Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

cshtq

New member
zemki a porównywałeś jakość obrazu g20 z innymi modelami?
Ja na Twoim miejscu wybierałbym pomiędzy g20 a v20. Choć powiem Ci szczerze, że znajomi mają 50v20 i nie widzę różnicy w obrazie. No może jest ciut większa, ale tego też nie widać na pierwszy rzut oka.
Tak więc idąc dalej, ponownie brałbym g20. Wyjdzie Cie ok. 600-800 zł taniej. Za to kupisz jakiś dobry odtwarzacz BD :D
 

zemki

New member
cshtq;602927 Za to kupisz jakiś dobry odtwarzacz BD :D [/QUOTE napisał:
Odtwarzacz BD jest w PS3 więc pieniążki pójdą na subwoofer bo jeszcze nie mam.

Obrazu nie porównywałem. Ten model polecił mi sprzedawca w MM. Chociaż zaczął od LCD LG.
Widzę jak gra G10 a podobno obraz G20 jest o wiele lepszy jak postawi się dwa obok siebie.
 

bezet

New member
Sorry, ale rozumiem że to Twoje własne spostrzeżenia. Tzn. masz plazmę i grasz na niej?

Sorewicz za post pod postem :D

Edycja ... nie bedziesz musial przepraszac ...

Tak, mam plazme i nie uzywam jej do grana. Podlaczam lapka przez HDMI do niej i moge stwierdzic jakie programy mialem na desktopie odpalone. Czasem odpale jakiegos NFSa i chwile pogram. Tez moge stwierdzic ze bylo grane.

Prawda jest taka ze plazma nie nadaje sie do funkcji 'duzego' monitora ... Powidoki sa!!! Nie widac ich przy normalnym ogladaniu TV ale sa (ujawniaja sie na jednolitych tlach).
 

mav

New member
Edycja ... nie bedziesz musial przepraszac ...

Tak, mam plazme i nie uzywam jej do grana. Podlaczam lapka przez HDMI do niej i moge stwierdzic jakie programy mialem na desktopie odpalone. Czasem odpale jakiegos NFSa i chwile pogram. Tez moge stwierdzic ze bylo grane.

Prawda jest taka ze plazma nie nadaje sie do funkcji 'duzego' monitora ... Powidoki sa!!! Nie widac ich przy normalnym ogladaniu TV ale sa (ujawniaja sie na jednolitych tlach).

To może masz za duży kontrast albo inne jakieś dziwne ustawienie.
Ja gram non stop i trwałych powidoków nie ma. Oczywiści chwile po wyłączeniu gry na czarnym obrazie da się zauważyć które elementy były stale wyświetlane w tym samym miejscu ale po chwili oglądania tv wszystko znika.
Jak dla mnie plazma bardziej się nadaje do gier bo ma bardo niskie wartości "input lag".
 

EdiEd

New member
...wybierałbym pomiędzy g20 a v20...
Na innym forum, chyba n-ki, przeczytałem wpis, że jest jakiś poważny problem z v20 jeśli chodzi o częstotliwość 50 Hz, obraz ma poważne wady, zamieszczono nawet screen - rzeczywiście straszna kaszana. Podobno ludzie z Panasa stwierdzili, że model nie był projektowany dla 50 Hz i nic się z tym nie da zrobić.
 

cshtq

New member
zemki racja. Jest możliwość usunięcia :p

EdiEd napisał:
Na innym forum, chyba n-ki, przeczytałem wpis, że jest jakiś poważny problem z v20 jeśli chodzi o częstotliwość 50 Hz, obraz ma poważne wady, zamieszczono nawet screen - rzeczywiście straszna kaszana. Podobno ludzie z Panasa stwierdzili, że model nie był projektowany dla 50 Hz i nic się z tym nie da zrobić.

Jak już wcześniej wspomniałem znajomi mają 50v20. Do tego Turbodekoder z "eNki". Parę razy oglądałem u nich tv i nic takiego nie zauważyłem. Sami też nie mają żadnych zastrzeżeń.
 

Gawronnek

New member
cóż wszyscy przechodzimy podobną drogę, ja też jak zaczynałem wybierać to najpierw był Samsung C650 40 cali, potem Sony, a w końcu Panasonic 42 cale, jednak przy ostatecznym wyborze rozrósł się do 50 cali,

dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że 50 cali to strzał w 10, mogłoby być nawet więcej ale kanapa powędrowała 1 m w stronę TV i jest ok, co do reszty spraw to jestem bardzo zadowolony, obraz z dekodera HD Vectry jest co najmniej dobry, a filmy w mkv full HD to bajka, zresztą nawet te w HD Ready także wyglądają świetnie

jest możliwe że z innego modelu TV także bym się cieszył ale 50 cali w tej jakości i cenie pewnie bym nie kupił
 
Ostatnia edycja:

cshtq

New member
zemki, zobaczysz - z pewnością będziesz zadowolony.

