Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

diodes

New member
Widzę że masz iple i iplex ja nie mam ani tego ani tego nie wiecie może od czego to jest uzależnione, model TV region zamieszkania czy od czegoś innego ja mam TXP50G20e rejon Śląsk oprogramowanie 2505
 

korral

New member
witam,

troche z innej beczki, jesli bylo to moze i tak warto przypomniec - opis zaawansowanej kalibracji obrazu: curtpalme.com/forum/ viewtopic.php?t=10457 (pierwsza wypowiedz wiec nie moge linka normalnie podac - skasujcie spacje), jeszcze nie robilem, ale wyglada sensownie,

a teraz pytanie: czy problem z floating blacks zostal jakos rozwiazany? przegladalem kilka for ale czesto temat byl poruszany dawno temu wiec postanowielm zapytac na nowo - moze ostatnio cos sie zmienilo, lub ktos znalazl dobry sposob na zalatwienie sprawy - ten z lampka swiecaca w sensor nie jest moim zdaniem ciekawy - jesli niedawno bylo, przepraszam - nie przejrzalem calego forum.
 

diodes

New member
Zrobiłem jak jest opisane na forum i zaczęło działać :)
1.W przypadku kiedy mamy TV z zestrojonym tunerem - pomijamy ten krok. W innym przypadku restartujemy telewizor do ustawień fabrycznych i wybieramy jako kraj Niemcy (tuner DVB-C/S bedzie aktywny) i dokonujemy normalnego strojenia.

2.Wkładamy kartę SD z pustym plikiem hotel.pwd na karcie.

3.Wyświetli się pole na wpisanie kodu.Jako kod podajemy 4850. Po zakończeniu operacji zrzutu konfiguracji wyjmujemy kartę SD z TV.

4.Restartujemy TV do ustawień fabrycznych i wybieramy jako ustawienia Polska/Polska.

5.Uruchamiamy VieraCast, wybieramy aplikację ustawienia (2 lub 3 ekran) i przesuwamy aplikację IPLA, za pomocą opcji \"Dostosuj ekran początkowy\" z lewego górnego rogu w dowolne inne miejsce. Wychodzimy z VieraCast

6.Wkładamy kartę SD do działającego TV i kiedy TV poprosi o kod podajemy 4851

7.Po wyświetleniu informacji o zakończeniu procesu \"SUCESS\" wyjmujemy kartę, wyłaczamy odbiornik głównym włącznikiem

8.Wyłączamy/włączamy odbiornik TV. W tej chwili mamy aktywny tuner DVB-S/C oraz dostępne wszystkie polskie aplikacje na platformie VieraCast.
 

motobartcompany

New member
To jeszcze się pochwal (ewentualnie przypomnij) jak masz podłączony net do TV, czyli jki ruter i jaki "odbieracz" wpinany do USB TV ?

OK. :-o

Internet z Dialogu 2Mb. Router - linksys WRT54G3G. W telewizorze wifi na USB te które było dostarczone w zestawie do V20.
Telewizor w odległości od routera około 10 metrów z tym, że przez grubą ścianę. 2do 3 kresek zasięgu w telewizorze. Czasami potrafi zerwać łącze.


korrala teraz pytanie: czy problem z floating blacks zostal jakos rozwiazany? przegladalem kilka for ale czesto temat byl poruszany dawno temu wiec postanowielm zapytac na nowo - moze ostatnio cos sie zmienilo, lub ktos znalazl dobry sposob na zalatwienie sprawy - ten z lampka swiecaca w sensor nie jest moim zdaniem ciekawy - jesli niedawno bylo, przepraszam - nie przejrzalem calego forum.
Z tego co czytam i sam obserwuje to jedyną opcją żeby się pozbyć pływającej czerni to ustawienie większej jasności w telewizorze. .Żadne firmaware dostępne obecnie nie naprawia tego. Na AVforums.us jest opisane dla czego tak się dzieje i raczej jest to nie do wyeliminowania.
 
