Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

jha

Member
Nie ma sensu porównywać tych tv w jasny dzien tak jak na foto, widać duże refleksy na S20 i przez to czarny staje sie szary. Nie do dzis wiadomo że S20 nie bardzo nadaje sie do oglądania w jasnych pomieszczeniach.

jeśli chodzi o g20, to mogę powiedzieć, że mi refleksy nie przeszkadzają...bo nie zwracam na nie uwagi (nie dają po oczach tak by skupić wzrok na nich a nie na obrazie w tv). mam b.słoneczny pokój - słońce cały dzień, prosto w tv - i w ciągu dnia nie mam problemów z refleksami. oczywiście jak będziesz ich szukał to refleksy zobaczysz, ale żeby przeszkadzały w normalnym oglądaniu tv to nie mogę powiedzieć. na początku bawiłem się w opuszczanie rolet ale trochę to upierdliwe a poza tym po co robić noc w pokoju jak dzień coraz krótszy ;) . w dzień ustawiam obraz na "normalny" (eco włączone) i jest ok. słońce zachodzi, przełączam na "thx" i jest bajka.
pozdrawiam

ps. chciałem wrzucić parę fotek, ale zdjęcia tego nie oddają.
ps2. stary crt thomsona dopiero dawał refleksami po oczach
 

mszary

New member
Panowie pomocy!
chciałem sobie zdjęcia z pendrive'a obejrzeć na moim G20 (już tak robiłem nieraz) ale tym razem po wciśnięciu zielonego VIERA TOOLS na pilocie wysunęly się ikonki na dole TV jak zwykle ale jak wybieram PHOTO to wyskakuje "brak danej funkcji, naciśnij OK żeby zobaczyć jak to działa" - myśle sobie "Co jest?"
Coś mi się przestawiło... nie akutalizowałem żadnego oprogramowania, mam jak miałem...

Pomóżcie mi - gdzie to sie przestawia, przekopałem całe menu i nie znalazłem nic takiego.
sam siebie musze cytować :sad:

Panowie, na pewno to wiecie - pomóżcie bidokowi :blagam::blagam:
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Ja zastanawiałem się czy refleksy na S20 są takie same jak na starym X10 - nikt mi nie odpowiedział. Bo jeśli tak, to muszę się zastanowić nad zakupem, ponieważ w X10 refleksy były akceptowalne w stosunku do ceny. A teraz S20 chodzi za niewiele ponad 2200 zł co jest spoko ceną.

)

Na S20 beda wieksze niż na X10 bo ten posiadał jakis filtr, może nie z górnej półki ale myśle że porównywalny z tanimi samsungami typu C550. A S20 nie ma nic i dlatego tak to wygląda na zdjeciach powyżej.
 

hugo7777777

New member
Witajcie jakiś czas temu pisałem o tym ze na ekranie pojawiają się delikatne kolory tęczy nie wiem czym jest to spowodowane może coś przestawiłem w ustawieniach jeżeli coś wiecie to proszę o pomoc
 

kerajj

New member
witam. przemierzam się do kupna modelu p42g20 i mam takie pytanie jak ten telewizor radzi sobie z odtwarzaniem filmów z twardego dysku lub z pamięci w formacie x264 480p,720p i 1080p .
 

Dig Dug

New member
cactusek - czyli albo G20, albo LCD :/ Do bani. Szkoda, że nie ma jeszcze X10. Takie X10 za nie całe 2 tys a jakoscia bije LCD-ki za 3 tys. Dzieki - czekam na promocje :) przedswiateczna. U mnie DVBT rusza koncem roku.:)
 

hugo7777777

New member
zieleń pojawia się czasami na twarzach w formie plamek moje g20 42cale mam ponad miesiąc jestem zadowolony ale zaczyna mnie niepokoić właśnie ten fakt ustawienia mam takie jak podane były na forum ,na jasnym czy ciemnym tle podczas oglądania np lamp odblaskowych ,słońca ,jakiegoś innego światła pojawia sie otoczka a nawet kilka to zaczeło się dziać od jakiegoś tyg napiszcie co to i jak sie tego pozbyć
 

czareklomza

New member
G20 - problem z PS3 Media Server

Witam,

Jestem swiezym posiadaczem P42G20, podlaczonym do domowej sieci LAN. Na PC (WIn XP) zainstalowalem PS3 Media Server (ver 412). Wszystko w zasadzie dziala, jednak mam ponizsze 3 pytania do uzytkownikow z wiekszym doswiadczeniem z PS3 MS:

1) Przy ogladaniu filmow z traskodowaniem (MencoderMT) (zarowno sd >>divx<< jak i HD 720p >>mkv<<) na telewizorze jest widoczny niepoprawny format ekranu tj. '4x3' lub '4x3 szeroki' zamiast 16x9 w ktorym oryginalnie zapisane sa filmy. Powoduje to lekkie (aczkolweik widoczne) rozjechanie sie poziomych lini obrazu (tak jakby transkoder zmniejszal ich liczbe i je rozciagal). Co dziwne problem ten nie wystepuje gdzy wyswietlam te same filmy bez transkodowania (czysty plik lub za pomoca opcji TSmuxer), wtedy sa one w rozmiarze 16x9. Czy mozna uzyskac format ekranu 16x9 przy odtwarzaniu filmow z transkodowaniem w locie (Mencoder-MT w PS3) za pomoca ustawien PS3 MS?

