Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

ewerti

New member
Kiki to mozesz mi napisać czy z kanalów analogowych moge tez nagrywać na dysk HDD czy tylko sygnał cyfrowy daje taką możliwość?
bo obecnie mam sygnał ze zwykłej siatkówki i sie zastanawiam czy kupno dysku ma sens
 

Adixon33

New member
Witam dzisiaj postawiłem w domu moją 1-szą plazmę i jest to oczywiście G20 ogólnie jest oki sygnał z syfry ale nie HD filmy z DVD rewelka mam tylko problem z podłączeniem neta przez AP ale moze o tym potem bo dziś się ciesze z nowego nabytku
 

JackS.

New member
Bez reklam
Kiki to mozesz mi napisać czy z kanalów analogowych moge tez nagrywać na dysk HDD czy tylko sygnał cyfrowy daje taką możliwość?
bo obecnie mam sygnał ze zwykłej siatkówki i sie zastanawiam czy kupno dysku ma sens
Tylko z DVB-T, a jeśli masz model z wejściem na antenę satelitarną (GW20), to jeszcze z niego.
 

Adixon33

New member
Po 1-szym dniu

Jak w temacie po 1 dniu jestem zaskoczony ilością możliwości ustawień G20 (masa info z tego forum dzięki) ale z jedną rzeczą nie mogę sobie poradzić a mianowicie z odtwarzaniem filmów z karty i pena .Wiem że sformatowane mają być na FAT32 ii tak też zrobiłem , co do karty to czy zwykła SD wystarczy czy musi być SDHC i czy jest wymagana minimalna pojemność karty jak i pena za porady dzieki
 

ludvik

New member
tylko z tunera telewizora.
Ale nie rozumiem konfliktu ?

To sygnal idzie z tunera(dekodera) cyfry+ ? czy z tunera tv(poprzez?) do wyjscia usb w tv ?
Konkretnie chodzi mi o to czy ogladajac program z satelity bede mogl go bezposrednio nagrac nie na dysk
dekodera,ale na zewnetrzny hdd poprzez wyjscie usb na telewizorze.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Konkretnie chodzi mi o to czy ogladajac program z satelity bede mogl go bezposrednio nagrac nie na dysk
dekodera,ale na zewnetrzny hdd poprzez wyjscie usb na telewizorze.
W G20 - nie. Z G20 na zewnętrzny dysk USB możesz nagrywać tylko programy odbierane przez wewnętrzny cyfrowy tuner tego telewizora. Nie możesz nagrywać ani z jego tunera analogowego, ani z wejść HDMI/component/SCART, czyli z wejść, do których podłącza się zewnętrzne dekodery (satelitarne, kablowe).
 

OmeN2501

New member
Dzis ogladalem Dark Knight i niestety czar nowiutkiego G20 prysl kiedy zobaczylem plywajaca czern. Wbrew temu co pisza w recenzjach czarny wcale nie jest stabilny i zmienia sie wraz z tym co jest na ekranie W KAZDYM TRYBIE WYSWIETLANIA (takze THX i profesjonalnych). Wskoczylem na google i sie okazuje ze nie tylko ja mam taki problem. Bardzo irytujacy efekt szczegolnie z pasami na gorze i na dole filmu. Jakbym o tym wiedzial to bym sie 3 razy zastanowil przed zakupem... Tyle pochlebnych recenzji i w ani jednej nie jest ten problem poruszony, pisze wrecz w prost ze czarny jest stabilny! Chyba pierwszy raz czuje sie... oszukany.
Musze przemyslec czy nie oddac telewizora do sklepu :/

