Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

ewerti

New member
witam mam pytanie jaki dysk zewnętrzny podłączyć aby móc nagrywać z TV?
to jest bez różnicy? bo wiem że na Pendriva nie idzie.
A co do tych pasów to w formacie 4:3 są szare pasy z boku wtedy telewizor sie "regeneruje" czyli zapobiega powidokom?
 

OmeN2501

New member
Witam
Właśnie zakupiłem P42G20 i jakość obrazu tej plazmy po prostu urywa głowę!

Mam dwa techniczne pytania do ludzi którzy wiedza więcej ode mnie jak wycisnąć max z tego telewizora

1. Czy 96hz odświeżanie przy materiale 24fps (czyli filmach) włącza się automatycznie czy gdzieś to w telewizorze się ustawia czy możne w nadajniku sygnału (u mnie jest to laptop i nie mam opcji 96hz max jest 60)

2. Czy podłączając ten telewizor do laptopa ważne jest jakie ustawi mu się odświeżanie? Mam kilka opcji min 60hz, 50hz, 24hz. Czy mi się wydaje czy 24hz były by najlepsze do odtwarzania filmów (bo znowu 24fps)

Firmware mam najnowszy i oczywiście zależy mi na jak najlepszym oglądaniu filmów HD z laptopa dlatego takie pytania. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

rusind

New member
A ja mam pytanie z innej beczki. Do panasa 42g20 mam podłączoną N'ke. Przy każdym uruchomieniu telewizora włącza mi się automatycznie sygnał z anteny, a nie z dekodera n. Jak to można zmienić? Szperałem długo w ustawieniach, ale nie znalazłem nic na ten temat. Pomóżcie proszę jeśli coś o tym wiecie bo dość mocno jest to denerwujące :/
 

marfer

New member
Brak G20 w Rtv....Agd

Zastanawia mnie fakt, dlaczego w firmie RTV....AGD uznającej się za lidera tej branży w Polsce nie ma w sprzedaży serii G20. Co więcej nikt u nich nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy będzie i czy w ogóle będzie. Może ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat?
Fajnie by było kupić u nich ten tv na raty 0%.
 

osip

New member
A ja mam pytanie z innej beczki. Do panasa 42g20 mam podłączoną N'ke. Przy każdym uruchomieniu telewizora włącza mi się automatycznie sygnał z anteny, a nie z dekodera n. Jak to można zmienić? Szperałem długo w ustawieniach, ale nie znalazłem nic na ten temat. Pomóżcie proszę jeśli coś o tym wiecie bo dość mocno jest to denerwujące :/

Tryb hotelowy - poszukaj na forum, bo troszke juz bylo tego.
 

OmeN2501

New member
G20 bardzo ciezko trafic w sklepach bo sa problemy z dostawami od Panasonica. Dopiero 3 sklep internetowy byl w stanie zrealizowac moje zamowienie, dwa poprzednie po prostu powiedzialy ze nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie :/
 

ipsz

New member
1. Czy 96hz odświeżanie przy materiale 24fps (czyli filmach) włącza się automatycznie czy gdzieś to w telewizorze się ustawia czy możne w nadajniku sygnału (u mnie jest to laptop i nie mam opcji 96hz max jest 60)

W menu "konfiguracja" jest opcja "inne ustawienia" i tam pojawia sie "24p smooth film" ale tylko wtedy gdy telewizor odbiera sygnał z odświeżaniem 24Hz. To ustawienie włącza/wyłącza tryb 96Hz. W innym wypadku jest tam opcja "inteligent frame creation" która działa w pozostałych przypadkach czyli jeśli materiał dociera w wersji 50 lub 60Hz. Nie każdemu pasuje obraz poddany takiej obróbce ale w przypadku materiału 24p jest to doskonałe remedium na przeskoki obrazu. Dla mnie była to przyczyna zmiany PY80 na G20.

2. Czy podłączając ten telewizor do laptopa ważne jest jakie ustawi mu się odświeżanie? Mam kilka opcji min 60hz, 50hz, 24hz. Czy mi się wydaje czy 24hz były by najlepsze do odtwarzania filmów (bo znowu 24fps)

Odświeżanie (moim zdaniem) należy dopasować do materiału jaki odtwarza się z notebooka (komputera). Jeśli film ma ok. 24fps (23.968) to warto ustawić 24Hz i włączyć w TV opcję "24p smooth film". Efekt jest (moim zdaniem) niesamowity ale nie każdy to lubi (Avatar 1080p 24p wbił mnie w fotel). Są puryści, którzy 24p lubią oglądać w 24p i przeskoki obrazu sa dla nich dowodem na właściwą jakość. Jednak jeśli ustawisz w notebooku 24Hz i będziesz próbował odtwarzać materiał 25p albo 29p to obraz będzie nieprzyjemnie przeskakiwał. I vice versa.

Firmware mam najnowszy i oczywiście zależy mi na jak najlepszym oglądaniu filmów HD z laptopa dlatego takie pytania. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

U mnie wgranie najnowszego firmware spowodowało problemy z wyświetlaniem obrazu z komputera - opisałem to w wątku dotyczącym tego tematu tu na forum. W skrócie - po wymianie płyty głównej pozostaję przy wersji 2.004. ;)
 

zz11x

New member
Zastanawia mnie fakt, dlaczego w firmie RTV....AGD uznającej się za lidera tej branży w Polsce nie ma w sprzedaży serii G20. Co więcej nikt u nich nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy będzie i czy w ogóle będzie. Może ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat?
Fajnie by było kupić u nich ten tv na raty 0%.