U mnie podobnie, bo na początku miał być 42". Ale w ostateczności przez stronę www electrworld zamówilem 46g20.

TV stwarzał wrażenie dużego jedynie przez pierwsze 3-4 dni :D
 

DWitek

New member
Z tym perfekt, to troszkę bez przesady - jest kilka wad związanych zapewne z sygnałem 50 Hz i faktem, że strasznie ciasno jest na transponderach n-ki, więc bitrate taki sobie. Ale generalnie obraz jest bardzo pozytywny.

Wiesz, ja nie jestem z tych co to z lupą wyszukują defektów na TV. Dla mnie obraz jest idealny, właczam film z "N" lub z serwera NAS i po prostu oglądam. Tak samo idealnie wygląda obraz z XBOX'a.
Osobiście jedyną wadą jak dla mnie tego modelu jest brak odtwarzania formatu mkv - o czym wcześniej wiedziałem. Rozwiązaniem jest media server na kompie lub zewnętrzny odtwarzacz sprzętowy.
 

flatron1980

New member
Witam
Chciałbym podzielić się z wami wrażeniami z użytkowania plazmy Panasonic. Kupiłem przed świętami 42g20e mam wersje opr. 2.506. Wczesniej miałem 21 cali "Curtis" made in Mława. Początkowo byłem pod wrażeniem, ale wydaje mi się że było to oczarowanie po przesiadce z ww. tv. Odbieram cyfre+ ale nie HD. Niestety występuje posteryzacja obrazu w pewnych momentach. Szczególnie gdy jest ciemna sceneria i jakies swiatła w tle. Wtedy blysk swiatla nie jest otoczony poswiatą płynnie ciemniejaca lecz pierscieniami o jakiejs szerokosci i innej jasnosci. Widac to rowniez przy zblizeniach twarzy. Skora na twarzy nie jest naturalna. Druga sprawa jest zielonkawy i "trupi" odcien skory na twarzy (zalezy od programu). Po trzecie obraz na krawedziach miedzy np postacia a tlem jest lekko rozmyty i moim zdaniem nieostry. Po czwarte np reklamy na meczach potrafia migotac. Po piate telewizor "brzęczy". Zazwyczaj jest to praktycznie niezauważalne lecz jesli chce się cos obejrzec z mocno przyciszonym dzwiekiem to slychac brzeczenie.
Powidoków nie zaobserwowalem. Płynność ruchu w mojej ocenie bez zarzutu. I wszysko zalezy od kanalu. Canal + ma obraz ok ale np. kino polska wyglada jak mpg slabej jakosci na kompie. Lecz nawet wna jednym kanale rozne programy maja rozna jakosc obrazu.
Generalnie ogladac sie da, ale jezeli kogos irytuja drobiazgi to powinien sie przed zakupem zastanowic. A perfekcjonistom raczej bym odradził.
U mnie z multimediami nie ma kłopotu. USB dziala, wejscie SD ok, podłaczyłem net i też od razu bez zadnego majstrowania działał, pliki avi jak na razie odtworzylem wszystki ktore chciałem.
I jezeli ktos zamierz np ogladac 42 cale z 2m to od razu niech zrezygnuje.
Jak na razie oceniam ten tv na 4-.
pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
flatron1980 - pomieszałeś wszystko razem.
Podłącz sobie HD i wtedy opisz wrażenia.
Jednak HD o przyzwoitym strumieniu - wtedy część "błędów" zniknie bo są wynikiem np. sygnału 720x288 i strumienia np 2Mbit.
Tak to jest z transmisjami SD i do tego zapuszczasz zapewne eurozłączem. ;)
 

flatron1980

New member
Sorki ale w temacie audio-video jestem zielony. Rzeczywiście mam sygnał SD przez eurozłacze. Czyli euro jest najgorszym sposobem podłączenia?
Ale dekodera Pace SD cyfry+ chyba nie da się podłączyć inaczej niż przez euro?
Więc mam pytanie czy na sygnale HD wystepuje posteryzacja (colour banding)? Bo to jest moim zdaniem największy minus.
I jeszcze pytanko jak sprawdzic ile Hz ma sygnał "wchodzący" do tv?
Oraz poprosze o jakies ustawienia w trybie profesjonalnym aby zoptymalizować odbiór dla sygnału SD. wiele osób już o to pytało ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Na wszystkie pytania są już odpowiedzi - trzeba forum przejrzeć. ;)
(po to są tematy i wpisy, by nie powtarzać ciągle "wkoło")
 

EdiEd

New member
Sorki ale w temacie audio-video jestem zielony. Rzeczywiście mam sygnał SD przez eurozłacze. Czyli euro jest najgorszym sposobem podłączenia?
Ale dekodera Pace SD cyfry+ chyba nie da się podłączyć inaczej niż przez euro?
Więc mam pytanie czy na sygnale HD wystepuje posteryzacja (colour banding)? Bo to jest moim zdaniem największy minus.
I jeszcze pytanko jak sprawdzic ile Hz ma sygnał "wchodzący" do tv?
Oraz poprosze o jakies ustawienia w trybie profesjonalnym aby zoptymalizować odbiór dla sygnału SD. wiele osób już o to pytało ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.