Az mi sie w glowie nie miesci ze nie mozna tego badziewia wylaczyc
 
Ostatnia edycja:

lulson

New member
witam.a ja mam pytanie:1: odnosnie mediow tzn czy jak podepne zewnetrzny dysk twardy przez usb to bede mogl ogladnac z niego filmy divx nawet takie ktore maja powyzej 4 gb-czy wogole jest mozliwosc ogladania czegokolwiek z zewnetrznych dyskow,2 pytanie: do jakiej pojemnosci mozna podpiac pendriva tzn czy mozna podpiac pena ktory ma np 16 czy 32 gb i z niego odtwarzac filmy divx-nawet takie powyzej 4gb-odczyta to nasz tv. 3 pytanie: poniewaz mam 2 filmy w formacie avi z dzwiekiem dts-od tv mam podpiety kabel optyczny do amplitunera ale niestety w dts-ie mi nie odtwarza jedynie tylko dolby digital,nie wiem czemu tak jest przeciez tv ma w opisie ze ma wyjscie dts digital out.i 4 pytanko odnosnie napisow czy da sie jakos zrobic aby byly wieksze na tv bo sa zdecydowanie za male za male.z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
 

don111

Banned
Dzis ogladalem Dark Knight i niestety czar nowiutkiego G20 prysl kiedy zobaczylem plywajaca czern. Wbrew temu co pisza w recenzjach czarny wcale nie jest stabilny i zmienia sie wraz z tym co jest na ekranie W KAZDYM TRYBIE WYSWIETLANIA (takze THX i profesjonalnych). Wskoczylem na google i sie okazuje ze nie tylko ja mam taki problem.
jeśli masz na myśli "floating blacks" to ten efekt nie występuje w każdym egzemplarzu G20, u nas raczej rzadko się taki trafiał, nie pamiętam aby ktoś narzekał
 

elcede

New member
Witam.
ja mam pytanie czy ktos juz zamawial serwis do swojego telewizora? Gdzie najlepiej zadzwonic i jak wyglada procedura serwisowa? Bo moj tv dziala bez zarzutow ale podczas ostatniej burzy spalil mi sie Livebox oraz 2 tunery satelitarne i prawdopodobnie livebox spalil tez karte sieciowa w TV bo teraz po podlaczeniu innego routera w tv przy tescie polaczenie zatrzymuje sie na: brak polaczenia kablowego (czy jakos tak, pierwsza opcja od gory). I nie wiem czy to sie gdzies wysyla czy przyjezdzaja z naprawa?
Pozdrawiam.
LCD
 

ludvik

New member
tylko z tunera telewizora.
Ale nie rozumiem konfliktu ?

Po prostu w tej sytuacji mozliwosc nagrywania z wewn tunera to niepotrzebny gadżet.
W takiej sytuacji,gdy na rynku nie ma G20 po ciekawych cenach,ponizej 4500, co bys radzil :
LG LCD 47LD650 lub plasme LG 50PK760 ? A moze inny ?
Cos do 4000 zł.
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
jeśli masz na myśli "floating blacks" to ten efekt nie występuje w każdym egzemplarzu G20, u nas raczej rzadko się taki trafiał, nie pamiętam aby ktoś narzekał
Ja na 50s20 mam floating blacks w każdym trybie obrazu tylko zwiększenie gammy niweluje ten defekt ale da sie do tego przywyknac najlepiej jakąs mała lampke nocna do ogladania właczyc i już nie przeszkadza . Gamma ustawiona na 0 i floating blacks jest wrecz niewidoczny , ale czerń już nie jest tak dobra jak np w trybie kinowym i z gamma ustawiona na -3
 

