Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Adixon33

New member
Witam z tego co wiem a posiadam 42g20 to mataka sama matryce co gt20 czyli neopdp a jedynie ma dolozaony procesor 3D i cena za gt20 jest atrakcyjna ja zamojego g20 dlem we wrzesniu 3500
 

EdiEd

New member
Mam pytanie. Podłączyłem po raz pierwszy PC do TV za pomocą kabelka (5 m) D-sub - D-sub. I obraz jest nieciekawej jakości - występuje smużenie, poświata po prawej stronie elementów obrazu. Szczególnie dobrze widoczna przy małych znakach, literkach.
Czy to jest wina kiepskiego kabelka, czy też Panasonic (plazma) tak ma i lepiej być nie może?

Dodam, że na karcie w kompie mam jeszcze wyjście DVI-I i po zastosowaniu przejściówki efekt taki sam.
 

Serme

New member
Mam pytanie. Podłączyłem po raz pierwszy PC do TV za pomocą kabelka (5 m) D-sub - D-sub. I obraz jest nieciekawej jakości - występuje smużenie, poświata po prawej stronie elementów obrazu. Szczególnie dobrze widoczna przy małych znakach, literkach.
Czy to jest wina kiepskiego kabelka, czy też Panasonic (plazma) tak ma i lepiej być nie może?

Dodam, że na karcie w kompie mam jeszcze wyjście DVI-I i po zastosowaniu przejściówki efekt taki sam.

Kup przejsciówke DVI-HDMI i podłącz kablem HDMI i bedzie wszystko ok
 

EdiEd

New member
Dzięki @Serme. Tak myślałem, że HDMI może rozwiązać sprawę. Pytanie tylko, czy na pewno wyjście DVI-I wystarczy, czy musi być DVI-D. Tzn. wiem, że DVI-I wyprowadza zarówno sygnał analogowy i cyfrowy, ale na innych forach są jakieś mętne informacje, dlatego chciałbym mieć pewność przed zakupem.
 
Ostatnia edycja:

Serme

New member
Dzięki @Serme. Tak myślałem, że HDMI może rozwiązać sprawę. Pytanie tylko, czy na pewno wyjście DVI-I wystarczy, czy musi być DVI-D. Tzn. wiem, że DVI-I wyprowadza zarówno sygnał analogowy i cyfrowy, ale na innych forach są jakieś mętne informacje, dlatego chciałbym mieć pewność przed zakupem.

Ja zastosowałem swoja przejsciowke ktora dostałem razem z karta graficzna (Radeon 4850) i wszystko ladnie dziala ale nawet nie wiem czy to DVI-I czy DVI-D :krol:
 

EdiEd

New member
Ja zastosowałem swoja przejsciowke ktora dostałem razem z karta graficzna (Radeon 4850) i wszystko ladnie dziala ale nawet nie wiem czy to DVI-I czy DVI-D :krol:

Wychodzi na to, że masz dwa wyjścia DVI-I (wg opisu karty w manualu). Okey, spróbuję u siebie, choć mam znacznie starszą kartę Radeon 9200 i nie ma tam słowa o HDMI, ale liczę na to, że sygnał cyfrowy jest wyprowadzany i HDMI zadziała, choć mogę się pomylić, chyba, że jest ktoś na forum, kto ma taką kartę i tak ją podłączył?
 

yakuza

New member
korzystanie z internetu

Witam wszystkich.Przymierzam się do zakupu TX-P42G20E. Proszę mi odpowiedzieć czy istnieje możliwość podłączenia internetu za pomocą konsoli PS3?:niewiem:
 

R2ONLY

New member
uchwyt ścienny p50g20

Witam!

Czy zastosował ktoś z Was do zamocowania uchwytu ściennego w tylnym panelu p50g20 śruby o długości 4 cm (średnica 8 mm). W instrukcji zalecają 15-30 mm max, a z tego co sprawdziłem to 4 cm wkręcają się bez problemu i nie wychodzą przez ekran :). Jakich użyliście śrub ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
żeby podłączyć konsolę i włączyć ją do sieci i korzystać z zasobów Sony - musisz mieć już w domu internet.
 

jacecek

New member
Witam!

