Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

lulson

New member
jak bede mial aparat w tym tygodniu to podesle fotki,bo chwilowo jest u siostry ale zapewniam ze w rzeczywistosci wyglada duzo lepiej niz na reklamie
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam pytanie do użytkowników G20, którzy korzystają w nim z internetu.
Czy działa u was buforowanie YouTube? Jeśli tak, to jak je załączacie?

P.S. 42G20S na niebieskiej planszy w trybie dynamicznym, z kontrastem i kolorem na 60, pobiera ponad 340W! Dziwne jest to 280W na jego tabliczce znamionowej.
 
Ostatnia edycja:

staceb

New member
witam.od soboty jestem posiadaczem panasonica tx-p42g20es-jest to wersja w srebrnej obudowie i powiem wam jedno-to jest to.ale pokolei.chcialem zamowic w standardowej czarnej obudowie,ale sie okazalo ze w pewnym sklepie internetowym zreszta jednym z najtanszych mieli ale tylko wersje es (srebrna),troszke sie z zona zmartwilismy bo chcielismy czarny,ale ostatecznie wybor padl ze bierzemy ten,raz sie zyje!troszke sie obawialem bo tesciu ma jakiegos samsunga srebrnego i tak troszke tandetnie wyglada ta obudowa,ale wkoncu po dlugich oczekiwaniach przyjechal moj tv.otwarcie pudelka i dostalem lekkiego szoku-bo powiem ze obudowa jest poprostu...piekna,ma kolor nie typowo tangetny srebrny,lecz taki tytanowo szary,identyczny jak panasonic z1,z11.poprostu ma sie wrazenie ze to telewizor z najwyzszej polki,taki designerski i nowoczesny-powiem wam ze nie zamienil bym go w zyciu za czarnego.pierwsze podlaczenie ze zwyklej analogowej anteny i rowniez mile zaskoczenie obraz piekny-porownywalem z plazma panasonic tx-p42x10y szwagra ktory ma podpiety polsat cyfrowy i kanaly u niego na takim samym poziomie jak u mnie ze zwyklej dachowej kilkunastoletniej analogowej anteny,tak ze duuuzy plus na korzysc tego tv,na szybkiego puscilem film Divx przez zwykly kabel RCA video za 3zl i jakosc swietna az boje sie co bedzie po hdmi i na dvd badz cos w hd(w tym tygodniu bede mial tv n)jesli chodzi o czern to nie jest to kuro,ale nie mam zastrzezen i naprawde czarny jest dobry,choc narazie mam tylko ustawiony w trybie THX,wiec mysle ze po wygrzaniu i innych ustawieniach(bo te w thx sa naprawde stonowane i minimalnie poustawiane) bedzie jeszcze lepiej.jesli chodzi o migotanie ekranu bo tego tez sie obawialem-niestety nie ma-probowalem na sile sie dostrzec,nawet robilem tak ze patrzylem obok tv i tylko katem oka obserwowalel i nic a nic takiego nie wystepuje niezaleznie czy przy ciemnych czy nawet na najjasniejszych obrazach 100hz dziala w 100%.wedlug mnie tv jest pod kazdym wzgledem super i mowie to zupelnie prywatnie i nie dlatego bym zachwalal ten egzeplarz,tylko naprawde.spedzilem 2 miesiace na szukaniu,czytaniu roznych opini na forum w sklepach,porownywalem rozne modele i mialem duze obawy bo chcialem kupic jak najlepszy tv i za korzystne pieniadze i to jest naprawde strzal w dziesiatke-naprawde za te pieniadze-ja dalem 3201zl ciezko znalezc naprawde dobry i na wypasie tv.jest tylko jeden malutki minusik,nie wiem czy to w kazdym egzeplarzu,ale u mnie slychac takie minimalne bzyczenie z tylu obudowy szczegolnie jak sa jasniejsze sceny-byc moze tak jest na antenie analogowej i jak podlacze n-ke po hdmi to nie bedzie tego efektu,ale tylko jak sie prawie calkiem sciszy dzwiek,przy normalnej glosnosci tzn.od 10-12 w gore juz tego nie slychac,ale wydaje mi sie ze to normalna praca elektroniki i w moim kompie wentylator z odleglosci 3m slychac 3 razy glosniej wiec wydaje mi sie ze jest to akceptowalne.tak ze jesli nie jestescie zdecydowani to ja wam mowie zupelnie bezstronniczo nie ma sie co zastanawiac-to naprawde dobry i udany tv,obraz naprawde piekny,a ogladalem rozne i np lcd wogole mi nie podchodza takie jaskrawe nienaturalne kolory a ten maladne czyste kolorki podobne troche do tv crt czyli takie naturalne.oraz zachecam was goraco to kupna tego tv w wersji ES tytanowej-naprawde prezentuje sie pieknie,nowoczesnie i jak tv z wyzszej polki,ta tytanowa obudowa ma jeszcze czarne wstawki co tez super sie komponuje z tym kolorem,nie odbija sie nic tak jak w czarnych oraz nie widac kurzu ktory na czarnych obudowach niestety strasznie widac,np u mojego szwagra,u mnie od dwoch dni stoi i ani grama kurzu nie ma,tzn.pewnie jest ale wogole go nie widac nawet z bliska,trzeba podejsc dopiero na 10 cm zeby cos dojrzec.jeszcze raz zachecam do kupna i pozdrawiam,napewno sie nie rozczarujecie-no chyba ze na plus
Cieszę się,że jesteś zadowolony i mam taką radę dla Ciebie:jeśli chcesz być długo zadowolony z tego TV opuść to forum,bo nie brakuje tutaj '' wyznawców'' LCD,którzy znajdą Ci takie wady plazmy,że zwątpisz...:eek:k:
 

