Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jest oczywiście zmowa użytkowników ze świata przeciwko Tobie.
Panasonic seria S 20 - HDforum
Jesteś zadowolony ok.
Google Tłumacz
Ale mamy szczęście że jest wolny rynek prasy i informacji na którym nie masz pieczy.

Ale jeśli wchodzą nowe technologie i zaczynają być lepsze to powinieneś się tylko cieszyć - bo to zmusza konkurencję do wytężonej pracy.
005_P1090572.JPG


006_P1090573.JPG


Tu masz 42G10 - i Sony EX 500.
I to ze światłem i też jest różnica.
Czerń jest szara w Panasonic i tyle.

Wnieś do sejmu apelację bo Amerykanie też się uparli :
Google Tłumacz
 

klaus71

New member
Bez reklam
no smutne jest to że 3 czy 4 lata po kuro 2 dalej wychodzi że panasonic (i inne plazmy pewnie też) się nie zbliżył do niego jakością (w szczególności: czerń, kontrast).

a co do opłacalności - ja swojego kuro kupiłem za 7,5tys z nogą i głośnikiem w promocji
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czytaj ze zrozumieniem.
Bez światła już podawałem:
U nas przegrywa już z LCD Sony - to jest widoczna różnica:
014_P1090179.JPG


Kłania się szara czerń W Panasonicu.
Z lewej Sony z prawej Panasonic.
I Dożyliśmy czasów Gdzie Sony z LCD bije Panasonica Plazmy w czerni.
016_P1090181.JPG
__________________
 

vaxel

New member
Jaka cudowna czerwień jest w tym sony;-) bije po oczach plastikiem.Ja to mam daleko w d..... czy czarny jest leprzy na lcd czy plazmie,skoro reszta kolorow na lcd jest tak tandetna ze nie da sie tego ogladac.A po drugie to pokaz scene gdzie jest szybkie przejscie z bialego na czarny,zobaczycie wtedy jaki jest super ten czarny
 

maciek_m1

New member
p.s.

być może stąd się bierze to "u nas przegrywa już z Sonym"?

być może gdzie indziej (tam gdzie można oglądać film przy zgaszonym świetle) plazma jeszcze nie przegrywa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic G20
015_P1090552.JPG


Sony EX 500
016_P1090553.JPG


biel też lepsza w Sony - ale tak było zawsze - więc tu też nie ma sensacji.

maciek_m1 - właśnie robimy porównanie i ze światłem i bez.
I ku naszemu zdziwieniu to pierwszy przypadek ze plazma przegrywa w obu.
Zapraszam w każdej chwili
Różnice są duże.
Ale swoją drogą ten czas kiedyś musiał nadejść.
Zajawki były już w zeszłym roku - ale dotyczyły najwyższej półki LCD :
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/45201-toshiba-46sv685-test-wszystko-o-serii-sv.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/43539-philips-46pfl9704h-12-test-otwarty.html
Nie sądziłem że pójdzie to tak szybko.
 

spanker

New member
taka czern na czarnej planszy mial tez moj samsung z serii 5 z 2008roku, ale mimo to kupilem plazme..., pozatym to bezsens , nalezy porownywac czern gdy polowa ekranu jest rozswietlona, a polowa czarna, jedyne co mnie zastanawia to wiele lepsza ostrosc na zdjeciu u gory w sony

aha jak z migoitaniem na jasnych planszach? to jest najwazniejsze
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Sony i ich słynny pokaz chmurek ehh.Nie wiem co z tym foto nie tak, ale takiej słabej czerni nie widziałem w moim LCD z Podpisu który ma 2 lata.LCD z światłem zawsze ma lepszą czerń, ten mój samsung z lampą 2x60W ma czerń jak kuro, ale co z tego?.Większość osób pracuje w dzień, a wieczorami oglądają filmy, grają itp Wtedy Plazma miażdży każdego LCD i co do tego nie mam wątpliwości.
 

vaxel

New member
Sony i ich słynny pokaz chmurek ehh.Nie wiem co z tym foto nie tak, ale takiej słabej czerni nie widziałem w moim LCD z Podpisu który ma 2 lata.LCD z światłem zawsze ma lepszą czerń, ten mój samsung z lampą 2x60W ma czerń jak kuro, ale co z tego?.Większość osób pracuje w dzień, a wieczorami oglądają filmy, grają itp Wtedy Plazma miażdży każdego LCD i co do tego nie mam wątpliwości.
Zgadzam się z Tobą w stu procentach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ha ha.
a widziałeś ten Sony w akcji czy lecisz z czapki ?
Dodam jedynie że porównanie jest zrobione w zupełnej ciemni.
I Twój wywód można porównać do Twojej wiedzy jak to jest na Marsie- nie widziałem a wiem.
Sony podobnie jak Philips Led, Toshiba led i Sharp XS1 -przełamało pierwszą barierę i to jest nie odwracalne.
Sony jest podobno na nowych matrycach Sharpa - sprawdzę wieczorem , odkręcę.
Więc należy wnioskować że nowe Sharpy też będą extra, ale zobaczymy.
 

pruszków

New member
kiki, zakładając że soniak jest lepszy w czerni, bieli itd, jak jest z obrazem w ruchu? Domyslam sie że w lcd wystepuje lekkie mrowienie (smużenie),w plazmie nie. Oczywiscie mówie o zwykłym oglądaniu z min.2m a nie dopatrywanie się z 30cm. Jakiekolwiek smużenie jest dla mnie nie do przyjęcia.
 

pedro1

New member
Pozwolę swoją uwagę zamieścić na temat zdjęć z poprzedniej strony.

Już na dzień dobry telewizory nie były tak samo skalibrowane , Panasonic plansza testowa , skala szarości ( widoczna różnica 9/10 pasek ) , natomiast Sony oczko niżej 8/9 .
Następne zdjęcie:
czerwień też gorsza w sony , dodatkowo twarz zbyt zbyt bardzo rozjaśniona , natomiast ostrość to wiadomo Sony zdecydowanie górą.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Widziałem, ale nie chcę się kłucić.Od dość dawna nurtuje mnie pytanie Kiki.Twój test Samsunga PS50B850
Drugi test Philips 46pfl9704H/12
Chodzi mi o to dlaczego różnica czerni Pioneera jest tak kolosalna, w teście Samsunga porównywałeś do Pioneera i tam czerń Kuro była głęboka cieszyła oko, w teście Philipsa czerń kuro stała się LCD za 1200 zł jak to możliwe?.Gdyby porównać czerń Kuro z testu Samsunga do Philipsa to różnic nikt by nie zobaczył, u ciebie różnica jest kolosalna na rzecz Philipsa.Trochę mnie to irytuje, a raczej wiarygodność testów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pruszków -
po raz pierwszy Sony robi to be zarzutu - zdjęcie w ruchu.
018_P1090556.JPG


bogaty -
Masz dobry nick więc dla Ciebie to pestka
zróbmy tak :
Zapraszam Cię do siebie na testy pokrywam przyjazd, hotel, i dojazd.
I dostajesz plazmę gratis .

Jeśli Czerń lepsza jest w Sony niż w Panasonic - to zwracasz koszty
i fundujesz plazmę ?

Jeśli nie przyjmujesz wyzwania - to szkoda naszej rozmowy - bo dołączasz do
tych co nie widzieli ale wszystko wiedzą.
 
Do góry