Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

studius

New member
Wg duńskiego testu G10 ma poziom czerni 0,03 cd/m2 - dokładnie tyle ile poprzednia seria KURO (8G). Postęp więc jest.
Jednak Pioneer 9G to o 80% lepsza czerń od starszej generacji więc na podsatawie cyferek wychodzi, że PG10 jest jednak dwa kroki w tyle. :(
O innych parametrach się nie wypowiadam bo cały wątek praktycznie tylko o szarej czerni...

Co do Samsunga serii B to oferuje juz bardzo wiele. Topowy model serii - UN55B7000 (w Stanach), który niedługo zawita do Europy z pewnością zaoferuje jeszcze wyższy poziom obrazu (o designie nie wspomnę).
Jednak obserwując ceny w USA w Polsce będzie pewnie kosztował >10.000 PLN (za model pow. 50 cali) a to stawia go na półce obok Pioneera. Pewnie więc nieuniknione będą porównania. Sądze, że co do czerni, KURO długo nie znajdzie pogromcy (nadzieją jest OLED, SED).
 

Foxxx24

New member
bojki napisał:
Czy ciezki temat, ze brak odpowiedzi?


Tak naprawdę kalibrację możesz też zrobic sam używając odpowiedniej płytki
takiej jak ta :
http://www.hdfilm.pl/digital-video-essentials-hd-basics-bluray-p-2.html

Profesjonalna kalibracja z ok 1000 zł nie koniecznie musi dac rezultaty jakie będą Tobie odpowiadac,a jeśli zrobisz to sam według płytki i ewentualnie drobne poprawki naniesiesz zgodnie z własnymi upodobaniami to będzie najlepszy efekt dla Ciebie.:)


Pozdrawiam
 

waldek77

New member
Śledzę ten wątek od początku. Osobiście z nowych modeli bardzo mi się podoba V10, niestety jeszcze nie osiągalny.
Interesuje mnie model th-42PZ/PY800, ale przed zakupem (tak dla pewności) chciałbym Was prosić o porównanie tx-p42G10 do th-42py(pz)800. Da to pewien obraz czego można się spodziewać po tx-p42V10.

Może to mnie powstrzyma przed zakupem i pozwoli uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość. Gdyby jeszcze pojawił się na koniec kwietnia, początku maja i cena w sklepach tak do 6 tys.
 

boliniak

New member
waldek77 napisał:
Śledzę ten wątek od początku. Osobiście z nowych modeli bardzo mi się podoba V10, niestety jeszcze nie osiągalny.
Interesuje mnie model th-42PZ/PY800, ale przed zakupem (tak dla pewności) chciałbym Was prosić o porównanie tx-p42G10 do th-42py(pz)800. Da to pewien obraz czego można się spodziewać po tx-p42V10.

Może to mnie powstrzyma przed zakupem i pozwoli uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość. Gdyby jeszcze pojawił się na koniec kwietnia, początku maja i cena w sklepach tak do 6 tys.

Chłopie V10 będzie kosztował bliżej 10 tys. niż 6 tys. Miałem tą wyjątkową okazję, że widziałem obok siebie PZ85 i G10 i jednak (może to moje subiektywne odczucie) lepiej wizualnie wypadał G10.

Pozdro
 

Foxxx24

New member
boliniak napisał:
Chłopie V10 będzie kosztował bliżej 10 tys. niż 6 tys. Miałem tą wyjątkową okazję, że widziałem obok siebie PZ85 i G10 i jednak (może to moje subiektywne odczucie) lepiej wizualnie wypadał G10.

Pozdro

No za 10 tys to raczej kupisz 50V10,a 42 to zapewne na początku między 6 a 7 tyś.:)


waldek77 napisał:
Śledzę ten wątek od początku. Osobiście z nowych modeli bardzo mi się podoba V10, niestety jeszcze nie osiągalny.
Interesuje mnie model th-42PZ/PY800, ale przed zakupem (tak dla pewności) chciałbym Was prosić o porównanie tx-p42G10 do th-42py(pz)800. Da to pewien obraz czego można się spodziewać po tx-p42V10.

Może to mnie powstrzyma przed zakupem i pozwoli uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość. Gdyby jeszcze pojawił się na koniec kwietnia, początku maja i cena w sklepach tak do 6 tys.


Ja bym poczekał na Twoim miejscu bo też miałem zamiar brac PY800,ale stwierdziłem,że skoro zupełnie niedługo będzie nowy model to ma same zalety bo jest jeszcze ładniejszy i ma lepsze parametry:)
 

bojki

Member
waldek77 napisał:
Może to mnie powstrzyma przed zakupem i pozwoli uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość. Gdyby jeszcze pojawił się na koniec kwietnia, początku maja i cena w sklepach tak do 6 tys.


