Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

osip

New member
A mi sie wydawalo, ze model bez s, jest czarny [standardowy kolor], a z "es" jest niby srebny, ale w rzeczywistosci jakby grafitowy [tytanowy].
 

conek_xx

New member
Witam.
Siedze i sie nie mogę doczekać na mój 42g20es -
Jest to zdjęcie kolegi umieszczone w tym wątku. Jak dla mnie jest jak byk kolor( grafitowy, tytanowy) napewno nie jasny srebrny- chyba ze aparat foto robil jakieś przekłamania.
Sprawa się rozwiąże mam nadzieje że jutro:) napewno napisze.
Zadzwonili ze sklepu w którym kupiłem i potwierdzili iż będzie można korzystać z IPLI,i korzystania z telewizji cyfrowej naziemnej w Polsce.
Niestety nadal nie wiem jak odczytac date produkcji telewizora.
Daniel.
 

Attachments

  • g20es.jpg
    g20es.jpg
    28 KB · Wyś: 1410

mateusz_se

New member
witam, od kilku dni mam 42G20 i chcialbym sie dowiedziec jak w koncu wyglada sprawa z docieraniem plazmy? Zapewne wiele razy byl ten temat poruszany ale ten topic ma ponad 150stron i nie sposob wszystkie je przejrzec...
 

pokonek

New member
Witam.
Wczoraj zakupiłem 42g20ES, ma przyjechać w piątek, ale jeszcze potwierdzenia ze sklepu nie mam, że już wyjechał:(
Dzwoniłem do Panasonic Polska, Pani mi powiedziała że model z końcówką "S" nie jest w oficjalnej sprzedaży w kraju i prawdopodobnie jest sprowadzaony z Francji, i zadała mi pewną zagwozdke, a mianowicie: Czy ten model ma mpg4 ( chodzi o korzystanie w przyszłości z tv naziemnej w Polsce?), a także czy menu będzie w języku polskim.
please wytłumaczcie mi jak chłopu, czy może się ziscić ten zły scenariusz?
Jak można sprawdzić w którym miesiącu ten tv był wyprodukowany?
W sklepie" neoXX.pl" opis tego tv jest "grafitowy" na tym forum umieścił ktoś foto i też jest grafitowe, natomiast zdjęcia wygooglowane pokazują kolor srebrny, jak to jest z tym kolorem naprawde?
bardzo prosze o pomoc.
Daniel C.

Witaj.
Ten model (42g20ES) posiada mpg4 (odbieram dvb-t bez najmniejszego problemu i to na antenie pokojowej). Natomiast kolor nie jest jasno srebrny jak np. w 42s10ES, jest w kolorze serii V,co nadaje mu jeszcze większej elegancji i klasy. Oczywiście to rzecz gustu, ale dla mnie kolor ma znaczenie, a ten podoba mi się jeszcze bardziej niż mój poprzedni model 42s10ES, zarówno od strony technicznej jak i wizualnej. W rzeczywistości kolor jest jasno grafitowy. Myślę że będzie Ci się podobał.
Pozdrawiam
 

bogdanwrocek

New member
mam 3 miesiące TX-P50G20

Zdecydowałem się na plazmę Panasa po poczytaniu wszystkiego co w necie.
Wnioski:
-TX-P50G20 bije jakością obrazu wszystkie LCDeki
-50" calowy ekran na początku przeraził mnie wielkością, po tygodniu zrobił się mały, nie jest za duży
nawet w 17m2 pokoju, jeżeli macie kupić i kupicie mniejszy to będziecie żałować, jak moja córka!!!
warto dodać te 1000zł (może dziś już mniej)
-te bajery z viera tools po podłączeniu do N-ki praktycznie nieużywane.
-jeżeli obraz jest nagrany porządnie w HD jakość jest doskonała
-podłączenie do neta przez ruter, czy kabel działa bez zarzutów, ale działa mi tylko spod z laptopa
(Windows 7), próbowałem z Win Home Ed. bez powodzenia.
-gry i filmy z playstation, blu-ray bez zarzutów, podobnie odtwarzaczy DVD.
-oglądam avi z pendriva (ale nie wszystkie peny widzi)
-nie widzi filmików i zdjęć z niektórych komórek i aparatów fotograficznych
Wady:
-drogi
-nagrywa na peny i dyski zewnętrzne ale może ich być tylko 7, nie można tego odtwarzać na innych odbiornikach, strony IE odbiera te fabrycznie dedykowane, ta czerń nie jest taka czarna
 

conek_xx

New member
Witam
Schenker dzisiaj przywiózł.
tak na 1 chwilę
Kolor obudowy - perfect, przepiękny żaden srebrny jak kiedyś CRT-ki,miałem dość czerni fortepianowej ( laptop, komórka, obudowa komputera)
Niestety zauwżam migotanie, widać jestem czuły, albo coś się gdzieś głębiej ustawia. Probuje wysłać dźwięk do CReativa USB X-Fi, niestety odtwrzając z pena czy z hdmi nie idzie, jedynie z tunera analogowego.
 

