Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

greg419

New member
Chciałbym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami po tygodniu użytkowania TX-P50V10E.
Jeśli chodzi o buczenie to występuje ono lecz jest tak minimalne że zwróciłem na to uwagę dopiero po przeczytaniu waszych postów na forum , jest słyszalne tylko w nocy i przy wyłączonym głosie tv jakiekolwiek zgłoszenie tv powoduje iż buczenie jest nie do wychwycenia no chyba że ktoś ogląda tv bez dźwięku.
Wentylatory pracują bardzo cicho słychać je tylko przy wyłączonym głosie i z odległości kilku dziesięciu centymetrów. Jak dla mnie te rzeczy nie stanowią jakiegokolwiek problemu.
Jeszcze jedna ciekawa rzecz nie było mnie w domu przez 4 dni (WRC 66 Rajd Polski) i po powrocie do domu zauważyłem wyraźną poprawę obrazu tzn. kolory stały się bardziej kolorowe w pierwszej chwili myślałem że moja druga połowa coś przestawiła w ustawieniach obrazu lecz po sprawdzeniu wszystkie ustawienia były takie same. Miłe zaskoczenie , fakt ten nastąpił po 70 godz. pracy na mocno obciętych parametrach obrazu obraz kinowy k18 j -14 k18 o 0 biel ciepły eco off
 

greg419

New member
A i jeszcze o migotaniu obrazu. U mnie na v10 występuje to zjawisko tylko przy oglądaniu zdjęć z karty w innych przypadkach tego nie ma
 

Hashi

New member
greg419 napisał:
A i jeszcze o migotaniu obrazu. U mnie na v10 występuje to zjawisko tylko przy oglądaniu zdjęć z karty w innych przypadkach tego nie ma
To samo podkresliłem wyżej. U mnie tylko przy stałych obrazach.

@Gorylla
Może masz racje. Takie są moje odczucia i przemyślenia na ten temat.
Każde oczy mogą mieć inną "pojemność".
 

edek13

New member
po akcji

dobra już jestem po gremialnych testach (4 osoby się gapiły na ekran) oto wnioski:
1. jestem panikarz :D
2. zauważyliśmy wspólnie, że problem dityczy tylko SD (cyfra po scar)
3. DVD bez zastrzeżeń
4.HD bez zastrzeżeń
5. stałe obrazy (widoczne mrużenie, na granicy percepji)
I teraz czas na moje pytanie: czy kanał od konwertera do dekodera, może siać zakłuceniami sygnału, chodzi o to czy kiepski konwerter sat może powodować zakłucenia, czy kabel może zapowawać śmieciem na ekran, problem dotyczy tylko TV sat, matryca swieci prawidłowo (we wszystkich trybach za wyjątkiem tv sat jest dobrze). Pytanie dotyczy wszystkiego za wyjątkiem dekodera, których to mam 3 do dyspozycji i wszystkie dają kiszkę na ekran. Ogólnie odpuszczam temat i czekam na N po hdmi na dzis dzień lek na całe zło.Bardzo dzięki za wszelkie posty bardzo mi pomogliście.

PS. czy dotarcie plazmy czymś sie objawi
 
Ostatnia edycja:

Hashi

New member
Dobra panowie zakupiłem dziś Matrix Trilogy na BluRay. Zaraz zabieram się za testy organoleptyczne :D
Jak wiadomo w filmie występuje dużo białego, czarnego koloru jak i dynamika na każdym kroku.
Spostrzeżeniami podziele się w następnym poście.

@Edek13
Ciesze, że pozostajesz z nami :D
 

greg419

New member
PS. czy dotarcie plazmy czymś sie objawi[/quote]

Jak już pisałem wcześniej u mnie po ok 70 godz. pracy poprawiły się kolory ale dalej docieram.
 

rey023

New member
Na wstepie chcialem przywitac wszystkich forumowiczow :)
Sledze watek od samego poczatku, jednak nie znalazlem nigdzie informacji na temat podlaczenia komputera do TV nie uzywajac wejscia HDMI.
W chwili obecnej podlaczam komputer do swojego TV kablem identytcznym jak do monitra ( VGA o ile sie nie myle ), czy ten TV rowniez bede mogl ze swoim komputerem tak podlaczyc ?
Nie jestem specjalista w tej dziedzinie, takze sorry, jesli pytanie wyda sie Wam banalne :)
Z gory thx za pomoc.
 

