Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

moj.skarb

New member
Tak dla jasności:
- ipla to platforma polsatu. dostęp do jego seriali, wydarzeń i programów. filmów tam nie znajdziesz.
- Iplex, jak na razie bida z tymi filmami, choć stale coś wrzucają.
- Do tego masz dostęp do YT, pogody, wiadomości z Eurosport itd.
Tak więc całkiem spoko to wygląda.

Też miałem dylemat pomiędzy panasem a samsungiem.
Panas przez ostatnie lata idzie głównie w plazmy, zaufałem tej marce i nie żałuje.
Model który używam mam w sygnaturce.
to zależy kto ma jakie wymagania ja na iplex ie zawsze coś znajdę do oglądania w przeciwieństwie do propozycji tv n
 

Kasio

Member
zastanawiajace jest to że jak podłacze zewnętrzny HDD pod usb Tv i film jest w 5.1 to optykiem do amplitunera idzie sygnał 5.1 tak samo jest z DVD
 

rk_1980

New member
Witam!
Zamówiłem 50G20, czy mogę w między czasie prosić o podpowiedzi ustawień tego tv?
Przejrzałem cześć z stron wątku dot. tego modelu, ale jest ich przeszło 200!!!
Jeżeli, któremuś posiadaczowi ww. tv chce się poświęcić trochę czasu aby podzielić się ustawieniami to będę bardzo wdzięczny.
Dodatkowo, chętnie poznam sposoby na wystartownie plazmy (tzn. jak docierać nowy panel itp).

Aby nie zaśmiecać wątku, można wysyłać mi na prywatną.

Pozdrowienia - rk.
 

EdiEd

New member
zastanawiajace jest to że jak podłacze zewnętrzny HDD pod usb Tv i film jest w 5.1 to optykiem do amplitunera idzie sygnał 5.1 tak samo jest z DVD

Masz w DVD wyjście HDMI? Problem dotyczy tylko połączenia za pomocą HDMI. Najwyraźniej dźwięk 5.1 z HDMI nie jest przekazywany w tej postaci do wyjścia S/PDIF TV.
 

cshtq

New member
Przejrzałem cześć z stron wątku dot. tego modelu, ale jest ich przeszło 200!!!
[...]
Dodatkowo, chętnie poznam sposoby na wystartownie plazmy (tzn. jak docierać nowy panel itp).

Nie ma lekko, każdy chyba musiał przeglądać.
Co do "wystartowywania" plazmy, to już się raczej od tego odchodzi, chociaż sam wolałem coś takiego przeprowadzić i postąpiłem tak:
- wyłączyłem tryb ECO,
- tryb obrazu: normalny (w każdym razie nie THX),
- unikanie wyświetlania z czarnymi pasami po boku albo na dole,
- wszystkie ustawienia na fabryczne.
 

Gawronnek

New member
Nie ma lekko, każdy chyba musiał przeglądać.
Co do "wystartowywania" plazmy, to już się raczej od tego odchodzi, chociaż sam wolałem coś takiego przeprowadzić i postąpiłem tak:
- wyłączyłem tryb ECO,
- tryb obrazu: normalny (w każdym razie nie THX),
- unikanie wyświetlania z czarnymi pasami po boku albo na dole,
- wszystkie ustawienia na fabryczne.

a czemu nie THX, większości opinii z którymi się spotkałem to właśnie THX bez zmian, była zalecany na początkowe 200-300 godzin?
 

ahdov

New member
czesc,
Panasonic 46G15E, mam pytanie...po wykupieniu w lokalnej kablowce sygnalu cyfrowego mam do wyboru jedynie DVB S i T. Z tego co kojarzę to powinienem wybrac DVB C. Mozecie mi prosze przypomniec jak to wl?...czy konieczne jest wejscie do menu serwisowego zeby miec aktywne DVB C?...czy jednak bedzie to aktywne dopiero jak poplynie od dostawcy sygnal cyfrowy? (wykupilem ta opcje dopiero dzisiaj, maja teoretycznie 24h na podlaczenie)
Z gory wielkie dzieki,
Lukasz
 

