Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

WaJa

New member
I prawdopodobnie oglądaliśmy w reklamach, kiedy Panasonic przedstawiał długowieczność swoich paneli - wydaje mi się, że temu ma służyć owy fosfor?

Oczywiście, że bez szczegółów technicznych, bo reklama ma pokazać efekt końcowy i zalety produktu a nie to jak firma do tego doszła.

Pozdrawiam :).
 

studius

New member
Tak, lepiej w ogóle nie dyskutujmy a testy traktujmy jako nie podlegające ocenie wyroki. Gratuluje pomysłu. :hmm:

BTW, nie mogę sobie przypomniec by ktoraś z plazm Pioneera przez prawie cały test stała z boku okna tak by światło cały czas pięknie sie w niej odbijało. :twisted:
 

tokland

New member
Tx-p42g10, Tx-p46g10, Tx-p50g10

Bełkot reklamowy Panasonica mija sie z prawdziwą rzeczywistoscia która jest taka że nowe panasoniki wcale nie sa żadna rewolucja jak zapowiadał Panasonic ach i och rewolucyjna Plazma rewolucyjny obraz rewolucyjne wsio żygac mi sie na to chce to tak jak w telewizji reklamuja leki ze na tamto i to sa super ale okazuje że to kit bo na nic nie sa dobre tylko szkodliwe tak samo z nowym Panasonicem jest to przecietna nastepna plazma której daleko jest do Pionieera bo tak naprawde to super telewizory to robił i robi tylko Pioneer niestety dlatego konczy z tym bo jest nieopłacalne a nie dlatego ze robi złe telewizory więc niech nie ujadaja kundelki ze Kiki zły test zrobił a swoja frustrację ze Panasonic zrobił plazme jaka zrobił to znaczy taka sobie nie rewolucyjną niech schowaja w kieszeń.
 

motobartcompany

New member
Normalna sprawa. Muszą tak reklamować produkt bo by się nie sprzedał i tyle.

Co do testów na tym forum to ja ich nie biorę pod uwagę. Dla czego? bo historia lub się powtarzać. Nic na ten temat wiecej nie napiszę. Czekam na opinię użytkowników. Najlepiej takich co mieli już plazmy.

Jest kryzys. Firmy ratują się jak mogą. Cięcie kosztów ( kiepskie materiały i jak najtańsze wykończenie, bebechy itd) Ale nawet dobra reklama nie załatwi wszystkiego.
 

boliniak

New member
motobartcompany napisał:
Normalna sprawa. Muszą tak reklamować produkt bo by się nie sprzedał i tyle.

Co do testów na tym forum to ja ich nie biorę pod uwagę. Dla czego? bo historia lub się powtarzać. Nic na ten temat wiecej nie napiszę. Czekam na opinię użytkowników. Najlepiej takich co mieli już plazmy.

Jest kryzys. Firmy ratują się jak mogą. Cięcie kosztów ( kiepskie materiały i jak najtańsze wykończenie, bebechy itd) Ale nawet dobra reklama nie załatwi wszystkiego.
No właśnie przyszła to mnie G10 a raczej przyjechała, włączyłem na razie tylko na chwilę żeby zobaczyć, podłączony po HDMI pod dekoder Cyfry+ nie skalibrowany, tryb kinowy i obraz jest OK, HD bardzo fajnie, inna sprawa,
że nie skalibrowany i oczy nie przyzwyczajone do takiej wielkości obrazu.
Ogólnie skalowanie po HDMI jest różne ale obraz nawet z bliska wygląda bardzo dobrze. Tak off topic jak macie tą G10 skalibrowaną ??
 

Nikita

New member
Widać różnicę między obrazem a np. obudową ? Jakie odczucia? Najlepiej wrzuć fotkę, tylko dobrze zrobioną, bo znów będzie 5 stron indagowania na temat intencji ;)
 

z3

New member
Bez reklam
Oczywista oczywistość, że telewizor bez punktu porównania będzie prezentował b. dobry obraz.
 