FU-NAI

New member
witam wszystkich serdecznie! Jestem posiadaczem g20 wersja 42" chciałbym podzielić się z
Wami uwagami na temat tego tv:
1) po włączeniu buczy (lub piszczy jak kto woli) i jest to hałas uciążliwy i nic go nie tłumaczy w tej klasie tv nie powinno wydawać z siebie tak głośnych dźwięków a jeśli już to producent tak jak na zmywarce powinien podawać poziom hałasu
2)kompensacja ruchu (ifc, 24 smooth coś tam), na poziomie samsunga lcd seria B650 lub trochę gorzej - natomiast przy oglądaniu relacji ze zjazdu narciarskiego sygnał z n-ki eurosport hd tyczki się rozmyły, rozdwoiły lub roztroiły itd. a ich cienie dostały tęczowych barw
3)kontury najczęściej białych przedmiotów robią się zielone - okropieństwo
4)białe koszulki piłkarzy świecą jak świetlówki, generalnie każdy obiekt oświetlony mocniejszym światłem zaczyna się jarzyć
5)czerń w nocy właściwa ale jeśli film jest wyświetlany z pasami to te pasy czarne już nie są
6)tv nie wysyła dźwięku dolby digital z n-ki po optyku do amplitunera - to już jest kpina!
To były minusy. Zabawne, że obraz w dzień jest lepszy niż na lcd z błyszczącą matrycą pokój się w nim prawie nie odbija a czerń bardzo zadowalająca. Co do obsługi mediów przez panasa to proszę mi powiedzieć co nas polskich użytkowników może interesować czeska tv lub bild.de (przepraszam mniejszość czeską i niemiecką); brak obsługi mkv (wiem, wiem piraci!);
Zapytać można czemu to kupiłem, porównywałem na szybko z 40LEC650 i pojawiały się oznaki że grają tak samo ale to przekonanie o plazmie że bardziej naturalna że lepsze kąty widzenia że lepsza czerń to były najważniejsze argumenty nie te multimedialne gadżety tylko obraz i zapewniam was na co dzień mam do czynienia z tym sprzętem i byłem posiadaczem już dwóch całkiem przyzwoitych lcd więc wybór nie był przypadkowy. Zatem jeśli ktoś z Was chce kupić tv i dobrze wybrać to wyboru można dokonać tylko i wyłącznie na tym samym sygnale porównując grające obok siebie modele w ciemnym pomieszczeniu bez pośpiechu; każdy kto stworzy takie warunki zasługuje na miano rzetelnego sprzedawcy ale pewnie długo nie pociągnie:)Liczyłem na ten telewizor a on mnie zawiódł jak nasza reprezentacja pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ad. 1 Poziom mieści się w standardzie. Widocznie masz bardziej wysublimowany słuch. Dlatego kłania się prezentacja przed zakupem - wówczas unikniesz zawodu.
ad. 2 Masz słaby bitrate i nie ważne Co napisane jest na ekranie
(np Eurosport HD)
ad. 3 to jest taki element o którym pisaliśmy od lat. Wystarczy uważnie czytać fora.
YouTube - Panasonic 42PX70 green ghosting
Wielu ludziom to nie przeszkadza.
ad. 4. kłania się :
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
ad. 5 To wiadomo od bardzo dawna. Też ludziom nie przeszkadza. Wręcz wielu opowiada że to najlepsza czerń na świecie :
http://www.hdtv.com.pl/forum/off-20...kowej-i-gier-video-w-polsce-strefa-czern.html
Nie wytrzymuje konkurencji nawet :

z lewej strony Sony EX 500 - z prawej Panasonic G20
012_P1090919.JPG
 

RaRu

New member
No to ostatnie dwa posty rozbroiły mnie totalnie - wiem, że nic nie wiem. Już byłem na maksa napalony na tx-p50g20, a tu takie kwiatki, że bzyczy, że słabo wyświetla kolory, że słaby kontrast itd... to niby jaką 50 calową plazmę mam kupić, która jest lepsza od ww. panasia ? jakiś samsung? LG? ...? nie kupię leda ani lcd, bo 50" z 2,5 metra nie da się oglądać przy tego typu telewizorach. Wymiękłem :(
 

