Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

juliuszk

New member
Po przegladnieciu wielu testów tego modelu zastanawia mnie sprawa sposobu przeprowadzania testow i pomiarow przez kolorymetry. Skad takie rozbieznosci ? Czy to wina kolorymetru, czy softu a moze ezgemplarz TV komus sie trafi na testy np. wyblakly panasonic, ktory swieci jasniej ? Jedni podaja czern na poziomie 0,02cd/m2 w tescie z grecji gdzie dla porownania nowe LCD sony NX800 ma czern na poziomie 0,12cd/m2 przed kalibracja po super spadek na 0,05cd/m2 a inni nawet do 0,05cd/m2/0,04cd/m2 dla panasonica. Po przeczytaniu kazdego z testow ma sie inne wrazenia :) W tescie naszym polskim kikiego nie podaje sie nigdy takich parametrow odczytanych z kolorymetru mimo, ze uzywa kolorymetru. Stad tez przy okazji prosba do kikiego PROSIMY O TAKIE INFORMACJE naszych testerow o podanie ich wynikow bo bedzie to zawsze dodatkowa skala odniesienia a nie np.strzelenie fotki porownawczej do taniego LCD. Owszem niech beda foto ale i beda dodatkowo tez podane parametry cd/m2 bo jak widac co portal to rozne wyniki bo pewnie rozny sprzet pomiarowy a moze rozne egzemplarze TV brak powtarzalnosci produkcji czy co :) Dla przykladu inne testy wyraznie mowia, ze czern jest dobra ale nie powala i osiaga poziom zeszlorocznego V10 modelu, oczywiscie jesli sie trafi egzemplarz z dobra czernia :) bo juz po 300h wzrosnie o ok.0,01-0,02cd/m2 co potwiedzaja pierwsze pomiary w sieci. Wiadomo nasz tester ma racje robiac foto porownawcze bo widac wtedy, ze ta czern jest gorsza w stosunku do LCD przecietnego SONY jesli stoja dwa modele obok siebie a przeciez kikiemu nie zalezy na ustawianiu zeby tak wyszlo, tylko na ukazaniu roznicy co moze zobaczyc nasze oko. Wszyscy wiemy, ze to LCD w pomiarze na papierze nie osiaga parametru 0,04 czy 0,02cd/m2 ale gdy postawi sie oba TV to w rzeczywistosci moga wychodzic rozne rzeczy. Dlatego dobrze byloby zeby wszystkie nasze testy tez byly zaopatrzone w wyniki BLACK LEVEL cd/m2 i white level oraz kontrast bedzie to skala dodatkowa porownawcza miedzy TV w przypadku testow kikiego bo widac ze co portal to wyniki sa inne ale tez i inne TV maja inne wyniki i jest skala odniesienia. Mnie jeszcze zastanawia np. tez odwzorowanie KOLOROW tu tez sa spore rozbieznosci widzac np. u naszego testera, ze zakres kolorow jest calkiem inny czy temp. barwowa oraz gamma i zreszta co test to tez inne wyniki czy wnioski. Oczywiscie i tak ciagle temp. kolorow, czy zakres kolorow jest w tej cenie i klasie TV na poziomie bardzo dobrym. Zreszta popatrzcie na koncowa ocene TV panasonica u kikiego ... bardzo dobre TV w tej klasie cenowej a my jako klienci musimy wybrac wady i zalety obu technologii bo w tej chwili to LCD dogania/dogonilo plazme a nie plazma ucieka LCD i wyznacza nowe parametry.

W teście, który przeprowadziliśmy -do znalezienia w rankingu telewizorów na PCworld.pl (nie mogę zamieścić linku ze względu na blokadę dla "spamu" zmierzony poziom czerni to 0,05 cd/m2. Też zachodzę w głowę skąd u niektórych 0,02 cd/m2. Przeczytalem test anglików, którzy twierdzili, że ich egzemplarz najpierw wyświetlał obraz 0,05, a po kilku sekundach 0,02. U nas, a sprawdzalem to kilka razy, cały czas było stabilnie 0,05 - co mnie nawet nieco rozczarowało :) Przyznam, że liczyłem na więcej.
 

Sopell

New member
Pytanie do tych, co z racji sytuacji ostatnie godziny spędzili przed TVN24. czy pojawił się Wam powidok logo stacji i tego krzyża w prawym dolnym rogu? ten obraz statyczny jest wyświetlany już drugi dzień.

Na pcworld.pl znajdziesz dogłębny test 42SL9000. pozdrawiam
Wiem, ale jak przeanalizujesz zakładkę "Testy" 42sl9000 i P42g20 to wskazane tam dane nie mają odzwierciedlenia w ocenie TV. Po prostu jakoś nie przemawia do mnie ani jedna ani druga recenzja.
 

muchanodozor

New member
No to ja mam dla Was zagadkę. Spójrzcie na poniższe zdjęcie:

15gq876.jpg


W miejscu, w którym narysowana jest czerwona linia - na przedłużeniu dolnej krawędzi okienka - widać pewne zakłócenie. Pojawia się bowiem w tym miejscu linia, która wyraźnie wyróżnia się w stosunku do pozostałego obrazu. Zjawisko to zaobserwujecie na poniższym filmiku (wybaczcie nie najlepszą jakość):

Link do filmu

Obraz pochodzi z laptopa, połączenie DVI-HDMI. Niestety, identyczne zjawisko zaobserwowałem na laptopie podłączonym po DSUB, a także na zwykłym obrazie połączonym po EURO (widać to na elementach menu).