capriman

New member
Witam!Mam pytanie!ale najpierw moje odczucia co do G20tki
Od niedawna jestem jej posiadaczem-jak narazie jestem zadowolony-moje zastrzeżenia to to,że w zależności od sytuacji inne opcje widnieją pod przyciskiem "option"i"menu"przez co czasem człowiek nie wie czy dana opcja jest niedostępna czy pomylił się i w złym miejscu jej szuka-opcje niedostępne dla danego trybu mogły by być wyświetlane w szarym kolorze a nie,że człowiek się przekopuje przez wszystkie opcje w menu jeśli wie,że jakaś funkcja jest w telewizorze i jej szuka a ona w danym trybie nie jest dostępna-tak właśnie dopiero po dwóch tygodniach przerabiania filmów na komputerze żeby tylko jedna porządana ścieżka językowa była dostępna dla filmu-odkryłem,że pod przyciskiem "option" jest możliwość wyboru ścieżki audio w filmie-wcześniej jak zaglądałem jakie opcje się tam kryją-nie było takiej opcji..Ogólnie można się przyzwyczaić ale trochę to drażni,tryby proporcji obrazu i zoom lepiej działają w moim starym Philipsie 42PFP5332-z początku nie wiedziałem skąd ta pikseloza po tym jak naprędce poustawiałem wszystko jak polecano na czas"wygrzewania" a to właśnie zoom-poza tym obraz jak żyleta w hd,kontrast jak na ledach-ale oczywiście szkoda mi wzroku żeby coś oglądać przy takim ustawieniu..(ale jak ktoś będzie gnoił plazmy to będę miał nowy argument :)jak ktoś narzeka na jakość obrazu to chyba tylko ze względu na tanie kable-faktycznie-obraz w sklepie nie wyglądał rewelacyjnie ale wiedziałem że nie można się tym zbytnio sugerować przy tylu pozytywnych opiniach-jak kupowałem pierwszą plazmę też sygnał był puszczony przez kiepski kabel bo inne modele nie schodziły-zalegały w magazynie a ten był w promocji-dopiero kiedy poprosiłem o zamianę kabli zobaczyłem co telewizor potrafi.

Teraz pytanie!
Przymierzam się do amplitunera ale nie planuję przynajmniej narazie odtwarzacza i teraz:
a) czy oglądając filmy po sieci z komputera będę miał możliwość wykorzystać w pełni zestaw 5.1 jeśli film będzie tak nagrany czy dźwięk nie będzie na wszystkich głośnikach dopóki nie puszczę go przez odtwarzacz podłączony do amplitunera?
b)czy jeśli taki np Harman Kardon avr 355 posiada opcję skalowania filmów łącznie z divx'ami do 1080p to czy będzie skalował tylko filmy odtwarzane przez np.odtwarzacz blu-ray podłączony do takiego amplitunera czy jest możliwość że przetworzy również te odtwarzane z dysku podłączonego do tv lub streamowane po skrętce z komputera?
 

ludvik

New member
No i nie doczekalem sie plazmy 46G20 (braki w magazynie,etc,) co mnie wkurzylo na firme Panasonic,a wiec kupilem Toshibe LCD 46XV733,ktora byla za 3200. Towar powinien czekac na czlowieka ,a nie odwrotnie. O wrazeniach napisze za kilka dni na watku LCD (mam podlaczony drugi tv do cyfry+ a mianowicie Philipsa LCD 42' 8404H).
 

cezi1

New member
Panasonic P50GW20

Witam!

Zadawałem kiedyś to pytanie na forum ale nikt mi nie odpowiedział, więc ponawiam:


Czy ktoś z Was posiada taką konfigurację Panasonic p50GW20 + moduł CI z kartą Cyfrowego Polsatu z opcją HD. Jesli tak, to prosiłbym o informację, czy tuner DVB-S odbiera Eurosport 2 HD. Jest to jedyny program, którego mój tuner "nie widzi" a był czas że go odbierał

Pzdr,
Cezi
 

Adixon33

New member
witam

Po kilku dniach zmagań nareszcie filmy z PC na kochanej plazmie Wykorzystałem router tp-linka i windows media player 11 Router skonfigurował mi dostawca neta i pięknie wszystko chodzi Życze przyjemnych doznań z Panasonikiem G20:lol:
 

jha

Member
witam wszystkich
...w końcu po paru tygodniach (miesiącach czytania tu i tam) padła decyzja: panas 50G20ES. chciałem 46" ale nie było srebnego, więc padło na 50" srebne. oto moje pierwsze spostrzeżenia po pierwszym dniu oglądania (może się przyda obecnym i przyszłym użytkownikom panasa):

