Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

damiantomek2

New member
Niestety ale źle się dzieje na tym forum.

KIKI!!! Usunąłeś mój wpis który brzmiał :
'' Wyniki tego testu są już wszystkim znane po pierwszych Twoich wpisach w tym temacie"
Moje pytanie brzmi, DLACZEGO?

MASLOWW, KIKI usilnie stara się, żeby G20 wypadł słabo, ale jakoś się to nie udaje i dlatego tak długo testu nie ma.
KIKI tak ,a G20 Mu tak... i za Chiny Ludowe nie chce wyświetlać źle:)

Niestety ale Masz rację.
Jest już prawie połowa kwietnia i trochę modeli się ukazało, a na forum brak nowych
pełnych testów. Są tylko wstawki testowe jako argumenty za lub przeciw.
Podstawą do oceny G20 zostają tylko fora zagraniczne i opinie kolegów, którzy
mimo anty reklamie tego modelu i PDP Panasonika dokonali zakupu.
Czy jako członkowie klubu HDTV nie możemy być zawiedzeni?
Wszak miało być jak w znanym filmie forum - pomaga, forum radzi, forum nigdy nas
nie zdradzi. Jest zaś jak zwykle sejmik i weto.

Czekam na test G20
Pozdrawiam
 

jarek70

New member
Nam uzytkowikom ten test nie zaszkodzi,bo tv już mamy a wnikliwy i bardziej rozsądny forumowicz sam wyciągnie z niego wnioski czytając recenzję nie tylko na tym forum, i nie weźmie pod uwagę co poniektórych stronniczych porównań ze znaną firmą na S. Fora hd na swiecie juz podsumowaly ten panel ,,"nasz" test jest niestety spóźniony a szkoda bo mozna było by na samym początku porównac recenzentów tego tv .
 

spock

New member
Zaczynam poznawać 50G20E.
Mam nadzieję, że nie jestem głuchy ale po wyłączeniu fonii z odległości 2 cm nic nie słyszę.
Mam pytanie dodatkowe.
Przy ustawieniu proporcji obrazu 4:3 pojawiają się oczywiście pionowe pasy ale są szare. Czy można ustawić ja jako czarne ?

Menu/Konfiguracja/Ustawienia Wyświetlania/Panel Boczny
 

spock

New member
WItam,

Mam pytanie - tx-p42g20e jaki adapter usb wifi polecacie (sprawdzony i działa).

Pozdr,
Wudek

Aktualnie tylko DY-WL10.
Z działaniem innych może być problem - urządzenie przedstawia się Vendor ID: 0x 04DA (Panasonic) Product ID: 0x1800. Jednocześnie pod FreeBSD zgłasza mi się jako Broadcom. Jednak jeszcze nie miałem odwagi rozłupać plastikowego opakowania i zobaczyć co siedzi w środku - czekam aż zrobi to ktoś inny :)
 

Jeffik83

New member
cyfrowe SD z Upc na zwykłym dekoderze po RGB jest też bardzo dobre. Upc daje też za free zwykłe analogowe kablem antenowym (jakiś taki pakiecik 50 różnych kanałow) równolegle z cyfrowym i też jest luks.
 

JackS.

New member
Bez reklam
test dziś - jest tego naprawdę dużo. Sorry za opóźnienie.
O robieniu testu 42G20 informujesz od początku marca. 13 marca napisałeś, że skończyłeś ten test. 30 marca zapowiedziałeś, że test ukaże się w nocy z 30 na 31 marca. Wczoraj napisałeś, że ukaże się wczoraj. Dziś jest 9 kwietnia i testu nadal nie widać.

Jak ty sobie radzisz z klientami zamawiającymi u ciebie telewizory? Czy twój sposób traktowania podawanych przez ciebie terminów trochę ich nie irytuje?
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
O robieniu testu 42G20 informujesz od początku marca. 13 marca napisałeś, że skończyłeś ten test. 30 marca zapowiedziałeś, że test ukaże się w nocy z 30 na 31 marca. Wczoraj napisałeś, że ukaże się wczoraj. Dziś jest 9 kwietnia i testu nadal nie widać.

Jak ty sobie radzisz z klientami zamawiającymi u ciebie telewizory? Czy twój sposób traktowania podawanych przez ciebie terminów trochę ich nie irytuje?
Może przepalił matryce:niewiem:albo tak dokonał takiej kalibracij że powidok powstał wielkości piłki nożnej :grin: Miałem wykupić substrykcję specjalnie na ten test lecz doszłem do wniosku że wpłacę te 20 złociszów na jakiś cel charytatywny myślę ze zrobię wiekszy pożytek:eek:k:
 

don111

Banned
przecież od dawna wiadomo jak ten test by wyglądał
ale głupio tak oczerniać model uznany we wszystkich innych testach za referencyjny tv w swojej cenie, może stąd to opóźnienie :D
Panas oprócz modelu X (bo nic innego w tej cenie i tak nie ma) jak widać po postach i nastawieniu do firmy jest już od paru miesięcy skreślony, widocznie już nie opłaca się go sprzedawać, albo coś się popsuło na linii dystrybutor-sklep (niepotrzebne skreślić :D)
 
Ostatnia edycja:

hoodlum

New member
Test wyszedł wspaniale... trzeba znależć jakieś wady ukryte;_0. Może czerń bleknie po miesiącu?Powinniśmy czekać cierpliwie:wink:
 

adam-ant

New member
Czy seria G20 ma obudowę z takim dziwnym niebieskim odcieniem? Czy to jakies przekłamanie na zdjęciach?
Przyznam, ze wygląd ma dla mnie znaczenie i taka ciemno-szaro-niebieska obudowa nijak mi nie pasuje do pokoju.


