Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Kris_6

Member
Patrzyłem dzisiaj po sklepach internetowych to za 3200 spokojnie można kupić ten TV tylko pytam jak w MM bo myślałem że ceny o wiele niższe są ale jak widać cenią sobie ten TV i lepiej go kupić w sklepie internetowych bo dużo można zaoszczędzić :).
 

Panassos

New member
Ja zakupiłem 42g20e za 2999 w El-sat...oczywiście przez internet.Jutro ma dojść wreszcie...długo trzeba czekać, pełne 10 dni roboczych.Już nie mogę się doczekać...
 

donek

New member
Mam pytanie do Panów ( i Pań). Do TV mam podłączony przez HDMI amplituner Onkyo TX-SR607. Po włączeniu amplitunera, TV automatycznie przełącza się na odpowiednie wejście, w moim przypadku jest to HDMI 1. Do HDMI 2 podłączyłem dekoder HD PVR Aster. Też liczyłem na to, że TV automatycznie ustawi się na odpowiednie wejście, a tu ni .... I teraz pytanie: od czego to zależy od kabla, czy od samego urządzenia?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam pytanie do Panów ( i Pań). Do TV mam podłączony przez HDMI amplituner Onkyo TX-SR607. Po włączeniu amplitunera, TV automatycznie przełącza się na odpowiednie wejście, w moim przypadku jest to HDMI 1. Do HDMI 2 podłączyłem dekoder HD PVR Aster. Też liczyłem na to, że TV automatycznie ustawi się na odpowiednie wejście, a tu ni .... I teraz pytanie: od czego to zależy od kabla, czy od samego urządzenia?
Od obsługi funkcji CEC przez wyjście HDMI podpinanego urządzenia. Dekoder HD PVR Aster jej nie obsługuje.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Zadawałem tu kilkakrotnie pytania dotyczące sposobu w jaki Panasonic mierzy statyczny kontrast w tym roku. Jak dotąd nie doczekałem się odpowiedzi.

Odpowiedź właśnie znalazłem na stronie, do której linkuję w swojej sygnaturce. Oto opis procedury:
* Native Contrast is expressed as a ratio of the minimum of luminance levels of blacks and the maximum of luminance levels of whites that are displayed and measured at the same time on the same screen in a dark room on a plasma panel module. Panasonic's Native Contrast measurement expresses the maximum contrast ratio of the plasma panel measured at the time of manufacture and does not express a contrast ratio measured during ordinary viewing conditions by a consumer.
For 2010 plasma television models, Panasonic measures Native Contrast in a vivid mode using a static white rectangular pattern with 4% area size. This allows consumers to compare more easily the Native Contrast ratios reported for Panasonic plasma televisions with the Dynamic Contrast ratios reported by many manufacturers of LCD televisions.
Depending on the model, Native Contrast of the panel has been measured as either 5,000,000:1 or 2,000,000:1. Unlike measurements taken for previous models, Pre-Discharges do not occur for the images used in the 2010 model measurements, so the results should not be compared to contrast ratios reported for earlier year Panasóonic models.
Most manufacturers use the Dynamic Contrast methodology in measuring contrast ratios for LCD televisions. This methodology, unlike the Panasonic Native Contrast ratio measurement for plasma televisions, compares the maximum luminance levels on full white signal in one picture with the minimum luminance levels on full black signal in another picture.
Wielka prośba do osób, które mają odpowiednie przyrządy pomiarowe (Kiki!) o sprawdzenie wyniku tych pomiarów. I jak się to ma do innych telewizorów. Przygotowując planszę pamiętajcie, aby biały prostokąt nie zajmował więcej niż 4% powierzchni ekranu.
 

