Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

cshtq

New member
Witam
Co daje funkcja "Intelligent Frame Creation" czy to powinno być włączone czy nie?
TV TX-P50G20

darik miałem pytać o to samo. Gdzie mogę wykopać to IFC w menu, czy to się może nazywa inaczej. Ni cholery nie łapie o co biega.

Od siebie dorzucę jeszcze kwestię wyłączenie efektu teatralności przy oglądaniu niektórych materiałów.
 

cshtq

New member
Ok, co do IFC to już wszystko wiem. Porównałem i wolę jak jest włączone :D

Nadal nie wiem o o co chodzi z tym efektem teatralności i czy to można włączać i wyłączać...
 

Legons

New member
Efekt teatru? Tez nie wiedzialem co to, do momentu w ktorym nie wlaczylem IFC.

Efekt jest straszny jak sie oglada film.
Sprawdza sie za to w sportowych relecjach.

Jak to wyglada?
Obraz nie jest naturalny tylko jakby zbyt plynny, nie umiem tego okreslic ale imo nie da sie tak ogladac filmu bo wszystkie ujecia wygladaja starsznie sztucznie :/
 

cshtq

New member
Efekt teatru? Tez nie wiedzialem co to, do momentu w ktorym nie wlaczylem IFC.

Efekt jest straszny jak sie oglada film.
Sprawdza sie za to w sportowych relecjach.

Jak to wyglada?
Obraz nie jest naturalny tylko jakby zbyt plynny, nie umiem tego okreslic ale imo nie da sie tak ogladac filmu bo wszystkie ujecia wygladaja starsznie sztucznie :/

Ja z kolei określiłbym to jako lekko przyspieszony obraz.
wg mnie wygląda to dosyć dziwnie (jeśli chodzi o filmy)...
z kolei po wyłączeniu IFC przy gorszej jakości filmów (z usb, sd) obraz delikatnie się rozmazuje.

Ale... wiadomo, co kto woli :D
 

EdiEd

New member
Efekt teatru? Tez nie wiedzialem co to, do momentu w ktorym nie wlaczylem IFC.

Efekt jest straszny jak sie oglada film.
Sprawdza sie za to w sportowych relecjach.

Jak to wyglada?
Obraz nie jest naturalny tylko jakby zbyt plynny, nie umiem tego okreslic ale imo nie da sie tak ogladac filmu bo wszystkie ujecia wygladaja starsznie sztucznie :/

To wszystko nie jest takie proste. Moim zdaniem dużo zależy od sygnału wejściowego. Ja mam podpięty dekoder n-ki 1080i/50 Hz i wyłączenie IFC skutkuje dużym spadkiem płynności ruchomych scen. Natomiast efekt "teatru" nie występuje lub ja go nie jestem w stanie zauważyć. Dlatego IFC jest dla n-ki obowiązkowy. Niestety jest on bardzo zauważalny, żeby było ciekawiej, przy odtwarzaniu filmów z iplex, jednak tutaj nie ma możliwości jego wyłączenia. IFC mam także włączony do wejścia component 576p z DVD i tutaj też nie zauważyłem tego efektu. Nie mam Blu-ray, ani też podpiętej anteny analogowej, ani sygnału DVB-T, więc nie wiem jak w tym wypadku sprawy się mają.
 

moj.skarb

New member
podłączenie

podobno mozna g20 podłączyć przez wifi inaczej niż przez adapter? jeśli tak to jak? mam router w drugim pokoju i nie mam jak pociągnąc kabel a nie chcę wydawać kasy na adapter
 
Ostatnia edycja:

darik

New member
podobno mozna g20 podłączyć przez wifi inaczej niż przez adapter? jeśli tak to jak? mam router w drugim pokoju i nie mam jak pociągnąc kabel a nie chcę wydawać kasy na adapter

Można, do telewizora przy pomocy krótkiego kabla sieciowego podpinasz (pod wejście sieciowe, nie pod USB) np. taki routerek TechnicLAN WAR-54G v2 b/g
i ustawiasz go w opcji "client". Router przy telewizorze zbiera sygnał z routera głównego i przekazuje go do TV.
 

moj.skarb

New member
ok .a jak ustawić w opcji klient i czy coś jeszcze trzeba konfigurować bo nie jestem zbyt biegły? i czy można ztego samego routera pociągnąć do nboxa?

wejście sieciowe=ethernet?
 

cshtq

New member
Darik, właśnie a jak to ustawić w opcji client?

Jeśli wszystko będzie skonfigurowane jak trzeba, to bez problemu będzie można podpiąć zarówno tv jak i nboxa kablem sieciowym (ethernet).

Nie widzę innego rozwiązania, no chyba że ktoś chce wybulić 370 zeta za adapter wifi do Panasa, a nbox i tak nie będzie podpięty.
 
Ostatnia edycja:

Rivam

New member
Tutaj macie link do instrukcji jak podłączyć nboxa do internetu z wykorzystaniem Acces Pointa. Analogicznie więc da się podpiąć i Panasa.
Sam korzystałem z tej instrukcji i działa.
 

Gawronnek

New member
czytałem ten wątek, i chyba ktoś pisał ale nie mogę znaleźć, jak ustawić TV aby zawsze po włączeniu ustawione było wejście od dekodera kablówki? teraz zawsze włącza się analog i dopiero jak wychwyci sygnał dekodera po HDMI przełącza na niego
 
Do góry