Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Jeffik83

New member
Tacim ten dysk masz sformatowany FAT32? Zna ktoś może program do dzielenia plików video, żeby się dały radę upchnąć na sd, bo nie przyjmuje karta pewnie plików powyżej 4gb.
 

bezet

New member
Witam wszystkich z okazji 1. posta. Wlasnie wjechal 46G20. Czytalem o docieraniu ... rozne metody/czasy. Jak w koncu jest? Jak mam go dotrzec by bylo wszystko pozniej ok?
 

elcede

New member
Przyłączam się do zapytania ...u mnie też nie widzi penów ...próbowałem Patriota, Corsaira ...w fat i ntfs
Czy ma ktoś sprawdzony model pena który smiga w G20

pozdrawiam

A to dziwne bo ja mam tez Patriota XT 8GB i Voyagermini 8GB i bez problemu je widzi ten tv (oba oczywiscie sformatowane w FAT32, co ciekawe Patriot XT posiada zmodyfikowany MBR bo uruchamiam na nim GRUB'a i to tez nie stanowi problemu dla Pena.
Zaluje najbardziej ze na pendrive sie nie da zapisac obrazu, tylko potrzebuje do tego dysku zewnetrznego :/ Jeszcze zeby obslugiwal NTFS to bym juz byl bardziej jak zadowolony :D

Co do czcionek to dzieki za info. A progra dziala na win7 po sciagnieciu pliku i wrzuceniu go do katalogu z plikiem exe: MSVBVM50.DLL

To do pelni szczescia potrzebuje jeszcze powiekszanie czcionki napisow :) wie ktos jak to zrobic?
Co do czytania postow o innych tv, to ciezko przekopywac sie przez wszystkie posty o tv panasa zeby znalezc odpowiedz na te pytania, zwlaszcza ze nie wiem czy dana opcja jest dopiero od tego modelu czy byla juz wczesniej, bo nie sledze tego tematu od dluzszego czasu, tylko od niedawna czyli od zakupu pierwszej mojej plazmy P42G20E :D
 

MARER

New member
Zaluje najbardziej ze na pendrive sie nie da zapisac obrazu, tylko potrzebuje do tego dysku zewnetrznego :/ Jeszcze zeby obslugiwal NTFS to bym juz byl bardziej jak zadowolony :D

Żle opisałem swój problem ...oczywiście peny chodzą jeżeli chodzi odczyt filmów , zdjęć itp.
Chodziło mi o zapis na pena ...a to nie jest możliwe w tym TV ...trudno trzeba do tego celu kupić dysk 2,5"
 

bezet

New member
Witam, od 10 godzin bawie sie 46G20 i jestem pod wrazeniem pozytywnym. Po fazie pierwszej zabawy zaczalem go 'psuc' i tu pojawiaja sie pytania:
1. Po podlaczeniu laptopa po HDMI dookola ekranu (1920x1080) mam po lewej i prawej stronie (ok 2cm) oraz na gorze i dole (okolo 1cm) czarne ramki. Po wlaczeniu overscanu zmiejszaja sie o polowe. Jak osiagnac by obraz byl na 100% powierzchni panelu ?

2. Probowalem rowniez wejsc w menu serwisowe by sprawdzic czas pracy. Postepowalem wg uzytkownika jarek70
1trzymając V- na tv z boku naciskasz na pilocie 3x 0
2wyswietli sie menu na szarym ekranie
3 naciskasz na pilocie 2 i ok
4 wyświetli sie następne menu
kursorem zjeżdżasz na ostatni wpis w tabelce następnie kursorem dajesz w prawa stronę i naciskasz mute
wyświetli sie czas pracy panelu i ilosc włączeń
Wszystko jest OK do pkt (wlacznie) 4.
Jak najezdzam na ostatni wpis w tabelce, naciskam w prawo a nastepnie mute (przekreslony glosniczek na pilocie) to nic nie dzieje sie. O co chodzi? Jak sie wbic w to?