Pikus

New member
Jezeli nowa plazma to TYLKO Panasonic, kwestia wyboru modelu. Tegoroczne maja problem z wyswietlaniem obrazu 50Hz wiec najlepiej poczekac na przyszloroczne nowosci, lub kupic w niewygorowanej cenie G20 i wymienic gdy pokaze sie cos ciekawszego/wolnego od tego typu wad. Chyba ze dysponujesz wiekszym budzetem to jak dla mnie seria Z1 to obecnie najlepsze telewizory jakie mozna kupic.

Pozdrawiam
 

elcede

New member
heh i znowu o tej czerni w tym wadku :( nawet w tym linku co podal kiki (ad.5) sa rozne glosy za i przeciw takiemu porownaniu. Ja tam sie nie znam, telewizor przyznaje mam TX-P42G20, wiec obiektywny nie jestem ale:
- obraz SD wyglada super (dla mnie bez porownania do LCD),
- obraz HD jeszcze lepszy (podlaczam tylko lapka po HDMI zwyklym kabelkiem i ogladam filmy z MKV, a czasem PS3 jak kolega pozyczy)
- co do bzyczenia, to nie wiem moze sa takie egzemplarze i sie niektorym trafiaja a moze mi sie trafil taki egzemplarz ktory oczywiscie bzyczy, jak sie wsadzi glowe za tv i wylaczy wszystkie zrodla dzwieku w pokoju (u mnie lapek w trybie idle z wylaczonym wentylatorem glosniej chodzi niz ten tv.
- powidokow jakos nie zauwazylem (tak jak to widac na linku od kiki ad.3), nawet mecze jak ogladalem to obraz byl swietny, pomimo tego ze wyswietlany z takiego gownianego dekodera polsatu (najtanszy jaki maja) i puszczany po euro oraz z dekodera TPSA puszczane po HDMI
- artefakty to sa jak puszcze sobie filmik z youtube, ale gdzie tam standardowa rozdzialka youtube na takiej plazmie, jak to kiepsko wyglada na 15" w lapku.
To sa podkreslam moje subiektywne opinie i nie kazdy moze sie z nimi zgadzac a wrecz moze miec kompletnie odmienne zdanie. Ale za taka cene mysle ze ciezko bedzie cos znalezc rownie dobrego oczywiscie biorac pod uwage do czego bedzie uzywany telewizor.
Pozdro :)
 

yaneq

New member
Bez reklam
Mogę dodać, że bzyczenie jest na prawdę minimalne! W S10 było dużo gorzej, w tej chwili po dłuższym czasie użytkowania TV mogę śmiało napisać, że poprostu już elektroniki nie słyszę. Co do czerni. W dzień jest gorzej, w nocy jak dla mnie bardzo dobrze. Telewizor mogę śmiało polecić, użytkuję i jestem naprawdę zadowolony!
 

Dig Dug

New member
Czytałem o tej wystawie i jest ekstremalnie tendencyjna. Ja widzę w sklepie, że plazma Panasa ma czerń dobrą do domowego użytku. Z reguły w sklepie idzie demo Jamesa Bonda i tam koleś chodzi w garniturkach i białych koszulach. Specjalnie żeby było widać ładną czerń i taka ona jest w normalnym odbiorze. Czarna i już. Do tego nie zmienia się ona bez względu na kąt patrzenia, kolory są ładne, stonowane, płynność dobra, głebia obrazów HD niesamowita. Nic nie gryzie po oczach. Nie ma upierdliwej kalibracji. Tryb THX, troche ruszyć kontrast lub jasnosc i gotowe.

