Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

slimak

New member
Bez reklam
Test TV Sony (linia Sony 2010), według KIKI pogromcy G20. ;-)
flatpanels.dk
sonynx700_small1.JPG
 

kriswas

Member
Bez reklam
Wiecie Panowie, że na zagranicznym forum w testach wyszło, że G20 ma lepszą czerń od KURO. Wyczytałem to na konkurencyjnym forum,pisał człowiek który ma KURO LX5090H
To zagraniczne forum to pewnie Radio Erewań! Słyszałem kiedyś, że ta rozgłośnia podała wiadomość o rozdawaniu rowerów na Placu Czerwonym w Moskwie... @Dlugi56, powinieneś wyrzucić to g...o lub zmienić dilera, bo strasznie wydłuża przewód myślowy :wink:
 

bastek888

New member
I jeszcze jedna recenzja , tylko że rozmiar 42" na hdtelevizija.com translate z chorwackiego
Google Tłumacz


ciekawie wyszla sprawa tego, ze w dzien poziom czerni spada bo filtr nie wylapuje swiatla w pomieszczeniu, ktore podswietlaja dodatkowo komorki

Przy okazji zwrocic nalezy uwage na poziom czerni z G20 praktycznie bliska kuro G8 ale wieczorem :) kuro G9 dopiero dogania VT20. Tutaj tez widac jaka potrafi ten nowy panel wycisnac w pik'u biel stad wartosci kontrasu na ok. 6-7tys:1 oraz bardzo odwzorowanie kolorow. Sa tez testy innych telewizorow, ktore mozna porownac.
 
Ostatnia edycja:

lulson

New member
a generalnie test wyszedl na plus dla tego modelu czy lepiej wybrac cos innego,czy jest roznica w jakosci obrazu w odniesieniu do modeli z 2009.zalezy mi na tym,bo wlasnie jestem na kupnie tego modelu
 

czatman1

New member
Ustawienia początkowe dla TX-P50GW20

Podpisuję się pod prośbą innych forumowiczów. Pomóżcie ustawić TV ( mam go dostać we wtorek) przez te pierwsze godziny tzw. wypalania. Czym to sie je , bo jestem kompletnie niezorientowany w temacie. Pozdrawiam.
Co do tych wszystkich testów , czerni , bieli i innych badziewi , to ludzie dajcie sobie z tym spokój. Nakręcacie się niepotrzebnie. Każdy telewizor nowej generacji ma plusy i minusy ( "ważne ,żeby minusy nie przesłoniły plusy" - to z Barei) i można na ten temat się do woli rozwodzić. Jak to w życiu bywa , jeden woli córkę , drugi teściową. Jedno jest pewne , te TV są wszystkie dla ludzkiego oka fascynujące , bo odświeżanie 100HZ , kontrast w milionach czy barwy jaskrawe do przesady ,są dla nas homo sapiens za " szybkie" .Ot i taka mała dygresja.
 

dragon303

New member
Problemy z Panasonic TX-P50G20E

Witam,
A ja mam inny problem.
Hmmm, mam Panasonica TX-P50G20E od jakiegoś miesiąca.
Na początku wszystko było w porządku obraz fajny na SD i HD, ale w miarę upływu czasu mam wrażenie, że coś się niedobrego dzieje.

1. Zaczęło się od tego, że pojawił się "martwy piksel", tzn. nie wiem dokładnie czy to określenie pasuje do plazm, czy to tylko od LCD.
Polega to na tym, że jeden punkt świeci na jasno niebiesko i miga. Mam wrażenie, że "walczy", żeby zgasnąć, czy tam wyświetlić się w odpowiednim kolorze.
Niestety dalej jest to tylko migający, irytujący, niebieski punkt.

2. Następna sprawa dużo gorsza. Nie wiem co się stało, ale obraz przy ruchu zaczyna strasznie "nie nadążać" tak jakby odświeżanie się zepsuło.
Najlepiej to widać na logo z wiekiem, od ilu lat można oglądać daną audycję.
Jak obraz zaczyna się ruszać to logo i jego otoczenie zaczyna całe "chodzić".
Też dobrze to widać jak lecą końcowe napisy w filmie.
Nie przesuwają się płynnie w górę, tylko migają na potęgę, zmieniają kształty.
Zero płynności, jakaś masakra.
Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia od kiedy dokładnie się tak dzieje i czy nie miało na to wpływu to, że zmieniałem dekoder z HD na dekoder z HD z dyskiem, podłączałem parę razy po HDMI komputer. Bawiłem się ustawieniami 720i, 720p, 1080i