Z gory dzieki za odpowiedz ;]

EDIT:
Ad. 1: Problem rozwiazany. Lapek mial ustawione skalowanie na 96% powierzchni panelu ... ;[
 
Ostatnia edycja:

artin321

New member
Dzisiaj odebrałem wreszcie P42G20 po oczekiwaniu 2 tygodni ze sklepu internetowego, (podobno schodzą jak świeże bułeczki). Cóż mogę powiedzieć..... bajer bajer. niech się schowają LCD a oglądałem ich sporo przed podjęciem wyboru. Co do czerni powiem tak... dla zwykłego oglądacza
czarne jest czarne i to wystarczy, Ci co się xxxxxx przed problemem czerni i szarości niech się xxxxxxx dalej, dla mnie ten TV w danej chwili jest idealny.

Moi znajomi którzy posiadają plazmę panasonica 42'' od ok 2 lat zrobili wielkie oczy nt. docierania, a obraz nadal mają idealny, czyli używają ile fabryka dała. I tak samo zamierzam robić ja - zobaczymy czy coś się zmieni:)))

Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących.

a i jeszcze jedno. Dzwięk plazmy jest słyszalny z odległości ok 30 cm pod warunkiem wyciszenia głosu na 0. Ale kto słucha TV bez włączonego dzwięku ???, chyba tylko Ci co widzą tą szarość :))))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MARER

New member
Probowalem rowniez wejsc w menu serwisowe by sprawdzic czas pracy. Postepowalem wg uzytkownika jarek70

Wszystko jest OK do pkt (wlacznie) 4.
Jak najezdzam na ostatni wpis w tabelce, naciskam w prawo a nastepnie mute (przekreslony glosniczek na pilocie) to nic nie dzieje sie. O co chodzi? Jak sie wbic w to?

[

U mnie ta procedura działa ...pokazany jest przebieg czasu i licznik ON/OFF ...spróbuj na spokoju napewno zadziała :)

pozdrawiam
 

MARER

New member
Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących.

a i jeszcze jedno. Dzwięk plazmy jest słyszalny z odległości ok 30 cm pod warunkiem wyciszenia głosu na 0. Ale kto słucha TV bez włączonego dzwięku ???, chyba tylko Ci co widzą tą szarość :))))

Powiem szczerze, że wzrok nie ma nic wspólnego ze słuchem ;)

Jestem oczywiście z telewizora i jego jakości obrazu bardzo zadowolony ...w nosie mam porównania czeni itp. pitolenia, bo G20 to rzeczywiście bardzo dobry TV lecz brzęczenie elektroniki mnie wkurza ...oczywiście akceptuje ten fakt i nie stoję na parapecie przygotowany do skoku :bober: lecz nie zmienia to faktu, że brzęczenie jest dość glośne ...a nie ogladam z 30cm lecz z 3m ...słyszę to szczególnie przy uruchomieniu telewizora i na jasnych scenach i zapewniam Cię, że nie odbywa się to na wyłączonym głosie lecz na skali glosu 25.
Należę do bardzo tolerancyjnych ludzi i przy ogromie plusów akceptuje także minusy G20.
Oczywiście w dużej mierze słyszenie tego zależy od stanu słuchu użytkownika lub pewnie od egzemplarza TV.

Przez pierwsze dwa tygodnie z podniety nowym sprzetem też nic nie słyszalem ...początkowy okres to szukanie plusów w sprzęcie ...później znajdziesz i minusy ;-)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tacim

New member
Tacim ten dysk masz sformatowany FAT32? Zna ktoś może program do dzielenia plików video, żeby się dały radę upchnąć na sd, bo nie przyjmuje karta pewnie plików powyżej 4gb.
tak pena mam na fat 32 bo na ntfs bo nie widział go wcale , przeca na 1 gb bez problemy 90% filmów wchodzi choćpeny są teraz tak tanie :) ja jelonek kupiłem twardy 1TB i telewizję N z dekoderem 250 gb hehe dysk dałem do kompa. 250GB spokojnie styka do użytku domowego
 

tacim

New member
do czcionek pod vistę mam taki program
Gżegżółka XP 7.1.2.2 prosty i szybki choć jest testowany na tv hehe ze średnim efektem :)
 
