Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

mszary

New member
Zgłaszał już ktoś sprawę tej posteryzacji do serwisu? wyjaśniło się coś?
U mnie dzisiaj tv wariuje, chyba ma gorszy dzień, bo posteryzacja już mega widoczna, chociaż wczoraj było ok.

jeszcze jedna sprawa - można jakoś nagrywać obraz wyświetlany na TV na jakiś dysk?
 

mariuszp19

New member
I nie tnie Ci plikow mkv??? Ja mam z tym ogromny problem, avi chodza bez problemu, ale mkv tnie sie strasznie. Jakies specjalne ustawienia w PS3 Media Server czy standard?

Na początku było ok. Potem zacząłem kombinować w PS3 i zaczęło ciąć, więc poustawiałem wszystko tak, jak było na początku i jest OK. Zmieniłem tylko stronę kodową napisów, żeby polskie znaki były wyświetlane.

Pozdrawiam
 

marfer

New member
Na początku było ok. Potem zacząłem kombinować w PS3 i zaczęło ciąć, więc poustawiałem wszystko tak, jak było na początku i jest OK. Zmieniłem tylko stronę kodową napisów, żeby polskie znaki były wyświetlane.

Pozdrawiam
A ktorej wersji PS3 MS uzywasz? Ja mam w tej chwili wersje 1.20.409 i probowalem wszystkich ustawien i nic. Napisz jeszcze jaki masz router i procesor w kompie. Dzieki :)
 

Bucek

Banned
Zgłaszał już ktoś sprawę tej posteryzacji do serwisu? wyjaśniło się coś?
U mnie dzisiaj tv wariuje, chyba ma gorszy dzień, bo posteryzacja już mega widoczna, chociaż wczoraj było ok.

jeszcze jedna sprawa - można jakoś nagrywać obraz wyświetlany na TV na jakiś dysk?

to zalezy od tego czy owa posteryzacja to sprawka elektroniki czy matrycy ...

jesli elektroniki to byc moze jakos da sie to nagrac jesli matrycy to nagrasz ale normalny obraz bez efektu podteryzacji ....

po prostu wbijesz sie z nagrywaniem niejako miedzy obrobke sygnalu przez elektronike a jego wyswietlenie przez matryce i nagrasz obraz bez posteryzacji ...

oczyiscie jesli nagrywanie w takim sprzecie nastepuje z tunera bezposrednio ...


przynajmniejm i sie tak wydaje ...

najlepiej robic zdjecia lub nagrywac kamera ....
 

walerek

New member
Czyli rozumiem, że jest to modem ADSL ? I połączony jest do kompa po LAN'ie (nie ma wbudowanego router'a i switch'a - 1 wyjście LAN) ?
Jeśli tak jest, i na kompie jest internet, a po przepięciu na TV nie ma, to spróbuj podpiąć na chwilę innego kompa (laptopa) i jeśli w nim też nie będzie to w modemie masz pewnie skonfigurowany dostęp po MAC'u. Sprawdź też ustawienia w kompie połączenia sieciowego, czy napewno masz ustawione pobieranie adresu z DHCP, czy nie jednak wpisany IP "na sztywno"


Uzyskałem już połączenia z bramą ale nie mogę połączyć się z serwerem = kod błędu (008)
 

miles666

New member
Przy wyzej wymienionych problemach nie odczuwam pelnego komfortu ogladania (twarze) jak to bylo na poczatku, dlatego pytam:
1. czy to co ja widze to napewno problem TV czy jednak sygnalu z satelity, a moze kabla HDMI dolaczanego do dekodera HD5000?
2. Czy ta posteryzacje mozna usunac poprzez profesjonalna kalibracje za pomoca kolorymetru/spektrofotometru?
3. Czy te pogorszenie po czasie parametrow TV, moze byc zwiazane ze slaba instalacja elektryczna w domu. Czy jakies przepiecia maja wplyw na G20?
4. Jesli nie mozna tego problemu rozwiazac czy mozna oddac TV do sklepu argumentujac w/w problemami?