sebul

New member
Cieszę się,że jesteś zadowolony i mam taką radę dla Ciebie:jeśli chcesz być długo zadowolony z tego TV opuść to forum,bo nie brakuje tutaj '' wyznawców'' LCD,którzy znajdą Ci takie wady plazmy,że zwątpisz...:eek:k:
moze nie tyle wyznawoc lcd , co posiadaczy ktorzy dlubia sie doszukiwac wad w swoich rzeczach ;] ja poki nie odwiedzilem tematu o moim tv, nie wiedzialem ze mi bzyczy :p
 

lessig

New member
moze nie tyle wyznawoc lcd , co posiadaczy ktorzy dlubia sie doszukiwac wad w swoich rzeczach ;] ja poki nie odwiedzilem tematu o moim tv, nie wiedzialem ze mi bzyczy :p

lepsze zawsze będzie wrogiem dobrego i nie ważne czy to będzie LCD/LED czy plazma, zawsze znajdziesz coś lepszego. Posty które umieściłem w tym wątku są tylko dla osób, które wahają się z kupnem i być może właśnie to samo może je denerwować w tym modelu. Wszystkim którzy są zadowoleni z tego modelu gratuluję, ja niestety faktycznie lubię czepiać się detali (tak już mam).
Posiadaczom powodzenia, kupującym cierpliwości w wyborze ;) To moja ostatnia wypowiedź w tym temacie.
 

KrzysiekXX

New member
Jestem już zdecydowany na G20, waham się jednak między 46", a 50". Nawet nie wiedziałem, że są srebrne jednak do mojego sprzętu muszę wybrać czarny kolor, ale fotki es'a chętnie obejrzę :).

Zastanawia mnie też fakt, czemu w wielkich sklepach rtv nie mają jeszcze większych niż 42" G20...
 

andre1305

New member
W Saturnie we Wrocławiu oglądałem niedawno 46 i 50 cali. Zatem niektóre duże sklepy już mają.
Niestety srebrnych większych niż 42 jeszcze się nie uświadczy.
 

Rufi74

New member
W Gdańsku bieda pod tym względem, a za 42" krzyczą 4299 :]. MM i Saturn.

To prawda,też czekam,aż te ceny spadną w Gdańsku,nie rozumiem tak dużej różnicy w stosunku do sklepów internetowych.Pomału już cierpliwość się kończy,więc pewnie kupię w jakimś sklepie internetowym(troche mam obawy,bo jeszcze nigdy nie kupowałem takich rzeczy przez net).
 