Kupowanie telewizora full HD po to, żeby oglądać na nim wyłącznie kanały SD - to jakaś tragiczna pomyłka. Wykup sobie jakiś pakiet HD lub zmień platformę satelitarną.
Muszę przyznać, że rzeczywiście jedyny poważny minus TV to posteryzacja, ale nie przeszkadza znowu tak bardzo i na pewno nie przysłania ona plusów tego TV.
 

slavo1974

New member
P46g20es

Witam wszystkich.
Przeczytałem całe forum dotyczące serii G od pierwszej strony i trochę czuje się zmęczony.
Dzięki forum zdecydowałem się jednak na 46G20ES. W chwili obecnej posiadam LCD Samsunga 32" HD Ready z 2007r. Ceny sprzętu spadają z roku na rok, za samsunga dałem w sklepie internetowym 3750 i była to najlepsza cena na rynku. Za te pieniądze mam nadzieję, że kupię swój wymarzony TV Panasonica.
Nie wiem czy ktoś z Was ma doświadczenie z projektorami, bo nie ukrywam, że kupiłem projektor Benq HD do firmy na prezentacje a czasami wykorzystuję go do oglądania filmów, bajek z laptopa przez hdmi oraz sportu z tunera Polsatu HD również przez hdmi i jestem zachwycony. Nie wiem jak można wpadać w zachwyt ogladajac film na ekranie 50" pomijam 42" twierdząc że efekt jest jak w kinie.
Chyba nikt nie widział pieknego obrazu z projektora o wielkosci 120" !!!
To jest potęga, przekątna około 3 m. Gdy przychodzą znajomi to naprawdę wciskani są w fotel i tam chcą pozostać:shock:
Obraz oczywiscie najlepszy jest w nocy(jak to w kinie gdy jest ciemno) ale w dzień przy roletach tez daje radę.
Zdecydowałem się na panasa bo tv potrzebny mi jest do ogladania telewizji, wiadomości, sportu więc myślę, że będe zadowolony z przejścia z LCD.
A co do wrażeń to myślę, że to będzie coś pomiedzy LCD 32" a projektorem, których niestety nie doceniacie.
Jeżeli się mylę to proszę o infomację lub sprostowanie.:confused:
 

Shmit

New member
Tak oczywiscie wszyscy mieszkaja w jaskiniach i nikt w zyciu nie slyszal o projektorze , ba co dopiero o takim co dziala i jeszcze obraz 120 cali wyswietla ,

Kolego drogi jak sie chciales pochwalic projektorem to NIE zrobiles na mnie zadnego wrazenia , projektor nie jeden mialem i jakos nie napawa mnie to duma , po prostu kolejne urzadzenie ,

W temacie ww TV , mam od maja , uzywam codziennie , jesli chodzi o sygnal to cyfrowe UPC plus Pakiet Super HD (tak sobie to nazwali) , Polskie "kanaly HD" rzeczywiscie wygladaja lepiej niz SD ale to i tak nie pelne HD , sprawa ma sie inaczej w przypadku zagranicznych programow HD , National Geographic Discovery HD itd Malina , filmy Bluray jak i DVD poezja , obraz podczas grania na Xboxie rowniez zachwyca , filtr antyodblaskowy zdaje egzamin , jednak TV pokazuje pazur jak jest ciemno (roleta badz noc ) dzwiek ok , w chwili obecnej podpiety do amplitunera onkyo i glosnikow stereo tonsila ,
Internet dziala bdb , z ipli kilka razy korzystalem i nie bylo sciec , Iplex nei moge nic zlego powiedziec ,pozatym ze kilka filmow trafilem z pasami i nie mozna tego zmienic , hitem jest YouTube , nie bylo imprezy na ktorej bysmy z tego nie skorzystalo ,

Do TV podlaczony jest bezprzewodowy zestaw klawiatura plus mysz (Vobis) i dziala bdb , wpisywanie jest teraz przyjemnoscia :)

Picasa jak i reszta serwisow OK natomiast troche malo filmow na Iplexie ale moze bedzie wiecej ;)

Pozdrawiam
 
Do góry