Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

r4d30n

New member
Witam. Posiadam 46 calowy G20. Jestem bardzo zadowolony, ale mam pewne pytania.
Mam dekoder Samsung HD DSB-H370G i kino domowe Panasonic SC-PT465.
Dekoder oraz kino połączyłem kablami HDMI. Z TV podłączyłem dźwięk optykiem do kina.
1) Jak jest lepiej? Dźwięk połączyć z dekodera do tv czy z kina do tv? Bo np. gdy będę chciał odpalić jakiś film przez DLNA lub obejrzeć coś na VIERA CAST to czy nie będę mieć dźwięku na kinie? A teraz nie wiem czy mam dźwięk 5.1 z dekodera gdy jest on połączony tylko kablem hdmi. Nie wiem czy tv przesyła z wejścia hdmi do wyjścia optycznego dźwięk w 5.1.
2) Uruchomiłem system VIERA LINK i sterowanie przez hdmi działa, lecz dlaczego gdy przełączę dźwięk na kino domowe to kino uruchamia się w trybie AUX a nie D-IN gdzie jest podłączony TV? Czy da się jakoś to przestawić aby domyślnym wejściem na dźwięk w VIERA LINK był D-IN?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

r4d30n

New member
OK. Mam odp na moje 2 pytanie. Wystarczyło po uruchomieniu VIERA LINK wcisnąć na pilocie kina domowego SETUP i na pozycji TV AUDIO wybierając pomiędzy D-IN i AUX zatwierdzić swój wybór strzałkami góra/dół.
 

Lycon

New member
Witam. Posiadam 46 calowy G20. Jestem bardzo zadowolony, ale mam pewne pytania.
Mam dekoder Samsung HD DSB-H370G i kino domowe Panasonic SC-PT465.
Dekoder oraz kino połączyłem kablami HDMI. Z TV podłączyłem dźwięk optykiem do kina.
1) Jak jest lepiej? Dźwięk połączyć z dekodera do tv czy z kina do tv? Bo np. gdy będę chciał odpalić jakiś film przez DLNA lub obejrzeć coś na VIERA CAST to czy nie będę mieć dźwięku na kinie? A teraz nie wiem czy mam dźwięk 5.1 z dekodera gdy jest on połączony tylko kablem hdmi. Nie wiem czy tv przesyła z wejścia hdmi do wyjścia optycznego dźwięk w 5.1.
2) Uruchomiłem system VIERA LINK i sterowanie przez hdmi działa, lecz dlaczego gdy przełączę dźwięk na kino domowe to kino uruchamia się w trybie AUX a nie D-IN gdzie jest podłączony TV? Czy da się jakoś to przestawić aby domyślnym wejściem na dźwięk w VIERA LINK był D-IN?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Ja wiem tyle że jak mam podłaczone Ps 3 do Tv po HDMI a głośniki logitech z 5500 optykiem z telewizorem to sygnał z konsoli z DD /dts zmienia sie na stereo;/ więc kupiłem switcha do optyka i tv i konsola są bezpośrednio do głośników. Wniosek tv z hdmi do optyka nie przesyła dźwięku 5.1
 

lukaszpaw

New member
cshtq, wiem że odtwarza divx'a ale wtedy przecież tracę HD. Konwertowałem za pomocą Any Video Converter na format MPEG-4 AVC 720p /mp4/ ale tego również nie widzi. Chodzi mi oto żeby nie było znacznej utraty jakości. Zaraz jeszcze przekonwertuje na xvid 1280x720 i zobaczę jaki będzie efekt.
 

cshtq

New member
Obawiam się, że raczej ciężko będzie coś zdziałać w tym temacie.
Divx to stratna metoda kompresji video.

Spróbuj tego (54. strona tego tematu):
slimak napisał:
Dowolny film można przerobić na AVCHD programem MultiAVCHD, ale to trochę trwa.


