Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

elcede

New member
dzieki jha. Wlasnie to mialem wylaczone a kojarzylo mi sie to raczej z jakims sztucznym polepszaniem obrazu :) a po wlaczeniu tego mam znowu zaawansowane opcje :p a juz myslalem ze dostalem jakas wybrakowana plyte glowna :)
pozdro.
 

tony_montana

New member
"trzymamy w pazmie "-/V" "

Gdzie jest to -/V na obudowie?

===

Okej, poradziłem sobie. Jakby ktoś nie ogarniał to jest to środkowy przycisk z grupy 5 przycisków na boku tv.
 
Ostatnia edycja:

tomeelee

New member
Witam wszystkich!

Jako świeżo "upieczony" posiadacz TX-P42G20 mam pytanie o słynny już kluczyk DY-WL10E-K.

Jako że nie mam możliwości pociągnięcia kabla z mojego dlinka655 (b/g/n) zacząłem się rozglądać za mozliwością podpięcia Panasa przez wifi.

W związku z tym czy ktoś wie w jakim standarcie chodzi w/w klucz - b/g/n?
Czy nie łatwiejszym sposobem byłoby zakupienie AccesPointa i krótkiego kabelka lan z AP do TV? Czy wystarczy AP b/g za 100-150 zeta, czy raczej szarpać się na AP n od 300 zeta w górę.

Sorki jeśli coś powielam (ale nic nie znalazłem)
Pozdrawiam
tomeelee

p.s. kupowalem wczoraj 42 w sieci "saturator" (ci drudzy dla idiotów) za 2999 plus 300 coś zeta za gwarancję rozszerzoną do 5 lat - niezła cena, polecam...
 
Ostatnia edycja:

tomeelee

New member
Znalazłem moduł wifi na stronie panasonica ale pod nazwą DY-WL10 (nie DY-WL10E-K !!!!),
a oto i specyfikacja:

Zasilanie DC5V (zasilanie przez USB) 500mA
Pobór mocy [przybliżony] Maks. 2500mW
Masa (g) [w przybliżeniu] 29
Wymiary [w przybliżeniu]
Szerokość [mm] 44
Wysokość [mm] 27
Głębokość [mm] 72
Funkcje dodatkowe
Antena Tx 1, Rx 2
Złącza USB 2.0
Obsługiwane standardy IEEE802.11n / IEEE802.11a / IEEE802.11g / IEEE802.11b
System transmisji System MISO-OFDM / System OFDM / System DSSS
Zakres częstotliwości IEEE802.11n / IEEE802.11a: 5.15GHz- 5.35GHz, 5.47GHz - 5.725GHz, 5.725GHz - 5.825GHz (Australia, Nowa Zelandia) / IEEE802.11g / IEEE802.11b / IEEE802.11n: 2.4GHz- 2.4835GHz
Wartośś transferu (stadardowe) IEEE802.11n: Tx Max 150Mbps, Rx Maks. 300Mbps / IEEE802.11g/ IEEE802.11a: Maks. 54Mbps / IEEE802.11b: Maks. 11Mbps
Tryby dostępu Tryb infrastruktury
Zabezpieczenia WPA2-PSK (TKIP/AES) / WPA-PSK (TKIP/ AES) / WEP (64bit/ 128bit)


i jeszcze
www---panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/DY-WL10/manuals/5125641/index.html?trackInfo=true
z instrukcją obsługi

i jeszcze
www---panasonic.totu.pl/prodinfo.php?item_id=3491
z modułem wifi - 329 zeta (chyba nabędę)


pzdr.
tomeelee

p.s. nie moge jeszcze wrzucać linków - dlatego w postaci txt bez kropki po www!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

privmw

New member
za 100zł kupisz router TP-Link TR-WR543G z funkcją AP Client Router "brania netu po wifi" i wypuszczaniu go po lanie... i podłączysz do niego 4 urządzenia kabelkami :)... ja już mam dekoder Nki i teraz G20... router mam schowany za sprzętem i go nie widać :) polecam takie rozwiązanie
 
Ostatnia edycja:

jha

Member
Jako świeżo "upieczony" posiadacz TX-P42G20 mam pytanie o słynny już kluczyk DY-WL10E-K.