Niestety to prawda, G20 na chwilę obecną oferowany jest tylko w kolorze czarno-granatowym. Jest jeszcze wersja srebrna, ale póki co tylko w kilku (chyba trzech) sklepach internetowych (a nie każdemu musi to odpowiadać).

Zapowiadana była kiedyś wersja w kolorze ciemnego brązu, ale póki co cisza w eterze (a szkoda, bo pasowałaby mi najbardziej - kolorek wyglądał jak przyciemniony posąg z brązu, po prostu bajka :)).
 

Dlugi56

New member
Wiecie Panowie, że na zagranicznym forum w testach wyszło, że G20 ma lepszą czerń od KURO. Wyczytałem to na konkurencyjnym forum,pisał człowiek który ma KURO LX5090H
 

artural

New member
Pytanie do użytkowników ww modelu ..rzucę temat "przejścia tonalne pomiędzy kolorami" szczególnie chodzi mi o odcień -kolor skóry nie wiem jak to opisać ...może macie na to sposób w ustawieniach możne nie tyle kolorów ,ile zminimalizowania tych przejść ,w sumie ciężko to opisać .
U mnie chyba występuje ten sam efekt w czasie ruchu skóra dostaje takich dziwnych barw jakby brakowało przejść tonalnych, nie wiem czy to narmalne czy cos z matryca?
 

jarek70

New member
Kolego poradziłem sobie z tym ,wszystko jest kwestią ustawień skalibrowałem tak
Tryb: THX w tym trybie tylko oglądam
Contrast 36
Jasność: 0 czasami -2
Kolor: 30 czasami 26-28
Ostrość: 10
Żywe kolory: Off

Eco-format: Off
P-NR: Off
Panel: On
Ustawienia zaawansowane
R-gain +16
G-gain -5
B-Gain +6
R-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
Gamma 2,2
tv ma nabiegane ponad 300h obraz przy tych ustawieniach idealny zarówno sd jak i hd ,tylko telewizja bez br i dvd ,z kompa jedynie po wild media serwer ale tylko filmy .
 
Ostatnia edycja:

elcede

New member
Kolego poradziłem sobie z tym ,wszystko jest kwestią ustawień skalibrowałem tak...
Jarek70 sam tak kalibrowales czy na jakims forum przeczytales? bo ja gdzies znalazlem ustawienia jakie trzeba zrobic po kalibracji przy jakims tescie, ale teraz nie chce mi sie tego szukac :p ja czekam az stuknie 100h odtwarzania i wtedy bede testowal jakies ustawienia :) nie moge sie juz doczekac kiedy to bedzie bo narazie ogladam wszystko na ustawieniu Zoom1 zeby nie bylo pasow co to by sie zle wypalil.

A co do adaptera to nie ma nikt wiecej z posiadaczy G20 jakiegos adaptera wifi na usb zeby wlozyc do TV i sprawdzic czy bedzie chodzic? bo moze wcale nie musi byc ten od panasonica, tylko wystarczy jakis tanszy :) Chociaz ja i tak po weekendzie bede musial przeniesc liveboxa blizej tv :/
 

artural

New member
Kolego poradziłem sobie z tym ,wszystko jest kwestią ustawień skalibrowałem tak
Tryb: THX w tym trybie tylko oglądam

Contrast 36

Jasność: 0 czasami -2
Kolor: 30 czasami 26-28
Ostrość: 10
Żywe kolory: Off
Eco-format: Off
P-NR: Off
Panel: On
Ustawienia zaawansowane
R-gain +16

G-gain -5 B-Gain +6
R-cutoff 0


G-cutoff 0
B-cutoff 0

Gamma 2,2
tv ma nabiegane ponad 300h obraz przy tych ustawieniach idealny zarówno sd jak i hd ,tylko telewizja bez br i dvd ,z kompa jedynie po wild media serwer ale tylko filmy .
Ok dzięki za info przetestuje.
 

jarek70

New member
kalibracja z tego Google Tłumacz TESTU który był już publikowany na forum
adapter wifi oryginał znalazlem gdzies za 80 $ ale czy mozna w PL kupic kwota jeszcze do zaakceptowania
 
Ostatnia edycja:

kgroenwald

New member
Czytam i czytam i nawet dostałem odp z Panas Polska że oficjalnie DVB-C nie jest wspierane. NA stronie Panasa też napisane że DVB-C dla Polski niedostępne natomiast w specyfikacji jest. Ktoś używa z DVB-C ?
 
Do góry