Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

capriman

New member
modyf-nie wiem czy pamiętasz okres kiedy rządziły monitory kineskopowe-jeśli kupiło się taki używany,działający w dużej mierze na jednym programie(w komisach często pojawiają się komputery z wymiany sprzętu w różnych firmach)to nie dość,że po podłączeniu takiego monitora do swojego komputera mogłeś poznać graficzny interfejs tego programu to jeszcze o zniknięciu takich powidoków mogłeś zapomnieć..Każda technologia ma jakieś wady-kwestia komu które najbardziej przeszkadzają-ja wolę widzieć przez 99 % czasu lepszy obraz niż cały czas słabszy ale za to bez powidoków-z którymi naprawdę da się żyć.Mam paroletnią plazmę philipsa a wiadomo,że nie była to taka technika jak dzisiaj bo postęp w elektronice ciągle galopuje-i nie miałem przy kupnie kolejnego tv żadnych zawahań jaką technologię wybrać..
 

EdiEd

New member
Odpowiedz jest w tym wątku i to chyba kilkukrotnie ;P

no wlasnie - co z tego, że na tym forum jest naprawdę wiele ciekawych informacji, skoro dotarcie do nich to prawdziwa mordęga? gdyby mod chociaż przeczyścił ten temat... sam jestem ciekaw ile tv tajemnic przede mną kryje, bo przez całe 190 stron tego wątku chyba nie przebrnąłem :(

1. Włączasz TV. Naciśnij jednocześnie przycisk “Vol -” (głośność w dół) z boku TV i na pilocie naciśnij trzy razy 0
Po chwili powinno się pojawić menu serwisowe .
2. Naciśnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi się meni serwisowe “SRV-TOOL”.
3. Naciśnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi się błękitna tabelka.
4. Przesuń kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
5. Strzałką przesuń się do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
6. Przytrzymaj przycisk "Mute" aż pojawi się czas pracy TV, powinno to nastąpić po ok 3-4 sekundach

Dzięki!... Rzeczywiście przebrnięcie przez cały wątek wymaga dużo czasu, może kiedyś uda mi się to przejrzeć, a wyszukiwanie nie zawsze jest skuteczne. Myślę, że powtórzenie informacji zaoszczędzi także czas innym użytkownikom i nie zmniejszy czytelności całego wątku. Pozdr.
 

kacpr

New member
dziwi mnie to przeświadczenie ludzi, że na LCD nie ma powidoków. miałem 2-3 lata temu Samsunga, którego używałem jedynie do konsoli i powiem tyle - spróbujcie przejść Assassins Creed nie grając w nic innego (zdobyć wszystkie osiągnięcia dodatkowo ;) ) to zobaczycie efekt. dobry tydzień widziałem ten cholerny radar na telewizorze :p
 

modyf

Member
capriman - ja jeszcze pamiętam powidoki (delikatnie powiedziane ;) na swoim monochromatycznym monitorze (jeszcze czarno-bursztynowy był :). Kupiłem używkę, na ktorej wyraznie widziałem zarysy jakiegos programu do faktur :D

Ale nawet w tym wątku, pojawia się wiele postów przeciwników plazm, którzy powidoki traktują jako jedną z głównych wad właśnie plazm. Być może LCD problem dotyczy w mniejszym stopniu po prostu. Ale i tak raczej nie spodziewam się że za miesiąc będę miał pasek start wypalony.

A co do technologii i tak jestem przekonany - jeśli tv to plazma, i raczej panasonic. Ale nie powiem, że wiem jaki będzie następny mój tv - technologia się rozwija - może LED, może laser...? Ale na dziś - tylko plazma.

Chociaż patrząc na kolory na moim monitorze, zastanawiam się dlaczego porządnego TV LCD nie można zrobić ;P

P.S. I proszę mi nie pisać że można :)
 

Legons

New member
Kupilem model 50g20

Mam kilka powaznych uwag.

Obraz w trakcie meczow jest tak samo przecietny jak na starym LCD 37, tzn zamiast trawy jest rozmyta papka, mowa tutaj o momentach kiedy kamera sie porusza, czyli 95% meczu, myslalem, ze po to jest 600hz zeby tego nie bylo.
Na czym testowalem.

Eurosport 2 HD.
Canal plus SPort HD
NsportHD
Wszystkie mecze w HD. Bundesliga,Liga Angielska i LM.
Mam tv dopiero od paru dni. Na obojetnie jakim trybie mam taki sam efekt tylko kolory sie roznia.
Jest na to jakas rada czy tak musi niestety byc?