mezzoo

New member
Witam wszystkich posiadaczy G20, mi udało się kupić G20 50'' w Saturnie Katowice za 4500zł promocja bez VAT która była 9-10 kwietnia, szkoda tylko że ma wade (trzeszczy lewy głośnik) tak że jestem na etapie negocjacji wymiana/naprawa. W tym tygodniu powinna się sprawa wyjaśnić.
Ale z samego TV i jego obrazu jestem zadowolony i polecam wszystkim niezdecydowanym:)
 

kaukaz

New member
Bez reklam
miałem (G20 już wrócił do sklepu) obydwa modele w domu, nigdzie niczego nie czytałem bo w przeciwieństwie do niektórych wolę sprawdzić tak istotne sprawy jak jakość obrazu osobiście. Ty miałeś, czy musisz przeczytać ?
NIEEEE nie miałem:plecz mam kolegę który pracuje w M,Expercie często zaglądam do niego i gapimy się :shock:w tv i z tego musze potwierdzić ze samsa C450 do G20 to szarak :D
 

donek

New member
Mam pytanie do użytkowników G20, którzy korzystają w nim z internetu.
Czy działa u was buforowanie YouTube? Jeśli tak, to jak je załączacie?

P.S. 42G20S na niebieskiej planszy w trybie dynamicznym, z kontrastem i kolorem na 60, pobiera ponad 340W! Dziwne jest to 280W na jego tabliczce znamionowej.

Ja nie zauważyłem, aby było jakiekolwiek buforowanie, u mnie leci normalnie, ale mam internet podpięty po kablu.
Co do zużycia prądu, mógłbyś podać jakie masz zużycie na normalnych ustawieniach?
Ps. Mógłby się ktoś zlitować i podać mi jak wejść do menu serwisowego? Próbowałem przekopać się przez ten wątek, wiem, że gdzieś było, ale za cholerę nie mogę znaleźć.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ja nie zauważyłem, aby było jakiekolwiek buforowanie, u mnie leci normalnie, ale mam internet podpięty po kablu.
Ja mam tylko 1Mb/s i strasznie się haczy. Nie wiem jak spowodować, aby zaczynał się odtwarzać dopiero po zbuforowaniu. Po prostu w ogóle mi nie buforuje - działa jak działała pierwsza wersja YouTube w turborecorderze.

Co do zużycia prądu, mógłbyś podać jakie masz zużycie na normalnych ustawieniach?
Przy standardowych ustawieniach kontrastu i koloru w trybie normalnym 55 - 136W, w trybie kinowym 55 -180W, w dynamicznym 55 - 255W.
 

donek

New member
Dostęp do menu serwisowego
hdtv.com.pl/forum/panasonic/49152-jak-sprawdzic-czas-pracy-w-modelach-z-serii-x10y.html

Dzięki. Pomogło. Tylko nie wiem jak u Was, ale u mnie po wejściu do menu serwisowego nie działały przyciski "Back" "power" ani "exit". Musiałem wyłączyć i włączyć TV przyciskiem na obudowie.

Ja mam tylko 1Mb/s i strasznie się haczy. Nie wiem jak spowodować, aby zaczynał się odtwarzać dopiero po zbuforowaniu. Po prostu w ogóle mi nie buforuje - działa jak działała pierwsza wersja YouTube w turborecorderze.


Przy standardowych ustawieniach kontrastu i koloru w trybie normalnym 55 - 136W, w trybie kinowym 55 -180W, w dynamicznym 55 - 255W.


Może spróbuj włączyć pauzę, ale jak znam życie to już tego próbowałeś.
Dzięki za pomiary, kupię sobie chyba po cichu miernik i sam sprawdzę swoją 50 przy normalnym oglądaniu. Po cichu bo jak się żona dowie ile to żre, to mnie z domu wyrzuci.
 
Ostatnia edycja:

Nefar

New member
Ufff. Przebrnelem przez caly temat.
Masakra te przepychanki. Czy ten czy tamten. Bo czern taka bo siaka. Nie sama czernia czlowiek zyje. Patrzac na to co bylo 10 lat temu a co mamy teraz, postep jest ogromny i zapewne taki bedzie dalej. Za 10 lat pewnie zmieni sie technologia, czern bedzie czarna ale bedzie dyskusja na temat zoltosci czy szarosci bieli. Zycie.

