Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Rivam

New member
O matko!!! :roll: Zabroniłeś rodzicom oglądać TVN24, bo coś się "wypali"?!
To kto tu kogo zdominował? Telewizor to tylko rzecz użytkowa.

W ogóle widziałeś te wypalone logo z odległości z której oglądasz normalnie TV czy musiałeś specjalnie przyłożyć nos do szyby?

Sam kiedyś patrzyłem na te powidoki, a teraz wisi mi to niskim kalafiorem. Oglądam wszystko jak leci, bo telewizor i tak był z "półki budżetowej", więc nie ma co się zbytnio cackać.
 

valdas1

New member
Zakaz oglądania na jednym programie był przez krótki okres:) dopóki nie znikły powidoki, po tym okresie cały dzień praktycznie lecą programy informacyjne. Powidoki były widoczne z odległości 10-15 cm przy zgaszonym świetle:) Naczytałem się o docieraniu plazmy i dlatego chyba podjąłem tak rygorystyczne środki. Coś takiego na nowej plazmie troszkę bolało. Coś jest na temat z tym docieraniem bo teraz powidoki jak powstają to i szybko znikają, na nowej plazmie bardziej się utrwalały.
Jedno spostrzeżenie. Fałszywe przejscia totalne (post#1695) nie występowały na nowej plazmie. Pojawiły się po ok 300 h. W tym okresie był zmieniany soft na nowszy i być może to jest wina nowszego softu w plazmie.
 
Ostatnia edycja:

teddyberek

New member
Też zauważyłem że po zainstalowaniu nowszej wersji softu przejścia tonalne i posteryzacja znacznie sie nasiliły. Napisałem do Panasa maila ale do tej pory )miesiąc) nie otrzymałem odpowiedzi. Generalnie chyba nie warto upgradować do wersji 2.505
 

Lycon

New member
Czy ktoś może wie czy da radę podłaczyć ps3 przez HDMI do g 20 a do niego głoścniki logitech 5500 prze optical tak aby dźwięk 5.1 dolby digital nie został utracony? Jak tak robię uzyskuję dźwięk stereo ;/
 

adapter

New member
witam
wlasnie sie wybieram kupic p42g20b mieszkamw w UK. I mam pytanie czy ten mdel posoada wbudowana IPLE czy tylko telewizory na rynek polski ?
 

sorenson

New member
witam
wlasnie sie wybieram kupic p42g20b mieszkamw w UK. I mam pytanie czy ten mdel posoada wbudowana IPLE czy tylko telewizory na rynek polski ?
Czy telewizor na rynek angielski czyli z końcówką B posiada wybór kraju tego nie wiem ale jest sposób z poprzedniej serii i działa też http://www.hdtv.com.pl/forum/576517-post27.html ale to się tyczy seri E na Europę czy seria na Anglię ma takie możliwości nie wiem. iPla sprawdza też chyba IP z jakiego kraju pochodzi wiem na 100% żeby w Anglii oglądać iPle trzeba używać proxy na kompie
 

pawelgry

New member
dziwne...

Na nowym 42g20 nie wystraszcie się powidoków. Na początku mój ojciec troszkę przesadził z tvn24. Powstał powidok logo i kwadratu w dolnym lewym rogu. Schodził ten powidok chyba pół miesiąca a może dłużej. Myślałem, że już to pozostanie. Po tym okresie z ograniczonym oglądaniem tvn24, a wręcz zakazem z mojej strony oglądania tego programu powidoki znikły. Teraz przy 700 h przebiegu bardzo dużo jest oglądany tvn24 i powidoki powstają ale po przełączeniu na inny kanał szybko znikają.
To dlaczego się tak wszyscy zachwycacie tymi plazmami jak ; wszystkie mają jakieś powidoki, wypalają się loga, kontrast jest o wiele gorszy niż w telewizorach ledowych a czerń taka sama jak w LED-ach. Przecież w telewizorach LED o wiele lepiej wyglądają kanały HD. A konrast? szczegóły? Patrzeć i oszczędzać telewizor żeby się nic nie wypaliło to jedno wielkie nieporozumienie! oglądałem 50g20 w sklepie dla głupich i wyglądało to całkiem nieźle .......... O co w tym wszystkim chodzi ?
 

pawelgry

New member
Chcesz powiedzieć, że ma lepszy kontrast i widać więcej detali ? Co z tego, jak na tak wysokim "kontraście" wypali mi się logo TV..... Nie chce oglądać "matowego" obrazu. Mam chrapke na 50g20 ale patrząc na Ledy są chyba mniej frustrujące.......
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma ta (S20) ma słabą czerń i słabą powłokę antyrefleksową a zwykły LCD (np JVC 42R10 ) jest dużo bardziej wyraźny. Tak jakbyś założył cienką folię ekran plazmy. Właśnie zrobiłem taki test zresztą na Wasze potrzeby.
Jutro wkleję zdjęcia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz wstępne porównanie S20.