Cierpliwosci, cierpliwosci....:)
Rowniez sie w nia uzbroilem:)

Pozdrawiam
 

marcinrob

New member
Wydaje mi się, że najsensowniej porównać można modele o zbliżonych cenach i parametrach. Np. mam 5tys pln, (no max 5,5) i chcę za to kupić coś full HD.
Taki właśnie jest 42G10. Interesują mnie wszelkie porównania tego TV do innych o warunkach wstępnych j.w.
Wtedy mogę przeanalizować test i pomyśleć czy interesują mnie ciapki na piłce w locie skoro piłka nożna obchodzi mnie tak jak ślimaka lot na księżyc. A może bardziej zwrócę uwagę na odtwarzanie materiałów emitowanych w SD (jest takich dużo) czy filmów w HD z n-ki lub odtwarzacza BR. NAJCZĘŚCIEJ PO ZMROKU (wcześniej zwykle nie mam możliwości)

Mam pewne wątpliwości co do zdjęć prezentowanych w testach. Są one być może robione profesjonalnymi cyframi, ale potem odtwarzane na średniej lub niskiej jakości monitorach-LCD. Nawet jeśli odtworzymy to na super monitorze lub telewizorze - to zawsze będzie to naniesienie na materiał błędu tego właśnie monitora. Naprawdę wolę subiektywną, ale uczciwą opinię od obrazka.

Nie mieszam się w kłótnie o przewadze jednej firmy nad drugą, bo moja wiedza w tym temacie jest zbyt mikra.:(

POZDRAWIAM
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że jeśli w międzyczasie nie nastąpią jakieś kolejne kryzysowe zwyżki kursów wymiany walut, to cena raczej spadnie do tego czasu ;)

Pozdrowienia!
 

DAVE75

New member
Różnica pomiędzy tx-50 gw10 a TX P50 G 10

W jednym ze sklepów internetowych znalazłem model "gw". Czy mógłby ktoś mi powiedzieć czym różni się on od pozostałych dostępnych?
 

neptunek

New member
Nie wiem oco chodzi z tymi TV, ale na zakup zdecydowałem się w styczniu (początkiem) najpierw 46PY80, nie mogłem nigdzie dostać, później 50PY80 ... nigdzie nie mogłem dostać, później 50PY800 - qrde brak - wydzwaniałem do Panasonica i do ich sklepów, wszędzie słyszałem że nie ma i będą w połowie lutego, później słyszałem że pod koniec lutego, później że wchodzą nowe modele, więc zdecydowałem się na TX-P50G10, ale brak, później że początkiem marca, później 15 marca, a dzisiaj usłyszałem że najwcześniej 5 kwietnia i to niewiadomo.

Zaczyna mnie już trafiać bo chcę kupić TV, czekam już 3 miesiące, a ciągle nie mogę kupić bo nie ma - dziwna polityka Panasonica :( chyba że wykryli coś w tych TV i teraz je wycofują bo bubel wyszedł - inaczej nie potrafię już tego sobie wytłumaczyć - albo im już niezależy na sprzedaży po wycofaniu się Pionera z plazm.

Czy może ktoś wie kiedy wreszcie TX-P50G10 będzie w sprzedaży? bo jeszcze mogę poczekać ale już mnie zaczyna nosić.
 

herrflik

New member
DAVE75 napisał:
W jednym ze sklepów internetowych znalazłem model "gw". Czy mógłby ktoś mi powiedzieć czym różni się on od pozostałych dostępnych?

model TX-P50GW10 przeznaczony jest na rynek niemiecki i ma dodatkowo wbudowany tuner DVB-S (cyfrowej telewizji satelitarnej) - jak zwykle Germanie dostają więcej za podobną cenę (UVP: 1.799 EUR)

BTW: od tygodnia cieszę się swoim TX-P46G10E i wrażenia mam bardzo pozytywne - niestety to moja pierwsza plazma, więc o "czarności szarego" (albo jak kto woli: "szarości czarnego" ;)) wypowiadać się nie będę, aczkolwiek porównując "szarą czarność" z plazmy, do "szarej czarności" LCD 1080p bądź obrazu na ekranie z projektora DLP 1080p to najczarniejsza czerń jest z plazmy - ale to oczywista oczywistość wynikająca ze sposobu tworzenia obrazu

plazmy KURO nie posiadam, więc w dyskusje z KIKI wchodzić nie będę - zresztą z moim forumowym stażem, to mi nawet nie wypada! :)
 
Ostatnia edycja:

robas1

New member
neptunek napisał:
Nie wiem oco chodzi z tymi TV, ale na zakup zdecydowałem się w styczniu (początkiem) najpierw 46PY80, nie mogłem nigdzie dostać, później 50PY80 ... nigdzie nie mogłem dostać, później 50PY800 - qrde brak - wydzwaniałem do Panasonica i do ich sklepów, wszędzie słyszałem że nie ma i będą w połowie lutego, później słyszałem że pod koniec lutego, później że wchodzą nowe modele, więc zdecydowałem się na TX-P50G10, ale brak, później że początkiem marca, później 15 marca, a dzisiaj usłyszałem że najwcześniej 5 kwietnia i to niewiadomo.

