Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

donek

New member
Od obsługi funkcji CEC przez wyjście HDMI podpinanego urządzenia. Dekoder HD PVR Aster jej nie obsługuje.


Przed chwilą podłączyłem dekoder Aster pod wejście HDMI 1, moje zdziwienie było bezgraniczne ponieważ po włączeniu dekodera Aster TV sam ustawił się na odpowiednie wejście. Niestety po podłaczeniu ampli do wejścia HDMI 2, TV już nie przełączył się na odpowiednie wejście. Problem tkwić musi albo w specyfikacji wejścia, bądź też w ustawieniach w menu, jednak tego ustawienia nie udało mi się znaleźć. Chyba muszę skontaktować się z Panasonikiem w tej sprawie, chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Przed chwilą podłączyłem dekoder Aster pod wejście HDMI 1, moje zdziwienie było bezgraniczne ponieważ po włączeniu dekodera Aster TV sam ustawił się na odpowiednie wejście. Niestety po podłaczeniu ampli do wejścia HDMI 2, TV już nie przełączył się na odpowiednie wejście. Problem tkwić musi albo w specyfikacji wejścia, bądź też w ustawieniach w menu, jednak tego ustawienia nie udało mi się znaleźć. Chyba muszę skontaktować się z Panasonikiem w tej sprawie, chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły.
Większość telewizorów działa tak, że przy włączaniu ustawia się na tym samym wejściu, z którego wyświetlało obraz bezpośrednio przed wyłączeniem. Jeszcze inne działają tak, że można w nich na stałe ustawić, z którego wejścia mają odtwarzać obraz bezpośrednio po załączeniu.

Nie ma to oczywiście nic wspólnego z CEC. Gdyby dekoder Astera obsługiwał CEC, to aby załączyć telewizor w ogóle nie musiałbyś brać do ręki pilota od TV. Włączyłbyś tylko dekoder ASTERA, a on obudziłby TV ustawiony od razu na tym wejściu HDMI, do którego podpięty jest dekoder. Zadziałałoby to niezależnie od tego, które wejście HDMI było używane bezpośrednio przed zgaszeniem telewizora, i niezależnie od tego, które wejście TV masz ustawione jako defaultowe.
 

masloww

New member
Bez reklam
"Jakość obrazu

Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a! Cóż, jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza"

Audio Video
 

Dwd89

New member
czy te Panasy trzeba jeszcze jakoś dodatkowo kalibrować ? ;>



o co chodzi z błędem 007 podczas testu i 008 podczas normalnego używania viera cast (problem z połaczeniem z internetem) ;/ ostatnio uzywalem i wszystko bylo cacy wczoraj godzine grzebalem w ustawieniach sieci i nic z tego, adres ip przyjelo w porzadku, zapora skofigurowana, a neta nadal nie ma ;/
 
Ostatnia edycja:

MARER

New member
"Jakość obrazu

Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a! Cóż, jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza"

Audio Video

Może masz możliwość podania tej kalibracji z Audio-Video 5/2010 niestety niemam dostępu do tego czasopisma ;)

pozdrawiam
 

Dwd89

New member
Nie robilem kalibracji, mimo to obraz szczególnie kanałów Canal+ sport hd, canal+ film hd i hbo HD jest znakomity, 10/10 :), mam pytanie, czy te TV mają funkcjonalność TimeShifting ? czy moge zatrzymac na chwile obraz z hbo hd zrobic cos innego i zaraz oglądać dalej ? oczywiście z podłączonym dyskiem twardym ?
 

Shmit

New member
Witam szanownych uzytkownikow tego modelu ,przeczytalem caly watek (sic!) mozna powiedziec ze ten model moglby mi odpowiadac , TV bedzie uzywany do grania na Xboxie 360 ,czy ktos kto posiada taki zestaw moglby zrobic maly test na input laga ,widzialem dzisiaj w MM ten model i kolory byly ok , tak jak i czarny , czy odleglosc okolo 2 - 2.5 m ,nie bedzie za mala dla 50 cali ?

Pozdrawiam
 

osip

New member
Input-lag, nie jest najgorszy.
Z 2-2,5m - 50", to niezle wyzwanie.
Do hd i do konsoli moze byc, ale w sd, bedzie juz nie tak ciekawie.
Najlepszym rozwiazaniewm byloby 42-46'.
Z reszta wszystko zalezy od preferencji kazdego uzytkownika, wiec 50" moze byc ok dla Ciebie.
 

Shmit

New member
Witam

2 , 2,5 metra jest po lini prostej od najbardziej wysunietego punktu komody do najbardziej wysunietego punktu kanapy wiec realnie bedzie to conajmniej 3 metry stawiajac TV na wprost , gdyby pozostal na miejscu starego bedzie to 3.5 metra do 4 po ukosie ,co do telewizji to mam cyfrowe UPC , niebawem dekoder HD przy przedluzaniu umowy ,czy ktos z posiadaczy moglby opisac wrazenia z grania np. na xboxie w gitar hero lub trials HD , lub cos podobnego z gier co ma szybka akcje i pozwoli zweryfikowac input laga

Pozdrawiam
 

bogaty

New member
Bez reklam
W prawdzie nie mam G20 ale na X10 input lag wynosi 40ms, granie w Trials HD, call of duty 4 itp powoduje uśmiech na twarzy.O jakość obrazu i input lag'a się nie martw.Z początku tylko nie graj po 10h z statycznym HUD itp bo później długo znikają powidoki.
 