Buczenia nie słyszałem, bo w sklepie gra muzyka. Lekkie migotanie widze, ale z odległości poniżej 1 metra, z 2-3 nic nie widać. Green gostingu nie widze w normalnym ogladaniu TV, bo rzadko jest tak dynamiczny przelot kamery, żeby się to pojawiało. Na sporcie (piłka) boisko jest i tak zielone ;) wiec nawet jak jest to nie widać :D Powidoki i wypalanie są sprawą trudną. Jak ktoś ogląda dużo statycznych obrazów (logo TVP lub Hud w grach) to musi się pilnować albo kupić jednak LCD. Odbicia na szybie są utrudnieniem, ale ostatnio dużo LCD też ma szybe i mają te samą bolączke.
Ostatni minus plazm to to, że są od rozmiaru 42 cale :( tylko X20 w 37 calach. Jak ktoś ma mały pokój to 42 cale troche dominują. Ja sam nie chce płacic platformom cyfrowym, bo obrazu HD jest mało, interesuje mnie DVB-t które u mnie będzie od świąt :).

W sumie to obraz na Plazmie jest wyśmienity. Dużo lepszy od LCD. Jak widze te Sharpy z 4 kolorami jak dają po oczach to nie mogę dłużej patrzeć. Przesada. A cukierkowe kolory mnie osłabiają. Dodatkowo jak ustawi się palzme obok LCD, to jakby nie patrzył obraz SD jest lepszy na plazmie - zwłaszcza na tych podstawowych HD ready. LCd zawsze ma mrówki.

Ostatnio robie rozeznanie między LCD, a plazmami panasa. Jak któryś znajomy ma TV to proszę go o zdjęcia analogu i dvb-t na danym telewizorze lub robie sam jak mam blisko. I tak na Panasonicu X10 i G10 mocny sygnał analog TVP 1, 2, Info wygląda prawie jak DVB-t na LCD-ku. Za to analog na LCD porażka. Dvb-t też gorzej niż na plazmie.
W skali 10 stopniowej:
Plazma panasa oba: dvb-t 10 / analog 8 TVP1, a 9 TVP2
LCD led philipsa 5605 : dvb-t 8 / analog 4
LCD sony EX500 : dvb-t 9 / analog 5

Po oględzinach w sklepach i na żywo doszedłem do wniosku, że albo Plazma Panasa G20 jak ma się kase, jak nie ma, to X20 lub S20, a jak ma się dużo swiatła w pokoju i oglada TV też w dzień to wtedy sony ex 500. Jest matowy i cenowo spoko. Ledy i inne wynalazki Sharpy czy LG są do bani.
 
Ostatnia edycja:

conek_xx

New member
Witam.
Jestem od soboty właścicielem 42g20ES. nie mam porównania co do innych tv (lcd, plazma) u mnie w domu, jednak wcześniej miałem b.wysoki model Filipa 32 CRT ( jak wchodził na rynek kosztował 12 tys.).
Cóż sygnał SD Z CP można powiedzieć jest taki sam- więc jak dla mnie rewelacyjny.
Obawiałem się refleksów w salonie (jasny pokój) i odbijającego się 200 litrowego akwarium stojącego naprzeciw - nie ma powodu do obaw,
sygnał HD szczególnie Eurosport HD i NG Wild HD poprostu lustro piękne, kolory idealne ,ustawienie na THX ( rafa koralowa, prawie jak bym nurkował w RAS MuHamad)
MI nic nie buczało, nie słyszałem żadnych podejrzanych dźwięków.
Jak podłączyłem , zauważyłem migotania zwłaszcza na białym tle i pomyślałem że ten tv to jednak kicha, ale z chwilą kiedy przeniosłem router kilka metrów dalej i lapka migotanie ustało.
Kolor obudowy jak dla mnie super.
Być może po czasie znajde jakieś minusy, jednak jak na tą chwile dla mnie jest ideał- choć troszke myślałem czy by się nie wstrzymać na V20.

A i wcześniej chciałem kupić LCD LG 42ld750, kupił go kumpel, i teraz się ciesze że zdecydowałem się na tą plazme.
Daniel.
 

valdas1

New member
Na nowym 42g20 nie wystraszcie się powidoków. Na początku mój ojciec troszkę przesadził z tvn24. Powstał powidok logo i kwadratu w dolnym lewym rogu. Schodził ten powidok chyba pół miesiąca a może dłużej. Myślałem, że już to pozostanie. Po tym okresie z ograniczonym oglądaniem tvn24, a wręcz zakazem z mojej strony oglądania tego programu powidoki znikły. Teraz przy 700 h przebiegu bardzo dużo jest oglądany tvn24 i powidoki powstają ale po przełączeniu na inny kanał szybko znikają.
 
Do góry