2) W przypadku wybrania odtwarzania z transkodowaniem PS3 MS bez problemu wczytuje napisy z katalogu z filmem. Natomiast gdy odtwarzam film bez transkodowania (np. divix) TV nie widzi tych napisow. Problem ten nie wystepuje gdy ten sam film jest odtwarzany z karty SD. Probowalem z roznymi formatami np. txt, srt, sub. Czy jest sposob aby odtwazac napisy do filmow z poziomu TV a nie PS3 MS przy odtwarzaniu filmow przez LAN?

3) Odtwarzanie zdjec z PC poprzez PS3 media server. Jako ze wiekszosc zdjec jest w formacie 4x3 przy ich odtwazaniu po bokach widoczne sa szare paski. Czy jest mozliwosc pozbycia sie tych paskow (np poprzez wyswietlanie z zoomem jak w przypadku odtwazania zdjec z karty SD) poprzez ustawienia na TV lub PS3 MS?

Mam nadzieje ze ktos spotkal sie z w/w problemami i jest w stanie zaproponowac jakies rozwiazanie.

PS Ostatnia wersja PS3 media server (v.412) defaultowo posida plik konfiguracyjny dla Panasa.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
zieleń pojawia się czasami na twarzach w formie plamek moje g20 42cale mam ponad miesiąc jestem zadowolony ale zaczyna mnie niepokoić właśnie ten fakt ustawienia mam takie jak podane były na forum ,na jasnym czy ciemnym tle podczas oglądania np lamp odblaskowych ,słońca ,jakiegoś innego światła pojawia sie otoczka a nawet kilka to zaczeło się dziać od jakiegoś tyg napiszcie co to i jak sie tego pozbyć

Niestety to jest jedna z nielicznych wad G20 fałszywe przejscia totalne niewidziałem teg w tym modelu ale w g10e były widoczne:sad: zdobąć audio video 5,2010 tam tez piszą o tym problemie w G20.Znalazłem takie foto z testu G20 po lewej KURO&left G20 wszystko na temat:?:
_F-Br_dtekst-grade_1259562g.jpg (6.8 KB
 
Ostatnia edycja:

hugo7777777

New member
witam odpisuje na twojego posta to zdjęcie po prawej stronie do końca nie oddaje tego co pokazuje moje g20 ale to o to chodzi i to nie tylko przy białym kolorach mam nadzieje ze mogę to zgłosić na gwarancje
 

hugo7777777

New member
pamiętajcie jeszcze o tym ze pojawia się tęcza dosłownie pisząc i widząc podczas oglądanie każdego programu zawsze pojawia się tęcza nawet przez jakiś ułamek sekundy to tak od kilku dni wcześniej tego nie było martwię się bo strasznie przypadł mi do gustu, programy w hd to cudna bajka
 

kaukaz

New member
Bez reklam
[/URL]
witam odpisuje na twojego posta to zdjęcie po prawej stronie do końca nie oddaje tego co pokazuje moje g20 ale to o to chodzi i to nie tylko przy białym kolorach mam nadzieje ze mogę to zgłosić na gwarancje
Prawdobodobnie nic ci ta reklamacja nie da [taka bolączka plazm PANKA:-(]ale próbować warto;) odnosnie do pytania GREGORA.SA to w testach zagranicznych piszą że nawet V20 ma fałszywce wpisane w obraz tylko trochę mniejszehttp://www.avforums.com/review/Panasonic-V20-TX-P50V20B-50V20-HDTV-Plas Ja bym się tym tak nie przejmował bo jak ja widzę na moim CRT32 philipku pixelku 2 artefakty w postaci aureol za szybko poruszającymi obiektami to jest dopiero hu...wnia:blagam:no nic cza go zmienić w 2011 i powiem jedno będzie to PANEK tv plazma ;)
 
Ostatnia edycja:

hugo7777777

New member
mam nadzieje ze nie mówisz poważnie z tą gwarancja z tego co wyczytałem z karty gwar to przy wypaleniu się znaków nie mógłbym się o nic starać a w tym przypadku tu nie ma żadnej mojej winy więc niech nie robią łachy.
fora czyta dużo osób i po nie uwzględnieniu takiej reklamacji dużo przyszłych klientów może już nie być zainteresowane g20 więc mam nadzieje ze wszystko skończy się ok
 
Do góry