500) i jest OK!! znik. kolor jasno niebieski i powr. kolor czarny por. do lx500. ( oczywiscie wszystko jest widoczne najlepiej w nocy przy zgaszonym swietle i filama ze scenami ciemnymi np Aliens.
 

piotrwzk

New member
ortax360 napisał:
Witam .
Rozwiazałem problem zbyt intensywnego podwsietlenia matrycy w 32lx600 .
Zmieniłem w serwisowce ustawienie podswietlenia w lx600 na takie samo jak w lx500 z 479(lx600) na 350(lx500) i jest OK!! znik. kolor jasno niebieski i powr. kolor czarny por. do lx500. ( oczywiscie wszystko jest widoczne najlepiej w nocy przy zgaszonym swietle i filama ze scenami ciemnymi np Aliens.


co to jest serwisowka i jak to zrobic?
 
Do góry