mav

New member
czesc,
Panasonic 46G15E, mam pytanie...po wykupieniu w lokalnej kablowce sygnalu cyfrowego mam do wyboru jedynie DVB S i T. Z tego co kojarzę to powinienem wybrac DVB C. Mozecie mi prosze przypomniec jak to wl?...czy konieczne jest wejscie do menu serwisowego zeby miec aktywne DVB C?...czy jednak bedzie to aktywne dopiero jak poplynie od dostawcy sygnal cyfrowy? (wykupilem ta opcje dopiero dzisiaj, maja teoretycznie 24h na podlaczenie)
Z gory wielkie dzieki,
Lukasz


Musisz wybrać inny kraj niż Polska. W G20 np. wybranie Szwecji dodaje DVB-C.
Najszybciej chyba to się robi przywracając ustawienia fabryczne.
 

Adixon33

New member
Witam napoczatek zycze wszystkim posiadacza G20 wspanialych doznan wizualnych w nowym roku ale pytanie mam takie czy seria GT 20 z mozliwoscia wyswietlania obrazu 3D realizuje to za pomoca softu czy moze jest wbudowany jakis nowy procesor
 

pre

New member
mam pytanie odnosnie dwieku w G20 , laptopa mam podłaczonego do TV przez HDMI , film w leci w 5.1 , z TV optycznym do amplitunera tez Panasonic ale fonia juz w Stereo,jak przeslac orginalny dzwiek 5.1 z laptopa przez TV na amplituner czy to mozliwe :?:

Mam 50V20 i dokładnie to samo. Nie dałem rady nic z tym zrobić.
Dzwięk który wchodzi z TV po optyku nie jest tym, co dostarczam z kompa via HDMI.
Zastanawiające jest to, że mając takie samo podłaczenie TV do ampli (optyk) podczas odtwarzania filmu via Media Server, dzwięk Dolby Digital jest po tym optyku przesyłany prawidłowo.
Więc wynika z tego to, ze podczas podawania sygnału z dzwiękiem DD na HDMI, nie mozna go wyprowadzic optykiem w takiej samej postaci do ampli.
Problemem moze byc oprogramowanie telewizora lub byc moze specyfikacja HDMI - niewiem.
Rzwiązaniem moze byc jak np. u mnie, Mediaserver, albo podlaczenie kompa wyjsciem optycznym jesli takowe notebook ma, do ampli (nieprzetestowane).

Chyba ze ktos ma na to jakiś patent.
 

Bucek

Banned
dołączam się do pytania o server DLNA z obsługą konwersji w locie, najlepiej wspartej przez kartę graficzną (jeśli to w ogóle mozliwe) ...

mam NASa na platformie ION ....

dla Linuxa 64 bitowego a nie Windowsa ...
 

zemki

New member
Jaka jest różnica?

Witam
Właśnie zastanawiam się nad zakupem plazmy. Wybór padł na G20. Sprawdzałem ceny na ceneo i wyskoczyły mi dwa modele TX-P50G20E i TX-P50G20ES. Jaka jest różnica między nimi bo w cenie różnią o 100zł.
W jednym poście wyczytałem też że ten model to "tragedia" jeśli o gry. Trochę mnie to zastanawia bo głównie do tego celu ma służyć (PS3). Jeśli to prawda to z jakiego powodu?
Będzie też miał podłączoną N-kę. Jakość obrazu powinien być OK.
Dekoder i konsolę chcę podłączyć na stałe przez amplituner Onkyo TX-SR505E. Nie powinno być raczej z tym problemu?

Mam też możliwość kupienia używaną G10 50" za 2500pln. Lepiej dołożyć i kupić G20 czy między nimi nie ma aż takiej różnicy w obrazie?


Z góry dzięki za odpowiedź
 

bezet

New member
Witam
W jednym poście wyczytałem też że ten model to "tragedia" jeśli o gry. Trochę mnie to zastanawia bo głównie do tego celu ma służyć (PS3). Jeśli to prawda to z jakiego powodu?
Plazma ogolnie nie nadaje sie do grania ... powidoki i te sprawy.
 
