Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kaukaz

New member
Bez reklam
mam nadzieje ze nie mówisz poważnie z tą gwarancja z tego co wyczytałem z karty gwar to przy wypaleniu się znaków nie mógłbym się o nic starać a w tym przypadku tu nie ma żadnej mojej winy więc niech nie robią łachy.
fora czyta dużo osób i po nie uwzględnieniu takiej reklamacji dużo przyszłych klientów może już nie być zainteresowane g20 więc mam nadzieje ze wszystko skończy się ok

Nie wiem Hugo ale pierw zadzwoń z tym problemem do Panasonica Service bo jedynie co mogą zmienić to software bo wina leży w pracy procesorka [czyli skalowaniu obrazu]a to może nie leżeć w kompetenci serwisu:niewiem: chyba że wymienią całą płytę procesorową:roll:
 

gbs

New member
TX-P42G20E kilka pytań

Witam

Mam nadzieje, ze pisze w dobrym wątku. Od niedawna (2 tygodnie) jestem posiadaczem TX-P42G20E, chociarz nabylem go w dosc atrakcyjnej cenie jak na razie mam mieszane "uczucia" co do tego TV.

  1. Korzystam z sygnału analogowego i cyfrowego z kablówki prze moduł CAM. To co mnie zaskoczylo to brak DVB-C przy ustawieniach regionu Polski a co za tym idzie jak wybierzemy inny kraj to nie znajdziemy Ipli w Viera Cast (szkoda :( ). Nosze sie z zamiarem napisania pisma (petycji) do Panasonic Polska w sprawie aby zrobili coś z tym faktem i nie lekceważyli Polskich userów G20 skoro sprzedaja go w Polsce. Jak myslicie czy jak taki wniosek podpisze wiecej uzytkownikow to mozemy cos wskórac i jest szansa, ze poprawia firmware ?

  2. Spotkala mnie jeszcze jedna "niespodzianka", przez pierwsze 3 dni na cyfrowce mialem normalnie wszytkie kanaly ktore dostarcza mi operator kablowki, az czwartego dnia zniknely mi TVP1, TVP2, POLSAT i TVN (na analogu cały czas je mam). Kombinowalem z przywracaniem ustawien fabrycznych TV kilka razy, wyszukiwalem, kombinowalem, kablowka wysylala do modulu CAM sygnal restartu i nic. Macie jakas koncepcie o co chodzi ? (oczywiscie zglosilem reklamacje do kablówki, czekam juz półtora tygodnia na reakcje, ale moze to wina TV ??).

  3. Tak jak niektórzy userzy tego TV tez mam wrazenie ze obraz czasem mruga, jakby kiepskie odświerzanie, probowalem juz z włączonym i wyłączonym IFC i wydaje mi sie, ze z wyłączonym jest "chyba" lepiej. A jak u was?

  4. Jak skonfigurować "Twonky Media", "Wild Media Server", "PS3 Media Server" albo jakikolwiek inny media server aby mozna bylo bezposrednio z kompa na TV odpalic *.mkv ? Jakoś nie moge sobie z tym poradzic, chociarz googlowałem na ten temat :(.

Dobra na dzisiaj pytań wystarczy, mam nadzieje, ze znajdą się chetni i odpowiedzą mi a moze nawet podpisza sie pod petycja do Panasa. Dzieki .
 
Ostatnia edycja:

capriman

New member
akurat się petycją przejmą..Po paromiesięcznym użytkowaniu dojrzałem do tych słów:Nigdy więcej Panasonica!Może matryca jest lepsza od mojego starego philipsa pfp5332,ale na co dzień przepaści niema-tam nie miałem problemów ze znikającymi w zależności od ustawień opcji w menu przez co nie można często znaleźć czegoś co według instrukcji powinno być w danym miejscu,aby zmienić opcje obrazu czy dźwięku zapisane jako gotowe tryby-nie wystarczy wielokrotne wciśnięcie danego przycisku tylko trzeba się przekopać przez menu..straszna pikseloza na niektórych kanałach analogowych,brak dvbt w polskiej lokalizacji,a to co przelało czare to fakt że po podłączeniu dysku usb (Seagate 1TB) dysk musi być sformatowany i niema możliwośći aby odtwarzać z niego filmy,zdjęcia czy muzykę zgrane z komputera-tzn możliwość odtwarzania jest-po podłączeniu dysku i karty sd wchodząc w odtwarzacz czy to zdjęć czy filmów czy muzyki pojawia się opcja wyboru z jakiego źródła chcemy odtwarzać materiał-niestety panasonic nie wpadł na to że na dysku usb nie można umieścić w żaden sposób materiału innego niż filmy nagrywane z dvb-t(brak jakiejkolwiek opcji kopiowania z usb lub innych nośników skoro bezpośrednio z komputera nie można przenosić na dysku danych to po jakiego diabła opcja wejścia na dysk usb z poziomu odtwarzacza muzyki czy zdjęć?niedoróbka jakaś..)czuję się nieźle wykiwany bo mogłem sobie kupić w tej cenie kolejne 2 42" philipsy takie jak mam w sypialni-to jakieś jaja-aktualizacje naprawiają jedno a psują drugie(nie można odtwarzać filmów z kart sd)brak możliwości przejścia na starsze oprogramowanie na którym owe filmy można było odtwarzać..polski support panasonica niestety nic nie wie nt. nowego softu-kiedy będzie dostępny..Jestem mocno zawiedziony-zapłaciłem za Japończyka który niegdyś był synonimem jakości i niezawodności a dostałem taniego-niedopracowanego Koreańczyka..
 

Bucek

Banned
kolego wyzej ....

skoro nie dziala Ci cos co dzialalo w momencie kupna TV to masz pelne prawo oddac TV do sklepu i korzstac z uprawnien nadawaych Ci przez ustawe konsumencka ... TV jest niezgodny z umowa, musza przywrocic pierwotna funkcjonalnosc albo zwrocic pieniadze ...
 

cosin

New member
Cześć.

Wczoraj serwis Panasonic polska dostarczył mi nowy TX-P42G20 w miejsce uszkodzonego TH-P42PY80.

Kilka spostrzeżeń i refleksji po kilku godzinach zabawy z nim.

1- "-"obraz mniej ostry niż w poprzedniku (sygnał SD z UPC), ogólnie wydaje się być mniej czysty.
2- "-"gorszy dźwięk w G20
3- "+"brak wentylatorów dzięki czemu w nocy gdy "volume" niskie elektronika jest cichsza
4- "+"doskonałe wyposażenie, możliwość podpięcia netu PERFECT!
5- "+"obrotowa podstawa
6- "+" pilot z przyciskiem pozwalającym wrócić do poprzednio oglądanego kanału
7- "-"funkcja IFC bezużyteczna (po cholerę ją w ogóle zaimplementowali i chwalą się 600Hz skoro więcej w działaniu wad niż zalet)

Do sprzętu podpiąłem D-Link DSM-330 (przesyłanie po WiFi multimediów do TV i kina domowego) i koniec z kablami DVI-minijack do kompa!



Mam również pytanko.

Jaki jest koszt kamery SKYPE do tego TV? Ktoś znalazł może taką ofertę w necie czy jedynie kontakt z Panasonic Polska?

Pozdrawiam
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Cześć.

Wczoraj serwis Panasonic polska dostarczył mi nowy TX-P42G20 w miejsce uszkodzonego TH-P42PY80.

Kilka spostrzeżeń i refleksji po kilku godzinach zabawy z nim.

1- "-"obraz mniej ostry niż w poprzedniku (sygnał SD z UPC), ogólnie wydaje się być mniej czysty.
2- "-"gorszy dźwięk w G20
3- "+"brak wentylatorów dzięki czemu w nocy gdy "volume" niskie elektronika jest cichsza
4- "+"doskonałe wyposażenie, możliwość podpięcia netu PERFECT!
5- "+"obrotowa podstawa
6- "+" pilot z przyciskiem pozwalającym wrócić do poprzednio oglądanego kanału
7- "-"funkcja IFC bezużyteczna (po cholerę ją w ogóle zaimplementowali i chwalą się 600Hz skoro więcej w działaniu wad niż zalet)

Do sprzętu podpiąłem D-Link DSM-330 (przesyłanie po WiFi multimediów do TV i kina domowego) i koniec z kablami DVI-minijack do kompa!



Mam również pytanko.

Jaki jest koszt kamery SKYPE do tego TV? Ktoś znalazł może taką ofertę w necie czy jedynie kontakt z Panasonic Polska?