Napisze dlaczego ja mam plazmy w domu. (37pv8, 32p6000 lg a w drodze jest 46g20)

- ogladam telewizje jak sie poloze usiade czy w przelocie. Lcd jednak nie radzi sobie nadal z pelnymi katami. (panele mva czy sips maja ta wade wyeliminowana ale kosztuja znacznie wiecej od plazmy)
- Lcd to jednak zarowka. Kiedy przywiozlem samsunga 32 do domu i poogladalem godzine, po zamknieciu oczu mialem tzw "mroczki" efekt patrzenia w zarowke. Zmiany ustawien itd niewiele pomagaly. (podejrzewam ze to tez wina taniego modelu) Reasumujac nastepnego dnia odwiozlem samsunga i wzielem lg. Plazma jednak ma bardziej przyjazny dla oka obraz. Niezaleznie czy to jest tv, bd czy gra.
- powidokow nie ma, nie ma na panasonicu bo na lg sa tragiczne ale to tv syna ktory czesto zostawia baje wlaczona na menu dvd. Jemu to nie przeszkadza (malo widoczne) a powidoki po kilku minutach znikaja.
- Nie ma smuzenia co niestety jest na lcd. Jest zawsze. Szybki lcd to matryca TN a ta ma katy widzenia zalosne. (w kuchni zona ma toshibe 19 cali lcd - to jest dopiero kaszana.) Znow katy dobre ale smuzenie mva pva czy sips. Mam monitor samsunga 971P na pva i delikatnie widac a kosztowal swojego czasu worek pieniedzy.

Ogolnie moim zdaniem wiecej zalet w tym samym zakresie cenowym (powiedzmy do 5000zl) ma plazma. Jak jest powyzej tego pulapu nie wiem. Nie kupilbym telewizora za 10000zl nie dlatego ze mnie nie stac ale dlatego bo to przesada. Uwazam ze podobnie jak w sprzecie audio roznice pomiedzy wzmacniaczem czy glosnikami za 4K a 40K zobacza tylko melomani czy mega super kinomani. Ja normalny czlowiek nie bede tego widzial a jesli juz to nie w takim stopniu zeby warto mi bylo placic 2-3-20 razy wiecej. Bo uslysze dzwoneczek czy trojkat bardziej po lewej czy po prawej. To nie dla mnie. Ogladam tv czy slucham muzyki dla przyjemnosci czy zabicia czasu ale nie delektuje sie tym jako niewiadomo czym. Sa lepsze rzeczy np seks z dwiema kobietami, skok ze spadochronem czy jazda 420 konnym samochodem po nurburingu. Po takim czyms czlowiek czuje ze zyje. Przepraszam ze tak sie wyraze ale ogladanie czerni w tv czy jest czarna i porownywanie jej do jakichs warunkow laboratoryjnych czy sluchanie muzyki w pomieszczeniu oklejonym wytloczkami po jajkach, sorry ale kojarzy mi sie z jakims pustelnictwem i onanizowaniem sie nad ulamkiem procenta w jedna badz druga strone.

Reasumujac jaka by ta czern nie byla jesli w ciagu 2 dni nie umrze czlowiek z jej powodu to poprosu sie przyzwyczai i poki nie bedzie zagladal na fora czy biegal jak potracony po sklepach zeby robic dziwne porownania to nie bedzie widzial powodu do zmian.
Przyjdzie zapewne czas kiedy to lcd wyprze plazme z rynku calkowicie i chcac nie chcac kazdy bedzie musial sie przesiasc. 3 firmy produkuja plazmy a lcd pewnie z 50. Dominacje widac golym okiem. Ja mam nadzieje ze do czasu smierci plazm lcd beda bardziej przyjazne i beda mialy normalne katy widzenia przy sensownym czasie reakcji.

Pozdrawiam serdecznie.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Nefar podpisuje się pod Twoja wypowiedzią obiema nogami i rękami:).Dokładnie te wszystkie przepychanki,czarny jest szary a biel jest sinopapuziata są bez sensu i dla szarego Kowalskiego bez znaczenia a powodują tylko u co niektórych mniej zdecydowanych ludzi jeszcze większy mętlik w głowie.
Recepta jest prosta.Iść do sklepu,ewentualnie zamówić prezentację do domu i wybrać a fora internetowe można poczytać z ciekawości albo dla jaj coby się pośmiać z co niektórych jednostek jakie to bzdury wypisują.
To samo tyczy się sfery audio_Ogólnie śmieszy mnie sytuacja gdzie osoba się pyta na forum co kupić dwie inne mówią kup to a ta idzie do sklepu i jak posłuszne ciele kupuje dany model bez odrobiny zastanowienia.
Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.
 

