Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

hugo7777777

New member
witaj Roman dzięki za parametry, nie wiem czemu od jakiegoś czasu mam obraz jak 3d hm tak dziwnie jakoś widze coś musiałem włączyć i nie mogę wyłączyć co mam zrobić by to zlikwidować a i jeszcze jedno nadal mam problem z czarnymi pasami z dołu góry i wszystko naraz mam tel N czy mogę się ich pozbyć bez utraty ostrości obrazu?
 

irysek

New member
46G20E....nie nagrywa na dysk zewnętrzny ???

Mam serdeczna prośbe o poradę, co prawda sprawę zglosiłem online do serwisu.....ale byc może jednak to nie usterka ale jakiś mój błąd w konfiguracji ???
Od poczatku;
1. kupilem dysk samsunga 2.5 cala 500 GB
2. podłączyłem pod 1 gniazdo usb....telewizor "zobaczył' dysk.
3. skonfigurowałem w menu dysk....format, przypisanie nazwy, wlaczanie "direct rec" i inne parametry, dysk w menu 'widziany" wszystko wg instrukcji.
4.wlaczam przycisk 'rec".....pojawia sie napis "rozpoczęcie...." i nic.....kolejny napis "sprawdź połączenie "......zero zapisu i reakcji dysku.

czy u Was zapis jest bezproblemowy ?????
pozdrawiam i dziękuje za cenne uwagi.
 

awardks

New member
Jaki uchwyt/wieszak proponujecie do tego TV 42" ?

Jaki uchwyt/wieszak proponujecie do tego TV 42" ? Jaki jest rozstaw śrub (jaki standard VESA) w tym modelu?
 

hugo7777777

New member
Dzięki za info o ifc ale co z tymi przeklętymi pasami wiem ze mam do wyboru tryb zoom i inne ale wtedy przy telewizji N jak skorzystam z tych opcji mam gorszą jakość więc proszę napiszcie co mam robić!czy to wina g20?czy dekodera N-ki?gdy oglądam TCM to obraz na ekranie jest tak mały jak 21cali a to jeden z moich kluczowych programów,z zakupem g20 przestałem go oglądać co mam robić?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Dzięki za info o ifc ale co z tymi przeklętymi pasami wiem ze mam do wyboru tryb zoom i inne ale wtedy przy telewizji N jak skorzystam z tych opcji mam gorszą jakość więc proszę napiszcie co mam robić!czy to wina g20?czy dekodera N-ki?gdy oglądam TCM to obraz na ekranie jest tak mały jak 21cali a to jeden z moich kluczowych programów,z zakupem g20 przestałem go oglądać co mam robić?
Ustaw w dekoderze n-ki format standardowy i rozciągnięcie i w tv rozciągnięcie ,jeśli chodzi o TCM to niestety tak nadają i faktycznie ratuje tylko zoom.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam serdeczna prośbe o poradę, co prawda sprawę zglosiłem online do serwisu.....ale byc może jednak to nie usterka ale jakiś mój błąd w konfiguracji ???
Od poczatku;
1. kupilem dysk samsunga 2.5 cala 500 GB
2. podłączyłem pod 1 gniazdo usb....telewizor "zobaczył' dysk.
3. skonfigurowałem w menu dysk....format, przypisanie nazwy, wlaczanie "direct rec" i inne parametry, dysk w menu 'widziany" wszystko wg instrukcji.
4.wlaczam przycisk 'rec".....pojawia sie napis "rozpoczęcie...." i nic.....kolejny napis "sprawdź połączenie "......zero zapisu i reakcji dysku.

czy u Was zapis jest bezproblemowy ?????
pozdrawiam i dziękuje za cenne uwagi.

Bezproblemowo, o ile nagrywasz ze źródła, które to umożliwia. Na przykład z tunera DVB-T telewizora. Jeśli próbujesz z jakiegoś nieobsługiwanego wejścia, na przykład z HDMI, to nie zadziała.
 

miles666

New member
I jak z serwisem Panasonica? Udalo sie cos wywalczyc? Ja mam podobny problem i jestem ciekaw jak Panasonic do tego podejdzie?

