Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

pi_ciu

New member
Witam,

Jestem posiadaczem telewizora TX-P46G20E. Mam problem z połączeniem telewizora z internetem. Dziwne jest to że cały test połączenia kończy się powodzeniem a kiedy chce włączyć uslugę Viera Cast pojawia się komunikat: "Połączenie z serwerem nie powiodło się (006)". Czy ktoś miał już podobny problem? Czy wie ktoś czym to może być spowodowane? Za pomoc z góry dziękuje.

Pozdrawiam
 

mav

New member
A jaki kraj wybrałeś przy pierwszym włączenie tv? Łączysz się po kablu czy bezprzewodowo? jak wygląda konfiguracja sieci (w sensie co jak podłączone i kto jest dostawcą neta)
Podobny błąd już miałem jak oglądałem jakiś serial ale pomogło wyłączenie i ponowne włączenie viera cast.
 

pi_ciu

New member
TV ustawione na Polskę, dostawcą internetu jest INEA, połączenie przewodowe, inne urządzenia np.PS3 na tym samym kablu działają bez problemu.
 

EdiEd

New member
Witam,

Jestem posiadaczem telewizora TX-P46G20E. Mam problem z połączeniem telewizora z internetem. Dziwne jest to że cały test połączenia kończy się powodzeniem a kiedy chce włączyć uslugę Viera Cast pojawia się komunikat: "Połączenie z serwerem nie powiodło się (006)". Czy ktoś miał już podobny problem? Czy wie ktoś czym to może być spowodowane? Za pomoc z góry dziękuje.

Pozdrawiam

No cóż, możliwości jest wiele. Jak pozyskujesz dane internetu w TV? Automatycznie, czy wpisujesz ręcznie? Najprawdopodobniej problem jest z DNS. TV je po prostu gubi. Może też być wada karty sieciowej w TV. Ale najprawdopodobniej problem leży po stronie routera. Jeśli chcesz mieć pewność, że TV jest okey, to podłącz go do sieci bezpośrednio, z ominięciem routera i wpisz dane od Twojego operatora ręcznie do TV. Jeśli jest to fizycznie trudne, bo kabelki od punktu dostępowego nie sięgają lub po prostu router jest zarazem modemem (punktem dostępowym), to wyłącz w nim DHCP, skonfiguruj go w tryb tylko punktu dostępowego, tak żeby działał jak zwykły switch i wpisz do TV dane ręcznie od operatora. Jeśli internet będzie działał, to znaczy, że TV sobie nie radzi z tym routerem w trybie automatycznym. Na początek wpisz do TV DNS-y ręcznie, nie automatycznie. Podając takie jakie masz od operatora lub dowolne inne - od Tp (194.204.159.1 i 194.204.152.34) lub np. Google 8.8.8.8. Nie wiem jak masz skonfigurowany router, czy działa on także jak serwer DNS i urządzenia pobierają numery DNS routera, czy też masz w nim wpisane DNS-y zewnętrzne? Możesz wpisać właśnie DNS-y zewnętrzne, a także przydzielić numery IP do poszczególnych urządzeń wg adresów MAC. Możesz wtedy także wszystkie dane w TV wpisać ręcznie.
 

Gawronnek

New member
witam, kupiłem kilka dni temu TV z podpisu, ogólnie jestem zadowolony spełnia moje oczekiwania, przeczytałem wiele w necie na temat tego TV i po tygodniu oglądania nie dostrzegłem niczego złego czego bym się nie spodziewał, wczoraj zamontowali mi promocyjny wieszak więc jest bardzo zadowolony z zakupu

jest jednak małe ale, doradźcie proszę jak polepszyć jakość dźwięku, raczej nie planuję rozbudowy zestawu do pełnego 5.1, w zupełności wystarczy 2.1, byle by dało się to ładnie połączyć z tym co mam w podpisie
 

krakusek

New member
ponawiam swoje pytanie:

" Jaki jest najlepszy program do postawienia serwera dla DLNA aby można było oglądać filmy umieszczone na komputerze w formacie MKV z napisami?"
 

bramarz

New member
PS3 media serwer versja Beta ale trzeba miec kompa minium 2x2.0 GHz bo inaczej tnie obraz a jezeli mówimy o dźwięku 5.1 to chyba z minimum 2x2.5GHz
 

bramarz

New member
Nie posiadam PS3 a programu używam jako serwer DLNA i aby móc odtworzyć mkv 720p musiałem zmienić procek z 2x1,5 na 2x2.0 a i tak słabo :(
 

blaise101

New member
zakupiłem dziś p50g20e.
a ja mam problem z polskimi znakami przy filmach divx przez usb. Zmieniam czcionkę na latino2 i jest większość pl znaków, ale dalej brakuje takich jak ą,ś,ź. Strasznie denerwujące. Idzie temu jakoś zaradzić? Też tak ktoś ma?

I druga sprawa, to nie mogę pomniejszyć napisów w odtwarzaczu dvd po podłączeniu do tv. (na oryginalnej płytce) i są olbrzymie bambuły.
 

soplus

Active member
Bez reklam
zakupiłem dziś p50g20e.
a ja mam problem z polskimi znakami przy filmach divx przez usb. Zmieniam czcionkę na latino2 i jest większość pl znaków, ale dalej brakuje takich jak ą,ś,ź. Strasznie denerwujące. Idzie temu jakoś zaradzić? Też tak ktoś ma?

I druga sprawa, to nie mogę pomniejszyć napisów w odtwarzaczu dvd po podłączeniu do tv. (na oryginalnej płytce) i są olbrzymie bambuły.

Musisz najpierw napisy skonwertować (stronę kodową) z Central European (Windows-1250) na Central European (ISO-8859-2) za pomocą Character Encoding Converter i jest OK.
 

Agntx

New member
Znalazłem u siebie już trzy martwe piksele świecące jednostajnie na jeden kolor. Czy tylko ja mam taką trefną matrycę czy może to standard wśród plazm?
 

skunk

New member
W ciągu ostatnich kilku dni TV samoczynnie się wyłączył podczas oglądania TV.
Wcześniej wszystko było OK.
Zna ktoś powód?
 

EdiEd

New member
Jeśli chodzi o" auto wyszukiwanie aktualizacji w trybie gotowości" to jest wyłączone

Chodzi o opcję Menu->Konfiguracja->Inne ustawienia->Auto gotowość. A nie o tą, o której piszesz. Pewnie masz ustawione na 4 godziny. Wcześniej było okey, bo pewnie bez przerwy miąchałeś pilotem. Teraz nie miąchasz, to się po 4 h wyłącza.
 

darik

New member
Witam
Problemik jest taki: telewizor Panasonic TX-P50G20, ustawiony w trybie THX pokazuje na niektórych programach (np TVP1 TVP2) w górnej prawej części na skraju kadru biało czarne paski , w innych trybach tego nie ma. Czy to norma czy trzeba dokonać jakiejś korekcji geometrii obrazu.
przy okazji pytanie czy wiadomo jaki jest maks zasięg właściwego odbioru internetu przy korzystaniu z tego dedykowanego modułu WiFi (czarne pudełeczko podłączane do USB w telewizorze) u mnie jest to odległość ok 20m :-? a łączności po kablu wolałbym uniknąć. Jak można ew. wzmocnić ten sygnał ?
 
Do góry