Ostatnia edycja:

osip

New member
zemki:
ES- srebrna obudowa [wg mnie o wiele ladniejsza od czarnej, nie jest to typowy srebrny kolor, taki bardziej tytanowy]
Jesli chodzi o granie na plazmie, to jak najbardziej sie do tego nadaje, ale jesli bedziesz glownie wykorzystywal tv do grania na konsoli, to jest duze ryzyko, juz nie powidokow, a mozliwosc wypalenia jakiegos statycznego elementu z gry i stad wlasnie plazmy sa raczej nie polecane, jesli maja glownie sluzyc do grania, a nie ogladania tv.
Jesli chodzi o g10, musialbys sprawdzic ile ma godzin przepracowanych i czy nie ma wypalen.
 

zemki

New member
zemki:
ES- srebrna obudowa [wg mnie o wiele ladniejsza od czarnej, nie jest to typowy srebrny kolor, taki bardziej tytanowy]
Jesli chodzi o granie na plazmie, to jak najbardziej sie do tego nadaje, ale jesli bedziesz glownie wykorzystywal tv do grania na konsoli, to jest duze ryzyko, juz nie powidokow, a mozliwosc wypalenia jakiegos statycznego elementu z gry i stad wlasnie plazmy sa raczej nie polecane, jesli maja glownie sluzyc do grania, a nie ogladania tv.
Jesli chodzi o g10, musialbys sprawdzic ile ma godzin przepracowanych i czy nie ma wypalen.


Ale teram mi klina wbiliście :/ Telewizor będzie służył do grania i oglądania. Głównie do grania ale to też nie będzie aż tak często. Może na początku około 15godz tygodniowo jak czas pozwoli. Programy TV będą z N-ki. Sama muzyka lub jakiś program w czasie kolacji. Filmy to będą głównie "pożyczone" puszczane przez komp. lub PS3. Może też będę się kusił na Blu-ray.

Akurat bardziej będzie mi pasował cały czarny więc z samym E.

Jeśli chodzi o G10 to będzie miał około 1,5roku. Przy częstotliwości oglądania TV w tym domu to może będzie miał ok. 2500godz. Czy ma wypalenia to nie wiem bo się nie przyglądałem.

To może jednak lepiej jakiegoś LCD do 3500pln.
 

DWitek

New member
Ale teram mi klina wbiliście :/ Telewizor będzie służył do grania i oglądania. Głównie do grania ale to też nie będzie aż tak często. Może na początku około 15godz tygodniowo jak czas pozwoli. Programy TV będą z N-ki. Sama muzyka lub jakiś program w czasie kolacji. Filmy to będą głównie "pożyczone" puszczane przez komp. lub PS3. Może też będę się kusił na Blu-ray.

Akurat bardziej będzie mi pasował cały czarny więc z samym E.

Jeśli chodzi o G10 to będzie miał około 1,5roku. Przy częstotliwości oglądania TV w tym domu to może będzie miał ok. 2500godz. Czy ma wypalenia to nie wiem bo się nie przyglądałem.

To może jednak lepiej jakiegoś LCD do 3500pln.


Mój G20 - 42" służy właśnie do oglądania TV z "N" oraz do gier na XBOX'ie - Kinect.
I w jednym i w drugim przypadku obraz jest perfekt i z pewnością nie zamieniłbym go na przeciętnego LCD.
 

EdiEd

New member
Mój G20 - 42" służy właśnie do oglądania TV z "N" oraz do gier na XBOX'ie - Kinect.
I w jednym i w drugim przypadku obraz jest perfekt i z pewnością nie zamieniłbym go na przeciętnego LCD.

Z tym perfekt, to troszkę bez przesady - jest kilka wad związanych zapewne z sygnałem 50 Hz i faktem, że strasznie ciasno jest na transponderach n-ki, więc bitrate taki sobie. Ale generalnie obraz jest bardzo pozytywny.
 
Do góry