Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

BARTEK W.

New member
Jeśli to jest szara czerń to gratuluję wzroku
zmniejsz rozmiar

Może i mam inny model (x10), może i nie widzę, może i nie chce widzieć- ale czarny to czarny na moim tv(mam już go ponad 4 mies.), a w serii g20 myslę , ze nie jest gorzej:roll:
Chyba ,że chodzi o to aby o czymś pisać i o to żeby coś się na forum działo
Na zamieszczonej fotce tez widać , że czarny to czarny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jelvip

New member
Z mojego doświadczenia ...... w domu mam samsunga crt, lcd samsunga seria 4,krótko serie 46g15 ,teraz g20 ..tak jak ktoś wcześniej napisał poprawiono oglądanie tv w dzień , oglądam na ustawieniach thx-najbardziej mi podchodzi nie daje po oczach kolory sa naturalne ,wyważone ale trochę stonowane ,jak przejdę w tryb dynamiczny to nie da sie oglądać daje po oczach niemiłosiernie na innych ustawieniach długo nie oglądałem ale ustawienia "prof1-2" po lekkiej korekcie mysle ze tez sie sprawdzą ,kablówka vectra,sd wyglada podobnie jak w crt, nie mam zazstrzezen ,o sygnale hd nie ma co mówić pięknie wygada(nsport, eurosport ,hbo,filmbox ), avi po usb ok, bluray nie sprawdzałem ,pod laptopem po hdmi ok ,nie stwierdziłem żadnych powidoków ,nagrywania na zewnętrzny hd też nie ,tv ma przebiegu ok 20h ,z technicznych spraw tv jest cichy elektronika nie piszczy,jedyny problem to nie mam dzwieku po optyku z tv i lecę po analogu ..reszta w trakcie sprawdzania jakoś specjalnie nie "wygrzewam" panelu oglądam tak jak podawany jest sygnał 16:9 pasy u góry i na dole ...podsumowując kupilem ten tv do oglądania a nie do testowania .


no i to jest taka garsc informacji, ktorej oczekuje jak sadze wielu obserwatorow tego forum - to miejsce sluzy wymianie informacji, i ci ktorzy stoja przed podjeciem decyzji o zakupie g20 tak jak ja, chetnie posilkuje sie takimi wypowiedziami - uwierzcie mi, to pomaga w dokonaniu swiadomego zakupu - a przeciez kazdy chce tak kupowac...
 

yaneq

New member
Bez reklam
Może i mam inny model (x10), może i nie widzę, może i nie chce widzieć- ale czarny to czarny na moim tv(mam już go ponad 4 mies.), a w serii g20 myslę , ze nie jest gorzej:roll:
Chyba ,że chodzi o to aby o czymś pisać i o to żeby coś się na forum działo
Na zamieszczonej fotce tez widać , że czarny to czarny

widać kontur końca ekranu... czerń tła jest inna niż czerń panelu... i o tym właśnie jest to larum.
 
Ostatnia edycja:

maciek_m1

New member
jakby ktoś jeszcze nie wiedział
i ku przestrodze naiwnych

czerń g20 nie jest idealna!
ba! nie jest nawet na poziomie Kuro... :(
 

yaneq

New member
Bez reklam
ja sobie nie zawracam. prawda jest taka, że w kinie wcale lepiej nie jest... baaa, wiadomo jak jest. więc nie ma co sobie tyłka tym zawracać. tak uważam. chociaż technologia idzie do przodu, nowe modele, powinno być dużo lepiej, jednak nie jest. gdybym miał w tym roku wybierać nowy tv miałbym duży dylemat...
 