Raty 0% podobnie jak sprzedaż bez vat-u w MM czy Saturnie to ściema. Ostatnio byłem w saturnie z ciekawości zobaczyć jaka będzie cena 50V20 bez vat-u i okazało się, że był droższy o 400zł niż w pierwszym lepszym sklepie internetowym. Podobnie jest z ratami 0%. "Ukryte odsetki" są wliczone w zawyżoną cene TV. Wyjdzie Ci na jedno jeśli kupisz w sklepie internetowym na raty z odsetkami (albo i taniej:))
 

OmeN2501

New member
Wielkie dzieki za odpowiedzi ipsz. Ja mam najnowszy soft i zadnych problemow z lapkiem (jakis geforce mobilny w nim siedzi) wiec chyba nie masz co sie bac ;].
Tak myslalem ze ta funkcja to "24p smooth film", ktora jest po prostu klonem IFC. Szkoda ze nie ma dostepnego trybu "24p almost smooth film" ktory by dzialal na pol gwizdka, tak na 48hz a nie 96hz, bo to co jest teraz niestety zbyt uplynina dla mnie filmy (ale rzeczywiscie w Avatarze rozdzieczosc podczas ruchu taka trzyma ze az obraz wyskakuje z telewizora :p)

Dzieki raz jeszcze i radosci z TV zycze
 

marfer

New member
Raty 0% podobnie jak sprzedaż bez vat-u w MM czy Saturnie to ściema. Ostatnio byłem w saturnie z ciekawości zobaczyć jaka będzie cena 50V20 bez vat-u i okazało się, że był droższy o 400zł niż w pierwszym lepszym sklepie internetowym. Podobnie jest z ratami 0%. "Ukryte odsetki" są wliczone w zawyżoną cene TV. Wyjdzie Ci na jedno jeśli kupisz w sklepie internetowym na raty z odsetkami (albo i taniej:))
Zgadza sie, ze w przypadku rat 0% cena produktu jest zawyzona, ale w wielu przypadkach nieznacznie. Np. Panasonic 50" S20 w Euro....Agd kosztuje obecnie 3890 a w najtanszym sklepie internetowym 3506 zl. W przypadku 30 rat 0% rata wyniesie ok. 130 zl (bez ubezpieczenia kredytu, ktore nie jest obowiazkowe) natomiast w sklepach internetowych oprocentowanie kredytu jest spore i rata wyniesie min. 152 zl. I co z tego ze cena produktu jest nizsza o prawie 400 zl?
Wracajac do mojego pytania: dlaczego Rtv....Agd nie chce miec w swojej ofercie serii G, V i VT???
Zadzwonilem do nich na infolinie i otrzymalem info, ze nie przewiduja w sprzedazy tych tv i raczej nie chodzi tu o dostepnosc, tylko jak dla mnie niezrozumiala polityke co do plazm Panasonica (inne marki sa zdecydowanie latwiej dostepne).
 

ewerti

New member
Zgadza sie, ze w przypadku rat 0% cena produktu jest zawyzona, ale w wielu przypadkach nieznacznie. Np. Panasonic 50" S20 w Euro....Agd kosztuje obecnie 3890 a w najtanszym sklepie internetowym 3506 zl. W przypadku 30 rat 0% rata wyniesie ok. 130 zl (bez ubezpieczenia kredytu, ktore nie jest obowiazkowe) natomiast w sklepach internetowych oprocentowanie kredytu jest spore i rata wyniesie min. 152 zl. I co z tego ze cena produktu jest nizsza o prawie 400 zl?
Wracajac do mojego pytania: dlaczego Rtv....Agd nie chce miec w swojej ofercie serii G, V i VT???
Zadzwonilem do nich na infolinie i otrzymalem info, ze nie przewiduja w sprzedazy tych tv i raczej nie chodzi tu o dostepnosc, tylko jak dla mnie niezrozumiala polityke co do plazm Panasonica (inne marki sa zdecydowanie latwiej dostepne).


tak widzisz ja przed zakupem 42" G20-ki byłem w Media Market nie mylić z Mediamarkt. i tam telewizor był dostepny na zamowienie ale za cene 3799 Oo no to mowie że w sklepie internetowym telewizory mozna kupić średnio za 3200 a on że żadnych obinzek nie bedzie i że nie ma żadnych rabatów...koniec końców telewizor kupiłem w sklepie internetowym za cene 3165złotych + 90złotych przesyłki i to już szczerze mowiąc mnie przekonało dać 3250 a dać 3800 no różnica jest ogromna wiec nie ma sie co zastanawiać TV jest godny uwagi i polecenia a i jak dobry sklep wybierzemy to i ryzyka praktycznie nie ma...
 

Krzych1968

New member
Witam wszystkich.
Proszę o podanie zalecanych przez Was ustawień wyświetlania obrazu w G20. Myślę, że warto porównać je z ustawieniami wypracowanymi na podstawie własnego doświadczenia. Jak na razie to u mnie jest kiepsko z wyświetlaniem kanałów SD, widzę rozmyte napisy i nie wiem jak tego się pozbyć. Napiszcie w jakiej rozdzielczości oglądać kanały SD i kanały HD nadawane przez Cyfrowy Polsat aby obraz był zadowalający, czy odbiornik sam dostosowuje rozdzielczość do sygnału nadawanego z satelity?
Pozdrawiam.
 

ludvik

New member
witam, namierzam sie na G20,ale mam watpliwosci co do tematu nagrywania na zewn. hdd po usb.
Mam dekoder philips pvr/canal+ i slyszalem ,ze mozliwe jest nagrywanie programow na podlaczony dysk zewn., ale tylko z tunera telewizora. I pytanie czy bede mogl nagrywac na dysk.zewn. to co ogladam przez tuner/dekoder philipsa pvr ?
 
Do góry