Ostatnia edycja:

Smiter

New member
Witam,
czy ktoś próbował wykorzystać takie oto urządzenie:
Ovislink WMU-6500FS 3,5" WiFi HDD (lub zamiennik, coś podobnego itp.)

byłaby to ciekawa alternatywa dla PS3 Media Serwer (po co włączać kompa?!:)).
Jak to ma się w praktyce? Transfer, stabilność pracy? Kompatybilność z Panasem?
 

mav

New member
Widzę że masz iple i iplex ja nie mam ani tego ani tego nie wiecie może od czego to jest uzależnione, model TV region zamieszkania czy od czegoś innego ja mam TXP50G20e rejon Śląsk oprogramowanie 2505


A TV jest ustawiony na region polski? Ja jak miałem ustawienia na szwecja to też nie było ipla.
 

cshtq

New member
Witam!
Tydzień temu stałem się posiadaczem 46g20e.
Jak na razie remont w salonie, wieć tv stoi w pokoju obok podpięty jedynie pod ethernet.

Mam kilka pytań:
1) po co jest wejście CI? jakie płyną korzyści z tego slotu i o co w tym biega?
2) czy istnieje możliwość zapisu materiałów tv na pendrive'a usb?
3) do czego służą 2 rdzenie ferrytowe, dołączone do tv?
4) czy odbiór poprzez DVB jest tożsamy z jakością HD? czy jednak do tego musi być dokupiony dekoder?

Dziękuje z góry za odpowiedź i przepraszam za baardzo laiczny poziom pytań.
Jak do tej pory korzystam jedynie z IPla. Jakość niektórych seriali naprawdę ok, ale co z tego skoro to są (pożal się Boże) produkcje Polsatowskie... :D
 

capriman

New member
1) CI umożliwia wyeliminowanie dekodera dostarczanego przez operatora tv(w praktyce niektórzy operatorzy robią z tym pod górkę
2) jak mówi instrukcja-nagrywać można jedynie sygnał cyfrowy na dysk
3) rdzenie zakładasz na kabel którym podłączasz internet-niby bzdura a bez nich viera cast potrafi mulić
4) standard nadawania cyfrowego ale nie jest jednoznaczny z hd-choć jakość jest lepsza i daje możliwość korzystania z funkcji tv niedostępnych dla posiadaczy sygnału analogowego
 

cshtq

New member
dzięki capriman za odp.

Czy to CI to mogę nabyć gdzieś poza głównymi dystrybutorami platform cyfrowych? Czytałem nt. tego że karty te konwertują mpeg-2 na mpeg-4, czy tam na odwrót. O co w tym chodzi, bo za bardzo się nie łapię... ???

Druga sprawa.
Naprawdę nie rozumiem posunięcia Panasonica, że ustawiając odbiór DVB-T na Polskę nie będziemy mieli dostępu do cyfrowej tv naziemnej, z kolei można będzie korzystać z Viera Cast. I na odwrót.
Jest na to jakaś recepta?
 

Lycon

New member
Czy jak podłaczę monitor gateway 24" do karty przez digital dvi a do drugiego wyjścia karty d-dvi->hdmi
podłaczę g20 właczę klonowanie obrazu odpalę zegarek do mierzenia input laga i zrobię zdjęcie to uzyskam na nim różnicę w input lagu między monitorem a telewizorem?
 

valdas1

New member
dzięki capriman za odp.

Druga sprawa.
Naprawdę nie rozumiem posunięcia Panasonica, że ustawiając odbiór DVB-T na Polskę nie będziemy mieli dostępu do cyfrowej tv naziemnej, z kolei można będzie korzystać z Viera Cast. I na odwrót.
Jest na to jakaś recepta?
Ustawiając region Polska masz dostęp zarówno do Viera Cast jak i DVB-T (cyfrowa telewizja naziemna). Nic dodatkowo nie trzeba ustawić:)
 

cshtq

New member
edgaar2 karton waży 33 klocki. Wiem, bo taki sam przewoziłem ostatnio ze sklepu do domu golfem IV:razz:

valdas dzięki za odpowiedź. Wczoraj bawiłem się V Castem. Ten Iplex to świetna sprawa, mam nadzieję że z biegiem czasu zaczną pojawiać się nowe filmy i kolejne podcasty. Gomorra w bdb jakości, tylko kurcze transfer mi się trochę ciął (mam 2mbps), bo braciak korzystał z komputera na dole.
 

cshtq

New member
Panowie ważne pytanie.
Niedługo tv podpinam pod cyfrówkę...
Szukam gdzieś i znaleźć nie mogę - do ilu godzin trwa wypalanie się modelu który mam, chodzi mi o "docieranie" się panelu.
Słyszałem, że jest to 100h albo 300h. Jakie wtedy stosować ustawienia tak żeby było bezpiecznie...???
Rozumiem, że dopiero po tym czasie można kalibrować obraz na najlepszy?
 
Do góry