Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

soplus

Active member
Bez reklam
Witam
Problemik jest taki: telewizor Panasonic TX-P50G20, ustawiony w trybie THX pokazuje na niektórych programach (np TVP1 TVP2) w górnej prawej części na skraju kadru biało czarne paski , w innych trybach tego nie ma. Czy to norma czy trzeba dokonać jakiejś korekcji geometrii obrazu.

U mnie na 50V20 jest to samo, włączenie 16:9 overscan załatwia sprawę. Myślę, że to problem naszej ukochanaej TVP a nie Panasa.
 

Vonda

New member
Ciekawostka: w nowej gazetce Saturna (w 1 z 6 obecnie obowiązujących ;-)) w charakterystyce modelu TX-P42G20E jest napisane: "(AVCHD / SDVIDEO / DivX HD / MKV / JPEG / MP3 /odtwarzanie AAC)" czyżby się coś zmieniło ? ;-)
 

EdiEd

New member
...przy okazji pytanie czy wiadomo jaki jest maks zasięg właściwego odbioru internetu przy korzystaniu z tego dedykowanego modułu WiFi (czarne pudełeczko podłączane do USB w telewizorze) u mnie jest to odległość ok 20m :-? a łączności po kablu wolałbym uniknąć. Jak można ew. wzmocnić ten sygnał ?

Wg specyfikacji WiFi ma on zasięg ok. 100 m. Trzeba jednak pamiętać, że solidna ściana lub strop potrafi zabrać nawet 30 m, w praktyce jest to jednak zazwyczaj mniej. Siła sygnału oczywiście zależy od nadajnika - routera WiFi. Jeśli są problemy z zasięgiem, można zakupić taki model, który ma możliwość podpięcia zewnętrznej anteny o lepszym zysku energetycznym (np. router D-Link DIR-300). Jednak 20 m nie powinno stanowić żadnego problemu dla dowolnego routera.
 

diodes

New member
Mam pytanie mój TV co jakiś czas pomimo że wyłączony tylko w stanie czuwania, ma coś takiego słychać dźwięk jakby się włączał i wyłączał (pomimo że nic się nie dzieje i nadal jest wyłączony w trybie czuwania)nie mam pojęcia co to jest doradźcie to normalne czy coś się dzieje.
Tak po za tym chciałem się podzielić opinią o 50G20e. Według mnie obraz jest rewelacyjny wcześniej przez rok miałem 42S10e i różnica jest ogromna na +++ jedynie na - może być dźwięk w S10 był chyba jednak lepszy. Poza tym dla osób zastanawiających się nad wielkością zalecam 50 cali i większy, miałem 42 teraz 50 i dopiero teraz jestem zadowolony.
 

panas50

New member
witam
Koledzy czy jak podłączę kompa kablem HDMI do tv g20 to muszę jeszcze coś instalować by oglądać filmy HD i drugie pytanie to czy przez DLNA jak nie mam ps3 to aby oglądać filmy czy zdjęcia bezprzewodowo to muszę też instalowć na kompie windows media server
dzięki
 

mav

New member
Mam pytanie mój TV co jakiś czas pomimo że wyłączony tylko w stanie czuwania, ma coś takiego słychać dźwięk jakby się włączał i wyłączał (pomimo że nic się nie dzieje i nadal jest wyłączony w trybie czuwania)nie mam pojęcia co to jest doradźcie to normalne czy coś się dzieje.
Tak po za tym chciałem się podzielić opinią o 50G20e. Według mnie obraz jest rewelacyjny wcześniej przez rok miałem 42S10e i różnica jest ogromna na +++ jedynie na - może być dźwięk w S10 był chyba jednak lepszy. Poza tym dla osób zastanawiających się nad wielkością zalecam 50 cali i większy, miałem 42 teraz 50 i dopiero teraz jestem zadowolony.


MENU - Konfiguracja - Sysem menu Aktualizacja systemu - Wyłącz auto wyszukiwanie w trybie gotowości.

Tv po prostu po wyłączeniu sprawdza po ustalonym czasie czy są dostępne aktualizacje.
 

