Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Serek_1974

New member
czemu model X20 ma:picture Mode : Dynamic/Normal/Cinema/True Cinema/Game/Photo
a model G20 niema True Cinema tylko : Picture ModeDynamic/Normal/THX/Cinema/Game/Photo/Pro1/Pro2 (ISFccc)
 

lessig

New member
Jaka smoła ???!!! Nie piszcie bzdur na tym forum, bo kolejne osoby będą rozczarowane waszymi ocenami bez porównania z czymkolwiek! Wystarczy postawić obok siebie G20 z Samsungiem nawet z serii 500, różnica jest olbrzymia. TV jest bardzo ładny, obudowa to zupełnie inna półka niż wspomniany Samsung ale przecież liczy się obraz a nie mebel. Czekam na protokół zwrotu ze sklepu i zachęcam wszystkich do porównań na żywo a nie słuchanie pierdół o smolistej czerni w tym modelu, jeśli to akceptujecie to wtedy dopiero kupujcie.
 
Ostatnia edycja:

Asher29

New member
Plazmy Samsunga na poczatku zwrocily moja uwage wlasnie ta swoja czernia.
Problem w tym ze ekran jest za przyciemnionym filtrem i zbiegem czasu obraz jest coraz ciemniejszy.
Wystarczy obejrzec te co stoja dluzej na wystawach np modele z serii A
Biel jest szara, ledwo co widac....
szoda,
ale za to cena niska

P.S. kiki przestan kasowac moje posty
 

jacek5d

New member
Jaka smoła ???!!! Nie piszcie bzdur na tym forum, bo kolejne osoby będą rozczarowane waszymi ocenami bez porównania z czymkolwiek! Wystarczy postawić obok siebie G20 z Samsungiem nawet z serii 500, różnica jest olbrzymia. TV jest bardzo ładny, obudowa to zupełnie inna półka niż wspomniany Samsung ale przecież liczy się obraz a nie mebel. Czekam na protokół zwrotu ze sklepu i zachęcam wszystkich do porównań na żywo a nie słuchanie pierdół o smolistej czerni w tym modelu, jeśli to akceptujecie to wtedy dopiero kupujcie.

Możesz napisac coś więcej o szarej czerni ? W jakich warunkach oceniałeś tv ?
 

jarek70

New member
Jaka smoła ???!!! Nie piszcie bzdur na tym forum, bo kolejne osoby będą rozczarowane waszymi ocenami bez porównania z czymkolwiek! Wystarczy postawić obok siebie G20 z Samsungiem nawet z serii 500, różnica jest olbrzymia. TV jest bardzo ładny, obudowa to zupełnie inna półka niż wspomniany Samsung ale przecież liczy się obraz a nie mebel. Czekam na protokół zwrotu ze sklepu i zachęcam wszystkich do porównań na żywo a nie słuchanie pierdół o smolistej czerni w tym modelu, jeśli to akceptujecie to wtedy dopiero kupujcie.

no nie powierz mi chyba , że czarne nie jest czarne :) tv oglądany w dzień
 

lessig

New member
na jakich ustawieniach robiłeś te zdjęcia ? Na prawdę staram się doszukać lepszej czerni (w pokoju zupełnie zaciemnionym) i nadal czarny jest szary w stosunku do Samsunga. Podaj ustawienia.
 

Webblaster

New member
@lessig

Sprawdzałeś może te ustawienia - >>>klik<<< ? Sprawdź proszę jeśli możesz, czy po wprowadzeniu tych nastaw jest lepiej jeśli chodzi o czerń. Również zastanawiam się nad zakupem tego modelu i byłbym zobowiązany gdybyś to sprawdził. Jeśli rzeczywiście czerń w tym tv jest tak kiepska jak niektórzy piszą , pozostanie mi czekać na to co pokaże V20 (po cichu marzy mi się VT20, ale jest za drogi :???:). Pozdrawiam :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest trochę inaczej.
Jeśli nie masz porównania do drugiego modelu. Masz małe doświadczenie w wysokiej jakości telewizorach.
To poziom jest wystarczający.
Ale jeśli miałeś dobry telewizor CRT albo oglądałeś plazmę Pioneera i zamarzyła Ci się taka jakość - to tego nie będziesz miał.
 