sll

New member
Szanowni koledzy. Bardzo intensywnie jest eksploatowany problem czerni plazmy, jednak nikt nie porusza, moim zdaniem istotniejszej z punktu widzenia użytkownika, kwestii rozdzielczości (ostrości) w ruchu różnych modeli. Pełne wykorzystanie możliwości panelu plazmy zapewniają jedynie TV serii V20, G20 i S20 osiągając rozdzielczość 1080 linii. Seria X20 to już jedynie 720 linii, podczas gdy najlepsze LCD Panasonika zapewnia 800 linii, gorsze LCD 300 linii a CRT 625 linii.
Mi zależy na ostrym obrazie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czerń jest szara - co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Zresztą nigdy inna nie była w tej serii.
Tak wygląda czarna plansza wyświetlana na telewizorze 42G 10
023_P1090563.JPG


024_P1090564.JPG


Gorzej jest że przedstawiciel Panasonic potwierdza wiele informacji internetowych.
Google Tłumacz - tu jest wywiad z przedstawicielem Panasonica

Google Tłumacz - sprawa przybiera na tempie.

W wcześniejszym raporcie, okazało się, że poziom czerni na niektóre telewizory plazmowe Panasonic zostały szybko maleje z upływem czasu, na tyle, że został on zauważalny przez niektórych właścicieli. Ponieważ jednym z najważniejszych elementów sprzedaży telewizorów plazmowych istnieją pogłębić poziom czerni w porównaniu do telewizorów LCD, coraz większa liczba właścicieli i potencjalnych nabywców to za ważną kwestią, którą należy się zająć.Tak więc, w typowym amerykańskim stylu, klasy Pozew został złożony w sądzie federalnym przeciwko Panasonic.

Since one of the big selling points of Plasma TVs are there deeper Black Levels, in comparison to LCD TVs, a growing number of owners and potential buyers consider this a an important issue that needs to be addressed.​
So, in typical American style, a class action lawsuit has been filed in federal court against Panasonic.​
http://hometheater.about.com/b/2010/...evel-issue.htm
 

maciek_m1

New member
Czerń jest szara - co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Zresztą nigdy inna nie była w tej serii.

Gorzej jest że przedstawiciel Panasonic potwierdza wiele informacji internetowych.
Google Tłumacz - tu jest wywiad z przedstawicielem Panasonica

Google Tłumacz - sprawa przybiera na tempie.

W wcześniejszym raporcie, okazało się, że poziom czerni na niektóre telewizory plazmowe Panasonic zostały szybko maleje z upływem czasu, na tyle, że został on zauważalny przez niektórych właścicieli. Ponieważ jednym z najważniejszych elementów sprzedaży telewizorów plazmowych istnieją pogłębić poziom czerni w porównaniu do telewizorów LCD, coraz większa liczba właścicieli i potencjalnych nabywców to za ważną kwestią, którą należy się zająć.Tak więc, w typowym amerykańskim stylu, klasy Pozew został złożony w sądzie federalnym przeciwko Panasonic.

Since one of the big selling points of Plasma TVs are there deeper Black Levels, in comparison to LCD TVs, a growing number of owners and potential buyers consider this a an important issue that needs to be addressed.​
So, in typical American style, a class action lawsuit has been filed in federal court against Panasonic.​
http://hometheater.about.com/b/2010/...evel-issue.htm




To nie ten wątek

:spam:
 

uzielone

New member
Technologia LCD jest rozwijana przez wielu wiodących producentów i szybko dogania plazmy, taki jest znak czasu i postępu. Osamotniony Panasonic obniżył ceny niższych serii ale moim zdaniem topowe plazmy tego producenta powinny być wzorcem TV tak jak legendarny Kuro. W ostatnim czasie tańsze modele jak X10 w podobnym przedziale cenowym wygrywały z LCD zdecydowanie. Jeżeli seria G ma już problem z lcd-kami w swojej kategorii cenowej to nie jest dobrze. :-? Mimo wszystko nie po to wybieraliśmy plazmy żeby teraz biec do sklepu po nowe modele LCD :-D
 

maciek_m1

New member
uzielone,

ale skoro Kiki stwierdził, że Panasonic jest gorszy, to nie ma sensu dyskutować

trza lecieć do jego sklepu po nowe Sony i tyle...
 