Pozdrawiam

To ci cosin Panek cofną się w rozwoju co do obrazu:cry:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Bazujesz na opinii forumowicza? Gratulacje. Ja jednak radze dokonywac ocen i wyborow samemu. G20 ogladalem i nie widzialem nic podejrzanego, w stosunku do serii 10.
 

roman

New member
Ja zastanawiałem się około trzech miesięcy, a chodziło mi tylko na dobrym obrazie, porównywania z LCD-kami nie w sklepie, ale w domu i żaden nie dorównywał jakością obrazu G20 (LCD-eki w cenie o 700-800 PLZ droższe)...Wiem, że są opinie wg. mnie dziwne co do tego modelu, a dlaczego takie są, brak wytłumaczenia.Telewizor jest bardzo,ale to bardzo dobry!
 

grzegorz1981

New member
Ja zastanawiałem się około trzech miesięcy, a chodziło mi tylko na dobrym obrazie, porównywania z LCD-kami nie w sklepie, ale w domu i żaden nie dorównywał jakością obrazu G20 (LCD-eki w cenie o 700-800 PLZ droższe)...Wiem, że są opinie wg. mnie dziwne co do tego modelu, a dlaczego takie są, brak wytłumaczenia.Telewizor jest bardzo,ale to bardzo dobry!

Ja wiem dlaczego są takie opinie. Otóż dlatego, że są po prostu tacy malkontenci których żaden tv by nie zadowolił.
 

OmeN2501

New member
PS3 Media Server czasem myli mi aspec ratio filmow, a co gorsza zoom w TV zupelnie nie dziala przy wlaczanym media playerze. Ktos probowal z tym walczyc? Da sie w ogole cos zrobic z tym?
 

Czarny1212

New member
Kochani wczoraj byłem u teścia, który stał się szczęśliwym posiadaczem G20. Niestety podczas ogladania TVN ( wybór stacji był zupełnie przypadkowy ) występowało zjawisko o którym Wszyscy dobrze wiecie a mianowicie "wybuch głośności TV z początkiem emisji bloku reklamowego". Ponieważ teścio kochany jest już troszku przygłuchy ( tu Go serdecznie pozdrawiam ! ) to zjawisko dla pozostałych domowników stało się naprawdę uciążliwe. Ja sam nie należę do ekspertów nowych technik telewizyjnych i co za tym idzie obsługi tych najnowszych TV ( sam posiadam starego Soniarza CRT ) ale czytałem kiedyś, że te nowe cacka mają funkcję automatycznego strojenia poziomu głośności czy jak to się tam to zwie ! Pomóżcie ! Z pewnością dla wielu z Was to żaden problem ale powiedzcie, czy ten model posiada podobną funkcję, gdzie ja znaleźć i jak włączyć. Bedę bardzo wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam,
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Kochani wczoraj byłem u teścia, który stał się szczęśliwym posiadaczem G20. Niestety podczas ogladania TVN ( wybór stacji był zupełnie przypadkowy ) występowało zjawisko o którym Wszyscy dobrze wiecie a mianowicie "wybuch głośności TV z początkiem emisji bloku reklamowego". Ponieważ teścio kochany jest już troszku przygłuchy ( tu Go serdecznie pozdrawiam ! ) to zjawisko dla pozostałych domowników stało się naprawdę uciążliwe. Ja sam nie należę do ekspertów nowych technik telewizyjnych i co za tym idzie obsługi tych najnowszych TV ( sam posiadam starego Soniarza CRT ) ale czytałem kiedyś, że te nowe cacka mają funkcję automatycznego strojenia poziomu głośności czy jak to się tam to zwie ! Pomóżcie ! Z pewnością dla wielu z Was to żaden problem ale powiedzcie, czy ten model posiada podobną funkcję, gdzie ja znaleźć i jak włączyć. Bedę bardzo wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam,

W instrukcji obsługi znajdziesz (menu--->dźwięk i tam poszukaj)
:)
 

sbm631_2004

New member
Witam bardzo prosze opomoc jak skonfigurowac PS3 media serwer, ktos pisał że wersja 1.12.412 jest już skonfigurowana pod panasa. Telewizor widzi PS3 MS ale nie widzi żadnych plików i folderów nie wiem co z tym zrobić aby to działało bardzo proszę o pomoc.
 
Do góry