lessig

New member
@lessig

Sprawdzałeś może te ustawienia - >>>klik<<< ? Sprawdź proszę jeśli możesz, czy po wprowadzeniu tych nastaw jest lepiej jeśli chodzi o czerń. Również zastanawiam się nad zakupem tego modelu i byłbym zobowiązany gdybyś to sprawdził. Jeśli rzeczywiście czerń w tym tv jest tak kiepska jak niektórzy piszą , pozostanie mi czekać na to co pokaże V20 (po cichu marzy mi się VT20, ale jest za drogi :???:). Pozdrawiam :wink:

Żadne z ustawień tak na prawdę nie wpływa na czerń (wydaje mi się, że ten model po prostu tak ma i ja osobiście tego nie akceptuję). Ustawienia THX dodają źółty odcień co nie każdemu musi się podobać. Ogólnie wszystkie moje posty mają was zachęcić do sprawdzenia tego TV w realu w porównaniu z innym modelem który was interesuję, ja tego niestety nie zrobiłem :( gdybym mógł zainwestować więcej kupiłbym Sony z matrycą z serii 800 (choć nie jest to plazma) na razie zwrot i pozostaję przy Samsungu.
 

jarek70

New member
na jakich ustawieniach robiłeś te zdjęcia ? Na prawdę staram się doszukać lepszej czerni (w pokoju zupełnie zaciemnionym) i nadal czarny jest szary w stosunku do Samsunga. Podaj ustawienia.
Ustawienia mialem takie jak Webblaster podał w linku jasność ustawiona na -2 i reszta taka sama jak w teście ,moje doświadczenie w tv to jedynie długo CRT sony i samsung pózniej seria Z od Sony i chwilę seria G15 ,czyli nic z wyższej półki ale porównując do z-ki ten tv o wiele lepiej mi podchodzi.
 

MARER

New member
tylko nie krzyczcie jak zmienić soft w tv ja mam 2000-10000 chyba mam to w info o systemie.

Kliknij na PW podam Ci link do strony z softem do G20...jest tam też podana procedura wymiany softu ...bardzo mądry pomysł z blokowaniem linków nie pozolił na jego umieszczenie ...widocznie nowi użytkownicy nie sa w stanie pomóc na tym forum w niczym i nikomu ...szkoda może ktos również by skorzystał :???:

pozdrawiam zadowolonych uzytkowników G20 ...również właścicieli forum
 

Sajmon76

New member
Witam znowu proszę o poradę; nie patrząc na cenę tych modeli TX-P42G20 i TX-P42V10 czy rzeczywiście G20 ma lepsze parametry ?

Tacim,... odnośnie zdjęcia jakie zamieszczach z jakiego źródła ten sygnał masz ? Być może to kwestia zbliżenia albo samego zdjęcia ale nie uważasz że obraz jest rozmyty i miejscami przepalony ? Raczej też mało wyraźny wg mnie. Mam nadzieję że w rzeczywistości jest lepiej.
 

mario_p

Member
Serwer ps3 - problemy

Witam, czy nie było by dobrym pomysłem stworzyć wątek G20 tips&tricks?
Szlag mnie trafia jak mam szukać porad a tu co drugi post o czerni!
Niech każdy tu sobie opisuje jaką ma czerń i czemu czarne nie jest czarne - szukajcie dziury w całym itp.

Ja potrzebuję się dowiedzieć dlaczego mój G20 nie widzi serwera ps3?
Sieć w domu działa dobrze, G20 widzi serwer w Windows7 u syna na laptopie a z mojego lapka tylko raz zobaczył serwer ps3, odpalił film a teraz "echo"
Wgrałem też TwonkyMedia i Wild Media Serwer ale tamte w ogóle nie ruszyły.
Łączę się z siecią po kablu, viera cast działa, router Linksys, lapki po wi-fi.
Jakieś sugestie? Co robię źle?
Przy okazji podobno jest funkcja PAT, telegazeta obok obrazu- jak to się włącza? :oops:
Pozdrawiam
 

tacim

New member
Witam znowu proszę o poradę; nie patrząc na cenę tych modeli TX-P42G20 i TX-P42V10 czy rzeczywiście G20 ma lepsze parametry ?