TX-p46G20e kupiony 11.09 w Elektroworld
Produkcja czeska
Firmware 2.404 trzy dni temu zaktualizowany do 2.505 (problemy od samego początku)
Ps3, „N”-ka, analogowa Toya

Ad 1. Według mnie nie jest to wina okablowania. Nic się nie poprawiło po zaktualizowaniu firmware. Czy to po hdmi, komponencie lub zwykłym przewodzie antenowym problem posteryzacji występuje.
Po raz kolejny poprzestawiałem i powyłączałem wszystkie urządzenia, które mogłyby interferować, nic nie wskórałem. Płyty dvd odtwarzane na ps3 też się rozpływają, tak samo na "N"-ce i analogowej toyi.
Ad 2. Znalazłem firmę w Łodzi, która ma certyfikat isf. Pełna kalibracja to koszt 800zł (kalibruje dwa ustawienia). Po tym jak opisałem moje problemy zaintrygowany rozmówca zszedł z ceny do 650zł jednak to nadal za drogo.
Podpytałem jak taka kalibracja wygląda, więc nie ma mowy o jakimkolwiek grzebaniu w menu serwisowym, nie ma też złącza serwisowego w tv. Korekty w trybie profesjonalnym lub thx poprzez program do kalibracji.
Domyślam się, że chodzi głównie o kalibrację skali szarości poprzez balans bieli i zarządzanie kolorami, bo kontrast i reszta podstawowych ustawień wszędzie będą zbliżone do testów w gazetach, necie lub własnych zrobionych przy pomocy płyty kalibracyjnej. Zakładając, że telewizor drugiemu nie równy, delikatne różnice podczas kalibracji może i wyjdą w porównaniu z tym co podają w gazetach podczas swoich testów, ale znacznej poprawy się nie spodziewam. Jeśli się mylę, sprostujcie mnie!
Wprowadziłem korekty w trybie profesjonalnym od razu po wyjęciu z pudełka z cytowanej przeze mnie wcześniej gazety. Jeśli chodzi o kolory i ich naturalność to znacznie się poprawiło od fabrycznych ustawień. Nie dominuje już zieleń na twarzy jak w THX, ale wszystko się sypie podczas najmniejszego ruchu w obrazie jakby elektronika nawalała, rozjeżdżały się kolory lub poprzednie kolory jeszcze się nie wygasiły.
Na przejściach tonalnych np. na twarzach, przejściach od bieli do czerni, czy nawet jednolitym jasnym tle na fałszywych krawędziach powstałych w ruchu, które wyraźnie się zaznaczają pomiędzy odcieniami pojawiają się fałszywe kolory. Czy to może być właśnie ta źle ustawiona skala szarości i stąd te problemy z kolorami i konturami? Osobiście wątpię.
Ad 3. Podłączyłem TV pod inne gniazdko (inna faza) niż dekoder, myśląc że zasilenie z jednego może powodować zakłócenia – lipa, nic się nie poprawiło.
Ad 4. Zgłosiłem usterkę w Panasonicu. Dokładnie opisałem twardą gradacje przejść tonalnych, z fałszywymi konturami i kolorami. Po opisie technik stwierdził, że domyśla się o co mi chodzi, że nie ma telewizorów idealnych i że tego typu problemy występowały w poprzednich generacjach telewizorów Panasonica, ale już się z tym uporano. Być może telewizor ŹLE DEKODUJE KOLORY. Zrobią testy. Zgłosiłem w czwartek, nikt dotąd nie zadzwonił żeby umówić ze mną transport.

Podzielę się diagnozą na forum.
 
Ostatnia edycja:

Trezor

New member
Pytanie z takiej beczki bo mam PS3MS zainstalowane widzi TV mi ten serwer włącznie z dyskami ale jak wchodzę w dyski to dupa jest pusto ani jednego folderu. A i mam pytanie co właściwie trzeba z tym konfigiem zrobić bo podany link przenosi na forum ale tam nie ma nic do pobrania oprócz tekstu który jest cytowany i co z tym zrobić??
 