Ostatnia edycja:

Forest27

New member
marer jeżeli ty słyszysz z 3m i to jeszcze przy włączonym głosie to jestem przekonany ze coś nie tak z twoim tv i z całą pewnością nie jest to normalne
zgłoś to do serwisu
 

MARER

New member
marer jeżeli ty słyszysz z 3m i to jeszcze przy włączonym głosie to jestem przekonany ze coś nie tak z twoim tv i z całą pewnością nie jest to normalne
zgłoś to do serwisu

TV ma na liczniku 300h ...odczekam jeszcze trochę i najpewniej zgłoszę to do serwisu ...trochę irytujące jest to bzyczenie ...mam wrażenie a nie tylko ja bo i żona również zaczęła szłyszeć ten dźwięk.
Jest to sprawa postępująca, bo na poczatku gdy czytałem to forum o G20 to mimo postów zgłaszajcych ten problem nie słyszałem nic z mojego TV ...teraz jest inaczej i zapewniam nie jest to wpływ tego forum ;)

pozdrawiam
 

punish

New member
Witam! Jako totalny laik mam dylemat i prośbe do szanownego grona! a mianowicie zdecydowałem się na zakup plazmy Panasonica g20, a mój problem tkiw w wyborze wielkości tzn. 42' czy 46' (odległość 4m, n-tv), czy 46' jest na tym samym poziomie jakości wykonania jak i jakości wyświetlanego obrazu co 42(bo to chyba podsawowy model). Różnica cenowa nie jest zbyt wielka.
 

Bucek

Banned
tak pena mam na fat 32 bo na ntfs bo nie widział go wcale , przeca na 1 gb bez problemy 90% filmów wchodzi choćpeny są teraz tak tanie :) ja jelonek kupiłem twardy 1TB i telewizję N z dekoderem 250 gb hehe dysk dałem do kompa. 250GB spokojnie styka do użytku domowego

first: prosze po polskiemu ...

second: nie znam dobrego MKV ktory by sie miescil na penie 1GB ... 1 odcinek serialu 40minutowy, w 720p ma zazwyczaj 1,1 GB, co przy zawyzaniu pojemnosci nosnikow przez producentow, uniemozliwia zmieszczenie na takim penie chocby jednego takiego odcinka ...

pelnometrazowy film HD o objetosci 1GB to marzenie ...
 

bezet

New member
Witam! Jako totalny laik mam dylemat i prośbe do szanownego grona! a mianowicie zdecydowałem się na zakup plazmy Panasonica g20, a mój problem tkiw w wyborze wielkości tzn. 42' czy 46' (odległość 4m, n-tv), czy 46' jest na tym samym poziomie jakości wykonania jak i jakości wyświetlanego obrazu co 42(bo to chyba podsawowy model). Różnica cenowa nie jest zbyt wielka.

Od wczoraj smigam na 46 calach. Ogladam z odleglosci ~3m i obraz jest rewelacyjny. Ze zwyklej anteny (n-ka w drodze, wiecej bede mogl powiedziec jak bede mial) jak i z cyfrowego obrazu po HDMI z lapka. Jakosc obrazu jest swietna pomimo tego ze aktualnie ogladam na Zoom3. Nie widzialem obrazu 42 wiec nie powiem ale wiem ze nie zaluje ze wzialem 46 ;]
 

SPONTANNAH

New member
Witam! Jako totalny laik mam dylemat i prośbe do szanownego grona! a mianowicie zdecydowałem się na zakup plazmy Panasonica g20, a mój problem tkiw w wyborze wielkości tzn. 42' czy 46' (odległość 4m, n-tv), czy 46' jest na tym samym poziomie jakości wykonania jak i jakości wyświetlanego obrazu co 42(bo to chyba podsawowy model). Różnica cenowa nie jest zbyt wielka.

Z 4 metrów - bierz 50 cali
 
Do góry