Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

Zebi05

New member
Polsat? Ma kilka kanałów HD za dodatkowa opłatą.
Jeżeli chcesz oglądać kanały TV HD to polecam n-kę. Są promocje, że wszystkie są wliczone w abonament i nie trzeba za nie płacić dodatkowo. Jakość jest super. Szczególnie TVP HD, EurosportHD, NGW HD, Discowery HD, nFilmHD, FilmboxHD, HBO HD, MTW HD, Animal Planet HD, Nsport HD. Tuner też jest OK bo z dyskiem 500 GB do nagrywania.
Wybór należy jednak do Ciebie.
Mój TV to P42G10
 

Zebi05

New member
Taki soft znalazłem kiedyś w sieci ale w serwisie powiedzieli mi że oni nic nie wiedzą o nowych softach.
Ja mam 1208.
Zgłaszałem problem z odtwarzaniem filmów full HD z karty SD. Przy szybszych ruchach obraz jest nieostry. Gość z serwisu stwierdził że to wina przeróbek w PC-etach. Mi chodzi o filmy z kamery HD Canon HF100, która zapisuje obraz w AVCHD ale niestety telewizor nie widzi bo jest w rozdzielczości 192x1440 Po przerobieniu na avchd 1920x1080 film jest widziany ale są problemy jak wyżej opisałem.
 

matrix.m5

New member
Ostatnia edycja:

empel64

New member
Panasonic

Tak myślałem że jak się skończy sprzedaż modelu G10, to już za drzwiami stoi nowy model G20 , Pozdrawiam.
 

Attachments

  • g20.jpg
    g20.jpg
    36,9 KB · Wyś: 8

Paweł_BB

New member
Prosżę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w dwóch sprawach:
1. Jak sprawdzić licznik godzin w P50G10 ? Trzeba wejść w jakieś menu serwisowe? Gdzieś było pytanie czy można stracić gwarancje z powodu wchodzenia w menu serwisowe, czy to prawda?
2. Spora ilość filmików AVCHD z karty SD wyświetla mi się z błędem u dołu ekranu (jakieś kolorowe kreski i kwadraciki), co można na to poradzić? Czy to kwestia ustawień programiku MultiAVCHD czy może karty SD ? a może chodzi o jakieś ustawienia w TV ?

Z góry dzięki za pomoc.
 

maruda1

New member
Kupilem GW10 i prosilbym o pomoc: co mozna wycisnac z DVB-S czyli co mozna obejrzec niezakodowanego po podlaczeniu talerza i czy sa karty na polskim rynku do tv kodowanego wspolpracujace z wejsciem Panasonica.

Witam,
@adarkar na tej stronie ( pl.kingofsat.net ) masz podane co możesz oglądać FTA czyli niekodowane oraz inne programy płatne polskich i zagranicznych platform po wykupieniu abonamentu.
Żeby oglądać kanały np. C+ lub Polsatu ,potrzebujesz moduł dostępu warunkowego tzn. moduł CI plus kartę abonencką którą wkładasz w moduł ,następnie wkładasz to do telewizora i oglądasz ;)
Sam posiadam 42GW10 i bardzo dobrze działa tunerek sat w nim.
Pozdrawiam.

P.S. znalazł może ktoś stronkę z softem do serii GW ? jeśli tak prosiłbym o linka, bo troszkę już szukałem ale nie udało mi się znaleźć.
 

Zebi05

New member
Ad 2. @Paweł BB
na forum hdtv w poście MKV i MPEG2 w slocie SDHC Panasonica na stroni 6 masz wszystko na temat firanki.
 

matrix.m5

New member
Panowie mam takie pytanie czy model TX-P50G10 jest 100Hz ?? jeśli tak to czy ta funkcja jest automatycznie włączona czy trzeba ja włączyć ?? jeśli tak to gdzie i jak ją właczyć??
 

adarkar

New member
Witam,
@adarkar na tej stronie ( pl.kingofsat.net ) masz podane co możesz oglądać FTA czyli niekodowane oraz inne programy płatne polskich i zagranicznych platform po wykupieniu abonamentu.
Żeby oglądać kanały np. C+ lub Polsatu ,potrzebujesz moduł dostępu warunkowego tzn. moduł CI plus kartę abonencką którą wkładasz w moduł ,następnie wkładasz to do telewizora i oglądasz ;)
Sam posiadam 42GW10 i bardzo dobrze działa tunerek sat w nim.
Pozdrawiam.

P.S. znalazł może ktoś stronkę z softem do serii GW ? jeśli tak prosiłbym o linka, bo troszkę już szukałem ale nie udało mi się znaleźć.

Gdzie mozna kupic modul CI wspolpracujacy z Panasem 42GW10 i Cyfra + lub Polsatem i ile moze kosztowac?
A jak sie przedstawia wspolpraca TNK i modulami CI?
 

XentrixPL

New member
Mówisz i masz. :smile: Pierwsze analog, drugie kablówka z dekodera cyfrowego, trzecie DVD.
 

Attachments

  • SD Analog.jpg
    SD Analog.jpg
    451,3 KB · Wyś: 162
  • SD Cyfr.jpg
    SD Cyfr.jpg
    384,8 KB · Wyś: 134
  • DVD.jpg
    DVD.jpg
    543,2 KB · Wyś: 152

sspike

New member
zażenowany

Wiem, że nie jest to miejsce na żale. Producenci coraz bardziej przypominają nam, że polska to inny rynek. Wszyscy wiemy, że ta sama marka kawy przeznaczona na rynek polski gorzej smakuje od tej niemieckiej, polskie proszki gorzej piorą lub słabiej pachną. Ostatnia akcję związana z microsoftem "nie sprzedaję wybrakowanego produktu nie kradnę" można rozszerzyć o innych producentów w tym panasonica. Kupiłem telewizor tx-p42g10e który na rynek polski jest sprzedawany bez karty sieciowej i tunera sat. Aktualizacja softu tylko przez cyfrową telewizję naziemną bo kablówką nawet cyfrową sygnał nie dojdzie. Staram się doprosić w panasonicu o nowy firmware do telewizora ( wiem że jest na stronie hdtv ale chce mieć gwarancje) ale co bez wizyty serwisanta go nie dostane. Kiedy to się zmieni. Kiedy panasonic zadba o obecnych klientów. Samsung lepiej dba o obecnych klientów swego czasu nawet dodał obsługe mkv do wybranych odtwarzaczy blu-ray. Kiedy zobaczymy taki gest od panasonica.
 
Do góry