MARER

New member
Ufff. Przebrnelem przez caly temat.
Masakra te przepychanki. Czy ten czy tamten. Bo czern taka bo siaka. Nie sama czernia czlowiek zyje. Patrzac na to co bylo 10 lat temu a co mamy teraz, postep jest ogromny i zapewne taki bedzie dalej. Za 10 lat pewnie zmieni sie technologia, czern bedzie czarna ale bedzie dyskusja na temat zoltosci czy szarosci bieli. Zycie.

Napisze dlaczego ja mam plazmy w domu. (37pv8, 32p6000 lg a w drodze jest 46g20)

- ogladam telewizje jak sie poloze usiade czy w przelocie. Lcd jednak nie radzi sobie nadal z pelnymi katami. (panele mva czy sips maja ta wade wyeliminowana ale kosztuja znacznie wiecej od plazmy)
- Lcd to jednak zarowka. Kiedy przywiozlem samsunga 32 do domu i poogladalem godzine, po zamknieciu oczu mialem tzw "mroczki" efekt patrzenia w zarowke. Zmiany ustawien itd niewiele pomagaly. (podejrzewam ze to tez wina taniego modelu) Reasumujac nastepnego dnia odwiozlem samsunga i wzielem lg. Plazma jednak ma bardziej przyjazny dla oka obraz. Niezaleznie czy to jest tv, bd czy gra.
- powidokow nie ma, nie ma na panasonicu bo na lg sa tragiczne ale to tv syna ktory czesto zostawia baje wlaczona na menu dvd. Jemu to nie przeszkadza (malo widoczne) a powidoki po kilku minutach znikaja.
- Nie ma smuzenia co niestety jest na lcd. Jest zawsze. Szybki lcd to matryca TN a ta ma katy widzenia zalosne. (w kuchni zona ma toshibe 19 cali lcd - to jest dopiero kaszana.) Znow katy dobre ale smuzenie mva pva czy sips. Mam monitor samsunga 971P na pva i delikatnie widac a kosztowal swojego czasu worek pieniedzy.

Ogolnie moim zdaniem wiecej zalet w tym samym zakresie cenowym (powiedzmy do 5000zl) ma plazma. Jak jest powyzej tego pulapu nie wiem. Nie kupilbym telewizora za 10000zl nie dlatego ze mnie nie stac ale dlatego bo to przesada. Uwazam ze podobnie jak w sprzecie audio roznice pomiedzy wzmacniaczem czy glosnikami za 4K a 40K zobacza tylko melomani czy mega super kinomani. Ja normalny czlowiek nie bede tego widzial a jesli juz to nie w takim stopniu zeby warto mi bylo placic 2-3-20 razy wiecej. Bo uslysze dzwoneczek czy trojkat bardziej po lewej czy po prawej. To nie dla mnie. Ogladam tv czy slucham muzyki dla przyjemnosci czy zabicia czasu ale nie delektuje sie tym jako niewiadomo czym. Sa lepsze rzeczy np seks z dwiema kobietami, skok ze spadochronem czy jazda 420 konnym samochodem po nurburingu. Po takim czyms czlowiek czuje ze zyje. Przepraszam ze tak sie wyraze ale ogladanie czerni w tv czy jest czarna i porownywanie jej do jakichs warunkow laboratoryjnych czy sluchanie muzyki w pomieszczeniu oklejonym wytloczkami po jajkach, sorry ale kojarzy mi sie z jakims pustelnictwem i onanizowaniem sie nad ulamkiem procenta w jedna badz druga strone.

Reasumujac jaka by ta czern nie byla jesli w ciagu 2 dni nie umrze czlowiek z jej powodu to poprosu sie przyzwyczai i poki nie bedzie zagladal na fora czy biegal jak potracony po sklepach zeby robic dziwne porownania to nie bedzie widzial powodu do zmian.
Przyjdzie zapewne czas kiedy to lcd wyprze plazme z rynku calkowicie i chcac nie chcac kazdy bedzie musial sie przesiasc. 3 firmy produkuja plazmy a lcd pewnie z 50. Dominacje widac golym okiem. Ja mam nadzieje ze do czasu smierci plazm lcd beda bardziej przyjazne i beda mialy normalne katy widzenia przy sensownym czasie reakcji.

Pozdrawiam serdecznie.

Mądrego dobrze posłuchać :)

popieram w 100%
 
Do góry