Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Kasio

Member
jednak nadal nie wiem jak jest z tymi hz , ktoś potrafi to wytłumaczyć ?


zacznij od poczatku ,przeczytaj a wszystko bedzie jasne:
1 --> Fakty i mity na temat 1080p
2 --> Telewizory 600 Hz i 200 Hz Co kryje się za liczbami
3 --> Co naprawdę potrafi współczesna technika TV
4 --> Telewizor HD - poradnik jak wybrać

Jesli chcesz zobaczyc na kompie jak wyglada opcja Intelligent Frame Creation-IFC i inne wynalazki XXI wieku zaopatrz sie w odtwarzacz do filmów HD Splash PRO i w ustawieniach zaznacz "Best Quality" i "Motion2" ustaw na 10.
 

slojac

New member
Do EdiEd -noo fajnie by było ,ale wymiana kobity nie wchodzi w grę
po prostu po 25 latach idzie sie przyzwyczaić,ale spoko pilotem w domu rzadzę JA:D
 

Wojcio

New member
Czyli dać sobie siana z tymi hz - tami , artefaktami i innymi brzęczącymi obudowami bądż elektroniką i kupować ?
Wybrałem plazmę <tę plazmę> między innymi dla tego iż czytając to furum i inne oczywiście materiały,
wszyscy twierdzą iż tv plazmowe mają lepszy obraz ze słabego sygnału niż
tv lcd. Idąc tą drogą, mając cp który ma jak tu piszecie nienajlepszą jakość sygnału wybrałem p50g20es ,proszę tylko o odpowiedż czy dobrze to wszystko rozumiem i że piękny obraz tego tv zaćmi wszystkie niejasności z nim związane ,czy kupić lcd, czy zostać przy starym flatronie 29"-obraz jak żyleta-coby żona i rodzina nie wyśmiała mojego zmęczonego 45-letniego mózgu z powodu nowego zakupu.

zostać przy bańce
chyba że bardzo jest potrzebny TV z bajerami, jeśli nie to zostać, poczekać aż się zepsuje (jeszcze 3 lata) i potem kupić to co jest na topie, czyli pewnie to będzie 75" full hd 3d thx itd
 

EdiEd

New member
Sprecyzujmy... Rzeczywiście wstrzymać się z zakupem na kilka chwil do momentu pojawienia się na rynku nowego modelu gt30. Zobaczyć ile kosztuje, poczytać opinie, jeśli jest okey i kasy starczy - kupić. Jeśli wiadomo, że kasy nie starczy, tym bardziej się wstrzymać, ceny g20 powinny jeszcze spaść i kupić, bo nie ma lepszego tv w kontekście jakość/cena.
 

sej34

Member
Witam,
jestem już zdecydowany kupić p50g20 ale wytłumaczcie mi proszę co jest z tymi hz , jestem po lekturze wszystkich 257 stron tematu o tym TV i z tego co zrozumiałem ten model tv nie jest przystosowany do sygnału 50hz a jedynie 60hz. Będę miał Polsat Cyfrowy z dekoderem HD czy to będzie miało jakiś diametralnie zły wpływ na odbiór programów. Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie tego.
pozdrawiam

niestety niema idealnego tv.plazma jak i lcd ma swoje wady i zalety.ja mam G20 i w sumie jestem zadowolony choć spodziewałem się lepszej jakości przy sygnale sd.moim zdaniem do sd lepsza jest plazma hd ready niz full hd.wiem z doświadczenia.po kablu hdmi z dekodera polsatu nie będzie tak źle z obrazem.ja na twoim miejscu poczekałbym na nowe modele Panasa.z pierwszych testów jakie czytałem to nowe modele wypadają lepiej.zastanawiałbym się nad modelami ST30,G30,GT30.polecam też wykupić przedłużenie gwarancji bo to różnie bywa z plazmami.
 

Kasio

Member
Do KASIO dzieki za materiały ,ale odpowiedz tak normalnie ,czy kupiłbyś jeszcze raz ten tv ??? bez zastanowienia...

Powiem tak: bez zastanowienia bym kupił ten sam model co posiadam TX-P50G20E ,ale jako że trochę (no może więcej niż trochę :grin: ) znam się na współczesnej "technologi" i "wiem co z czym się je" brakuje mi pewnych udogodnień w TV np: dekoder mkv,moduł WiFi a i bez tego można sobie poradzić.Za tą cenę jak na mój gust od tego modelu nie można wymagać więcej. Jeśli nie jesteś wymagający i tego typu wynalazki nie są Ci potrzebne to będzie dobry wybór,a zasady działania technologi 200Hz czy 600Hz i IFC proponuje zostawić inżynierom niech oni zaprzątają sobie tym głowy, dla nas ważny jest tylko efekt końcowy który w G20 jest dosyć dobry.Jeszcze jedna sprawa ktoś wcześniej zaproponował Ci żebyś wstrzymał się z kupnem i poczekał na nowszy model ,oczywiście jeśli dysponujesz odpowiednią gotówka to też bym tak zrobił, ale co z tego jak za kilka miesięcy znowu wyjdzie nowszy model i też będziesz czekał ? trzeba się cieszyć z tego co sie kupiło .Morał większości wypowiedzi z tego tematu jest taki że widać same wady w zakupionych telewizorach,wiec proponuje kupować telewizory które nie posiadają wymienionych wad,ceny zaczynają się od 12.000zł :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

