Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

monterey

New member
noi kupilem g10p50 .ale kilka stwierdzen odrazu sie nasowa:ethernet porazka totalna brak mozliwosci polaczenia z dyskiem sieciowym,sd-trzeba wszystko przerabiac i przerabiac i tez czasami nie dzila,polsat dziala nawet nawet w slocie CI ale epg na caly tydzien juz nie,glosniki :<tak nie uzywam,a reszta warta polecenia choc teraz to juz nie wiem .chyba ze kots rozwiazal te problemy to prosze o pomoc.
 

lucazz

New member
Mam G10E i wg instrukcji są oba MPEG'i, choć osobiście nie używam DVB-T.
Zgadzam się, że jednoznaczne stwierdzenie jaki MPEG jest w TV jest trudne czytając opisy modeli w necie.
 

jowi

New member
Tego sie rowniez doszukalem ale przegladajac niemieckie sklepy zaden z nich nie wspominal o MPEG4 dal DVB-T a za to w opisie DVB-S dodawano HD.
I teraz juz nie wiem :(

Mam ten sprzęt i stąd info prosto z instrukcj. Dla pewności zawsze możesz ściągnąc sobie manuala z niemieckiej strony Panasa.
 

arek.m

New member
Problem z pikselami na matrycy

Witam,

Kieruję moje pytanie do użytkowników modeli p46g10 i p46g15. Po zakupie p46g15 zauważyłem, że pierwsza pionowa linia pikseli na matrycy (patrząc od lewej strony) świeci sie na jasno fioletowo, natomiast ostatnia na zielono. Jest to widoczne przy jasnych scenach. Zwróciłem się z tym problemem do serwisu. Telewizor został zabrany i po kilku dniach wrócił z informacją, że to jest normalne w tej serii telewizorów.

W związku z powyższym bardzo proszę o informację, czy Wasze egzemplarze telewizorów tych serii też mają taką "wadę". Dla mnie nie jest to normalne, ale chciałbym mieć potwierdzenie zanim znowu zwrócę się do serwisu.

Pozdrawiam!
 

sokarsg-1

New member
Witam,

Kieruję moje pytanie do użytkowników modeli p46g10 i p46g15. Po zakupie p46g15 zauważyłem, że pierwsza pionowa linia pikseli na matrycy (patrząc od lewej strony) świeci sie na jasno fioletowo, natomiast ostatnia na zielono. Jest to widoczne przy jasnych scenach. Zwróciłem się z tym problemem do serwisu. Telewizor został zabrany i po kilku dniach wrócił z informacją, że to jest normalne w tej serii telewizorów.

W związku z powyższym bardzo proszę o informację, czy Wasze egzemplarze telewizorów tych serii też mają taką "wadę". Dla mnie nie jest to normalne, ale chciałbym mieć potwierdzenie zanim znowu zwrócę się do serwisu.

Pozdrawiam!
Ten efekt jest zupełnie normalny we wszystkich plazmach panasa z 2009 i plazmach innych producentów plazm też.
 

piko70

New member
Wygląda na to,że po Toyocie przyszła pora na kolejnego Japończyka.
Nowy panel Panasonic'a NeoPDP z upływem czasu ma problemy z czernią.
Z tego co wyczytałem narazie oficjalnie twierdzą,że problem jest im znany i 2 egzemplarze trafiły do Japonii do sprawdzenia.
Cały wątek tu:
h t t p://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1167339
Sprzedałem panel Hitachi w zeszłym roku ze względu na problemy z czernią,kupiłem chyba w kwietniu G10 a tu znowu lipa.Myślałem,że mój wzrok się przyzwyczaił do dobrego obrazu i szukam dziury w całym,że coś jest nie tak,a wygląda na to,że jest niezły zonk z nowymi panelami:evil:
Zeszłoroczny test kikiego sygnalizował,że "Infinity black" to jest lipa i chyba sie to właśnie potwierdza.

Nie zauważyłem,ale jest już odzielny wątek na ten temat:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a-2.html
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Od jakiegoś czasu też odnosze takie wrażenie lecz nie chciałem sie wypowiadać na ten temat,bo myśle sobie że szukam dziury w całym,że oko sie przyzwyczaja,że robię sie bardziej wymagający co do obrazu,a tu taki zonk. To miał byc tv na pare ładnych latek.
 

Imacman66

New member
Dlaczego w wersji przeznaczonej na rynek brytyjski (ten z literką B na końcu) nie jest dostępne w menu: white balance and gamma controls? Nie jest to potrzebne angolom? Czy nowy soft poprawia to?