Tacim,... odnośnie zdjęcia jakie zamieszczach z jakiego źródła ten sygnał masz ? Być może to kwestia zbliżenia albo samego zdjęcia ale nie uważasz że obraz jest rozmyty i miejscami przepalony ? Raczej też mało wyraźny wg mnie. Mam nadzieję że w rzeczywistości jest lepiej.

no fotograf ze mnie słaby ale nie chodziło mi o rozmycie czy inne rzeczy ale o fakt że logo TVP czarne że hoho a sygnał mam z satelity przy czym kabel euro taki za 2 zł hehe sprzed 20 lat. Czekam na hdmi wtedy zobaczymy ale uważam że obraz jest super wyraźny dzisiaj na divixie leciały Potwory i Spółka obraz jest tak czytelny że ma się wrażenie 3D a może to fakt że nigdy nie miałem większego tv niż 28 cali CRT. A ostatnimi czasy 21" a nawet 10" :cry: za 5 dni przyjdzie N i wtedy zrobię foty HD :)
 

jgx

New member
Bez reklam
Mam prośbę do osób posiadających Sony z serii EX500. Czy mogliby włączyć go w ciemnym pokoju bez sygnału na wybranym wejściu HDMI, lub włączonym na wyświetlanie obrazka całkowicie czarnego. Rozumiem, że panel jest całkiem czarny. I dla porównania czy mogliby wyświetlić sobie na nim, w tych samych warunkach, obrazek cały czarny z jednym pikselem zapalonym na biało (100% białego). Czy ekran poza tym pikselem jest nadal tak czarny? Chodzi mi o to, czy Sony nie robi czasami w tym modelu tak, że gdy wykrywa brak aktywnych pikseli na ekranie, to wygasza lampy podświetlające w ogóle.

tak, będzie kropka biała a reszta będzie czarna jak na zdjęciu - tak mam w sony z, ale każdy dobry (drogi) lcd tak ma poprostu czarna plansza jest tam czarna jak smoła (pomijam tu bardziej lub mniej rozjaśnione rogi co jest wadą ccfl w lcd) a na plazmie szara bo tak na szaro świeci fosfor w matrycy plazma - koniec kropka!!! a czerń na plazmie jest czarna (tzn wydaje się czarna) jak smoła jak jest wyświetlana w kontraście z innymi jaśniejszymi kolorami - im jaśniesze kolory (większy kontrast) tym czerny wydaje się czarniejszy i posiadacze plazm dobrze znają to zjawisko tylko niektóre barany nie chcą tego przyznać :-D
 

don111

Banned
no masz racje, czarny jest ciemno szary jak jest wyświetlana ta jednolita plansza bez sygnału, przy normalnym oglądaniu nawet jak jest dużo ciemnych obszarów wygląda to już bardzo dobrze (albo przeciętnie tylko tego nie można dostrzec :-D)
efekt jest na tyle mocny, że kiedyś nawet chciałem zapytać czy to możliwe że czasami czerń jest dużo "czarniejsza" od czerni z wygaszonymi pixelami (jak właśnie plansza bez sygnału) ale to chyba sprawka kontrastu z innymi elementami na ekranie
 

motobartcompany

New member
jgx nie zgadzam się z tobą. Ja przy pionku 5080XD musiałem kupić latarkę w nocy bo bez sygnału ekran był bez żadnego świecenia.

widziałem czarną planszę na Sony Z5500 i czerń była tylko odrobinę lepsza od mojego philipsa 9664 którego pozbyłem się tydzień po zakupie. Co oznacza odrobine lepsza? a no to, że świeciła na fioletowo- im większy kąt tym bardziej widać było rozjaśnienie.

http://www.flatpanelshd.com/pictures/sonyz5500_large2.JPG
http://img175.imageshack.us/img175/5016/img2041640.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/8453/img2039640.jpg

Według hdtvtest Sony Z5500 ma czerń na poziomie 0.05


Sony KDL40Z5500/KDL-40Z5500 Review: Motionflow 200Hz Bravia LCD TV


Natomiast Panasonic G20 czerń na poziomie 0.02

Panasonic TX-P42G20/TX-P42G20B/TXP42G20 Review: Freeview HD TV
 

bastek888

New member
Wszystko sie zgadza czarny to nie zawsze czarny, powiedzilabym wiecej: "czern to nie wszystko" :) i wazne sa tez inne parametry: kolorystyka, plastyka i plynnosc obrazu itp. Jedynie co aktualnie mnie martwi w plazmach Panasonica to, ze po kilkuset godzinach ten czarny bedzie x3 i zrobi sie byc moze po 1000h np. 0,06cdm/2 bo taka wychodzi z obliczen srednia podawana przez wielu userow na forach. Jeden z userow avsforum, ktory badal G20 potwierdzil tez wzrost w tym tv ale nie byl to juz tak agresywny przyrost jak w serii 2009 ale byl.
 
Do góry