greg419

New member
rey023 napisał:
Na wstepie chcialem przywitac wszystkich forumowiczow :)
Sledze watek od samego poczatku, jednak nie znalazlem nigdzie informacji na temat podlaczenia komputera do TV nie uzywajac wejscia HDMI.
W chwili obecnej podlaczam komputer do swojego TV kablem identytcznym jak do monitra ( VGA o ile sie nie myle ), czy ten TV rowniez bede mogl ze swoim komputerem tak podlaczyc ?
Nie jestem specjalista w tej dziedzinie, takze sorry, jesli pytanie wyda sie Wam banalne :)
Z gory thx za pomoc.

W mojej plaźmie jest takie wejście ale to model TX-P50V10E co do serii G10 to nie mam takiej wiedzy niech jej posiadacze się wypowiedzą
 

dansop1

New member
greg419 napisał:
Chciałbym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami po tygodniu użytkowania TX-P50V10E.
Jeśli chodzi o buczenie to występuje ono lecz jest tak minimalne że zwróciłem na to uwagę dopiero po przeczytaniu waszych postów na forum , jest słyszalne tylko w nocy i przy wyłączonym głosie tv jakiekolwiek zgłoszenie tv powoduje iż buczenie jest nie do wychwycenia no chyba że ktoś ogląda tv bez dźwięku.
Wentylatory pracują bardzo cicho słychać je tylko przy wyłączonym głosie i z odległości kilku dziesięciu centymetrów. Jak dla mnie te rzeczy nie stanowią jakiegokolwiek problemu.
Jeszcze jedna ciekawa rzecz nie było mnie w domu przez 4 dni (WRC 66 Rajd Polski) i po powrocie do domu zauważyłem wyraźną poprawę obrazu tzn. kolory stały się bardziej kolorowe w pierwszej chwili myślałem że moja druga połowa coś przestawiła w ustawieniach obrazu lecz po sprawdzeniu wszystkie ustawienia były takie same. Miłe zaskoczenie , fakt ten nastąpił po 70 godz. pracy na mocno obciętych parametrach obrazu obraz kinowy k18 j -14 k18 o 0 biel ciepły eco off

Cenne informacje. Ale czy Kolega nie pomylił wątków...
Jest taki: wszystko na temat serii "V".
 

greg419

New member
dansop1 napisał:
Cenne informacje. Ale czy Kolega nie pomylił wątków...
Jest taki: wszystko na temat serii "V".

Myślę że wiedzy nigdy nie za wiele różnice między serią G a V są niewielkie i każde spostrzeżenie może się komuś przydać takie jest moje zdanie:) zresztą powiem szczerze że nie znalazłem wątku o serii V. Pozdrawiam:)
 

dansop1

New member
greg419 napisał:
Myślę że wiedzy nigdy nie za wiele różnice między serią G a V są niewielkie i każde spostrzeżenie może się komuś przydać takie jest moje zdanie:) zresztą powiem szczerze że nie znalazłem wątku o serii V. Pozdrawiam:)

Różnica między V i G, jest taka, jak między kolejnymi Mitsubishi Lancer Evolution.
Tylko ci, co wiedzą na co patrzeć, ją dostrzegą i będzie dla nich ważna.
A wspomniany wątek, jest jednym z pierwszych, po wejściu w "plazmę panasonic".
 

greg419

New member
dansop1 napisał:
Różnica między V i G, jest taka, jak między kolejnymi Mitsubishi Lancer Evolution.
Tylko ci, co wiedzą na co patrzeć, ją dostrzegą i będzie dla nich ważna.
A wspomniany wątek, jest jednym z pierwszych, po wejściu w "plazmę panasonic".
Widzę że kolega jakiś przewrażliwiony więc polemizować nie będę bo nie ma z kim a i sensu nie widzę wątek już odnalazłem i się tam przenoszę. P.S. a co do różnic między Evo to chciałbym zobaczyć jak kolega rozróżnia Evo 5 od 6 i 7 od 8 bo takie są różnice między serią G a V. Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Hej, hej polska natura z Waści wyłazi - wyluzujcie naprawdę! Forum jest jednym z najbardziej merytorycznych, a przede wszystkim pozbawionym bezsensownych pyskuwek, więc starajcie się trzymać fason! Czyż nie lepiej opisywać swoje uwagi i spostrzeżenia in plus lub in minus. Również nie ma co się obruszać na grzecznie zwróconą uwagę, tym bardziej, że słuszną :eek:k: Bez urazy Panowie.
 