Dopiero dziś telewizor pojechał do serwisu. Sprawdź jak telewizor gra w trybie obrazu - normalny.
U mnie na wszystkich trybach w tym kino, thx, profesjonalnym jest kiepsko oprócz normalnego.
 

hugo7777777

New member
mam jeszcze kilka pyt czemu muszę trzymać przycisk by włączyć g20 przez kilka sekund? to irytacja ! czy mam już włączoną tech 600h lub chodz 100h bo czasami widzę tak jakby przeskakujące klatki ,przy włączeniu g20 pierwsze co to włącza się mi analog a tel N to też wielka irytacja co mam zrobić? pozdro i czekam na wasze odp
 

Adrian85

New member
Bez reklam
w sensie jakości obrazu
To już sam musisz ocenić.Sprawdz na innych ustawieniach i zobacz które ci najbardziej odpowiadają,poleciłem ci ustawienia z których sam korzystałem na g10,nie wiem jakim przewodem masz podłączone ,bo to też jest różnica(hdmi-komponent)i sprawdz czy tak jak w moim modelu automatycznie nie przeskakuje na auto,w przeciwnym razie sam przełączaj na rozciągnięcie.
 

elcede

New member
a ja mam pytanie: czy ktos z Was aktualizowal oprogramowanie na najnowsze? i czy ktos mial wymieniana plyte glowna w tv? bo moj ostatnio wrocil z serwisu i nie moge znalezc ustawien profesjonalnych 1 i 2 czy jak to sie nazywalo, nie ma ani na hdmi ani na analogu, moze mam cos wylaczone i sie nie pojawiaja? THX jest. Ale zbaranialem i nie wiem gdzie w THX wejsc w ustawienia dla pojedynczych kolorow jak strone wczesniej jest odnosnie kalibracji
 

dewujek

New member
Mam zamiar na 99% kupić P42G20 i stąd pare pytań.

Z tego co się orientuje ten TV ma złącze na antene satelitarną czy można oglądać za pomocą tego TV telewizje N lub Canal + korzystając z CI?

Jak wygląda sprawa transportu takiego TV moge go przewieść na leżąco w samochodzie?

Czy obraz z komputera jest idealny? Chodzi mi o to czy jest rozłorzony piksel w piksel jak na monitorze komputerowym?

Jaki jest wymiar opakowania tego TV?

Dzięki za odpowiedzi

Witam wszystkich. Od 2 miesięcy jestem posiadaczem TX-P42GW20 ( z tunerem SAT) i jestem zadowolony, obraz brzytwa. Telewizorek idealnie współpracuje z modułem dostępu Cyfrowego Polsatu choć sprzedawca twierdził zupełnie co innego.
 

jha

Member
mam jeszcze kilka pyt czemu muszę trzymać przycisk by włączyć g20 przez kilka sekund? to irytacja ! czy mam już włączoną tech 600h lub chodz 100h bo czasami widzę tak jakby przeskakujące klatki ,przy włączeniu g20 pierwsze co to włącza się mi analog a tel N to też wielka irytacja co mam zrobić? pozdro i czekam na wasze odp

1.nie przesadzaj z tymi sekundami, trzymam poniżej sekundy i się włącza
2.600Hz (jak rozumiem) masz gdy włączysz IFC
3.wejdź w tryb hotelowy i wybierz, które wejście sygnału video ma się odpalać jako pierwsze (było na forum)
trzymamy w pazmie "-/V" i 3 x naciskamy tv/av pilotem, i wygląda to tak:

Hotel Mode OFF
Initial INPUT COMPONENT
Initial POS OFF
Initial VOL LEVEL 0
Max VOL LEVEL 63
Button Lock OFF
Remote Lock OFF

UWAGA teraz ustawiamy
Hotel Mode ON
i np. Initial INPUT HDMI1

reszta nie ruszac prosze !

elcede napisał:
...i nie moge znalezc ustawien profesjonalnych 1 i 2 czy jak to sie nazywalo, nie ma ani na hdmi ani na analogu, moze mam cos wylaczone i sie nie pojawiaja? THX jest. Ale zbaranialem i nie wiem gdzie w THX wejsc w ustawienia dla pojedynczych kolorow jak strone wczesniej jest odnosnie kalibracji

1.menu "konfiguracja" i na dole włączasz "zaawansowane (isfccc)", wychodzisz i masz dostęp w menu "obraz" do "profesjonalny 1,2"
2.menu "obraz", np."THX" i na dole masz "ustawienia zaawansowane"
 

hugo7777777

New member
nie pisałem po to by dać do zrozumienia że się czepiam g20 przypadł mi do gustu a trzymanie przycisku po prostu robi takie wrażenie jakby to trwało kilka sekund a to drażni ale jeżeli to normalka i się tego nie zmieni lub nie trzeba zmienić bo nic się niestanie z g20 to jeszcze lepiej ,rozumiem że normalnie mam 100h a po ifc600h lecz po włączeniu ifc przy widniejących szybko poruszających się postaciach pojawia się dookoła nich w obrębi mini metra nie wyrazny obraz w tym przypadku też się nie czepiam co mam o tym sądzić?
 
Do góry