Jeffik83

New member
Ja podobnie jak yaneq i jarek zostałem posiadaczem G20. Przesiadłem się z CRT Thomsona, więc żadnych porównań nie mam co robić. Dla mnie tv bomba. Mam problem z ustawieniem anteny od cyfry więc mogę się podzielić tylko wrażeniami z dvd i ps3. Szczerze o to o dvd się troche bałem(o jakość), bo mam tylko 4 pancernych(czarno-biały) i Pitbulla na płytach:)Ale wszystko ok(ustawienia-tryb thx lekko podkalibrowany jak w teście z którejś z anglojęzycznych stron). Co do playa to gram narazie w Uncharted: Drake's Fortune. Jest więc strasznie kolorowo, dżungle, morza, góry, fortece, zaginione miasta itp. I wszystko wygląda bajecznie, a to tylko 720p. A co do czerni, to jak chodze po katakumbach to ekran jest czarny, nie żadnen szary(ustawienia-tryb gra oczywiście), ale ja chyba nie jestem specjalnie wymagający, albo mi się wzrok psuje. Aaaa, niektórzy jeszcze o hałas pytają. Ja słysze przy graniu tylko playa, nic więcej.
 

jarek70

New member
Parę pytań do użytkowników ,
- czy podpinaliście zewnetrzny hdd jesli tak to jakiej pojemnosci ,
-kolejna sprawa czy podczas 1 włączenia mieliście w opcji wyszukiwania tuner dvb-c (po wybraniu kraju Polska )
-kolejna sprawa wyjscie dzwiekowe, optyczne z tv nie chce podawac dzwieku ,oczywiscie podłączone do ampli jak jest to u was?
 

BitTornado

New member
Czarny to jest teraz a co bedzie puzniej?
Mi sie cos wydaje ze ta technologia padnie ,Panasonic bedzie sie teraz bardziej skupial nad LCD LED:fool: co ja wygaduje hihi!
 

yaneq

New member
Bez reklam
szaleństwo... szaleństwem jest dyskredytować telewizor ze względu na głębokość czerni. a takie odnoszę wrażenie po wypowiedziach kikiego. więc sorry kiki ale myślę, że twój test jest z góry skazany na brak obiektywizmu. takie mam wrażenie. telewizor to nie tylko poziom jego czerni więc nie rozumiem takiego podejścia.

a może ktoś mi rozjaśni umysł i powie czy ta "afera panasonicowa" dotyczy tylko modeli 2009 i 2009... czy obejmuje też modele na rok 2010?

jarek70: jaki ma sens optyk z telewizora do ampli? czemu to ma służyć?
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Czarny to jest teraz a co bedzie puzniej?
Mi sie cos wydaje ze ta technologia padnie ,Panasonic bedzie sie teraz bardziej skupial nad LCD LED:fool: co ja wygaduje hihi!
Moze padnie lecz czy powinna osądz sam bo ja nie widzę zadnej innej opcij niż kupno plazmy nie musi być Panasonica ale just plazmaYouTube - Comparativo: TV de LED vs plasma
YouTube - Plasma versus LCD TV Debate
YouTube - LCD vs. plasma
YouTube - Geek Squad 2MM: HDTV: Plasma vs LCD
i sorry czytelników tego wątku ze zasypałem mój post filmikami skoro KIKI leci na bata to muszimy się jakoś bronić :eek:k:bo jeszcze komuś zasugeruje ze plazmy wybuchają :grin:
 

aspon

New member
Powoli przechodzi mi ochota na czytanie tego forum, zamiast pisać konkretnie to ciągle wojna, wiem że kupie g20 i tyle, czekam na 50 i nie martwie sie o czern, nawet jak ma być szara to taką wole niż fioletową...
 
Do góry