Ktos pisal kiedys ze da sie wylaczyc to 600hz, moze to pomoze?

I mam takie wrazenia, jakby w czasie filmow ( na np FOX HD, AXN HD ) obraz byl za szybki, ludzie poruszaja sie jakby nienaturalnie szybko, to niemozliwe bo by sie dzwiek niezgadzal, ale mam takie wrazenie a na poprzednim tv tego nie bylo. Moze i na to jakies rady?
 

masloww

New member
Bez reklam
Ktos pisal kiedys ze da sie wylaczyc to 600hz, moze to pomoze?

I mam takie wrazenia, jakby w czasie filmow ( na np FOX HD, AXN HD ) obraz byl za szybki, ludzie poruszaja sie jakby nienaturalnie szybko, to niemozliwe bo by sie dzwiek niezgadzal, ale mam takie wrazenie a na poprzednim tv tego nie bylo. Moze i na to jakies rady?
wyłącz IFC i porównaj;
te wrażenia to właśnie efekt "teatru" jaki powstaje przy włączonej funkcji IFC;
wyłączenie funkcji IFC skutkuje niestety pojawieniem się innych wad obrazu 50 Hz;
czytaj więcej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ria-vt20-tx-p50vt20-test-y-opinie-etc-22.html
 

Legons

New member
IMO z wylaczana opcja o ktorej piszesz jest znacznie gorzej,mowie o eczu bo na ta nienaturalna plynnosc nie zwracalem uwagi,ale imo to pogorsza obraz wiec i tak to zostawie wlaczone bo bez tego sa rozmycia duuuzo wieksze niz z tym.

Czyli mecz w HD na tv wartym 1200zl jest taka sama jak na tym za ponad 4k, to sie troche zawiodlem. Bo jakosc jest zla, no zeby nie bylo widac murawy tylko papke?
 
Ostatnia edycja:

jha

Member
...

Czyli mecz w HD na tv wartym 1200zl jest taka sama jak na tym za ponad 4k, to sie troche zawiodlem. Bo jakosc jest zla, no zeby nie bylo widac murawy tylko papke?

co do papki trawy to chyba leży to po stronie sygnału. na eurosporcie bundesliga wygląda tak sobie ("papka" jest), za to na canal+ liga angielska czy polska wygląda rewelacyjnie (papki nie zauważam)

tv50", sygnał HD, IFC włączone
pozdrawiam
 

masloww

New member
Bez reklam
papka to najczęściej jest efektem zbyt mocnej kompresji programów;
przełącz na programy SD w trakcie meczu, tam dopiero jest papka, czasami linie na boisku potrafi zamazać;
piłka kopana powinna być puszczana w HD z bitrate 20 Mb/s; nasze programy HD mają połowę z tego; kiedyś Canal Sport HD puszczał mecze z takim bitrate i efekt był ładny, ale od jakiego roku też mocniej kompresuje obraz i jest jak jest
 

Legons

New member
Ogladalem Angielska w poworce o 8:50 dzis,moze jutro bedzie lepiej bo zwieksza bitrate to napisze czy jest dobrze. LM tez powtorka, chyba nSpOrt na czas meczu podnosi bitrate?
 

masloww

New member
Bez reklam
skąd wiesz że mają zwiększyć bitrate w C+S HD?
nSport HD ma mały bitrate bo w tym samym czasie puszczają kilka meczy i muszą je jakoś pomieścić; może pod koniec rozgrywek LM będzie lepsza jakość jak meczy będzie mniej
 

Legons

New member
skąd wiesz że mają zwiększyć bitrate w C+S HD?
nSport HD ma mały bitrate bo w tym samym czasie puszczają kilka meczy i muszą je jakoś pomieścić; może pod koniec rozgrywek LM będzie lepsza jakość jak meczy będzie mniej

Nie pisze, ze wiem, ze zwieksza jakosc na czas meczu, ale, ze mam taka nadzieje, ze rano w piatek jest mniejszy bitrate niz w soboty po poludniu kiedy nadaja mecze live.
 

kacpr

New member
a ja mam takie pytanie - gdy włączam cokolwiek przez HDMI (konsola, PC) i przestawiam na tryb THX to uzyskuję więcej obrazu, tak jakby pozostałe tryby zoom'owały lekko obraz. jak temu zaradzić?
w ogóle nie mam pojęcia też jak kalibrować wielkość i pozycję pokazywanego obrazu, czy ktoś pomoże?
 
Do góry