Nikita

New member
Oczywiście że tak! Ale wydaje mi się że każdy jest w stanie stwierdzić czy ekran jest szary czy czarny - zwłaszcza przy czarnej obudowie. Stąd prośba o porównanie czy obraz jest bliższy "zlewaniu" się barwą z obudową czy raczej odcina się od niej.
 

boliniak

New member
Nikita napisał:
To może najważniejsze pytanie - JAK CZERŃ?? Szara czy czarna? :)
Wg. mnie czerń jest OK, bez zastrzeżeń że szara, postaram się zrobić jakieś foty.. jak będę miał chwile, następna sprawa porównywałem go z D77 Aqosa i szczerze powiem, że wypada dużo dużo lepiej...stałem przed wyborem LCD/Plazma i na początku byłem zdecydowany na LCD do momentu jak zobaczyłem Aqosa D77 a pod nim stał już w tej chwili "stary" PY8 i powiem wam, że to skłoniło mnie do bliższego zainteresowania się plazmami i zrewidowania swoich poglądów LCD/Plazma.
 

z3

New member
Bez reklam
Nikita napisał:
Oczywiście że tak! Ale wydaje mi się że każdy jest w stanie stwierdzić czy ekran jest szary czy czarny - zwłaszcza przy czarnej obudowie. Stąd prośba o porównanie czy obraz jest bliższy "zlewaniu" się barwą z obudową czy raczej odcina się od niej.

Ogólnie podchodząc do kwestii to oczywiście, że każdy jest w stanie stwierdzić, rzecz w tym aby stwierdzić jak to się ma do innych tv.
 

Nikita

New member
No czyli wszystko jasne? Bardzo dobra czerń, aczkolwiek nadal ze 2 kroki za Kuro. Problemy z odróżnianiem ciemnych odcieni, więc przy ciemnym obrazie utrata na szczegółowości. Generalnie bardzo dobry TV - kontynuacja dobrych sprawdzonych rozwiązań z serii PZ80/PZ85, ale też wprowadzenie ulepszeń. Na pewno wypada lepiej niż poprzednie modele.
Generalnie chyba głównie tyle wystarczy na podsumowanie?
 

bialawy

New member
To jak w końcu wypada seria G10?

Witam
Śledzę forum od jakiegoś czasu i dumam ostro nad kupnem plazmy. Od grudnia polowałem na plazme Panasa 46PY80 ale nigdzie nie można było jej dostać za rozsądne pieniądze. Doczekałem się w końcu nowej serii. Różnica cenowa jest zauważalna. Brak tylko wyraźnego stwierdzenia czy adekwatna do przeskoku technologicznego. Może coś innego doradzicie? Po długim oczekiwaniu na następce 46PY80 zacząłem się nawet zastanawiać nad Samsungiem PS50A756 albo jakąś inna plazmą np LG. Pokój to 5x5, nasłoneczniony, ale oglądałbym głównie wieczorami z DVD bądź BLU i ew. wieczorem jakieś wiadomości z SD.
Mam nadzieję, że już wkrótce pojawią się konkretne informacje odnośnie opinii użytkowników nowej serii, na co z niecierpliwością czekam
Pozdrawiam
 

Nikita

New member
z3 napisał:
Ogólnie podchodząc do kwestii to oczywiście, że każdy jest w stanie stwierdzić, rzecz w tym aby stwierdzić jak to się ma do innych tv.

Moim zdaniem nie koniecznie. Zarzutem nie było to, czy ma lepszą czy gorszą czerń od Kuro, bo to nie podlega dyskusji, nie było też zbytnio odniesienia do innego TV. Zarzut był, że czerń rozczarowuje, bo jest szara. Ja pytam czy rzeczywiście jest czarna.
Zresztą po obejrzeniu zamieszczonego powyżej testu to chyba widać jakość czerni? Moim zdaniem jest bardzo dobrze.
 

archi79

New member
Dokładnie, dwa kroki za kuro, ale chyba nikt sie nie spodziewał że dorówna, ciemne odcienie problematyczne ale wg testującego czerń lepsza od poprzedniej serii. I to zarówno przed jak i po kalibracji. Chyba jednak warto czekać na tą G10
 

centur

New member
a ja z innej beczki, czy moze ktoś mi podać wymiary samego panela (bez obudowy) 50 calowego tv, przekątna to 126 cm a szer i wys ???
 
Do góry