Hashi

New member
Mój test na G10 - Matrix Tilogy

Moje spostrzezenia po obejrzeniu Matrix Tilogy na BR (1080p) zawierają się w stwierzedzeniu, że G10 nadaje sie znakomicie do oglądania walk (czyli w sporcie się sprawdzi).
Podczas ogladania Matrix kilka razy widać było klatkowanie obrazu (np. klamka w scenie w której Neo idzie białym korytarzem ze strażnikiem wyroczni; kamera porusza się wertykalnie; ewidentnie efekt jest wynikiem ograniczeń technik filmowych - sprawdzałem na LCD w Divix i efekt był także widoczny). Efekt klatkowania jak już wspomniałem kiedyś w jednym z postów to zawsze tło, drugi plan lub obraz przesuwający się w odwrotnej osi do osi poruszania sie taśmy filmowej.
Scena w 52 minucie drugiej części Matrix - Neo walczy z kilkunastoma agentami Smith. Najlepszy rezultat otrzymałem ustawiając jasność na poziomie (około 50 dla ciemnego pokoju) w którym czarne stroje minimalnie odbijały światło. Ruchy dynamiczne, nie sztuczne, bardzo realistyczne. Żadnego smużenia czy tym podobnych efektów. Mam wrażenie, że IFC (600Hz) daje wrażenie wiekszej spójności obrazu podczas walki na ekranie.
Czarny kolor idealny - nie "za ciemny" i nie "za jasny". Biel nie migotała. Nie zauważyłem tzw. green ghostingu.
Scena w 1:16 drugiej części (walka na białych schodach) podobnie.
W G10 nie zauważyłem "wstawiania nieistniejących klatek" jak to mam miejsce w niektórych LCD (jeśli wiecie o czym mówie). Systemy odświeżania w G10 są bardzo wyważone w działaniu ponadto lubie głębie kolorów (jej "trójwymiarowość"), którą było widać szczególnie na twarzach postaci.

Ustawienia podczas odtwarzania: tryb Cienema (C/B/C/S - około 60/45/43/45), IFC (600Hz) włączone.
Następne filmy jakie chciałbym przetestować z BR to Ojciec Chrzestny, Zemsta Sithów oraz Transformers 2.
 

Seb@stian

New member
Czy ktokolwiek mógłby podać jakiś inny przykład sceny z filmu gdzie działanie IFC zdecydowanie polepsza płynność obrazu?
 

Filozofgrip

New member
W końcu dotarł do mnie moj własny :p TX-P50G10!!
I odrazu mam problem...
A mianowicie : Podłączyłem dekoder N-ki (biały) do TV (hdmi-hdmi) i nie ma żadnego sygnału:( TV nic nie pokazuje. Resetowałem dekoder to przez chwilę było pokazane na TV jak się ładuje ale potem jakby dekoder sam się zrestartował i cisza. Jak podłącze scart'em to wszystko hula a przez hdmi nie :(. Dodam do tego że PS3 podłączone do TV kablem hdmi-hdmi (tej samej firmy) normalnie podaje sygnał.

Na drugim TV jak podłącze dekoder przez hdmi-hdmi to pisze ze "kabel nie podłączony". Myślę że może być martwe wyjście hdmi w dekoderze ale czy aby napewno? Możę coś źle zrobiłem? Proszę pomórzcie mi!! :)
 

Foxxx24

New member
Bardzo możliwe,że jest to błąd oprogramowania dekodera i jakiś problem z HDCP z którym ostatnio się borykały dekodery N-ki.
 
Do góry