Mam jeszcze pytanie z serii, czy warto dać 3800 zł za nowego TX-P50G10B z 2-letnią gwarancją?
 
Ostatnia edycja:

sspike

New member
Witam mam tx-p42g10e. Ze strony DTS THX Dolby WMV Movie Distributor VOB Trailers sciagnołem kilka plików w 1080p . samsung led, sony piłeczki i kuro new 2. Przerobiłem je w multiachd i wgrałem na karte. Wszystkie pliki poza tymi od pioniera wyświetlane są prawidłwo. Filmy demonstracyjne kuro wyświetlana są z ok 15 poziomym przebarwieniem na dole ekranu. najczęściej czarnobałym miał ktoś tak. Na komputerze przerobione pliki wyświetlane są prawidłowo
 

sspike

New member
Witam mam tx-p42g10e. Ze strony DTS THX Dolby WMV Movie Distributor VOB Trailers sciagnołem kilka plików w 1080p . samsung led, sony piłeczki i kuro new 2. Przerobiłem je w multiachd i wgrałem na karte. Wszystkie pliki poza tymi od pioniera wyświetlane są prawidłwo. Filmy demonstracyjne kuro wyświetlana są z ok 15 poziomym przebarwieniem na dole ekranu. najczęściej czarnobałym miał ktoś tak. Na komputerze przerobione pliki wyświetlane są prawidłowo

Nie znalazłem edycji posta

Problemem była prędkość filmu zmieniłem do 25 fps i wyświetla bez problemu
 

pawelj18

New member
Witam !!

Wczoraj kupilem g10 46' i mam pytanie, jak najlepiej go ustawic ?? Ostrosc, kolory itp itd ?
Jeszcze jedno, podlaczylem kino domowe przez HDMI do TV ale dzwiek idzie przez glosniki z telewizora, tylko jak ogladam dvd to idzie mi przez glosniki kina. Jak ustawic aby przy ogladaniu TV glos szedl przez kino ??

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 

matrix.m5

New member
Witam
Panowie dzisiaj kupiłem Plazmę TX-P50G10L z 5 letnią gwarancja za 3600 , mam nadzieje ze nie przepłaciłem.
Mam pytanie mam dwa tunery satelitarne.
Jeden podłączony przez HDMI a drugi tuner przez AV, i teraz jak ustawić TV, żeby automatycznie przełączał , raz jeden tuner a raz drugi, tak miałem w zwykłym TV na dwóch euro ze jak włączony był jeden tuner i włączyłem drugi to TV przełączył na ten drugi tuner automatycznie , a teraz w panasonicu tak nie ma .
I jak sprawdzić jaki mam soft?? i skąd ściągnąć nowy soft?? nie mogę znaleźć
 
Ostatnia edycja:

adarkar

New member
Co mozna wycisnac z DVB-S

Kupilem GW10 i prosilbym o pomoc: co mozna wycisnac z DVB-S czyli co mozna obejrzec niezakodowanego po podlaczeniu talerza i czy sa karty na polskim rynku do tv kodowanego wspolpracujace z wejsciem Panasonica.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Witam
Panowie dzisiaj kupiłem Plazmę TX-P50G10L z 5 letnią gwarancja za 3600 , mam nadzieje ze nie przepłaciłem.
Mam pytanie mam dwa tunery satelitarne.
Jeden podłączony przez HDMI a drugi tuner przez AV, i teraz jak ustawić TV, żeby automatycznie przełączał , raz jeden tuner a raz drugi, tak miałem w zwykłym TV na dwóch euro ze jak włączony był jeden tuner i włączyłem drugi to TV przełączył na ten drugi tuner automatycznie , a teraz w panasonicu tak nie ma .
I jak sprawdzić jaki mam soft?? i skąd ściągnąć nowy soft?? nie mogę znaleźć
takie rzeczy to tylko na złączu EURO, możesz ustawić sobie żeby TV odpalał z konkretnego złącza np HDMI, poczytaj o trybie hotelowym
 

matrix.m5

New member
Panowie a jak z nowym softem do TX-P50G10L gdzie można go ściągnąć i czy wogule można wgrać przez gniazdo karty pamięci??
 

Paweł_BB

New member
CAM w G10

Witam

Jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem P50G10, na razie nie robię nic innego tylko ściągam trailery HD i zachwycam się obrazem :-o

Teraz przyszła pora na kanały TV HD, brać w Cyfrowym Polsacie zwykły dekoder HD (np. Echostar 7200) czy CAM ?

Z góry dzięki za pomoc
 
Do góry