Spider22

New member
Witam jaka jest różnica między G20 a V20 warto dopłacać 1000zł to wersji V ? I czy seria G ma dalej problem z czernią ? Cena dużo wyższa nie wiem jak to sie przekłada na jakość obrazu?
 

jha

Member
Pytanie z takiej beczki bo mam PS3MS zainstalowane widzi TV mi ten serwer włącznie z dyskami ale jak wchodzę w dyski to dupa jest pusto ani jednego folderu. A i mam pytanie co właściwie trzeba z tym konfigiem zrobić bo podany link przenosi na forum ale tam nie ma nic do pobrania oprócz tekstu który jest cytowany i co z tym zrobić??

kopiujesz code z górnego postu, wklejasz do notepada, zapisujesz jako config (np.panas.conf) i zapisz do \program files\ps3 media server\renderers
 

Yapko

New member
Z wątku związanym z V20 wynika, że problem z ruchem występuje w także w serii v i vt. Jest tam link do forum zagranicznego.
Często opisywane jest to jako podwójne linie (chyba zwie się to fałszywe kontury), tęcza. Ogólnie jest wiele opisów zjawiska ale myślę, że chodzi o ten sam problem.
 
Ostatnia edycja:

Pikus

New member
TX-p46G20e kupiony 11.09 w Elektroworld
Produkcja czeska
Firmware 2.404 trzy dni temu zaktualizowany do 2.505 (problemy od samego początku)
Ps3, „N”-ka, analogowa Toya
Wprowadziłem korekty w trybie profesjonalnym od razu po wyjęciu z pudełka z cytowanej przeze mnie wcześniej gazety. Jeśli chodzi o kolory i ich naturalność to znacznie się poprawiło od fabrycznych ustawień. Nie dominuje już zieleń na twarzy jak w THX, ale wszystko się sypie podczas najmniejszego ruchu w obrazie jakby elektronika nawalała, rozjeżdżały się kolory lub poprzednie kolory jeszcze się nie wygasiły.
Na przejściach tonalnych np. na twarzach, przejściach od bieli do czerni, czy nawet jednolitym jasnym tle na fałszywych krawędziach powstałych w ruchu, które wyraźnie się zaznaczają pomiędzy odcieniami pojawiają się fałszywe kolory.

Czy po wlaczeniu IFC problem znika ?

Na avforums podobno wykazali iz problem wystepuje tylko przy sygnale 50hz i po wlaczeniu IFC powinien zniknac ( co wiadomo nie jest rozwiazaniem na stale ).
 
Ostatnia edycja:

DWitek

New member
A ktorej wersji PS3 MS uzywasz? Ja mam w tej chwili wersje 1.20.409 i probowalem wszystkich ustawien i nic. Napisz jeszcze jaki masz router i procesor w kompie. Dzieki :)

A ja po informacji, że przez PS3 można oglądać *.mkv, ściągnąłem najnowszą wersję PS3 (1.20.409) i rozpocząłem próby. Serwer mi znajdował urządzenie (TV), ale cały czas dawał komunikat, że nie może rozpoznać urządzenia. Kombinowałem i ustawieniami sieci, routera, firewall'em i bez rezultatu. W końcu zainstalowałem poprzednią wersję PS3 (1.10.51) i bez jakiegokolwiek ingerowania w ustawienia wszystko ruszyło bez problemu. Problemem jest jedynie wydajność kompa (laptop Core2Duo 1.8), chyba zdecydowanie za wolny, bo filmu się da oglądać, tak klatkuje. Także pewnie trzeba by Quad'a do oglądania filmów mkv poprzez PS3.
 

marfer

New member
A ja po informacji, że przez PS3 można oglądać *.mkv, ściągnąłem najnowszą wersję PS3 (1.20.409) i rozpocząłem próby. Serwer mi znajdował urządzenie (TV), ale cały czas dawał komunikat, że nie może rozpoznać urządzenia. Kombinowałem i ustawieniami sieci, routera, firewall'em i bez rezultatu. W końcu zainstalowałem poprzednią wersję PS3 (1.10.51) i bez jakiegokolwiek ingerowania w ustawienia wszystko ruszyło bez problemu. Problemem jest jedynie wydajność kompa (laptop Core2Duo 1.8), chyba zdecydowanie za wolny, bo filmu się da oglądać, tak klatkuje. Także pewnie trzeba by Quad'a do oglądania filmów mkv poprzez PS3.
Udalo mi sie odtwarzac mkv'y przez PS3 1.20.409. Otoz, po wejsciu w tv w dany folder z filmem oprocz pliku filmowego znajduje sie jeszcze folder #--TRANSCODE--# w ktorym jest kilka plikow (sciezek) z tym filmem i z gdy odpalam pliki z tej lokalizacji wszystko smiga az milo :)
Najwiekszy plik jaki mam to 16GB i nie bylo zadnego problemu z plynnoscia - zadnego klatkowania!
Natomiast nadal nie moge sobie poradzic z napisami do filmow przez PS3 - zwyczajnie nie widac zadnych plikow tekstowych i nie mam pojecia co zrobic zeby filmy szly z napisami.
Dajcie znac, jesli ktos z Was mial taki problem i udalo mu sie go rozwiazac.
 