-> MPEG2, Quicktime MOV, MKV / AVC, AVI / AVC, M2TS/MTS, TS, TRP, M2V, VC1, 264, MP4, MPLS, IFO, itp.
AVCHD / Blu-ray / DVD / VIDEO_TS foldery

1) Sprawdzamy w kilku miejscach filmu, czy na pewno dobrze są synchronizowane napisy (napisy i film w jednym folderze z tą samą nazwą, napisy srt).
2) multiAVCHD -> [media] dodajemy naszfilm.mkv
3) Klikamy na tytuł naszfilm.mkv (otwiera się okno edycji) -> [Uncrop] (następne okno) -> (po lewej stronie na dole) -> Hard-encode first external sub (outline) [zastosuj].
4) [uruchom] -> [TV viera i kamery] (program między innymi automatycznie ustawia 25k/s i odpowiednią rozdzielczość (1920 na XXXX), dzięki czemu nie ma problemów z „firankami”).
Jeżeli używasz nowych wersji AVCHD prawdopodobnie musisz ręcznie ustawić 25k/s i jedną z rozdzielczości 480x720/576x720/720x1280/1080x1920.

5) Czekamy…. i po pewnym czasie w wskazanym wcześniej folderze pojawia się AVCHD.
6) Jeżeli powstał tylko folder AVCHD, tworzymy na karcie pamięci folder PRIVATE. Kopiujemy AVCHD do PRIVATE. Uwaga jeżeli AVCHD-jestZnumerem, -numer usuwamy z nazwy!
7) Jeżeli powstał folder AVCHD a w nim: PRIVATE i SD_VIDEO wystarczy PRIVATE i SD_VIDEO przenieść na kartę.
8 ) Podłączamy wyjście optyczne TV ze wzmacniaczem.
9) Wkładamy kartę SD do gniazda TV.

Nie wiem jak potem będzie z napisami. Jeśli nie będzie czytać polskich znaków, ściągnij sobie prosty, bezpłatny program "Polski ogonek".
 

lukaszpaw

New member
O tym programie też słyszałem i testowałem, szkoda że gryzie się z systemami x64 nawet pomimo kilku magicznych sztuczek.

E: mkv do avi/xvid/ jakość tragedia, sprawdzałem na laptopie bo nie wiem czemu Panas w ogóle nie wykrył tego pliku. Sprawdzę jeszcze mkv do avi/x264/ z wyższym bitrate zobaczę jak jakość i czy da radę go odtworzyć.
 
Ostatnia edycja:

panas50

New member
witam
Koledzy zainstalowałem ps3 media server1.20.409 i w zakładce status wykrywa mi odtwarzacz (tv) tylko jak włączam w telewizorze media server to przez sekundę go widać a potem znika i wyświetla nie wykryto servera lub czasami go widać a gdy kliknę na niego to znów wyświetla mi że nie wykryto servera .Telewizor mam połączony przewodowo do rutera i internet chodzi o.k. a komputer z ruterem bezprzewodowo .Może ktoś bardziej obcykany wie dlaczego tv nie odtwarza plików z kompa przez DLNA.(Może to coś jeszcze pomoże PS3media server w zakładce Śledzenie wyświetla "New I/O server worker #1-2 Trace 21:32:23.295 Media render was not recognized.HTTP User agent:panasonic MIL DLNA CP UPnP/1.0 DLNADOC/1.50")
dzięki
 

moj.skarb

New member
Tutaj macie link do instrukcji jak podłączyć nboxa do internetu z wykorzystaniem Acces Pointa. Analogicznie więc da się podpiąć i Panasa.
Sam korzystałem z tej instrukcji i działa.
wrócę do tematu połączenia mojej g20 do netu przez wi fi .P o przczytaniu instrukcji z linka powyżej i próbie podłączenia nic nie wychodzi.
mam adsl router edimax do którego podłączony jest kablem internet. drugi roter tl-wr543g ma zbierać internet przez wifi i pchać go dalej kablem sieciowym do tv i nboxa.
mam takie ustawienia adsl routera: WAN connection type :pPPoa
lan IP adress 192.168.2.1

a takie tl-wr543g : lan IP adress 192.168.1.1
czy mam wybrać typ połvzenia WAN równięż PPPoa( jest do wyboru PPPoE , dynamic IP, static IP)?
czy zmieniać IP tego routera