008_P1220028.JPG

Tu jest porównanie plazm Panasonica - S 20, G 20, V 20.
Na razie zdjęcia jedynie poglądowe.
Dokładne ujęcia będą jutro.
Wstępna ocena:
Plazma S 20 - szarość - widzę szarość, ogromne odbicia na ekranie.
Plazma G20 - szara czerń , lepsza powłoka
Plama V 20 - ogromna różnica od poprzednich. Widać w tym porównaniu ze zupełnie inna matryca, inne algorytmy.

Wszystkie na jednakowych ustawieniach :
001_P1220018.JPG
 

valdas1

New member
pawelgry@
Odnośnie powidoków. Nie zobaczysz ich przy normalnym oglądaniu. Jeśli przytkniesz nos do tv i z odległości 2 cm to wtedy możesz coś zobaczyć jednak po kilku minutach to znika bez śladu. Na nowej plazmie troszkę to znikanie trwało, jednak nic się nie wypaliło na stałe! W tych nowych plazmach nie ma tego mankamentu z wypalaniem, to po prostu mit. Zacząłem ten temat z powidokami i chyba go powinienem zamknąć. Napisałem tylko aby się nie przestraszyć powidoków na nowej plazmie bo to tylko powidoki a nie trwałe wypalenie.
 

slimak

New member
Bez reklam
Plama V 20 - ogromna różnica od poprzednich. Widać w tym porównaniu ze zupełnie inna matryca,

Wszystkie trzy TV mają tą samą matrycę i różne szyby.

Wszystkie na jednakowych ustawieniach :
001_P1220018.JPG

Ustawienia nie powinny być jednakowe, tylko takie by wszystkie TV miały w ten sam sposób skalibrowany obraz. Panasonic po lewej obecnie ma dużo ciemniejszy obraz.

Przy obecnych założeniach Twoje porównanie będzie przypominać test zużycia paliwa w różnych samochodach przy wciśniętym pedale gazu w każdym samochodzie o 3 cm.
 

pawelgry

New member
pawelgry@
Odnośnie powidoków. Nie zobaczysz ich przy normalnym oglądaniu. Jeśli przytkniesz nos do tv i z odległości 2 cm to wtedy możesz coś zobaczyć jednak po kilku minutach to znika bez śladu. Na nowej plazmie troszkę to znikanie trwało, jednak nic się nie wypaliło na stałe! W tych nowych plazmach nie ma tego mankamentu z wypalaniem, to po prostu mit. Zacząłem ten temat z powidokami i chyba go powinienem zamknąć. Napisałem tylko aby się nie przestraszyć powidoków na nowej plazmie bo to tylko powidoki a nie trwałe wypalenie.
Dzięki za wyjaśnienie. Mam cały czas dylemat czy kupić 50g20 lub sharpa 46le810. Co was przekonało do tego, że 50g20 jest lepszy od LED-a np. sharpa ? Przecież czerń, kontrast, ostrość, kolory są naprawdę wyśmienite w tym LCD-ku a zużycie prądu o połowę niższe niż w plaźmie. Czy to już są modele porównywalne ?
 

elcede

New member
przede wszystkim nie dla kazdego nadaje sie plazma i nie dla kazdego nadaje sie LCD, to zalezy w duzej mierze gdzie bedzie stal tv i z jakiego zrodla i jakiej jakosci sygnal bedziesz ogladal. Jasne pomieszczenie z wpadajacym sloncem to lepiej sie nadaje LED, ale z kolei dla sygnalow slabej jakosci i rozdzielczosci mysle ze plazma sie lepiej nadaje. Powidokow sie nie boje bo u mnie tv nie chodzi 24h na dobe a ze czesto ogladam seriale z kompa gdzie odcinek 40min zajmuje 170mb to moj panas bardzo ladnie wyswietla taki obraz i nie widac zadnych artefaktow. Do tego jeszcze dochodzi cena, bardzo przystepna jak na 42 cale. Ale dla kazdego cos innego i nie mozna mowic ze to jest zle a to jest lepsze. Wszystko ma swoje plusy i minusy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będą skalibrowane ,wczoraj było mało czasu. Ale z całą pewnością nie zmieni to różnicy świecenia słabej matrycy
 

kik-a

New member
<kiki> Napisałeś pod zdjęciami
"Tu jest porównanie plazm Panasonica - S 20, G 20, V 20"
i niżej
"Plazma S 20 - szarość - widzę szarość, ogromne odbicia na ekranie"
Czy takie jest ustawienie tych telewizorów czy może G20, S20, V20 ?.
Pytam bo mam pewne wątpliwości.
--
pozdrawiam
 
Do góry