Dwd89

New member
Dostałem swojego Panasonica TX-P50GW20E, na alledrogo są dwaj sprzedawcy jeden go ma drugi ściemnia ze dojdzie na hurtownie jutro (nastepnego dnia znowu jutro itd.) dajcie tą dyche więcej ;)

Dzis doszedł moduł Aston 2.23
Karta Cyfry+ z pvr'a.
Oczywiście abo opłacone
pakiet komfortowy+ z opcją HBO HD i Canal+ HD

Powiedzcie mi jak mam wyszukać takie kanały jak:
HBO HD
CANAL+ FILM HD
CANAL+ SPORT HD
NATIONAL GEOGRAPHIC HD

Nigdy wczesniej tego nie robiłem więc nie kumam takich opcji jak np:
W Strojeniu ręcznym są takie opcje:
Satelita: HotBird 13 E
Częstotliwość transpondera
Prędkość Modulacji
Polaryzacja
Modulacja
ID usługi

W automatyczym trybie znalazło bez problemu reszte kanałów (choć nie ominelo mnie reczne segregowanie programów) Natomiast tych podanych powyżej znaleźć nie mogę ;/

Szukam po internecie ale znajduje mi wątki z przed kilku lat, i np wpisując częstotliwość 12265 i dając polaryzację pionową i modulację DVB-S2 nie znajduje mi nic ;/



Oraz w Menu Strojenia DVB-S jaki mam ustaiwć system antenowy ?
Opcje do wyboru:
Pojedynczy kabel;
Jeden LNB;
MiniDiSEqC;
DiSEqC1.0

Podłączenie anteny wygląda tak:
Talerz 80cm
Konwerter Quad
od tego kabel prosto do TV, 2 nastepne do tunera PVR HD Cyfry+

Hmm grzebalem w ustawieniach i skasowalem wszystkie programy ;/. Przeszukalem hotbirda jeszcze raz i sciagnelo mi przy okazji liste programów jakiegos operatora ?!
Niewiem jak to się stało, ale czy ejst opcja żeby ściagneło mi liste cyfry+ ?


Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie tego modelu moge posprawdzać różne rzeczy i dać znać co i jak
 
Ostatnia edycja:

sorenson

New member
Tutaj masz parametry interesujących Cię kanałów
h**p://pl.kingofsat.net/packages.php?&id=24&standard=All&hdtv=1&ordre=freq&filtre=no

** zastąpić tt
ja wybrałbym jeden LNB
 

donek

New member
@JackS. Dzięki za szybką odpowiedź. Szkoda, że nie ma tej funkcji. W ogóle ten dekoder Aster jest jakiś porypany. Cały czas się wiesza.
 

Dwd89

New member
ja sie zastanawiam czy na pvrku nie ma lepszego obrazu niz na tunerze wbudowanym w model GW20

takie wrazenie odbieram

problemem z kanałami hd okazał się zbyt długi kabel SAT.
mialem go cała szpule praktycznie, po odcieciu ponad 100m moc sygnału z 2 skoczyła do 4/5 kresek. Teraz kanały hd mimo iż na dworze deszcz działają jak bajka :) Canal+ Sport HD robi piekne wrazenie :)
 

sawcio

New member
- niestety nie odbierzesz satelitarnej cyfry na "zwykłym" g20e. Tylko gw20e pomoże rozwiązać twój problem, ale nie wiem jak jest z gwarancją takiego odbiornika, czy Panasonic Polska naprawia takie odbiorniki w razie jakiegoś nieszczęścia?
 

Panassos

New member
Wreszcie po ponad 2 tygodniach czekania doszła do mnie wymarzona plazma 42g20e , sklep EL-SAT wystawia cierpliwość kupującego na próbę! Naczytałem się o tym modelu mnóstwo różnych opinii ale teraz mogę sam ocenić jak się sprawuje. Jako wymagający użytkownik monitora s-pva samsunga 24" muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem! Oczywiście lekkie migotanie występuje ale nie przeszkadza w oglądaniu ( coś jakby 75hz w crt)a jestem na tym punkcie wyczulony jeszcze z ery monitorów crt. Wspaniałe kolory i miękkość obrazu aż chce się oglądać! Zapuściłem od razu Avatara na bluray i bajka...jak w kinie.Dźwięk nawet niezły, lepszy niż w tańszych modelach samsunga , da się wytrzymać.Wygląd tej plazmy z bliska nawet lepszy niż oczekiwałem, ładnie komponuje mi się z moim zestawem rtv. Ogólnie polecam ten tv innym niezdecydowanym, choć najlepiej samemu obejrzeć go w sklepie.
 
Do góry