 

privmw

New member
ja zrobiłem tak jak w tym opisie i smiga... z tego co pamietam nie może byc filtrowania macadresów w routerach bo sie nie dogaduja...
 

paranoid

New member
Witam mam dylemat co wybrać Panasonica 50 S 20 czy G-20 gość w Electro World powiedział że g-20 jest na podzespołach Piooniera czy to prawda . A może LG 50 PK 760 lub 750 być może ktoś walczył z podobnym tematem .Zlaży mi na b. dobrym obrazie bez żadnych bajerów
 

modyf

Member
O tym programie też słyszałem i testowałem, szkoda że gryzie się z systemami x64 nawet pomimo kilku magicznych sztuczek.

E: mkv do avi/xvid/ jakość tragedia, sprawdzałem na laptopie bo nie wiem czemu Panas w ogóle nie wykrył tego pliku. Sprawdzę jeszcze mkv do avi/x264/ z wyższym bitrate zobaczę jak jakość i czy da radę go odtworzyć.
nie prosciej podlaczyc tv jako monitor? i otwierac na kompie? bez utraty jakosci i bez problemow :)

...mnie rowniez draznia czarne pasy przy filmach hd.. ktos ma pomysl jak je likwidowac???
 

Bucek

Banned
Obawiam się, że raczej ciężko będzie coś zdziałać w tym temacie.
Divx to stratna metoda kompresji video.

Spróbuj tego (54. strona tego tematu):


Nie wiem jak potem będzie z napisami. Jeśli nie będzie czytać polskich znaków, ściągnij sobie prosty, bezpłatny program "Polski ogonek".

kazda kompresja video na rynku jest stratna bo inaczej filmy zajmowaly by po kilkaset gigabajtów ...

i MKV i DivX i XviD i wszystko inne jest stratne, roznice sa tylko w wydajności algorytmów i rozdzielczości plików ...

tyle, ze tu nie chodzi o kompresje ale o przekodowanie z formatu na format bez kompresji a skoro da sie z DivX do XviD i na odwrót to powinno się dać i z MKV do np. DivXHD ....

sam właśnie szukam czegoś co przekoduje mi MKV 720p/1080p w sposób taki, ze tylko zmieni format pliku bez kompresowania ... tj. przepisze go po prostu z kodeka do kodeka i z kontenera do kontenera ...

wiem, ze seria G nie rusza ani x264 w MKV ale czy ruszy to w avi? watpie ale wolalbym zeby mnie ktos utwierdzil w przeswiadczeniu ...

widzialem programy transformujace np. DivX w XviD bez ponownej kompresji i degfradacji jakości ... szukalbym czegoś co przekształci tak samo MKV w DivXHD lub cokolwiek co łyknie plazma G20 ...

czy DivX HD ma jakieś ograniczenia co do maksymalnej rozdzielczości?

w sumie nie rozumiem dlaczego G20 nie rusza czystego MKV, sprzetowo jest w stanie skoro umie odpalić MKV zaszyte w AVCHD ... do tego łyka DivXHD a przecieaz twórcy tego czegoś garściami brali z otwartego MKV ....

wersja GT odtwarza MKV, spradzalem w sklepie ...

jestem po prostu pewien, ze problem nie jest sprzetowy tylko wynika z ograncizen programowych utrzymywanych swiadomie przez producenta telewizora ...
 

mav

New member
Taka ciekawa zależność jaką zauważyłem. Myślę, że na filmiku wszystko widać.

YouTube - Panasonic P42G20 gradient problem

Co prawda nie uchwyciłem koloru tych "śmiesznych" kropeczek ale w rzeczywistości są czerwone.
Z daleka może i tego nie widać ale z bliska wali po oczach strasznie.
Zauważyłem niedawno bo zazwyczaj IFC mam włączone.
 
Do góry