Shmit

New member
Witam

Chcialbym miec tyle czasu zeby 10 H grac lub sie lenic :)
Lepiej xboxa podlaczyc HDMI czy Component , i moze ktos z Was wie kiedy pojawi sie w sprzedazy 50 cali ,

Wiem ze ktorys z forumowiczow jezdzi na prezentacje ,ile taka moze kosztowac :)

pozdrawiam
 

Dwd89

New member
kolego ja głowę na kanapie mam oddaloną równo o 3m od modelu 50 calowego GW20 i nie zamienilbym sie nigdy na mniejszy :) do frontu kanapy jest 2.5m wiec bedziesz miał tak samo :) bierz w ciemno nie pozalujesz

jakość fenomenalna.
Mogę potwierdzić że ten model posiada DVB-S2 (używane m.in. przez HBO), Cyfra+ na module Aston 2.23 i splitterze tym najprostszym za 105 zł działa rewelacyjnie :)

Jestem bardzo zadowolony z zakupu, dałem 5360 zł

moduł 329 zł

Splitter 105 zł




Tylko jak wyłączyć na canal+ film HD Napisy ;/ bo nie moge znalezc takiej opcji ;/ ok znalazlem

Naciskamy na pilocie "Option" i w Język Napisów zmieniamy pol (DVB) na pol (TXT). I nie ma napisów :)
 
Ostatnia edycja:

Shmit

New member
Witam ponownie ,mam kolejne pytanie , jak narazie przegladajac net i MM nie ma modelu 50 cali ,w necie ceny oscylowaly okolo 4799-6299 , wczesniej szukajac zalozylem budzet max 4 K , model jaki znalazlem kosztowal 3800 ale nie mial powloki antyrefleksyjnej ,dlatego sklonny jestem dolozyc do tego lecz nie chce wydac wiecej bo i tak mnie kobieta prawie skarcila jak sie dowiedziala ze z pulapu "troche okolo " :) 3K dojade do prawie 5 K ,orientujecie sie moze gdzie mozna dostac ten model za te pieniadze , czy jesli to nierealne ,czekac na obnizke badz cos podobnego ,od razu powiem ze filmy z usb nie potrzebne mi sa , tak jak i nagrywanie na usb , od tego mam dekoder upc z dyskiem ,internet jakos mnie tez nie kreci ,chociaz fajnie by podlaczyc klawiature via BT i strony przegladac bez uzycia kompa.

Pozdrawiam
 

Dwd89

New member
mam pytanie, jeśli ktoś ma G20 i podłączony do tego Dysk Twardy, powiedzcie mi jak telewizor się z nim zachowuje tzn. Czy jest TimeShifting ?
 

mezzoo

New member
G20 Wi-Fi

Drodzy posiadacze G20 czy ktoś z Was odpalił neta na nieorginalnej bezprzewodowej karcie sieciowej Wi-Fi pod USB?? Jaka firma/model?
Ta orginalna DY-WL10E-K którą Panasonic zaleca jest nie do zdobycia w Polsce (nigdzie nie mogę jej namierzyć). Może komuś się to udało?
 

mario_p

Member
Fotka srebrnego G20

Witam, nie wiem czy już ktoś wstawił fotkę srebrnego ale można zobaczyć, iż obudowa jest ciemniejsza niż normalny kolor srebra. Pod tv mam srebrną płytę zasłaniającą kable.
 

Attachments

  • 42 G20ES.jpg
    42 G20ES.jpg
    77,1 KB · Wyś: 192

bezet

New member
Witam, nie wiem czy już ktoś wstawił fotkę srebrnego ale można zobaczyć, iż obudowa jest ciemniejsza niż normalny kolor srebra. Pod tv mam srebrną płytę zasłaniającą kable.
Jesli to cos na dolnej krawedzi to nie folia a odciski dloni/paluchow to wlasnie sie ucieszylem ze mam czarny ;] Ogolnie wyglada niezle choc dochodze do wniosku ze te wczesniejsze achy i ochy nad szara obudowa byly troche przesadzone ...
 

radecki

New member
Drodzy posiadacze G20 czy ktoś z Was odpalił neta na nieorginalnej bezprzewodowej karcie sieciowej Wi-Fi pod USB?? Jaka firma/model?
Ta orginalna DY-WL10E-K którą Panasonic zaleca jest nie do zdobycia w Polsce (nigdzie nie mogę jej namierzyć). Może komuś się to udało?

witam,
niestety ale nie ma szans na to, że ktokolwiek odpali neta na innym niż oryginalny. Próbowałem na kilku i zawsze jest problem tzn. nie widzi karty bezprzewodowej. W końcu udało mi sie porozmawiać w tej sprawie z działem tech. panasonica i odpowiedź jest jednoznaczna: tylko i wyłacznie oryginalny DY-WL10E-K:-x. Tak to jest specjalnie skonfigurowane, żeby nie czytał zadnych innych urzadzeń. Na pocieszenie moge dodać, że planują do końca maja lub w przeciagu miesiąca sprowadzić i udostepniać w autoryz. pkt. sprzedaży lub na stronie panasonik.pl właśnie ten dedykowany klucz USB Wi-Fi. Pozostaje tylko kwestia ceny, a jak podejrzewam zapewne będzie kosmos, czyli bardziej będzie się opłacać podciągnać kabel sieciowy niż wydać parę setek przyjmując przelicznik za jakieś 90 euro na stronach niemieckich. To tyle w kwestii polityki cenowej i poważaniu klientów panasonika:hihi:
pozdr.
 
Do góry