miles666

New member
Czy po wlaczeniu IFC problem znika ?

Na avforums podobno wykazali iz problem wystepuje tylko przy sygnale 50hz i po wlaczeniu IFC powinien zniknac ( co wiadomo nie jest rozwiazaniem na stale ).

IFC poblemu nie rozwiązuje.
Obraz się rozwarstwia, przejścia tonalne są łagodniejsze ale nadal twarde.
Skala szarości w ruchu i w obrazie statycznym jest według mnie rozregulowana. Fałszywe kontury - wydają się mieć różne odcienie.
Na deser dochodzi przyspieszenie 600Hz. Czyli z deszczu pod rynnę.
Przyglądałem się kilku innym egzemplarzom w sklepach, w każdym dostrzegam podobne problemy, ale ciężko obiektywnie porównać z doskoku.
Serwis Panasonica nie pofatygował się jeszcze po telewizor. Mam nadzieję, że to poprawią.
Ostatecznie pozostaje pełna kalibracja
 

hugo7777777

New member
Witam jestem świeżym posiadaczem PanasaG20-42cale jeszcze mało przy nim majsterkowałem ale po przeczytaniu kilku waszych wypowiedzi mam co mam czyli przy zakupionej N-ce obrazy w HD to na 90% żyleta jeżeli dobrze widzę a widzę dobrze.Zaś inne programy już w nie w HD dają wiele do życzenia i tu moja złość .może mam coś nie tak z ustawieniami,więc napiszcie co mam zrobić bym uzyskał (WYCISNĄŁ)MAXA z tego PANASA ciągle używam trybu THX.Nie wiem jakim prawem na nie których programach pojawiają się czarne pasy w pionie,poziomie i razem na raz,to strasznie wkurza moje oko bo nie po to wydałem tyle gotówki bym widział takie zgniłe jajka.Jestem zwolennikiem tego modelu,ale nie uśmiecha się mi ciągłe zmienianie obrazu na któryś z zoomów powtórzę raz jeszcze BO NIE PO TO WYDAŁEM TYLE OSZCZĘDNOŚCI.Moje OKO widzi że przez każdą zmianę zoom obraz traci na wartości,jakości,wyrazistości.Może coś żle ustawiłem hm nie wiem proszę o pomoc bom w ciemnej DDDDDDDDD. To ma być mój telewizor marzeń wcześniej miałem kineskopową nokię 21cali ale to nie znaczy że jak mam coś większego to mam się już podniecać pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli dobrze jest na HD - to oznacza że to nie jest wina telewizora.
1.Możesz odsunąć sie od ekranu i oko nie dostrzeże wad tak intensywnie z dalszej odległości.
2.Zmień źródło sygnału na lepsze.
3.Wymień kable łączące
4.Właściwie zadeklaruj ustawienia Tunera.
5.Zmniejsz maksymalne ustawienia albo skorzystaj z kalibracji obrazu.
 

DWitek

New member
Avchd

A ja mam jeszcze pytanie odnośnie odtwarzania przekonwertowanych z mkv do AVCHD filmów. Działają one bez problemu na karcie SD, jak również z Pendrive'a (USB). A czy ktoś to testował z dysku USB ???
Szkoda tylko, że każdy folder filmu musi mieć nazwę AVCHD, czyli na dysku (karcie) można by mieć wiele filmów w formacie AVCHD pod różnymi nazwami folderów głównych, ale bezpośrednio przed oglądaniem danego filmu niestety trzeba mu zmienić nazwę folderu głównego na AVCHD.
 
Do góry