Ktoś z Was też coś takiego u siebie zauważył? Co jest tego przyczyną?
 

B737 Captain

New member
Witam,
A ja mam inny problem.
Hmmm, mam Panasonica TX-P50G20E od jakiegoś miesiąca.
Na początku wszystko było w porządku obraz fajny na SD i HD, ale w miarę upływu czasu mam wrażenie, że coś się niedobrego dzieje.

1. Zaczęło się od tego, że pojawił się "martwy piksel", tzn. nie wiem dokładnie czy to określenie pasuje do plazm, czy to tylko od LCD.
Polega to na tym, że jeden punkt świeci na jasno niebiesko i miga. Mam wrażenie, że "walczy", żeby zgasnąć, czy tam wyświetlić się w odpowiednim kolorze.
Niestety dalej jest to tylko migający, irytujący, niebieski punkt.

2. Następna sprawa dużo gorsza. Nie wiem co się stało, ale obraz przy ruchu zaczyna strasznie "nie nadążać" tak jakby odświeżanie się zepsuło.
Najlepiej to widać na logo z wiekiem, od ilu lat można oglądać daną audycję.
Jak obraz zaczyna się ruszać to logo i jego otoczenie zaczyna całe "chodzić".
Też dobrze to widać jak lecą końcowe napisy w filmie.
Nie przesuwają się płynnie w górę, tylko migają na potęgę, zmieniają kształty.
Zero płynności, jakaś masakra.
Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia od kiedy dokładnie się tak dzieje i czy nie miało na to wpływu to, że zmieniałem dekoder z HD na dekoder z HD z dyskiem, podłączałem parę razy po HDMI komputer. Bawiłem się ustawieniami 720i, 720p, 1080i

Proszę o pomoc, czy ktoś miał podobny problem?
Może trafiłem felerny model, czy coś z moją kablówką się stało, czy może jakieś ustawienia (nawet wróciłem do ustawień fabrycznych, ale niestety nie pomogło)

Zjawisko nr 2, o którym piszesz, jest bardzo niepokojące. Wg mnie wskazywałoby to na efekt uboczny sub-field drive lub intelligent frame creation. Czy ktoś zetknął się z podobnym problemem?
 

axelife

New member
U mnie chyba występuje ten sam efekt w czasie ruchu skóra dostaje takich dziwnych barw jakby brakowało przejść tonalnych, nie wiem czy to narmalne czy cos z matryca?

tez to mam. wylacz IFC. IFC powoduje takie artefakty - u mnie rowniez prócz tego jest efekt jakby gubienia pixeli przy srednio szybkim ruchu postaci na ekranie - szczegolnie gdy jest blisko kamery..
 

cezaryece

Member
WIFI panasonic

pod FreeBSD zgłasza mi się jako Broadcom
Panowie... jesteśmy w d....!!!
Świetny wybór Panasonica. Dzieki temu mamy prawie zerowe szanse na zastąpienie oryginalnego dongla wi-fi Panasonica czyms tańszym. Broadcom produkuje głównie karty sieciowe wifi oraz routery, a wi-fi na USB tej firmy jest praktycznie nieosiągalne.
Być może jedynym rozwiązaniem moze się okazać podłączenie TV kabelkiem do drugiego routera, który będzie się komunikował z naszym głównym. Tylko chyba nie wszystkie (szczególnie z tych tańszych, a chodzi tu raczej o sieć wifi 802.11n) maja taką możliwość. Obym się mylił.
 

donek

New member
Jeśli nie ma możliwości podłączenia kabla ethernetowego, można podłączyć drugi router w trybie Acces Point. Powinno wyjść taniej niż kupowanie firmowego adaptera WiFi. Polecam przejrzenie stron forum "N", tam jest to wszystko dokładnie opisane. Jeśli chodzi o mnie, to ze względu na nagromadzenie licznych sieci WiFi w budynku i tak przeferuję podłączenie internetu przez kabel. Ja w swoim mieszkaniu przesyłam sygnał przez gniazdko elektryczne.
 

juliuszk

New member
Bogaty

kiki nie odpowie nam na to pytanie ale i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. Po prostu testy są robione pod sprzedaż.

Sam miałem kuro i to starsze 5080XD i wiem jak tam wyglądała czerń. Praktycznie jak smoła.
Miałem też philipsa 9664 i tam czerni nie było.