arabicus

New member
Witajcie G20-manniacy ;-) od wczoraj stoi na komodzie 50`G20 ES. Kolor na zdjęciach mnie odstraszał, ale w rzeczywistości jest bardziej tytanowo-stalowy. Wrażenia - świetny obraz, kiepski dźwięk, multimedia ok. Na razie jadę na ustawieniach obrazu Tryb Normalny. Skok z 28`calowej bańki Grundiga na 50` Panasa to jak z malucha do audi. Teraz można wychaczyć w dobrej cenie, bo wchodzi era G30 no i sklepy czyszczą magazyny...
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam i dołączam się z tematem w tej cenie nie ma nic lepszego,EdiEd mam pytanie jak sprawdzic czy tv jest w trybie dom,po wejsciu w ustawienia,bo juz sam niewiem czy lukam w trybie sklep czy dom,nic po wyłaczeniu mi sie nie kasuje ,we wszystkie wlasciwosci moge wejsc to chyba jestem w trybie DOM,a co do G20, lukam z 4 m ,46 cali,zamały kiki pisał ze bedzie za mały ,ale myslałem ze bedzie git,myliłem sie,ale no problem,kanape przestawie po remacie i bedzie super ,obraz jest super w HD,w SD róznie jak pisał EdiEd,zalezy od programu i jeszcze jedno pytanko ,jakiego pena kupic na filmy chodzi o pojemnosc,i czy jak film z kompa bedzie w divx,lub xvid z lektorem to bedzie to smigac,dzieki za odpowiedz,i pozdrawiam wszystkich
 

OSP110233

New member
Witam i dołączam się z tematem w tej cenie nie ma nic lepszego,EdiEd mam pytanie jak sprawdzic czy tv jest w trybie dom,po wejsciu w ustawienia,bo juz sam niewiem czy lukam w trybie sklep czy dom,nic po wyłaczeniu mi sie nie kasuje ,we wszystkie wlasciwosci moge wejsc to chyba jestem w trybie DOM,a co do G20, lukam z 4 m ,46 cali,zamały kiki pisał ze bedzie za mały ,ale myslałem ze bedzie git,myliłem sie,ale no problem,kanape przestawie po remacie i bedzie super ,obraz jest super w HD,w SD róznie jak pisał EdiEd,zalezy od programu i jeszcze jedno pytanko ,jakiego pena kupic na filmy chodzi o pojemnosc,i czy jak film z kompa bedzie w divx,lub xvid z lektorem to bedzie to smigac,dzieki za odpowiedz,i pozdrawiam wszystkich

Jeżeli można się wtrącić to raczej nie wchodziłbym w opcje "pena" do Tv czy ogólnie. Ostatnio były w MM dyski Lacie 500 GB za 170 zł (2,5 cala, małe, pojemne itp.) a pamięci nigdy za wiele. Co do filmów to jak podłączysz kompa po hdmi lub dvi + osobno dzwięk to nie ma znaczenia jaki format pliku ... dźwięk będzie.
 

misztal02

New member
Witam, potrzebuje pomocy w sprawie wyboru telewizora. Zastanawiam się nad 3 modelami :
1. PANASONIC TX-P50G20E
2. SAMSUNG PS50C6500
3. Samsung PS50B850

Jak ktoś może pomóc to proszę o wskazówki.
 

sej34

Member
Witam, potrzebuje pomocy w sprawie wyboru telewizora. Zastanawiam się nad 3 modelami :
1. PANASONIC TX-P50G20E
2. SAMSUNG PS50C6500
3. Samsung PS50B850

Jak ktoś może pomóc to proszę o wskazówki.[/Q

Panasonic ma większe doświadczenie w robieniu plazm.samsung jest dobry ale bardziej w technologi lcd,led.samsung ma tez wiecej funkcji multimedialnych.jezeli zależy ci na bajerach to bierz samsunga a jak na jakości obrazu to panasonica.
 

rrutkows

New member
mi tez na poczatku nie czytał mkv ale po aktualizacji biblioteki z filmami,odtwarza bez problemu,jesli komus nie odtwarza mp4,wmv,flv,mpg zmiencie profil na Sony Bravia TV ,to ciekawe bo mam g20 i z profilu Panasonic Viera nie odtwarza tych plików a z profilu Sony działa :)

Edit: Dobra, pomogło wyłączenie i włączenie kompa. Większość mkv działa i o dziwo działa w miarę płynnie. Zainstalowałem Serviio 0.5.1 na kompie dwurdzeniowym i wspomniany Avatar (kopia z BR) idzie z akceptowalną płynnością, podczas gdy na PS3 MS ciął się niemiłosiernie. Czyli jest dobrze :) Polecam Serviio.

Witam, napiszcie jeszcze, proszę, czy nie macie problemów z pauzą i przewijaniem przy transkodowaniu na Serviio. Ja testuję w tej chwili PS3 Media Server i wszystko jest OK, dopóki nie spróbuję właśnie pauzy albo przewijania - jak bufor transkodowania opróżni się, to nie mogę wznowić odtwarzania.
 

rrutkows

New member
Czy G20 ma napięcie na gnieździe RF? Chodzi o możliwość podłączenia anteny ze wzmacniaczem, np. HDA-5000 Signal, bez zasilacza.
 

pastooh

New member
firmware

to ja krótko żeby nie wertować wątku

skąd zassać firmware do tx-p50g20e ? próbowałem w kilku miejscach www panasonica ale nie potrafię tego znaleźć...
obecnie jest 2506-10300 - czy to jest najnowszy?
tv zakupiony początkiem marca 2011
będę wdzięczny za podpowiedzi
 
Do góry