Zaczyna mnie już trafiać bo chcę kupić TV, czekam już 3 miesiące, a ciągle nie mogę kupić bo nie ma - dziwna polityka Panasonica :( chyba że wykryli coś w tych TV i teraz je wycofują bo bubel wyszedł - inaczej nie potrafię już tego sobie wytłumaczyć - albo im już niezależy na sprzedaży po wycofaniu się Pionera z plazm.

Czy może ktoś wie kiedy wreszcie TX-P50G10 będzie w sprzedaży? bo jeszcze mogę poczekać ale już mnie zaczyna nosić.

Mnie też już zaczyna trafiać....
W końcu, po długim (paroletnim) czekaniu na telewizory laserowe, OLED i licho wie jakie, zdecydowałem się na zakup Panasonica 50PZ800, który miał być coraz bardziej dostępny (bo wczesniej to była nowość), a ....nie jest!
Jak już chciałem go kupić to okazało się, że wchodzi nowy model 50G10, którego znowu nie można kupić. To jakaś paranoja!
 

telemark

New member
Spróbuj w sieci EURO. Na stronie internetowej mozesz sprawdzić, w których sklepach w Polsce jeszcze jest. Ja niedawno kupiłem właśnie 50PZ800 w EURO za 6999,- bo uznałem, że co prawda P50G10 ma nowszą matrycę ale wyposażenie słabsze. A wyższe modele będą w drugiej polowie roku i na pewno sporeo droższe. Moim zdaniem ta cena za 50PZ800 to nadal dobra okazja
 

robas1

New member
telemark napisał:
Spróbuj w sieci EURO. Na stronie internetowej mozesz sprawdzić, w których sklepach w Polsce jeszcze jest. Ja niedawno kupiłem właśnie 50PZ800 w EURO za 6999,- bo uznałem, że co prawda P50G10 ma nowszą matrycę ale wyposażenie słabsze. A wyższe modele będą w drugiej polowie roku i na pewno sporeo droższe. Moim zdaniem ta cena za 50PZ800 to nadal dobra okazja
Trochę zjeżdżamy na boczny tor z tego tematu, ale PZ800 jednak nie ma dekodera MPEG-4 (DVB-T) tylko MPEG-2, a w Poznaniu nadają w DVB-T 2-ce i 4-ce. A poza tym (w innych testach) jednak G10 ma mniejsze zużycie prądu i jednak podobno lepszą czerń. Ale za to gorsze głośniki (tylko 2 zamiast 4 tak jak w PZ800!). I bądź tu mądry.
Chyba jednak zdecyduję się na G10 - sam już nie wiem.
A propos G10: pytanie do posiadaczy tego TV: czy G10 NIE MA OBRAZU W OBRAZIE (czyli PIP)???? Piszą tylko o PAT czyli obraz i telegazeta.
To byłby skandal w TV za TAKĄ kasę!:twisted:
 
Ostatnia edycja:

eskobar

New member
robas1 napisał:
Trochę zjeżdżamy na boczny tor z tego tematu, ale PZ800 jednak nie ma dekodera MPEG-4 (DVB-T) tylko MPEG-2, a w Poznaniu nadają w DVB-T 2-ce i 4-ce. A poza tym (w innych testach) jednak G10 ma mniejsze zużycie prądu i jednak podobno lepszą czerń. Ale za to gorsze głośniki (tylko 2 zamiast 4 tak jak w PZ800!). I bądź tu mądry.
Chyba jednak zdecyduję się na G10 - sam już nie wiem.
A propos G10: pytanie do posiadaczy tego TV: czy G10 NIE MA OBRAZU W OBRAZIE (czyli PIP)???? Piszą tylko o PAT czyli obraz i telegazeta.
To byłby skandal w TV za TAKĄ kasę!:twisted:


witam

Rybas jak bedziesz sie jeszcze tak długo zastanawiał to pozostaniesz dalej w epoce tv kineskopowych:) tak wiec nie pisz o jakis technologiach laserowych i diodowych bo to bardzo odległa przyszłosc!!! wejdz poprostu do sklepu i zakup (jezeli wogole masz taki zamiar) jeden z tych tv wyzej opisanych bo obydwa to wypasy a opsinane przez Ciebie roznice sa zbyt małe do tak wielkiego rozpisywania sie-idz porownaj obraz przy roznych sygnałach ocen sam i wyjdz z nowym tv taka jest moja rada inaczej tak jak wyzej opisałem bedziesz siedzie przy swoim 21" crt

pozdro

ps Pip sprawdz ile producentow wypuszcza teraz tv z Pip-em(2 tunery) prawie zadny no moze oprocz samsunga i nowych modeli sonego(lcd)(1 tuner) nie zastanawiaj sie tak długo bo zgłupiejesz!!!!!!!
 
Do góry