Co do zachwalania się Philipsem 9704 to ten TV ma jak dla mnie poważną wadę. Sztuczność która wylewa się z ekranu. Mowa o obrazie w którym już jest wyłączony teatrzyk.
Do tego Halo LED.
Brak też szczegółów w ciemnych partiach obrazu.
Miałem okazję oglądać ten TV.

Tutaj szczegółowy test

Zagdzam się w pełnej rozciągłości. Pełen test na stronach PCWorld.pl ale też miałem takie same wnioski. Największą wadą tego telewizora jest to że Philips po prostu przedobrzył. Obraz nie jest naturalny nawet jeśli powyłączamy większość gadżetów. Z nimi to się po prostu nie da nic oglądać. Nagroda EISA jest dla mnie niezrozumiała, ale to już standard :) W koncu dostał ją Blu-ray Philipsa, którego w momencie przyzwania nagrody nawet jeszcze nie było :) Nie neguję wartości produktów tej marki - wręcz przeciwnie ostatnio testowany przez nas telewizor serii 8 (40") świecił bardzo fajnie (też po wyłączeniu prawie wszystkich poprawiaczy), a Blu-ray 9500 to świetna maszyna.
 

bastek888

New member
Witam,

Moim skromnym zdaniem testujacemu KIKI chodzi o pokazanie tego, ze w obecnej plazmie oczekiwano wzrostu poziomu czerni, dodatkowo Panasonic wtopil z pogarszajaca sie czernia w czasie uzytkowania TV. Biorac pod uwage, ze obecne LCD zrobily spory postep pod wzgledem pokazywania czernii to plazmy nie nadrobily w tym kierunku nic . LCD zrobily spory postep w wyswietlaniu glebokiej czernii a nawet w prezentowaniu odcienii szarosci/czerni jej gradacji w zakresie 0-10% gdzie najczesciej w przypadku LCD mamy CZARNA PLAME co nawet w tym tescie czesto da sie zauwazyc na fotach, ze nie widac juz szczegolow a zamiast nich jest czarna plama. Ogolnie autor testu chcial zaznaczyc i ukazac roznice a to, ze robi to poprzez fotografie to wychodzi bardzo roznie i czesto z przesada, gdzie na zywo prezentuje sie to w inny sposob. Dla porownania w fotach na ktorych jest jakas tresc oprocz czarnej planszy widac tym razem roznice na korzysc plazmy. Obszary tla juz sie praktycznie nie roznia czern jest na podobnym poziomie ale to przeciez LCD wiec chyba plazma powinna miec ja lepsza ? Jedynym plusem tutaj dla plazmy sa obszary gdzie ona pokazuje gradacje od czarnego w gore a LCD pokazuje plame ..... Oczywiscie ciagle patrzymy na FOTO, ktore czesto ogladamy na marnej jakosci ekranach ale i tak widac te roznice. Przygladnicie sie ponizej kilku fotka z testu kikiego .... oczywiscie podpowiem, ze LCD jest z lewej plazma z prawej :) pierwsza fotka poraza roznica pozniej juz tego nie widac a sa widoczne roznice, ktore opisalem wyzej.



ADMIN EDIT:

PROSZĘ NIE UŻYWAĆ ZDJĘĆ BEZ ZGODY AUTORA
 

bastek888

New member
tak z innej beczki ...

wiece jak bedzie wygladalo takie porownanie np. za rok tych 2 ezgemplarzy jak plazma panasonica bedzie miala juz przebieg 1500h ? :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnica w testach - to różnica jakości podanego obrazu nie sygnału.
Kto widział był ten wie.
Plazma Panasonica G 20 - ma szarą czerń i na razie tego się nie zmieni.

===================================================
juliuszk-
jest trochę inaczej.
Aparat podobnie jak oko zauważa różnice i identyfikuje różnice czerni
jeśli one występują.
Jeśli ma się w domu jeden model - ocena jest po prostu nie możliwa.
Bez względu na dysponowaną wiedzę i znajomość w sprawie.
Postawienie dwóch egzemplarzy w sposób czysty , jasny i klarowny pokazuje to co chcemy sprawdzić.
Philips bez cienia wątpliwości miał lepszą czerń niż Pioneer.
Miał też swoje wady - które są opisane w teście.
 

elcede

New member
i znowu sie to samo zaczyna, zaraz sie posypie 20 stron o szarej czerni itp. moze zacznijcie to na innym temacie a ten zostawcie dla informacji o tv takich jak dobre ustawienia, jakies wskazowki i podpowiedzi odnosnie uzywania. Ja na przyklad do tej pory sie nie dowiedzialem:
- czy jak mam dysk w kieszeni na usb i utworze tam partycje fat to z tej partycji beda sie odtwarzaly filmy divix z napisami w txt?
- jakie wymagania sa wzgledem pendrive zeby mozna bylo na nim nagrywac program tv? i czy mozna nagrywac na niego ze zrodla podlaczonego przez eurozlacze?
- gdzie mozna znalezc changelog do aktualizacji oprogramowania? bo jakis czas temu pociagnalem jedna aktualizacje a chcialbym wiedziec co w nich siedzi
 
Do góry