Cheateros

New member
Witam, otóż od trzech dni jestem posiadaczem telewizora tx-p42g20e i mam pewien problem.
Do telewizora podłączyłem stary wzmacniacz unitry, próbowałem przez AUDIO OUT, jak i przez Jacka ale w obu przypadkach grają przy tym głośniki z telewizora i niema możliwości sterowania głośnością z pilota (przy jacku da się przez menu ale jest to dość niewygodne)
I tu chciałem się dowiedzieć czy da się zrobić coś abym mógł kontrolować głośność pilotem od TV, wzmacniacz jest stary i niema do niego pilota musiałbym więc za każdym razem podchodzić do niego i kręcić gałką.
Szukam oczywiście nieinwazyjnej metody ponieważ telewizor jest nowy i nie chcę stracić gwarancji.
Z góry dzięki za odpowiedź
 

KrzysiekXX

New member
Słyszałem reklamę, że Panasonic Viera udostępnił możliwość wypożyczania filmów w sieci za darmo. Jakoś tego nie mogę znaleźć w Viera Cast, czy ktoś z tego korzysta, czy na razie to tylko "marketing"?:)
 

EdiEd

New member
Witam, otóż od trzech dni jestem posiadaczem telewizora tx-p42g20e i mam pewien problem.
Do telewizora podłączyłem stary wzmacniacz unitry, próbowałem przez AUDIO OUT, jak i przez Jacka ale w obu przypadkach grają przy tym głośniki z telewizora i niema możliwości sterowania głośnością z pilota (przy jacku da się przez menu ale jest to dość niewygodne)
I tu chciałem się dowiedzieć czy da się zrobić coś abym mógł kontrolować głośność pilotem od TV, wzmacniacz jest stary i niema do niego pilota musiałbym więc za każdym razem podchodzić do niego i kręcić gałką.
Szukam oczywiście nieinwazyjnej metody ponieważ telewizor jest nowy i nie chcę stracić gwarancji.
Z góry dzięki za odpowiedź

Nie ma takiej możliwości, żeby pilotem TV sterować głośnością na wyjściach Audio
 

Borciu

New member
tuner dvb-t

Witam, mam problem z odbiorem obrazu przez tuner dvb-t. Od kilku dni zaczęły się problemy z tymże tunerem. Najpierw rwało mi sygnał ale po jakimś czasie się pojawiał. Teraz nie ma w ogóle, przy antenie nic nie kombinowałem, zmieniłem wzmacniacz antenowy i pojawił się jedynie dźwięk oraz komunikat "brak video". Powróciłem do starego wzmacniacza i ciągle to samo czyli audio i "brak video". ma ktoś jeszcze teraz takie problemy? TV to TX-p42gw20
 

valdas1

New member
Witam, mam problem z odbiorem obrazu przez tuner dvb-t. Od kilku dni zaczęły się problemy z tymże tunerem. Najpierw rwało mi sygnał ale po jakimś czasie się pojawiał. Teraz nie ma w ogóle, przy antenie nic nie kombinowałem, zmieniłem wzmacniacz antenowy i pojawił się jedynie dźwięk oraz komunikat "brak video". Powróciłem do starego wzmacniacza i ciągle to samo czyli audio i "brak video". ma ktoś jeszcze teraz takie problemy? TV to TX-p42gw20
Masz słaby sygnał i w zależności od warunków atmosferycznych jakie panują na zewnątrz raz odbierasz a raz nie. Sam mam podobny problem z jednym multipleksem, który odbieram na antenie pokojowej. Pomogło przesunięcie kabli od tv i dekoderów o kilka cm w inne miejsce. One chyba też robią za antenę:)
 

motobartcompany

New member
Pobawiłem się trochę w iplex.

Jest bardzo ok. Brak reklam, jakość porównywalna z nowymi serialami na ipla więc super.
Na 2 MB łączu działa płynnie i szybko wczytuje filmy. Kilka sekund. Można w dowolnej chwili przewijać.
dscf1117.jpg.html

http://yfrog.com/j4dscf1116tj

http://yfrog.com/69dscf1117jj

Sory za poruszone zdjęcia, ale to po wczorajszym...
 
Ostatnia edycja:

mav

New member
iplex się pojawił ale tytułów jakoś mniej niż przez stronkę.
Co do jakości to różnie ale nie rozumiem jaki jest sens ładowania tam filmów w formacie 4:3 :/ I obejrzyj teraz to na plazmie z czarnymi pasami po bokach :(
 
Do góry