1. od tv mam 3,5m do oparcia kanapy - 50" jest w sam raz! nie żałuję
2. srebna obudowa jest zaje...sta ;) wszelkie fotki tego nie oddają. kolor jest raczej grafitowy, do tego czarne obwódki...wygląda świetnie (ale to rzecz gustu...mojej drugiej połowie się b.podoba - to już sukces)
3. przy wyłączonym tv panel jest coś jak zgniły, ciemny szary...fajnie to wygląda z obudową
4. przy włączonym tv czarny jest czarny (jak dla mnie, nie mogę się czepiać. przesiadłem się z crt thomsona, tam było gorzej. kolega ma samsunga 50" A565 czy jakoś tak...panasa czarny jest lepszy)
5. pokój mamy jasny, więc obawiałem się o odbicia i inne refleksy świetlne ale...panas miło mnie zaskoczył. jest o wiele lepiej niż z poprzednim crt, są odbicia ale nie dają po oczach, nie są ostre i wyraźne jak w crt a raczej rozmazane, nie przeszkadza to nam w oglądaniu. nie jest to efekt lustra
6. bzyczenie ? byłem pełen obaw po przeczytaniu forum...ale znowu sukces! zero brzęczenia! przy kompletnej ciszy nie słychać nic! nawet jak ucho przyłożę do obudowy, to nic...lekkie bzzzz, mój dvd onkyo chodzi głośniej
8. czy obraz mruga? - dla mnie stabilny jak skała, mrugał to crt ;) przy ustawieniu 1080/50Hz widać lekkie mruganie obrazu, ale tylko przy menu z dekodera sat, po przejściu na 60Hz wszystko ok. nie mogę powiedzieć, że obraz miga/mruga czy coś tam :)
9. obraz: HD rewelacja! SD ok. generalnie zależy to od programu (tvp najgorsze), ale i tak miło mnie panas zaskoczył. u góry stoi lcd sony...tam jest masakra przy SD
10. viera cast działa znakomicie (mam podłączone po kablu). generalnie net chodzi ok: zaktualizował się soft bez problemu, usługi chodzą ok. muszę jeszcze postawić media serwer
9. obraz wieczorem/w nocy - dopiero pokazuje co panas potrafi.
11. ...i na koniec - kupiłem w czerwonej papryce, bez zarzutów, tv po sprawdzeniu godz. "nówka". przestawiłem przy okazji tryb hotelowy na hdmi i mam spokój z przełączaniem wejść
12. sygnał z cyfry+ i dvd onkyo skalowany do HD

...to tyle na początek. teraz muszę się pobawić ustawieniami, cu later. jestem b.zadowolony z tej plazmy

btw. znalazłem w necie (strona panasonic), że panasonic potwierdza działanie bezprzewodowej sieci z kartą NETGEAR WNDA3100 v.2 (*) z TX-P50G20 (i reszty z serii). USB Information of VIERA 2010-year Models (Option 2) | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
Netgear kosztuje ok.150 pln

pozdrawiam
 

Agntx

New member
Niedługo będę posiadaczem modelu P42G20E i planuję na start kupić do niego zestaw stereo Genius SP-HF 1800A - myślę, że coś takiego wystarczy. Rodzi się jednak pytanie: do czego podłączyć te głośniki - lepszym rozwiązaniem będzie dekoder HD od platformy n czy jednak podpiąć je pod telewizor? Dodam, że głośniki będą chciał włączać tylko przy niektórych programach.
 

Lendziu

New member
Głośniki podłącz pod TV w wejście TV OUT (kabel 2xRCA czyli zwykłe chinche) a do głośników idzie jack stereo.
Wtedy możesz odtwarzać dźwięk z TV i głośników równocześnie..
Ewentualnie, jeśli będzie rozbieżność w dźwięku (małe przesunięcie w czasie) to podłącz tym samym kablem do dekodera.. Jedno jest pewne.. potrzebujesz kabla 2xRCA - jack stereo.

CO do głośników się nie wypowiadam.. Powinny grać trochę lepiej ze względu na skrzynię.
 
Ostatnia edycja:
Do góry