Czy zastosował ktoś z Was do zamocowania uchwytu ściennego w tylnym panelu p50g20 śruby o długości 4 cm (średnica 8 mm). W instrukcji zalecają 15-30 mm max, a z tego co sprawdziłem to 4 cm wkręcają się bez problemu i nie wychodzą przez ekran :). Jakich użyliście śrub ?


Ja bym nie eksperymentował - to, że śruba się wkręca nie świadczy o tym, że nie dotyka do elementów wewnętrznych - np. płytka drukowana, lużny przewód lub inne cóś. Aby nie spowodować żadnych kolizji lepiej przestrzegać zaleceń producenta lub samemu sprawdzić potrzebną długość śruby - np. tak jak na załączonym obrazku. Pierwszy sposób jest pewniejszy - pozwala uniknąć błędu jeśli producent zastosował nietypową nakrętkę (standartowo dla M8 wys. nakrętki to 6,8 mm) lub nakrętkę z nietypowego materiału.
 

Attachments

  • Dlugosc_sruby.jpg
    Dlugosc_sruby.jpg
    270,5 KB · Wyś: 1002

EdiEd

New member
Witam
Czy zapowiadana na CES funkcjonalość Viera connect dotyczy tylko nowej serii 30 czy może pojawi się także na 20.

Obawiam się, że nie. Dotyczy tylko nowych modeli, które będą kompatybilne z Viera connect.
Info na panasonic.com:
"Available on More Models In 2011, VIERA Connect & Easy IPTV will be available on 9 series and 27 television models, including both Plasma and LCD televisions."
 
Ostatnia edycja:

GiV79

New member
Witam,
to mój pierwszy post na forum zatem witam wszystkich serdecznie.

od kilku dni mam p42g20e. obraz rewelacja, wszystko Ok, ale mam mały problem z przełączaniem między poszczególnymi urządzeniami.
DVD podłączyłem kablem component, dekoder satelitarny przez hdmi i ...
przełączając pomiędzy dvd (np po skończonym fimie) a hdmi (d.sat), nie pojawia się obraz z dekodera. ekran jest ciemny. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu TV mogę spokojnie przełączyć na dkoder.
Pewnie coś źle ustawiłem, i nie wiem teraz co.
Proszę o rade.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam pytanie: ile wynosi średni pobór prądu przez 46g20?

A co rozumiesz przez średni pobór? W stand-by ten TV ciągnie ok. 0,5W, przy oglądaniu bardzo ciemnych scen ok. 60W, cały ekran na max na niebiesko to ok. 350W.

Przy oglądaniu wszystko zależy od jasności sceny i ustawień jasności tv. Są audycje ze średnim poborem 150W, a są takie gdy średni pobór oscyluje w okolicach 200W.

W instrukcji piszą o 150W (pomiar wg IEC 62087 Ed.2).
 

jack005

New member
witam! wczoraj zakupilem TX p42gt20e.Wrazenia rozne porownanie do CRT philips 32 cale rozdzialka 1980* 1080i 1 HDMI w philu lepiej rozwiozane szybkie dostosowanie szerokosci obrazu przez klikniecie jednego klawisza w pilocie!!![ wchodzenie do menu w panasoniku i szukanie opcji wymaga dluzszego czasu,Zdiecia ....SUPER!, format DVD dobry obraz niezle Hd superknarazie kozystam z tunera w tv[ jakas platana platworma mocno wskazana!!! chyba N-ka , w ale programach FTA jest demo 720p.3D narazie nie wykozystane za duzy szum wokol tego.jedna zeczmnie szczegulnie martwi nie wiem czy jest to problem zlej regulacji TV czy z winy nadawcow
mianowicie jak jest format 16:9 to na niekturych stacjach obraz jest w gornej prawej krawedzi widac takie białe kreseczki w prawej tego nie widac
problem wystepuje na niekto programach kiedy obraz nie jest przeciagniety za ramke tv ,czy jest to normalne czy tylko dotyczy mojego tv.prosze o szybka pomoc ,bo moge jeszcze wymienic TV!!!
 
Do góry