Proszę o pomoc, czy ktoś miał podobny problem?
Może trafiłem felerny model, czy coś z moją kablówką się stało, czy może jakieś ustawienia (nawet wróciłem do ustawień fabrycznych, ale niestety nie pomogło)
 

bastek888

New member
I jeszcze jedna recenzja , tylko że rozmiar 42" na hdtelevizija.com translate z chorwackiego
Google Tłumacz

G20 z fullhd.gr
http://translate.google.pl/translat...x-p46g20-review.html&sl=el&tl=pl&hl=&ie=UTF-8

KIKI test
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/51661-plazma-panasonica-tx-p42g20e-test.html


Panasonic G20 review - FlatpanelsHD

Po przegladnieciu wielu testów tego modelu zastanawia mnie sprawa sposobu przeprowadzania testow i pomiarow przez kolorymetry. Skad takie rozbieznosci ? Czy to wina kolorymetru, czy softu a moze ezgemplarz TV komus sie trafi na testy np. wyblakly panasonic, ktory swieci jasniej ? Jedni podaja czern na poziomie 0,02cd/m2 w tescie z grecji gdzie dla porownania nowe LCD sony NX800 ma czern na poziomie 0,12cd/m2 przed kalibracja po super spadek na 0,05cd/m2 a inni nawet do 0,05cd/m2/0,04cd/m2 dla panasonica. Po przeczytaniu kazdego z testow ma sie inne wrazenia :) W tescie naszym polskim kikiego nie podaje sie nigdy takich parametrow odczytanych z kolorymetru mimo, ze uzywa kolorymetru. Stad tez przy okazji prosba do kikiego PROSIMY O TAKIE INFORMACJE naszych testerow o podanie ich wynikow bo bedzie to zawsze dodatkowa skala odniesienia a nie np.strzelenie fotki porownawczej do taniego LCD. Owszem niech beda foto ale i beda dodatkowo tez podane parametry cd/m2 bo jak widac co portal to rozne wyniki bo pewnie rozny sprzet pomiarowy a moze rozne egzemplarze TV brak powtarzalnosci produkcji czy co :) Dla przykladu inne testy wyraznie mowia, ze czern jest dobra ale nie powala i osiaga poziom zeszlorocznego V10 modelu, oczywiscie jesli sie trafi egzemplarz z dobra czernia :) bo juz po 300h wzrosnie o ok.0,01-0,02cd/m2 co potwiedzaja pierwsze pomiary w sieci. Wiadomo nasz tester ma racje robiac foto porownawcze bo widac wtedy, ze ta czern jest gorsza w stosunku do LCD przecietnego SONY jesli stoja dwa modele obok siebie a przeciez kikiemu nie zalezy na ustawianiu zeby tak wyszlo, tylko na ukazaniu roznicy co moze zobaczyc nasze oko. Wszyscy wiemy, ze to LCD w pomiarze na papierze nie osiaga parametru 0,04 czy 0,02cd/m2 ale gdy postawi sie oba TV to w rzeczywistosci moga wychodzic rozne rzeczy. Dlatego dobrze byloby zeby wszystkie nasze testy tez byly zaopatrzone w wyniki BLACK LEVEL cd/m2 i white level oraz kontrast bedzie to skala dodatkowa porownawcza miedzy TV w przypadku testow kikiego bo widac ze co portal to wyniki sa inne ale tez i inne TV maja inne wyniki i jest skala odniesienia. Mnie jeszcze zastanawia np. tez odwzorowanie KOLOROW tu tez sa spore rozbieznosci widzac np. u naszego testera, ze zakres kolorow jest calkiem inny czy temp. barwowa oraz gamma i zreszta co test to tez inne wyniki czy wnioski. Oczywiscie i tak ciagle temp. kolorow, czy zakres kolorow jest w tej cenie i klasie TV na poziomie bardzo dobrym. Zreszta popatrzcie na koncowa ocene TV panasonica u kikiego ... bardzo dobre TV w tej klasie cenowej a my jako klienci musimy wybrac wady i zalety obu technologii bo w tej chwili to LCD dogania/dogonilo plazme a nie plazma ucieka LCD i wyznacza nowe parametry.
 
Ostatnia edycja:
Do góry