Jako że nie mam możliwości pociągnięcia kabla z mojego dlinka655 (b/g/n) zacząłem się rozglądać za mozliwością podpięcia Panasa przez wifi.

pisałem wcześniej:

btw. znalazłem w necie (strona panasonic), że panasonic potwierdza działanie bezprzewodowej sieci z kartą NETGEAR WNDA3100 v.2 (*) z TX-P50G20 (i reszty z serii). USB Information of VIERA 2010-year Models (Option 2) | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
Netgear kosztuje ok.150 pln

...masz też tam routery
 

mszary

New member
Panowie pomocy!
chciałem sobie zdjęcia z pendrive'a obejrzeć na moim G20 (już tak robiłem nieraz) ale tym razem po wciśnięciu zielonego VIERA TOOLS na pilocie wysunęly się ikonki na dole TV jak zwykle ale jak wybieram PHOTO to wyskakuje "brak danej funkcji, naciśnij OK żeby zobaczyć jak to działa" - myśle sobie "Co jest?"
Coś mi się przestawiło... nie akutalizowałem żadnego oprogramowania, mam jak miałem...

Pomóżcie mi - gdzie to sie przestawia, przekopałem całe menu i nie znalazłem nic takiego.
 

l3l

New member
pisałem wcześniej:

btw. znalazłem w necie (strona panasonic), że panasonic potwierdza działanie bezprzewodowej sieci z kartą NETGEAR WNDA3100 v.2 (*) z TX-P50G20 (i reszty z serii). ht tp://panasonic.jp/support/global/cs/tv/compatibility/usb/option2.html USB Information of VIERA 2010-year Models (Option 2) | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
Netgear kosztuje ok.150 pln

...masz też tam routery

Witam. To moj pierwszy post na tym jak ze cennym forum :)
Od miesiaca mam 46G20 - super sprawa. Najbardziej przypadl mi do gustu DLNA ( ktory najlepiej pracuje z PS3 - co pozwala na odtwarzanie wszystkiego jak juz tu bylo wspomniane: avi, divx xvid, mkv itd )

Pytanie moje jest takowe z racji ze czesto korzystam z DLNA, jak bedzie wygladac DLNA przy zastosowaniu wifi zamiast kabla ? w sumie jak leci po sieci film z mkv-a to czy przez wifi moze braknac troche pasma na taka transmisje danych ( na wifi max poleci do 3MB/s) ??

Edit:
Jeszcze jedno pytanko - posiadam pendrive Sandisk Cruzer 16GB ( wykasowalem na nim U3 - format FAT32) i niestety ale TV go widzi jako urzadzenie tylko czytac juz z niego nie potrafi. Czy ktos podlaczal owe cudo do G20 ?
 
Ostatnia edycja:

Rafcio7777

New member
Znalazłem moduł wifi na stronie panasonica ale pod nazwą DY-WL10 (nie DY-WL10E-K !!!!) ...

Mam ten moduł od 2 dni do P42G20. Śmiga nieźle, ale tylko za pierwszym wejściem do VIERA CAST. Po wyjściu i ponownym wejściu nie widzi sieci.

Wyłączenie telewizora i włączenie przywraca możliwość jednokrotnego wejścia do VIERA CAST.

Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam
Rafał
 

mszary

New member
Panowie pomocy!
chciałem sobie zdjęcia z pendrive'a obejrzeć na moim G20 (już tak robiłem nieraz) ale tym razem po wciśnięciu zielonego VIERA TOOLS na pilocie wysunęly się ikonki na dole TV jak zwykle ale jak wybieram PHOTO to wyskakuje "brak danej funkcji, naciśnij OK żeby zobaczyć jak to działa" - myśle sobie "Co jest?"
Coś mi się przestawiło... nie akutalizowałem żadnego oprogramowania, mam jak miałem...

Pomóżcie mi - gdzie to sie przestawia, przekopałem całe menu i nie znalazłem nic takiego.
 

teddyberek

New member
Witam
Mam pytanie: Czy można jakoś wrócić do starszej wersji oprogramowania 2004, bo po aktualizacji do 2505 znacznie bardziej widoczny jest efekt posteryzacji (nie da się oglądać)? Czy ma ktoś może zapisany plik aktualizacyjny z wersja 2004? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
 

Yapko

New member
Teddyberek raczej samemu nie dokonasz zmiany firmware na wersję niższą. Tak powiedziano mi w serwisie (też chcę zmienić oprogramowanie na wersję 2004 - na obcym firmaware nie odtwarza AVCHD oraz nie mogę wejść offline do viera cast)

PS
Odnośnie serwisu Panasonica to po prostu olali mnie po telefonicznym zgłoszeniu problemu. Teraz skorzystam z opcji e-gwarancji. Nie chcieli konsultacji telefonicznych (może skończyłoby się na jakieś poradzie przez telefon) to zaproszę do siebie panów z serwisu. Nie odpuszczę. Ale dlaczego jak zwykle wszystko trzeba wyszarpywać, o wszystko trzeba się bić.
 
Do góry