Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

sej34

Member
Witajcie.
Posiadam G20 46" od ponad roku.Tv eksploatowany dość dobrze ok. 1400 godz. Ogólnie jestem zadowolony. Obraz świetny. Porównując modele w podobnej cenie, szczerze mówiąc, mało ma sobie równych. Byłoby świetnie gdyby nie ten irytujący dźwięk wydobywający się z tego tv:( Charakterystyczne buczenie jest u mnie słyszalne z odległości nawet 4 metrów! Ogólnie da się z tym żyć ale jest to bardzo ale to bardzo irytujące. Moje pytanie jest następujące. Czy ktoś reklamując tą usterkę doczekał się od Panasonica naprawienia jej...? Naczytałem się co nie miara i już nie wiem co o tym myśleć, z opinii wielu można wywnioskować, że nawet nie opłaca się jej reklamować, bo według Panasonica to "normalne":) Może ktoś poradził sobie z tym w jakiś inny sposób? Proszę o rade...

P.S.Reklamując w/w Tv trzeba go wysłać do serwisu, czy też serwisant przyjeżdża sam?

u mnie bzyczenie jest słyszalne ale sporadycznie jak już wcześniej pisałem.zauważyłem że na głośniejsze bzyczenie ma też wpływ sama tylna obudowa tv,jak ją troszkę docisnąłem to bzyczenie słabnie.na razie nie zgłaszam tego to serwisu bo obecne bzyczenie nie przeszkadza w oglądaniu tv.jeżeli u Ciebie słychać z 4metrów to ja bym już to zgłosił do serwisu.
 

piotrrutk

Member
Zaznaczam, że Ipla i Iplex nie zniknęły po aktualizacji do nowej wersji softu (mam go około 2 tygodnie i wszystko grało).

Stało się to wczoraj po wejściu do Viera Connect, zauważyłem w miejscach gdzie była Ipla i Iplex nowe aplikacje, a na linku do Viera Connect pojawiła się czerwona cyfra 3 która pokazuje ilość nowych widgetów dostepnych w serwisie.
 

gbs

New member
Witam

Rozmawialem przed momentem z Panasonic POLSKA i po zmianie firmware na nowy 2.515 obowiązuje dokładnie taka sama procedura jak poprzednio aby uaktywnić ipla i iplex jak przy poprzednim firmware i ustawiniach (braku DVB-C/S) tunera cyfrowego.

Część użytkowników wykorzystuje w odbiornikach z roku 2009 (modele G15E i V10E) tuner DVB-S niewspierany w Polsce, którego aktywacja wymaga wybrania jako kraju Niemiec. W takiej sytuacji aplikacja IPLA jest niedostępna. Podobnie sytuacja ma się w przypadku modeli 2010 i tunera DVB-C (działającego tylko na rynkach Nordyckich i w Niemczech). Jednak aby wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy procedurę która umożliwia jednoczesne korzystanie z tunerów niedostępnych w Polsce i aplikacj IPLA.
Poniżej instrukcja konfiguracj TV do pracy w Polsce z aktywnym tunerem DVB-C/S:


Procedura:

1.W przypadku kiedy mamy TV z zestrojonym tunerem - pomijamy ten krok. W innym przypadku restartujemy telewizor do ustawień fabrycznych i wybieramy jako kraj Niemcy (tuner DVB-C/S bedzie aktywny) i dokonujemy normalnego strojenia.

2.Wkładamy kartę SD z pustym plikiem hotel.pwd na karcie.

3.Wyświetli się pole na wpisanie kodu.Jako kod podajemy 4850. Po zakończeniu operacji zrzutu konfiguracji wyjmujemy kartę SD z TV.

4.Restartujemy TV do ustawień fabrycznych i wybieramy jako ustawienia Polska/Polska.

5.Uruchamiamy VieraCast, wybieramy aplikację ustawienia (2 lub 3 ekran) i przesuwamy aplikację IPLA, za pomocą opcji \"Dostosuj ekran początkowy\" z lewego górnego rogu w dowolne inne miejsce. Wychodzimy z VieraCast

6.Wkładamy kartę SD do działającego TV i kiedy TV poprosi o kod podajemy 4851

7.Po wyświetleniu informacji o zakończeniu procesu \"SUCESS\" wyjmujemy kartę, wyłaczamy odbiornik głównym włącznikiem

8.Wyłączamy/włączamy odbiornik TV. W tej chwili mamy aktywny tuner DVB-S/C oraz dostępne wszystkie polskie aplikacje na platformie VieraCast.

Uwagi:
- Informujemy jednocześnie, że w/w operacja nie zmienia statusu tunera DVB-S/C i nadal jest to funcja niewspierana w Polsce i użytkownikowi nie przysługuje prawo do reklamacji jego działania,
- restart odbiornika TV do ustawień fabrycznych spowoduje konieczność ponownego przeprowadzenia powyższej procedury aktywacji.
 

piotrrutk

Member
Witam

Rozmawialem przed momentem z Panasonic POLSKA i po zmianie firmware na nowy 2.515 obowiązuje dokładnie taka sama procedura jak poprzednio aby uaktywnić ipla i iplex jak przy poprzednim firmware i ustawiniach (braku DVB-C/S) tunera cyfrowego.


Dzięki za info, właśnie miałem dzwonić.

Ipla i Iplex już śmigają.
 

elcede

New member
Już się chyba zdecydowałem na zmianę: będzie to 46g30 bo różnice w cenie na która mogę sobie pozwolić. Pytanie do właścicieli g30 jak wygląda obsługa divx i mkv? Czy w tych pieszych da się zmienić wielkość czcionki a te drugie w końcu można odtwarzać? Rozumiem że jeśli chodzi o viera connect tu będą większe możliwości? W obecnym viera cast server trochę słabo jeśli chodzi o wyszukiwanie plików filmowych na dyskach bo z tego co zauważyłem to znajduje tylko pierwszy folder i już nie szuka dalej, czy w tych nowych też jest taki problem?
 
Do góry